Zadanie ma na celu budowę pierwszego pola do disc golfa w Krakowie - dyscypliny, która stanowi połączenie klasycznego golfa poniekąd z ultimate fresbee.
Doskonalenie techniki oraz bezpiecznej jazdy samochodem dla posiadających prawo jazdy seniorów i młodych kierowców (do trzech lat od uzyskania prawa jazdy)
Projekt zakłada likwidację części utrudnień infrastrukturalnych w ciągu drogi rowerowej wzdłuż ulicy Jana Pawła II. Dodatkowo dostosuje infrastrukturę do wymagań jakie stawiają Standardy Rowerowe Miasta Krakowa.
Nasz projekt ma na celu organizację ogólnodostępnych zajęć jogi dla mieszkańców Krakowa w terminie 18 czerwca-28 sierpnia 2022. Zajęcia będą się odbywały w soboty i niedziele, na wolnym powietrzu i będą prowadzone w różnych grupach wiekowych.
Prawo do fikołków dla każdego! Dla młodszych, dla starszych i dla czworonogich przyjaciół. Odświeżmy i udoskonalmy dobrze nam znane miejsce na Bulwarach Wiślanych.
Proponuję ustawić 111 dużych donic z zimozielonymi krzewami antysmogowymi dla poprawy jakości powietrza i upiększenia przestrzeni Krakowa w lokalizacjach gdzie nie da się posadzić roślinności do gruntu. Krzewy mają być wieloletnie.
MSK to linearna ażurowa instalacja prezentująca zagadkową treść w 4 wymiarze. Na pierwszy rzut oka widać chaotycznie splątane linie, układające się w litery albo inne znaki. Instalacja staje się czytelna tylko z dwóch różnych punktów obserwacji.
Projekt zakłada stworzenie przestrzeni do tworzenia steet art'u. Rozwijając istniejący skate park tworzymy niepowtarzalne miejsce spotkań, rozwijania pasji artystycznych oraz interesujący punkt na kulturalnej i turystycznej mapie Krakowa.
Projekt zakłada postawienie przy przystankach MPK specjalnych donic ze stelażami, w których zasadzone zostaną kwiaty i rośliny pnące.
Dzięki projektowi w każdej dzielnicy powstaną toalety przy placach zabaw. Obiekty będą estetyczne i komfortowe. Czas, żeby nowoczesne kabiny zastąpiły krzaki!
Integracja istniejących pasów dla komunikacji zbiorowej, łączących północ i południe Krakowa, poprzez wyznaczenie buspasa na brakującym odcinku Jubilat-Bonarka.
Wystawa prac malarskich profesjonalnych artystów i amatorów tworzących w Krakowie.
Wykonanie prac polegających na przywróceniu profilu jezdni, wyrównanie nawierzchni tłuczniowej na ulicy Zakamycze w odcinku od numeru 32 do 34a
Zakup specjalistycznych urządzeń i akcesoriów do odłowu psów i kotów, podnoszących efektywność działań mających na celu zapobieganie bezdomności zwierząt oraz profesjonalnego sprzętu do odkażania, by zminimalizować ryzyko przenoszenia chorób.
Rozbetonujmy Kraków! Drzewa się duszą w małych, ciasnych okienkach przy ulicach. Dbajmy o nie! Zerwijmy płyty chodnikowe, i załóżmy trawniki, posiejmy trawę, kwiatki i drzewa! Bądźmy jak inne miasta europejskie! Kraków chce zieleni, nie betonu! Należy podkreślić, że tereny zielone pomagają absorbować wodę podczas deszczy.
Projekt zakłada montaż tablic informacji pasażerskiej na Rondzie Czyżyńskim wykorzystujących wyświetlacze LED do prezentowania rozkładu jazdy, map komunikacyjnych oraz drogowskazów. Realizacja projektu ułatwi orientację i poruszanie się po węźle.
Wyposażenie 6500 koszy ulicznych w piktogramy informujące o możliwości umieszczania w nich psich kup.
Umieszczenie przy przystankach autobusowo-tramwajowych oraz autobusowych tablice informacyjne dot. czasu przyjazdu autobusów.
