Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
Ruch jednokierunkowy wokół Plant

Reorganizacja ruchu na ulicach Straszewskiego, Św. Gertrudy i Westerplatte na podobnych zasadach jak wyremontowany w przeszłości odcinek pierwszej obwodnicy (między Piłsudzkiego a Lubicz). Ruch jednokierunkowy dla samochodów osobowych.

Logo kategorii odrzuconej
BIEZPIECZNA ZEBRA

Projekt zakłada montaż białych odblasków wszczepianych w asfalt przed przejściami dla pieszych niewyposażonymi w sygnalizację świetlną.

Logo kategorii odrzuconej
Zielone przystanki dla Krakowa

Budowa zielonych wiat przystankowych z funkcją retencji wody oraz zainstalowanymi panelami fotowoltaicznymi wraz z zielenią towarzyszącą.

Logo kategorii odrzuconej
Tężnia solankowa w Parku Jordana

Budowa tężni solankowej w południowo-wschodniej części Parku Jordana (od strony al. 3 maja).

Logo kategorii odrzuconej
Budowa toalet publicznych na Cmentarzu Rakowickim

Budowa podziemnych 2x3 stanowisk toaletowych, w tym jedno dla niepełnosprawnych, z windą lub pochylnią. Obecnie Cmentarz posiada tylko toalety przenośne typu toy-toy niezapewniających standardów sanitarnych, brak jest toalet dla niepełnosprawnych.

Logo kategorii odrzuconej
Park Rzeczny Drwinka - Zielony Pierścień Podgórza

Celem projektu jest stworzenie ogólnodostępnego parku rzecznego w południowej części Krakowa na obszarze pomiędzy ul. Wielicką, ul. Nowosądecką i ul. Bochenka na obszarze MPZP pn. „Park Rzeczny Drwinka”.

Logo kategorii odrzuconej
Uzupełnienie wyposażenia Harcerskiej Stanicy Żeglarskiej

Projekt ma na celu doposażenie Harcerskiej Stanicy Żeglarskiej w nowy sprzęt żeglarski przeznaczony do szkolenia dzieci i młodzieży w postaci 4 żaglówek klasy Optimist oraz kabinowego jachtu szkoleniowego.

Logo kategorii odrzuconej
SKATE PARK w Parku Jordana - modernizacja

Projekt zakłada modernizację istniejącego SKATE PARK'u poprzez: - wykonanie dodatkowej atrakcji tzw. bowl - przedłużenie powierzchni dla użytkowników we wskazanym na zdjęciu miejscu, - wykonanie dodatkowej atrakcji tzw. fly box (widoczny na zdjęciu)

Logo kategorii odrzuconej
Ścieżka rekreacyjna wzdłuż potoku Sudół

Ścieżka utwardzona (nie asfaltowa) pieszo rowerowa wzdłuż potoku Sudół od ulicy Jordanowskiej aż do ulicy Skotnica. Wzdłuż ścieżki ustawienie ławek oraz koszy na śmieci.

Logo kategorii odrzuconej
SPOJRZENIE W PRZESŁOŚĆ

Projekt zakłada ustawienie kilku tablic z widokiem z przed lat miejsc charakterystycznych Krakowa znajdujących się w archiwach miasta bądź organizacji miejskich.

Logo kategorii odrzuconej
Przełamuję schemat

Celem projektu jest przełamanie negatywnych stereotypów i tabu dot. psychoterapii. Działanie to będzie realizowane poprzez kampanię społeczną zachęcającą mieszkańców Krakowa, przeżywających trudności do sięgnięcia po profesjonale wsparcie.

Logo kategorii odrzuconej
WYŚWIETLACZ NADMIERNEJ PRĘDKOŚCI Z URZĄDZENIEM RADAROWYM

Montaż wyświetlacza prędkości z urządzeniem radarowym zasilanym panelem fotowoltaicznym.

