Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
58
ZIELONA ALEJA NA KOPIEC KRAKUSA

Zadanie polega na uporzadkowaniu i oczyszczeniu ze smieci i dzikich wysypis terenu zielonego znajdującego się w obrębie ulic: Wielicka,Robotnicza,Plac Przystanek i Aleja pod Kopcem,aby stworzyc zielone przejscie dla pieszych w kierunku Kopca Krakusa.

30
Bezpieczny ruch na Zabłociu

Montaż trzech bezpiecznych wyniesień jezdni z przejściami dla pieszych na Zabłociu w obszarze strefy ograniczenia ruchu do 30 km/h.

14
Pilates oraz warsztaty nordic walking

Projekt zakłada bezpłatne zagospodarowanie czasu wolnego poprzez organizację zajęć sportowo-rekreacyjnych dla osób dorosłych, mieszkańców dzielnicy XIII Podgórze

2
Pitniki miejskie dla XIII Dzielnicy

Projekt zakłada montaż czterech sztuk pitników miejskich z bezpłatną, zimną wodą pitną we wskazanych przez mieszkańców miejscach na terenie Dzielnicy XIII Podgórze. Proponowane lokalizacje to: 1.Plac Bohaterów Getta, 2. Łąka pod Fortem Benedykta, 3. Okolice Kopca Krakusa, 4. Pętla Mały Płaszów

7
Kiedy odjedzie mój autobus z Matecznego?

Instalacja 2 sztuk elektronicznych tablic pokazujących rzeczywisty (uwzględniający opóźnienia) czas odjazdów autobusów na przystankach autobusowych na Rondzie Matecznego

8
Zielony skwer na Zabłociu

Zagospodarowanie istniejącego terenu zielonego na Zabłociu przy ul. Kiełkowskiego przez wykonanie nasadzeń zieleni oraz ścieżki spacerowej i montaż małej architektury (ławki, kosz na śmieci)

42
Oswoić emocje

W ramach projektu w SP nr 47 odbędzie się roczny cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży z komunikacji oraz emocji, a także ogólnodostępne dyżury psychologa. Takie wsparcie psychologiczne w szkołach jest szczególnie istotne w obecnym czasie pandemii.

47
100 drzew dla Starego Podgórza

Projekt ma na celu zazielenienie dzielnicy i zakłada nasadzenie 100 drzew w Starym Podgórzu.

60
Kaczkomaty nad Zalewem Bagry

Projekt zakłada zakup dwóch kaczkomatów (elektronicznych automatów bezpłatnie dozujących specjalistyczną karmą dla ptactwa wodnego) oraz ich montaż nad Zalewem Bagry.

15
Zielona Parkowa

Celem projektu jest stworzenie stref zieleni na obiekcie Centrum Sportu Parkowa gdzie mieszkańcy Krakowa będą mogli w ciszy i spokoju odpocząć od codziennego zgiełku.

1
Plac zabaw na Parkowej

Projekt pn. "Plac zabaw na Parkowej" zakłada stworzenie wielofunkcyjnego ogrodowego/sportowego placu zabaw przeznaczonego dla dzieci składającego się z huśtawek, zjeżdżalni, ścinki wspinaczkowej, itp.

44
Płaszowskie bulwary wiślane

Celem projektu jest stworzenie miejsca rekreacji i wypoczynku z minimalną ingerencją w naturalne środowisko, terenu obejmującego przestrzeń między wałem wiślanym a Wisłą na terenie Płaszowa w rejonie osiedla Lipska.

50
PUMPTRACK – rowerowy tor nad Zalewem Bagry

W ramach projektu powstanie pierwszy na terenie Podgórza uniwersalny tor do zabawy i doskonalenia jazdy na rowerze, hulajnodze i rolkach. Przy okazji zagospodarowany zostanie okoliczny zaniedbany obecnie teren parku. Pojawią się nowe drzewa i krzewy.

28
Mini ogród sensoryczny i ścieżka biologiczna dla Podgórza

Budowa mini ogrodu sensorycznego połączonego ze ścieżką biologiczną. Zainstalowane sprzęty, plansze, urządzenia będą rozwijały i wspierały funkcje rozwojowe, edukacyjne, sensoryczne i rekreacyjne u dzieci, mieszkańców dzielnicy i krakowian.

3
Zielony Skwer „Ptasi Zagajnik” przy ul. Myśliwskiej

Celem projektu jest stworzenie cichej i spokojnej alejki w naturalnym istniejącym zagajniku, między innymi w miejscach wydeptanej ścieżki, z jak najmniejszą ingerencją w terenie.

11
Saski park kieszonkowy

Propozycja zadania dotyczy utworzenia mini parku poprzez zagospodarowanie, rewitalizację, nasadzenie roślinności i drzew na działkach należących do Miasta Krakowa zlokalizowanych przy ul. Saskiej w Krakowie, od strony ul. Nowohuckiej.

22
Kino na Plaży

Bagry Wielkie to nie tylko woda, to również szeroko pojęty relaks. Zadanie ma na celu rozszerzenie oferty rekreacyjnej nad Bagrami o kino letnie "na plaży". Podobny event realizowany był w roku 2018 i cieszył się dużym zainteresowaniem.

34
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

18
Dzieci dziadków edukują-technologią zaskakują!

Zakup sprzętu komputerowo-interaktywnego wraz z akcesoriami do przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu, rehabilitacji wzrokowo-ruchowo-umysłowej, rewalidacji dzieci, młodzieży i osób starszych mieszkających w dzielnicy XIII.