Zadanie zakłada organizację eventu sportowo - kulturalnego dla mieszkańców Krakowa bez znaczenia jaka jest ich metryka i będzie polegać na organizacji gier i zabaw oraz historycznej gry terenowej związanej z legendami Krakowa.
Projekt zakłada zakup i montaż budek lęgowych z kamerami umożliwiającymi transmisję życia ich mieszkańców oraz domków dla owadów. Dodatkowo zostanie przeprowadzona analiza ornitologiczna, polegająca na sprawdzeniu stanu zasiedlenia istniejących budek, wskazaniu lokalizacji dla nowych budek oraz przygotowaniu wytycznych w zakresie zachowania i tworzenia naturalnych siedlisk dla małych ptaków.
Instalacja latarni na alejkach parkowych w pasie zieleni ulicy Dietla od skrzyżowania przy ul. Świętego Sebastiana do Bożego Ciała na długości istniejących alejek asfaltowych wraz z doświetleniem wybranych przejść dla pieszych.
Rewitalizacja zieleni przy budynku os. Sportowe 24 w Krakowie
Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń zieleni (niskiej i wysokiej) na terenie dzielnicy III Prądnik Czerwony. Dzięki nasadzeniom przede wszystkim roślin oczyszczających powietrze przyczynią się one do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza.
dokument na którym są dane osoby, kontakt do osób najbliższych ,potwierdzone przez lekarza schorzenia i przyjmowane leki. Do koperty dołączony znaczek na drzwi wejściowe sygnalizujący ratownikom, że w lodówce jest koperta życia.
Projekt zakłada budowę chodnika przy ul. Bartniczej o szerokości ok. 2 m na odcinku o długości około 320 metrów początek od ulicy Drożyska w kierunku zabudowy jednorodzinnej.
Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Krakowa, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.
❤ Wykonanie rzeczywistego monitoringu 🎥 ZALEWU NOWOHUCKIEGO. Remont dwóch odcinków chodnika 🚧 i oświetlenia 💡 ważnych dla całej Nowej Huty (5 dzielnic) prowadzące na Zalew Nowohucki, wzdłuż ul. Bulwarowej i Wojciechowskiego; budowa oświetlenia wzdłuż ul.Wojciechowskiego od ul.Bulwarowej w stronę mostku.
Bezpłatna nauka języka angielskiego odbywać się będą od marca 2022 r. do grudnia 2022 r. z przerwą na miesiące wakacyjne, dwa razy w tygodniu. Zajęcia będą trwały 90 minut dla każdej z grup. Spotkania będą odbywać się w Programie Aktywności Lokalnej
Projekt zakłada nowy dywanik asfaltowy w ciągu ulic Taklińskiego/ Petrażyckiego od ul. Zakopiańskiej do ul. Libertowskiej do wysokości przydzielonych środków.
Remont ulicy Ciepłowniczej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Szafrańską, w kierunku ulicy Isep wraz z remontem zatoki przystankowej przy przystanku "Szafrańska"- do wysokości środków.
Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców Krakowa poprzez zakup pojazdu operacyjno-rozpoznawczego wraz z wyposażeniem, dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1, na bazie której planowane jest stworzenie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Medycznego
Projekt ma na celu poprawę dostępności ławek w przestrzeni miejskiej. Przy każdej ławce usytuowany będzie kosz na śmieci.
Projekt ma na celu rewitalizację parku Skalskiego w Czyżynach. Obecnie teren jest mocno zaniedbany. Rewitalizacja uczyni teren miejscem przyjaznym dla mieszkańców Krakowa.
Zakup i dostawa flag UE do samorządowych placówek przedszkolnych, szkolno-oświatowych, lokali wyborczych itp. w celu wywieszania ich na elewacjach budynków.
Dofinansowanie prac związanych z rewitalizacją Parku Kurdwanowskiego. W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie całego terenu parku poprzez m.in. remont alejek, montaż nowych ławek i koszy, atrakcje dla dzieci i młodzieży.
Projekt ma na celu ułatwienie dostępu do przedszkoli samorządowych w czasie dyżurów wakacyjnych oraz stworzenie przejrzystych, uproszczonych zasad zapisów, dzięki czemu dla każdego dziecka będzie musiało zostać zapewnione miejsce w przedszkolu.