Logo kategorii odrzuconej
Remont i uruchomienie „Jordanówki” w Parku im. H. Jordana

Wyremontowanie i uruchomienie obiektu pn. Jordanówka w Parku im. H. Jordana w Krakowie do korzystania przez mieszkańców: dzieci, młodzież i dziadków wzorem lat ubiegłych. Należy wstrzymać proces niszczenia, bo podraża koszty remontu.

 

Logo kategorii odrzuconej
Miasteczko Ruchu Drogowego w Nowej Hucie

Nowoczesne Miasteczko Ruchu Drogowego przy ulicy Tomickiego. Zrewitalizujmy ten wyjątkowy park nadając mu funkcję rekreacyjną oraz edukacyjną. Stwórzmy miejsce, gdzie nauczymy nasze dzieci bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Logo kategorii odrzuconej
Krakowskie Błonia z wyspami zieleni

Punktowe zadrzewienie Błoni wyspami drzew, po 5-10 sztuk w ok. 30 starannie wybranych miejscach bez utraty historycznego charakteru łąki ani możliwości organizacji wydarzeń plenerowych. Przekształćmy Błonia w ogromne miejsce do piknikowania!

Logo kategorii odrzuconej
Podziemny Parking dla Nowej Huty

Brak miejsc postojowych w starej części Nowej Huty to znany mieszkańcom bo juz od lat stały problem. Rozwiązaniem mogą być podziemne stanowiska postojowe dla samochodów utworzone w miejscu dzisiejszych. To jedyne możliwe i praktyczne rozwiązanie.

Logo kategorii odrzuconej
Leśny park aktywności przy Matecznym

Celem projektu jest uporządkowanie okolic kamieniołomu, nie zmieniając charakteru tego miejsca. Proponuje się np.: stworzenie ekologicznej ścieżki edukacyjnej, dosadzenie drzew, ustawienie ławek, stolików, koszy na śmieci, urządzeń do ćwiczeń.

Logo kategorii odrzuconej
Krakowskie, bezpłatne, inteligentne garaże rowerowe

#ToDziała Wspólnie rozwiniemy, stworzony w Krakowie, system inteligentnych boksów rowerowych: - bez dodatkowych aplikacji, - bez podawania danych, - bez kodów i PINów, - bez opłat. #Ekologia #Rowery #Innowacje #Bezpieczeństwo #Powietrze #KochamKraków

Logo kategorii odrzuconej
Leśna Przestrzeń Zabaw pod Kopcem Piłsudskiego

Celem projektu jest stworzenie naturalnej przestrzeni do zabawy i odpoczynku. Zachęcam do przeczytania szczegółowego opisu.

Logo kategorii odrzuconej
Obywatelska kontrola wewnętrzna działań UMK jego jednostek.

Zlecenie zewnętrznej firmie audytorsko/doradczej zweryfikowania nieprawidłowości organizacyjnych i finansowych w Urzędzie Miasta Krakowa z ostatnich 15 lat. Zbadanie przyczyn, zapisanie w raporcie wyników i zaproponowanie działań naprawczych.

Logo kategorii odrzuconej
Na Błonie - chodnik

Budowa chodnika wzdłuż ul. Na Błonie

Logo kategorii odrzuconej
Budowa chodnika do przystanku autobusowego

Budowa chodnika do przystanku autobusowego przy ulicy rzepichy do ulicy Za skłonem

Logo kategorii odrzuconej
SIŁOWNIA WIATROWA

Rozbudowanie elektrownii wiatrowej-przede wszystkim odnawialne i niewyczerpywalne źródło energii. Dogodnością byłoby czystsze powietrze dla Krakowa! (redukowanie emisji CO² do atmosfery) taka inwestycja jest bardzo funkcjonalna!!

