Celem projektu jest zagospodarowanie i uporządkowanie terenów zielonych w trzech częściach dzielnicy ( Miechowity, Chałupnika), poprzez rewitalizację obecnej zieleni wraz z nasadzeniem, montażem ławek oraz koszy na śmieci.
Dzielnicowe Kino letnie. Projekt zakłada realizację cyklu seansów filmowych na terenie Dzielnicy III. Cykl powinien odbywać się w okresie letnim i prezentować najciekawsze filmy ostatnich lat.
O dokładnej lokalizacji kina zdecydują mieszkańcy dzielnicy podczas konsultacji społecznych.
Mural poświęcony pszczołom na estakadzie przy Alei 29 Listopada, nawiązujący do przyjaznych wobec pszczół działań Dzielnicy III oraz uwrażliwiający mieszkańców na globalny problem wymierania owadów.
Konkurs dla młodzieży ze szkół w Dzielnicy III mający na celu propagowanie świadomości i postaw ekologicznych. Klasy współzawodniczą ze sobą, a nagrodą jest wyjazd na zieloną szkołę do ośrodka Jordanowa prowadzonego przez CM Jordana.
Cykliczna organizacja Turnieju Brydżowego, oraz treningów, dedykowanych seniorom 60+. Turniej ma na celu nie tylko rozwijanie umiejętności gry w brydża, ale też integrację mieszkańców dzielnicy i budowanie relacji.
Modernizacja boiska do koszykówki przy Szkole Podstawowej nr 128.
Seniorzy! Chcemy byście mogli realizować swoje pasje, spróbować czegoś nowego w formie nieodpłatnych: wycieczek, wyjazdów, warsztatów i projekcji filmowych. Program będzie dostosowywany na bieżąco do zgłaszanych propozycji.
Propozycja obejmuje montaż mat cieniujących nad piaskownicą i huśtawkami, nowe nasadzenia drzew w obrębie placu zabaw, montaż atlasów treningowych przystosowanych do osób niepełnosprawnych oraz budowę profesjonalnego Street Workout Parku.
Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.
Zakup zestawów do prowadzenia nauki robotyki i programowania Lego Mindstorm oraz 75-calowego wielozadaniowego interaktywnego monitora wraz z oprzyrządowaniem do prowadzenia innych zajęć dydaktycznych dla dzieci i młodzieży.
Warsztaty obsługi urządzeń mobilnych (smartfonów i tabletów) dla Seniorów, mieszkańców Dzielnicy Prądnik Czerwony. Zajęcia od podstaw odbywać się będą w siedzibie PAL (Program Aktywności Lokalnej) Ugorek i Na Olszy.
Ustawienie poidełek z wodą pitną (źródełek), podłączonych do miejskiej sieci wodociągowej, na 4 dużych placach zabaw w Dzielnicy III
Rabaty kwiatowe skutecznie odstraszające kleszcze i komary, zlokalizowane w pobliżu miejsc zabaw dzieci, wypoczynku dorosłych i miejsc spacerów z psami. Posadzone zostaną specjalnie dobrane rośliny m.in. Lawenda wąskolistna, Złocień i Wrotycz
Projekt ma na celu stworzenie miejsca do odpoczynku dla odwiedzających Park Zaczarowanej Dorożki. Leżaki, huśtawki, hamaki, stoły do gry w szachy oraz chińczyka, a to wszystko na pięknym drewnianym podeście w otoczeniu zieleni.
Celem projektu jest dalsze uporządkowanie terenu zielonego pomiędzy budynkami przy ulicy Lublańskiej 22 a Miechowity 7. Planuje się rekultywację terenu, wykonanie nowych nasadzeń zieleni oraz remont chodnika
Budowa nowego placu zabaw dla uczniów szkoły podstawowej nr 128.
W zeszłym roku w naszym ogrodzie wykonano pierwszy etap prac związanych z powstaniem amfiteatru. Mamy już podest ze schodkami /taras/, do powstania letniej sceny brakuje zadaszenia i konstrukcji bocznych.
Projekt ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym i starszym w przeciwdziałaniu izolacji od społeczeństwa i pokonywaniu barier architektonicznych uniemożliwiających samodzielne funkcjonowanie
Ustawienie ławek przy ulicy Reduta, która jest dość pochyła, a popularna wśród spacerowiczów. Biorąc pod uwagę gęstą zabudowę mieszkaniową, należałoby posadzić dodatkowe drzewa i krzewy.
Zajęcia o różnej tematyce, m.in. trening uważności mindfulness, warsztaty przedsiębiorczości, aranżacji wnętrz, kosmetyki naturalnej, dot. zdrowego stylu życia, pilates, warsztaty wizażu, zajęcia taneczne, nordic walking, warsztaty teatralne
Celem zadania jest budowa chodnika na terenie zielonym przy ul. Kwartowej po zachodniej stronie koło garaży do skrzyżowania z ul. Marchołta – w nawiązaniu do istniejących już chodników.Budowa brakującego fragmentu chodnika przy ulicy Kwartowej. Ulica ta stanowi główną drogę dojazdową i dojścia pieszych do sporego osiedla, na niewielkim newralgicznym fragmencie brak jest chodnika a piesi muszą lawirować pomiędzy jadącymi pojazdami.