Nauka świadomego rodzicielstwa przez dostarczenie skutecznych narzędzi i metod, pozwalających współpracować i budować długofalowe relacje z własnymi dziećmi, w oparciu o szacunek i empatię. Warsztaty dla rodziców/ opiekunów dzieci oraz osób pracujących w placówkach opiekuńczo-wychowawczych bazujące na metodzie Pozytywnej Dyscypliny.
Rewitalizacja terenu zielonego na osiedlu Krakowiaków pomiędzy przedszkolem nr 93 a Domem dla Osób Dotkniętych Przemocą przy ul. Stalowej
Czy zdarzyło Ci się szukać miejsca w okolicy przystanku, gdzie mogłeś się oprzeć i poczekać? Celem projektu jest montaż na 18 przystankach w naszym mieście bariero-siedzisk, które dzięki wyprofilowanej obręczy służą do podpierania się.
Projekt dotyczy konserwacji zabytkowych autobusów, znajdujących się w zbiorach Muzeum Inżynierii Miejskiej i przywrócenia ich do takiego stanu, aby mogły zostać zaprezentowane szerokiej publiczności na jednej z nowych ekspozycji.
Po 15 latach od ostatniego remontu jednej z reprezentatywnych ulic Krakowa przyszedł moment na jej rewitalizację! Projekt zakłada utworzenie nowych nasadzeń zieleni oraz wymianę obecnych elementów małej architektury na całym odcinku ul. Pawiej - zakres uzależniony od opinii konserwatorskiej.
Projekt pn. " Lodowisko dla krakowian" zakłada stworzenie sezonowego mobilnego lodowiska wraz całą niezbędną infrastrukturą na obiekcie dawnego stadionu Korony Kraków przy ul. Parkowej 12A.
Celem projektu jest stworzenie strefy relaksu na obiekcie Centrum Sportu Parkowa gdzie mieszkańcy Krakowa będą mogli w ciszy i spokoju odpocząć od codziennego zgiełku.
Projekt zakłada nasadzenia w różnych częściach miasta sadzonek rodzimych gatunków drzew, które w przyszłości utworzą nowe lasy miejskie, których tak bardzo brakuje w Krakowie.
Cykl otwartych warsztatów projektowych dla małych i dużych mieszkańców miasta z zakresu architektury i pokrewnych jej dziedzin. Będziemy budować - od mikro modeli po realizacje w skali 1:1 - ucząc się dialogu z otoczeniem i troski o zastane wartości.
Zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków, komiksów, gier planszowych), kodów do e-booków, licencji na oprogramowanie do tworzenia gier miejskich oraz organizację spotkań autorskich i warsztatów w filiach Biblioteki Kraków.
Centrum Sportów Miejskich #103 to zwycięski projekt z roku 2019. ZIS zwleka z rozpoczęciem prac a dookoła powstają kolejne apartamentowce. Chcemy zabezpieczyć granice działek przed dzikim parkowaniem pod wiaduktem i zwiększyć budżet realizacji.
Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.
Projekt zakłada stworzenie w kilku punktach śródmieścia Krakowa tzw. parkletów, czyli małych skwerów wyposażonych m. in. w ławki, stoliki i kwietniki w donicach, zapewniający okolicznym mieszkańcom miejsce odpoczynku i spotkań.
Na 10 wybranych najczęściej uczęszczanych przystankach przesiadkowych w Krakowie zamontowane zostaną zasilane energią słoneczną ławki, które wyposażone będą w dostępne bezpłatnie porty ładowania urządzeń elektronicznych obsługujące wtyczki USB oraz ładowanie indukcyjne. Ławki wyposażone będą również w hotspot WIFI oraz delikatne oświetlenie typu “ambient”. Odtąd nie będzie problemu z brakiem Internetu czy rozładowanym urządzeniem, na którym zapisaliśmy bilet. Każdy w awaryjnej sytuacji będzie mógł z łatwością odzyskać swoje połączenie ze światem.