Logo kategorii odrzuconej
Otwarta sieć monitoringu Smogu w Krakowie - 365 stacji

Budowa otwartej technologicznej sieci monitorującej Krakowski SMOG, składającej się z 365 stacji monitoringu smogu

Logo kategorii odrzuconej
Strona www - Rejestr Umów podpisywanych przez Miasto Kraków

Przejrzysty i wygodny w obsłudze rejestr umów cywilnoprawnych, podpisywanych przez wszystkie jednostki Urzędu Miasta Krakowa, ułatwiający społeczną kontrolę administracji publicznej.

Logo kategorii odrzuconej
ZIELONA KRUPNICZA - POSADŹMY 20 DRZEW!

PROJEKT PRZEBUDOWY UL. KRUPNICZEJ NA ODCINKU OD UL. PODWALE DO UL. LORETAŃSKIEJ MA NA CELU STWORZENIE PRZESTRZENI PRZYJAZNEJ MIESZKAŃCOM POPRZEZ POSADZENIE 20 DUŻYCH DRZEW, KRZEWÓW ORAZ PNĄCZY, A TAKŻE RETENCJĘ WÓD OPADOWYCH.

Logo kategorii odrzuconej
Krakowska kardiologia po Covid-19

Projekt przewiduje doposażenie Kliniki Kardiologii 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie. Projekt ma na celu wymianę wysłużonego przez lata sprzętu, do którego zużycia przyczyniła się pandemia.

Logo kategorii odrzuconej
Renowacja Miasteczka Rowerowego w Parku Jordana

Renowacja rowerowego miasteczka ruchu drogowego w parku Jordana polegająca na wymianie nawierzchni dróg rowerowych, wymalowania poziomych znaków drogowych, montażu nowych pionowych znaków drogowych oraz instalacji sygnalizacji świetlnej.

Logo kategorii odrzuconej
Wspieramy NASZE Parafie

Projekt ma na celu wsparcie finansowe krakowskich parafii, które z uwagi na obostrzenia i zagrożenie epidemiczne mają znacznie zmniejszone wpływy na skutek mniejszej liczby osób uczestniczących w liturgii w sposób tradycyjny.

Logo kategorii odrzuconej
Pasieki Krakoskie - Miodek Krakoski

Projekt przewiduje zakup i zasiedlenie 72 uli pszczelich na terenie miasta Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Przystanki na życzenie

Wszystkie przystanki w Krakowie, które do tej pory posiadają status „na żądanie”, zostaną przemienione w miłe i przyjazne przystanki „na życzenie”. Sprawmy, by Kraków stał się jeszcze bardziej życzliwy dla swoich mieszkańców oraz przyjezdnych!

Logo kategorii odrzuconej
Skocz na UEK – naziemne przejścia na całej Rakowickiej

Propozycja zadania obejmuje wyznaczenie 2 naziemnych przejść dla pieszych, wraz z przejazdami dla rowerzystów, w ciągu ul. Rakowickiej, na skrzyżowaniu z ul. Wita Stwosza i ul. Aleksandra Lubomirskiego - koło Uniwersytetu Ekonomicznego.

Logo kategorii odrzuconej
Instalacja ekranu dźwiękochłonnego o długości 100 m

Zmniejszenie uciążliwości związanej z dużym hałasem

Logo kategorii odrzuconej
Wsparcie dla Niewidomych i Niepełnosprawnych

Modernizacja przejścia podziemnego pod alejami przy ulicy konopnickiej tak by stało się przyjazne dla osób niewidomych lub z niepełnosprawnościami fizycznymi. Jest to główny punkt transportu z Zespół Szkół i Placówek u dla Niewidomych i Słabowidzący.