29
Zakup alkomatu oraz urządzenia typu Drug Test na potrzeby Policji

Zakup 1 sztuki elektronicznego przenośnego analizatora do wstępnego wykrywania w ślinie środków działających podobnie do alkoholu- urządzenia typu Drug Test 5000 lub Sotax DS.2, zakup przenośnego alkotestu z drukarką termiczną-urządzenia typu Alcoquant 6020. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystany podczas podejmowanych interwencji policyjnych.

10
Ogród Podgórza - metamorfoza ulicy Rydlówka.

Projekt ma na celu przeobrażenie terenów zielonych przylegających do osi komunikacyjnej kwartału Mateczny (Podgórze), ulicy Rydlówka, w atrakcyjny fragment tkanki miejskiej wypełnionej piękną zielenią oraz kompozycjami kwiatowymi.

20
Dogoterapia-podaj łapę. Terapia wspomagająca dla dzieci

Rehabilitacja i zabawa z wyszkolonymi psami pod okiem psiego instruktora jako pomoc rozwojowa dla dzieci niepełnosprawnych

62
Płaszowianka-modernizacja sali gimnastycznej

Modernizacja sali gimnastycznej wraz z zapleczem w KS Płaszowianka

46
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

43
Smoczy skwer – Koszykarska

Zagospodarowanie istniejącego terenu zielonego tj. wykonanie utwardzonych ciągów pieszych w miejscu istniejących wydeptanych ścieżek; zaprojektowanie placu zabaw ze strefą odpoczynku oraz strefą ćwiczeń z urządzeniami siłowni zewnętrznej

55
Przejście dla pieszych ul. Bonarka

Projekt zakłada wymalowanie pasów, wprowadzenie oznakowania przejścia  i  wybudowanie dedykowanego oświetlenia na 2-ch przejściach dla pieszych przez ul. Bonarka.

56
Pumptrack Płaszów

Asfaltowy tor dla rowerów, rolek, deskorolek, hulajóg, wrotek itp. Nowoczesne i bezpieczne miejsce do rekreacji i sportu w każdym wieku. Dotychczas Kraków wybudował tylko jeden pełnowymiarowy pumptrack w Parku Lotników Polskich. Warszawa ma ich 9.

39
Przyjazny, zielony Kabelek

Przedmiotem zadania jest uporządkowanie, udostępnienie i w niewielkim stopniu zagospodarowanie terenu zielonego znajdującego się pomiędzy ulicą Gipsową a Siemomysła w pobliżu osiedla SM Kabel.

35
Gładko pedałujemy przez Płaszów

Wyrównanie najazdów i krawężników przejazdów rowerowych na obustronnych drogach rowerowych na ulicach: Lipska, Surzyckiego, Rybitwy i Christo Botewa tak, aby przejazdy były dla rowerzystów bezpieczne, komfortowe i zgodne z przepisami i standardami.

48
Toaleta publiczna na Plantach Nowackiego

Projekt ma na celu ustawienie toalety publicznej  na Plantach Floriana Nowackiego

24
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

21
Podgórze czyta!

Zakup nowości wydawniczych dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Zakup kodów dostępu do platformy e-booków, folii do oprawy książek oraz wyposażenia do Filii nr 46 Biblioteki Kraków. Organizacja spotkań autorskich.

52
Podgórski Tajemniczy Ogród

Projekt zakłada utworzenie Podgórskiego Tajemniczego Ogrodu przy ul. Gromadzkiej. Podgórski Tajemniczy Ogród będzie miejscem spotkań, sąsiedzkiej integracji, wymiany doświadczeń oraz wspólnej pracy przy uprawie roślin.

4
Baśniowy ogród.

Projekt zakłada przeobrażenie nieco zaniedbanego terenu w „Baśniowy ogród” obsadzony krzewami kwitnącymi cały rok. Wykorzystując rośliny o przyjemnym zapachu stworzymy miejsce sprzyjające odpoczynkowi na łonie natury osobom w każdym wieku.

65
Nowe ławki przy kopcu Kraka

Na wzgórzu Lasoty, w bezpośredniej okolicy kopca Kraka zamontowane zostaną  ławki i kosze na śmieci.

13
Badminton rodzinny

Projekt "Badminton rodzinny" - bezpłatne zajęcia dla mieszkańców dzielnicy XIII Podgórze dotyczy grupowych zajęć sportowo-rekreacyjnych, mających na celu połączenie aktywności sportowej z poprawą zdrowia i wzmocnieniem więzi rodzinnych, dla każdego.

63
Odmieniamy osiedle Śliska-Mitery-Krasickiego-Kutrzeby

Projekt zakłada powstanie przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców: nowe latarnie, nasadzenia drzew, remonty chodników i jezdni, budowę bezpiecznego wyniesionego przejścia przy szkole.

26
Zielone „SERCE” Podgórza

Projekt Zielone "SERCE" Podgórza jest kontynuacją zeszłorocznego projektu pod tym samym tytułem. Myślą przewodnią projektu jest udostępnienie zieleńca na cele edukacyjne oraz rekreacyjne, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego charakteru miejsca.

9
Ulica Dekerta spokojna i bezpieczna

Zróbmy z ul. Dekerta spokojną i bezpieczną ulicę, przyjazną dla wszystkich uczestników ruchu oraz mieszkańców poprzez wprowadzenie fizycznych elementów uspokojenia ruchu.