Cel projektu to przywrócenie pl. Inwalidów funkcji rekreacyjno/komunikacyjnej (w zakresie działek nr 742/2, 743/2, 742/4 obr. 4 jedn. ewid. Krowodrza)z zachowaniem istniejącej roślinności poprzez remont płyty placu, schodów, chodników, rekultywację terenu zielonego obok placu oraz remont ulicy poprawiający bezpieczeństwo
Zadanie zakłada zakup i montaż wielofunkcyjnych stółów Teqball pozwalających na uprawianie pięciu sportów w jednym miejscu.
Projekt przewiduje generalny remont nawierzchni 🚧 ul. Kocmyrzowskiej od ul. Obrońców Krzyża do ul. Bulwarowej po stronie os. Krakowiaków 🚧
Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Można je podzielić tematycznie - tak aby w każdy weekend był jeden temat przewodni wyświetlanych filmów.
Celem projektu jest przebudowa istniejącego chodnika na ciąg pieszo-rowerowy na ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni asfaltowej po południowej stronie ul. Lublańskiej od przystanku autobusowego ‘Lublańska’ do włączenia w ul. Młyńską (obejmujące działki 1002/8, 1002/9, 955/13, 1031/2 obr. 23, 736/1 obr. 4 Śródmieście).
Projekt zakłada umieszczenie tablicy pamiątkowej w chodniku przed budynkiem przy ul. Krakowskiej 13, gdzie urodził się i spędził młodość Bronisław Cieślak słynny por. Borewicz z filmowego serialu "O7 zgłoś się"
Projekt zakłada utworzenie multimedialnej strefy historycznej, piłkarskiej strefy zabaw dla dzieci oraz alei zasłużonych wokół stadionu Cracovii, a także budowę boiska sztucznego w Opatkowicach.
Przystanki wiedeńskie pomagają ludziom starszym, niepełnosprawnym i matkom z wózkami wsiąść do tramwaju, zwiększają również bezpieczeństwo pasażerów, wymuszając spowolnienie ruchu samochodów. Projekt zakłada budowę dwóch przystanków wiedeńskich przy „Poczcie Głównej” wraz z niezbędną przebudową układu drogowo-torowego i infrastrukturą techniczną” .
Celem naszego projektu jest pobudzenie aktywności osób starszych, młodzieży i dzieci poprzez udział w projekcie służącym do integracji, wymiany międzypokoleniowej, która z biegam lat ulega naturalnemu osłabieniu co w warunkach pandemii uwypukliło się
Dzikie wysypiska śmieci rosną w siłę! Projekt zakłada zakup fotopułapek dzięki którym będzie można zidentyfikować i ukarać sprawców tego nielegalnego procederu.
Celem projektu jest montaż na krakowskich nekropoliach specjalnych stojaków, gdzie mieszkańcy będą mogli pozostawić znicze, które nadają się jeszcze do użycia. Będą mogły z nich skorzystać inne osoby, dzięki temu stare znicze będą miały drugie życie.
Projekt zakłada utworzenie Stanicy Kajakowej na Szlaku Kajakowym Dłubnia - Nowa Huta wyposażona małą architekturę turystyczną oraz dającą schronienie przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi.
Projekt „Strajk demograficzny” polega na zorganizowaniu kampanii społecznej o charakterze edukacyjnym,
której celem jest budowanie świadomości mieszkańców Miasta Krakowa w zakresie pozytywnego postrzegania rodzicielstwa oraz upowszechnianie idei zwiększenia dzietności wśród mieszkańców Krakowa poprzez:
- media zewnętrzne (tj. billboardy, citi-lighty, telewizję dostępną w komunikacji miejskiej w Krakowie);
- media społecznościowe (np. facebook/google);
- radio;
- prasę lokalną.
Wsparcie bezpłatnych zajęć dla dzieci, młodzieży i rodzin we wszystkich jedenastu krakowskich Młodzieżowych Domach Kultury (MDK), które były otwarte i pracowały z dziećmi i młodzieżą przez cały okres pandemii.
Zadanie polega na zakupie komputerów i przeprowadzeniu kursu szkoleniowego dla dzieci, młodzieży i seniorów.
Realizacja projektu umożliwi szybszy przejazd tramwajów wzdłuż ul. Brożka, dzięki montażowi nowoczesnego rozjazdu tramwajowego.