Logo kategorii odrzuconej
true SKATE park

Budowy skateparku projekt dotyczy. Deska jest bogiem, sztuczki nałogiem, Ollie podstawą, Manual zabawą. Kocham mamę i posty bumpuję, wierszyk ten Twoją uwagę przykuje. Dalsze pisanie sobie daruję bo jeszcze wyjdzie że was demoralizuję BUMPER = K00ZAK

Logo kategorii odrzuconej
Wał Rudawy - ścieżka spacerowa w sercu miasta

Rewitalizacja ścieżki na wałach Rudawy, która leży w sercu miasta. Wyrównanie nawierzchni i odnowienie zejść. To teren chętnie uczęszczany przez krakowian oraz piękne miejsce rozciągające się od Salwatora, aż po Wolę Justowską.

Logo kategorii odrzuconej
Ogrody deszczowe dla mieszkańców - Kraków łapie deszcz

Deszczówka to skarb-warto ją gromadzić i zatrzymywać! Przy placówkach miejskich chcemy zrealizować MODELOWE rozwiązania błękitno-zielonej infrastruktury, które możesz zastosować przy swoim budynku. Sprawdź, jak możesz odzyskiwać wodę i oszczędzać!

Logo kategorii odrzuconej
ZAZIELEŃMY PLAC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

PROJEKT POLEGA NA NASADZENIU ZIELENI W TEJ CZĘŚCI PLACU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, KTÓRA NIE BĘDZIE KOLIDOWAŁA Z DROGĄ POŻAROWĄ, A TAKŻE ZAKŁADA UWOLNIENIE DROGI POŻAROWEJ OD PARKUJĄCYCH NA NIEJ POJAZDÓW.

Logo kategorii odrzuconej
Joga dla Krakowian. Post-covidowa rekonwalescencja.

Cykliczne, cotygodniowe zajęcia jogi w 4 lokalizacjach, w różnych częściach Krakowa, tak, żeby wszyscy mieszkańcy miasta mogli bezpłatnie ćwiczyć i spotykać się. Zajęcia będą się odbywać od lutego do grudnia 2022 r.

Logo kategorii odrzuconej
STWÓRZMY KRAKOWSKĄ SIEĆ MONITORINGU POWIETRZA

PROJEKT ZAKŁADA STWORZENIE SIECI MONITORUJĄCEJ JAKOŚĆ POWIETRZA W CZASIE RZECZYWISTYM POPRZEZ MONTAŻ CZUJNIKÓW NA TERENIE WSZYSTKICH 145 SAMORZĄDOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W KRAKOWIE WRAZ Z TABLICAMI INFORMUJĄCYMI O ZANIECZYSZCZENIACH NA ZEWNĄTRZ SZKÓŁ

Logo kategorii odrzuconej
Fortepian zewnętrzny w Parku Decjusza przy pomniku Chopina

Proponuję ustawienie zewnętrznego fortepianu z betonu architektonicznego (fortepian Cadenza) w Parku Decjusza obok pomnika Fryderyka Chopina. Fortepian jest odporny na warunki atmosferyczne, a także na akty wandalizmu.

Logo kategorii odrzuconej
Zielony dojazd do Skawiny - realizacja ścieżki rowerowej

Projekt zakłada realizację ścieżki rowerowej o długości 770 m, łączącą w całość ulicę Podgórki Tynieckie - zgodnie z załącznikiem. Da to możliwość dojazdu do Skawiny przez Uroczysko Skotniki omijając ruchliwą ulicę Skotnicką.

Logo kategorii odrzuconej
Zaprojektujmy standardy oświetlenia ulicznego dla Krakowa

Celem projektu jest stworzenie wytycznych dla jednostek miejskich, by montowane lampy w mieście było bezpieczne dla mieszkańców. Źle montowane lampy LED pobudzają, utrudniają zaśnięcie, ale także mogą oślepić. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

Logo kategorii odrzuconej
Bezpieczniej w Krakowie- spokojne drogi i chodniki!

Zbudowanie chodnika wzdłuż ul. Morcinka. Od ul. Powstańców do ul. Jeziorany. Zbudowanie oświetlenia drogi wzdłuż ul. Morcinka. Od ul. Powstańców do ul. Jeziorany.

