Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
Logo kategorii
Tradycyjny zielony ogród z udziałem mieszkańców

Projekt zakłada ożywienie niewielkiego, zaniedbanego terenu zielonego i przywrócenie mu statusu ogrodu. Dominującym elementem będzie ukształtowana zieleń, która prócz waloru estetycznego zrównoważy wpływ negatywnych czynników w środowisku miejskim.

Logo kategorii
Stop utonięciom!

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców poprzez zakup specjalistycznego sprzętu ratownictwa wodnego dla jednostki uprawnionej do wykonywania ratownictwa wodnego przez MSWiA posiadającej zgodę. Prowadzenie działań edukacyjnych i prewencyjnych.

Logo kategorii
Chodniki w Parku Kleparskim

Dwa chodniki po istniejących przedeptach w parku Kleparskim, w okolicy pętli po północno wschodniej stronie parku. działka nr 232/18 K-45 Jeden z traktów o długości 75m pochyły. Drugi poziomy 43m

Logo kategorii
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

Logo kategorii
Remont ulicy Skarbińskiego

Celem realizacji projektu jest remont części ulicy Skarbińskiego wraz z chodnikiem po obuch stronach jezdni w dotychczasowym obrysie.

Logo kategorii
Pasy parkingowe

Wyrysowanie standardowej szerokości/długości przestrzeni parkingowej na 1 samochód. Aktualnie mimo wysokich opłat parkingowych i abonamentów, przez brak wskazania ilości miejsca potrzebnego do parkowania brakuje miejsc w okolicy miejsca zamieszkania.

Logo kategorii
Skatepark Krowodrza

Pomysł obejmuje wybudowanie na wskazanym terenie skateparku dla jeżdżących wyczynowo mieszkańców Krowodrzy.

Logo kategorii
STWÓRZMY ZIELONĄ ŚCIANĘ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ

CELEM PROJEKTU JEST STWORZENIE ZIELONEJ ŚCIANY NA OGRODZENIU DZIELĄCYM OGRÓD SZKOLNY PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ Z ALEJKAMI SPACEROWYMI.

Logo kategorii
Zielone Płuca Krowodrzy

Projekt zakłada przeprowadzenie nowych nasadzeń m.in drzew, krzewów, bylin i kwiatów na terenie Dzielnicy V Krowodrza, według wskazań Rady Dzielnicy V Krowodrza.

Logo kategorii
OGRÓD EDUKACYJNY PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ - KONTYNUACJA

CELEM PROJEKTU JEST DOPOSAŻENIE SZKOLNEGO, OGÓLNODOSTĘPNEGO OGRODU EDUKACYJNEGO, MIESZCZĄCEGO SIĘ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ W ELEMENTY NATURALNEGO PLACU ZABAW.

Logo kategorii
Dokończmy remont ulicy Lubelskiej

Projekt zakłada remont II części ulicy Lubelskiej, która wybudowana była wiele lat temu i dotychczas nie była remontowana. Remont obejmowałby odcinek ulicy od skrzyżowania z ul. Śląską do skrzyżowania z ul. Prądnicką, o długości ok.180 mb.

Logo kategorii
URATUJMY STARE DRZEWA PRZY BŁONIACH!

DRZEWA ROSNĄCE PRZY AL. 3 MAJA SĄ W FATALNYM STANIE I OBUMIERAJĄ. WSPÓLNIE MOŻEMY JEDNAK ZAPOBIEC WYKARCZOWANIU ZIELONEJ ALEI PRZY BŁONIACH! W RAMACH PROJEKTU ZOSTANĄ WYKONANE ZABIEGI PIELĘGNACYJNE, A DRZEWA BĘDĄ OBJĘTE SPECJALNĄ OCHRONĄ.

Logo kategorii
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
TWORZYMY NAJWIĘKSZE CENTRUM WSPINACZKOWE W PARKU JORDANA

Projekt zakłada budowę gigantycznego linarium o nieregularnym kształcie w pobliżu obecnie istniejących dwóch piramidach linowych. Dzięki temu powstanie największy linowy plac zabaw w Krakowie.

Logo kategorii
Naprawmy drogi na "PIĄTCE"

Celem jest naprawa niewielkich dróg dojazdowych oznakowanych jako "drogi wewnętrzne" Gminy Miejskiej Kraków (ZIKIT - ZDMK) na terenie Naszej Dzielnicy. Te drogi prowadzą do parkingów, posesji i garaży. Fundusze z BO 2021 na remont !

Logo kategorii
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO 4.0

CZWARTY ETAP REWITALIZACJI ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE PLAC INWALIDÓW - NOWY KLEPARZ. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU, POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM ORAZ ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.

Logo kategorii
Siłownia zewnętrzna dla dzieci

Projekt zakłada utworzenie na zielonym terenie przyszkolnym SP106 siłowni zewnętrznej z przyrządami dostosowanymi dla dzieci.

Logo kategorii
Ping Pong na Litewskiej

Sport to zdrowie! Projekt zakłada zakup i montaż na terenie Szkoły Podstawowej nr 106 przy ul.Litewskiej ogólnodostępnego stołu do ping ponga.

Logo kategorii
BIEŻNIA ZE SKOCZNIĄ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ

ZAŁOŻENIEM PROJEKTU JEST ROZBUDOWA OGÓLNODOSTĘPNEGO TERENU SPORTOWEGO PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ O BIEŻNIĘ LEKKOATLETYCZNĄ ZE SKOCZNIĄ.

Logo kategorii
DOKOŃCZMY SKWER PRZY KAPLICZCE NA MAZOWIECKIEJ

DRUGI ETAP REALIZACJI PROJEKTU SKWERU PRZY KAPLICZCE NA MAZOWIECKIEJ , POPRZEZ DODANIE DREWNIANYCH DONIC Z ROŚLINAMI ODPORNYMI NA SUSZĘ.

Logo kategorii
Szpiedzy Wiedzy: Krowodrza - odkryj ją na nowo!

Cykl bezpłatnych warsztatów i spacerów tematycznych dla dzieci ze szkół podstawowych na terenie Dzielnicy V Krowodrza, dzięki którym uczestnicy lepiej poznają swoją najbliższą okolicę, fakty i ciekawostki, lokalne dziedzictwo i tradycje.

Logo kategorii
Naprawmy alejki parkowe w Parku Kleparskim

Projekt zakłada miejscowy remont/naprawę istniejących alejek parkowych w lokalizacjach umożliwiających wykonanie prac naprawczych bez konieczności usuwania istniejącej zieleni. Jest to kontynuacja remontu alejek rozpoczętego 2021roku.

Logo kategorii
Razem w zieleni - Ogród Społeczny na Litewskiej

Projekt "Razem w zieleni" zakłada stworzenie na terenie szkolnego ogrodu altany, w której użytkownicy różnych grup wiekowych będą mogli np. zorganizować spotkanie, piknik sąsiedzki, warsztaty, rozegrać turniej gier planszowych.

Logo kategorii
Zielona Krowodrza - parki i ogrody sąsiedzkie

Stwórzmy nową enklawę zieleni i relaksu w naszej Dzielnicy! Wciąż brakuje zielonych miejsc spotkań sąsiedzkich, odpoczynku i wytchnienia. Na tyłach Placu Nowowiejskiego, pomiędzy kamienicami i blokami możemy wspólnie stworzyć takie miejsce!