Zadanie polega na ustawieniu w przestrzeni miasta 36 - 72 futurystycznie wyglądających ławek w kształcie przezroczystych bąbli. Ławki będą zasilane panelami słonecznymi w dzień i podświetlane światłem LED w nocy. Ławki nawiązują do twórczości Lema
Celem projektu jest zakup mobilnej sceny plenerowej, która będzie wykorzystana do organizowania imprez i szerzenia kultury wśród osób niepełnosprawnych, seniorów, dzieci, młodzieży i mieszkańców Miasta Krakowa.
Projekt przewiduje usunięcie CAŁEJ kostki brukowej ze ścieżek rowerowych znajdujących się przy Rondzie Kocmyrzowskim oraz montaż podpórki rowerowej przy ścieżce rowerowej na Rondzie Czyżyńskim.
Projekt zakłada zakup strojów dla Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” im. druhny Władysławy Marii Francuz, w którym tańczy i śpiewa ok. 300 uczniów i uczennic w wieku od 6 do 19 lat z 143 szkół z terenu całego Krakowa.
Wprowadźmy w Krakowie MEDIACJE MIEJSKIE i powołajmy funkcję MEDIATORA MIEJSKIEGO, który będzie je koordynował i organizował. Ograniczymy liczbę konfliktów, petycji i protestów dot. inwestycji, miejskich rozwiązań, organizacji krakowskiej przestrzeni.
Projekt ma na celu zatrudnienie behawiorystów, którzy na wybiegach zlokalizowanych przy schronisku na ulicy rybnej będą mogli pomóc z eliminowaniem zachowań utrudniających normalne funkcjonowanie dla zwierząt z traumatyczną przeszłości i problemami.
Chcemy umożliwić rodzinom mieszkającym w Krakowie przekonanie się, że wspinanie to sport dostępny dla osób w każdym wieku i o każdej sprawności fizycznej pozwalający na ciekawe i aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie najbliższych.
Projekt obejmuje budowę Lotniczych Placów Zabaw, ponieważ Kraków posiada lotnicze tradycje i ciekawym projektem będą lotnicze place zabaw rozmieszczone po okolicy Dawnego Lotniska Rakowice Czyżyny.
Projekt skierowany do dzieci i młodzieży z całego Krakowa, obejmujący cykl warsztatów z muzykami i specjalistami z branży oraz zakup profesjonalnego sprzętu muzycznego, komputera i oprogramowania do nagrywania i produkcji muzycznej.
Zadanie ma na celu zagospodarowanie terenu zielonego wokół przychodni, remont istniejącego ogrodzenia wraz z nowymi furtkami i bramą wjazdową oraz wykonanie nakładki asfaltowej w zatoczkach przed budynkiem.
Celem projektu jest wykonanie oświetlenia na skateparku znajdującego się w Parku Lotników Polskich, dając możliwość uprawiania sportów miejskich po zmroku do godziny 23:00
Projekt zakłada doposażenie istniejących placów zabaw na terenie Ruczaju (ul. Do Wilgi), Zwierzyńca (ul. Jodłowa) oraz Bronowic (ul. Zarzecze) w kreatywny oraz nowoczesny sprzęt zabawowy.
To przedłużenie działań z terenu dzielnicy XII. Stworzenie przestrzeni łączącej osoby potrzebujące z chcącymi pomagać.
Montaż pitników z darmową, dostępną dla każdego wodą pitną w 6 popularnych parkach Kakowa. Pitniki powinny mieć wylewkę do picia, możliwość napełnienia butelki oraz miskę dla zwierząt. Pitniki pozwolą zmniejszyć ilość plastikowych śmieci w parkach.
Handel był solą i siłą napędową Kazimierza przez wieki. Wolnica była pierwszą strefą wolnocłową w Polsce.
Handlowano na Bawole, Szerokiej, Kupa i na Placu Nowym. Pokażmy na starych fotografiach wokół Okrąglaka historię handlu !!!
Wymiana na nowe i dobudowa nowych lamp w miejscach zaciemnionych wraz z wymianą starej instalacji podziemnej do wysokości środków. Lampy są stare, brudne, niektóre słupy zdezelowane - wymianę poprawi jakość światła, bezpieczeństwo i estetykę osiedla Krakowiaków.