Logo kategorii odrzuconej
Morsowisko - plaża dla Morsów przy Zalewie Nowohuckim

Projekt zakłada wyodrębnienie części zalewu Nowohuckiego (wybranej przez ekspertów) na miejsce do morsowania, montaż tarasu, pomostu, przebieralni drewnianych oraz stworzenie bezpiecznego zejścia do wody.

Logo kategorii odrzuconej
Remont drogi przy Cmentarzu Grębałów

Wyasfaltowanie drogi o nawierzchni gruntowej znajdującej się po wschodniej części "Cmentarza Grębałów".

Logo kategorii odrzuconej
Tor Wrotkarski dla krakowskich rolkarzy

Projekt zakłada budowę toru wrotkarskiego w Parku Lotników w pobliżu istniejącego pumptracku oraz skateparku.

Logo kategorii odrzuconej
Marina krakowska w porcie Płaszów

Budowa mariny w porcie Płaszów dla dalszego rozwoju żeglugi pasażerskiej na Wiśle i zabezpieczenia przeciwpowodziowego dla armatorów.t

Logo kategorii odrzuconej
Całoroczny fortepian zewnętrzny na Starym Mieście

Fortepian stworzy dostępną dla mieszkańców Krakowa oraz osób odwiedzających strefę muzyczną w przestrzeni publicznej. Miejsce potrzebne dla odbudowy relacji społecznych. Będzie stanowić kolejną wartość dodaną miasta.

Logo kategorii odrzuconej
Różowa skrzyneczka w krakowskich Szkołach Podstawowych

Projekt zakłada zakup i montaż różowych skrzyneczek w dziewczęcych toaletach Samorządowych Szkół Podstawowych miasta Krakowa .

Logo kategorii odrzuconej
Zatrać się w radości. Fontanna na Placu Centralnym. Do it!

Projekt zakłada ogłoszenie Międzynarodowego Konkursu na projekt fontanny na Placu Centralnym i jej najblszego otoczenia nawiązujący do historycznych planów budowy Nowej Huty.

Logo kategorii odrzuconej
Program usuwania zdezelowanych rowerów z ulicy.

Zwiększenie dostępności miejsc parkingowych poprzez wymuszenie ich rotacji, czyli wprowadzenie reguły 6 tygodni, po upływie których rower byłby usuwany i transportowany do miejskiego magazynu.

Logo kategorii odrzuconej
ŁAŹNIA MIEJSKA

Toaleta publiczna, która niesie pozytywną zmianę społeczną. Toaleta dla wszystkich. W tym też dla osób w kryzysie bezdomności. Z łaźnią i pralnią.

Logo kategorii odrzuconej
Park Jordana – Oświetlenie infrastruktury sportowej

Inicjatywa oświetlenia kortu tenisowego, skateparku, dwóch boisk do koszykówki oraz boiska do piłki nożnej i siatkowej, co umożliwi korzystanie z nich przez cały okres otwarcia paku Jordana (np. 6:00 - 22:00 od 1 kwietnia do 31 października)

Logo kategorii odrzuconej
Białe Morza Krakowski Amfiteatr

Projekt zakłada wybudowanie krakowskiego amfiteatru na terenie zwanym Białe Morza między Borkiem Fałęckim a Kurdwanowem.

Logo kategorii odrzuconej
SKATEPARK w PARKU SOLVAY.

Budowa SKATEPARK w PAKU SOLVAY.

Logo kategorii odrzuconej
Biegiem po zdrowie-budowa bieżni przy SP nr 149 w Krakowie

Budowa 100 metrowej bieżni na terenie strefy sportowej Szkoły Podstawowej nr 149 w Krakowie z nawierzchni poliuretanowej. Beneficjentami projektu będą uczniowie SP nr 149, jak i mieszkańcy osiedla Kurdwanów.

Logo kategorii odrzuconej
Wielki powrót PARKU JALU KURKA

Od lat park Jalu Kurka jest zamknięty, zapuszczony i zaniedbany. To cenne dla miasta i nieznane dotąd przez krakowian miejsce wymaga ingerencji w tą przestrzeń, ponieważ jest to jedne z niewielu obszarów zielonych na terenie Starego Miasta.

Logo kategorii odrzuconej
Obserwatorium gwiazd na Błoniach

Obserwatorium astronomiczne na Błoniach Krakowskich dla dzieci i dorosłych. Przy 2 stanowiskach obserwacyjnych zostaną zamontowane teleskopy (lunety widokowe) oraz podświetlana gablota, przedstawiająca mapę Nieba, Księżyca i Układu Słonecznego.

Logo kategorii odrzuconej
Pieszo-rowerowe połączenie ul. Kocmyrzowskiej z Bulwarową

Budowa asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej w okolicach ul. Stadionowej łączącej ul. Bulwarową z ul. Kocmyrzowską.

Logo kategorii odrzuconej
Rewitalizacja Parku Decjusza

Przedmiotem projektu jest kompleksowa rewitalizacja Parku Decjusza w Krakowie. Powinna ona obejmować w szczególności uporządkowanie oraz odremontowanie infrastruktury parkowej oraz doposażenie istniejącego Smoczego Skweru (m.in. o toaletę).

Logo kategorii odrzuconej
Armatura - klub piłkarski wizytówką Podgórza Duchackiego

Budowa infrastruktury klubu piłkarskiego Armatura.

Logo kategorii odrzuconej
Połączenie pętli dróg rowerowych po obu stronach Wisły

Położenie asfaltu/betonu na podjazdach do kładki rowerowej nad Wisła w okolicy toru kajakowego.

Logo kategorii odrzuconej
Małopolska Kuźnia Talentów - muzyczna scena Krakowa

Powołanie Małopolskiej Kuźni Talentów. Przystosowanie przestrzeni oraz dzierżawa lokalu umożliwiającego prowadzenie działalności artystyczno-edukacyjnej, skierowane dla mieszkańców Krakowa bądź chcących rozpocząć działalność w branży muzycznej.

Logo kategorii odrzuconej
Pomnik Tym Co Stawiali Opór Komunizmowi

Na placu Inwalidów od lat stoi pusty cokół, na którym miał stanąć pomnik poświęcony ludziom, którzy stawiali opór komunizmowi w latach 1944-1956. Chcemy, aby obietnica miasta złożona jeszcze w latach 90-tych została w końcu zrealizowana.

Logo kategorii odrzuconej
„Więcej kobiet w całym mieście!” - kobiece skwery w Krakowie

Nazwanie skwerów imieniem zasłużonych dla nauki, kultury, sztuki i działalności społecznej patronek ma zwrócić uwagę na intelektualną i twórczą moc kobiet i podnosić świadomość społeczną dotyczącą roli kobiet w historii Krakowa i Polski.

 

Logo kategorii odrzuconej
Budowa toru do speedrowera (żużla na rowerach)

Projekt ma na celu wybudowanie w Krakowie profesjonalnego toru do uprawiania sportu nazywanego "speedrower". Speedrower w skrócie jest żużlem na rowerach, w związku z czym tor speedrowerowy przypomina tor żużlowy, jednak w pomniejszonej wersji.

Logo kategorii odrzuconej
Zygmunta Starego - nowe parki przy Młynówce Królewskiej

Utworzenie nowego dużego parku przy ul. Zygmunta Starego + utworzenie małego parku rzecznego przy ul. Na Błonie.

Logo kategorii odrzuconej
Bezpieczne wiaty rowerowe na ulicach

Bezpieczne wiaty rowerowe na ulicach na zamknięcie przypisane do konkretnej osoby z którą zostanie podpisana umowa najmu na okres do jednego roku. Najem dla mieszkańca Krakowa jest bezpłatny.