Projekt zakłada zakup sprzętu do rehabilitacji (laseroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki) oraz klatek weterynaryjny wykonanych ze stali nierdzewnej przeznaczonych dla kotów przebywających w trakcie leczenia.
Możemy wspólnie zasadzić dziesiątki drzew i setki krzewów oraz bylin w każdej dzielnicy Krakowa! Wskażemy miejsca gdzie brakuje zieleni chroniącej nas przed pyłem i smogiem. Za 75.000 zł dla każdej Dzielnicy na zieleń! Zielona rewolucja w Krakowie!
W ramach projektu zamierzam przeprowadzić zajęcia gimnastyki dla kobiet w każdym wieku: - 2 zajęcia po 1h tygodniowo w godzinach popołudniowo-wieczornych. - maty do ćwiczeń każdorazowo będą znajdowały się na miejscu.
Naukowe Place Zabaw to mądra rozrywka na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Urządzenia naukowe, muzyczne, sensoryczne i ekologiczne dla całej rodziny!
Celem projektu jest wykorzystanie potencjału zieleni miejskiej. Ideą projektu jest zorganizowanie ogólnodostępnych, atrakcyjnych i bezpłatnych form rekreacji dla mieszkańców w każdym wieku.
Projekt polega na instalacji stacji ładowania hulajnóg, rowerów elektrycznych, które zoptymalizują koszty ładowania tych urządzeń oraz zmniejszą chaos i nieporządek panujący w przestrzeni publicznej.
Książkomat to urządzenie samoobsługowe, działające analogiczne do popularnych obecnie Paczkomatów. Czytelnik zamawia książkę z biblioteki i po otrzymaniu powiadomienia o dostępności odbiera je o dowolnej godzinie ze skrytki. Usługa dostępna 24/7.
Zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa poprzez zakup 10 mobilnych zestawów ratujących życie, w skład których wchodzić będą: •automatyczny defibrylator zewnętrzny AED •akcesoria do RKO •zestaw do tamowania krwotoków dla Strażników Miejskich
Celem projektu jest montaż do 25 zielonych przystanków na wzór tego przy Rondzie Grunwaldzkim lub np jakaś ławka z donicą etc. Dzięki nasadzeniom mieszkańcy będą mogli w otoczeniu zieleni oczekiwać na przyjazd autobusu.
Niniejszy projekt zakłada przekształcenie zielonego terenu przy ul. Kurczaba w unikatową na skalę całego Miasta ścieżkę w koronach drzew
Realizacja otwartych wydarzeń kulturalnych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód”, który jest cyklicznym corocznym wydarzeniem artystycznym, podczas IX edycji w kwietniu 2022 roku w Krakowie dla mieszkańców miasta.
Projekt zakłada postawienie na terenach parków oraz terenów z bogatą warstwą roślinną domków dla jednych z najmniejszych mieszańców Krakowa - jeży!
Kraków jako narodowa stolica pamięci i tożsamości powinien przewodzić narodowej debacie o wykorzystaniu cyfrowych technologie dla kultury pamięci. Konkursowy nabór wspomnień o formach samokształcenia opartych na doświadczeniu wschodnich Kresów Rzeczpospolitej, powinien pomóc w refleksji naukowo badawczej nad modernizacją systemu edukacji dla rozwoju praktyki samokształcenia w rodzinie.
Projekt ma na celu stworzenie placu zabaw w miejscu wyasfaltowanego skweru na Plantach Krakowskich, niedaleko zejścia podziemnego w kierunku Dworca Głównego, od strony ul. Westerplatte.
Kontynuacja zwycięskiego projektu ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tworzymy najdłuższy i najbardziej atrakcyjny park w Polsce. Dodatkowe ścieżki, drogi rowerowe i strefy rekreacji dla wszystkich. Od zachodnich granic miasta do centrum.
Zbadajmy drzewa w Krakowie i dowiedzmy się jaka jest rzeczywista wartość pojedynczego drzewa. Ile zarabiają one dla nas i dla miasta i dlaczego DRZEW NIE WARTO WYCINAĆ. Edukujmy o ich roli i realnej wartości o naszym zielonym kapitale.