Logo kategorii odrzuconej
Karta Sportowa dla mieszkańców Krakowa

Dodajmy do Karty Krakowskiej i Krakowskiej Karty Miejskiej funkcjonalność karty sportowej, czyli możliwość wykupywania abonamentu do obiektów sportowych na terenie całego Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Bezpieczny chodnik

Wykonanie koncepcji budowy jednostronnego chodnika wraz z odwodnieniem na ulicy Bogucianka od ul. Walgierza Wdałego do pętli autobusu linii 112

Logo kategorii odrzuconej
Budowa przejścia dla pieszych na ulicy Rzepichy

Wykonanie przejścia dla pieszych pomiędzy przystankami autobusowymi MPK wraz z progami zwalniającymi wyspowymi.

Logo kategorii odrzuconej
PRZYWRÓĆMY ZIELEŃ NA PLACU ŚW. MARII MAGDALENY

PROJEKT ZAKŁADA PRZEBUDOWĘ PLACU ŚW. MARII MAGDALENY I PRZYWRÓCENIE NA NIM ZIELENI, A TAKŻE USUNIĘCIE NIELEGALNIE POSTAWIONEGO POMNIKA PIOTRA SKARGI ORAZ WYMIANĘ ZNISZCZONEJ NAWIERZCHNI.

Logo kategorii odrzuconej
Fontanna na Placu Centralnym - czy to możliwe w Nowej Hucie?

Projekt zakłada montaż fontanny w najbardziej prestiżowym miejscu jakim jest Plac Centralny im. Ronalda Reagana.

Logo kategorii odrzuconej
Wolontariat dla Pacjentów Szpitala w Prokocimiu

Budowanie wolontariatu dla Pacjentów szpitala w Prokocimiu (Nowy szpital przy ul. Jakubowskiego)

Logo kategorii odrzuconej
Ogród Wyspiańskiego

Ogród kwietny inspirowany twórczością Stanisława Wyspiańskiego w centrum miasta, na Skwerze im. Brora Hanssona. Projekt przewiduje stworzenie ogrodu kwiatów i roślin występujących w malarstwie artysty, naprzeciwko powstającego Muzeum Wyspiańskiego.

Logo kategorii odrzuconej
Kraków na STO (SŁONECZNYCH) PROCENT!

Projekt zakłada montaż 5 ekologicznych ławek fotowoltaicznych na Błoniach Krakowskich - od al. Focha, al. 3 Maja, ul. Piastowskiej. Ławki te będą wyposażone w specjalne mocowania dla rowerów, moduł Wi-Fi oraz możliwość podładowania m.in. telefonu.

Logo kategorii odrzuconej
Podpórki dla rowerzystów na skrzyżowaniach

Podpórki rowerowe przy światłach drogowych to wygodne rozwiązanie dla rowerzystów czekających na zielone światło.

Logo kategorii odrzuconej
Butelkomat - oczyszczamy miasto z plastiku

Projekt przewiduje montaż i utrzymanie urządzenia przyjmującego plastikowe butelki PET. W zamian za oddane butelki mieszkańcy Krakowa będą otrzymywać nagrody.

Logo kategorii odrzuconej
Białe Morza Park dla Mieszkańców Krakowa.

Projekt dotyczy zagospodarowania obszaru "Białe Morza" jako ogólnodostępnego parku dla mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Oświetlenie boiska PKS Jadwiga w Parku Krowoderskim

Projekt ma na celu wykonanie projektu i budowę oświetlenia na boisku PKS Jadwiga w Parku Krowoderskim

Logo kategorii odrzuconej
Na Błonie - bezpieczni piesi

Budowa ścieżki dla pieszych przy ul. Na Błonie

Logo kategorii odrzuconej
Kim był patron Twojej ulicy? Miejska lekcja historii

Montaż przy wybranych ulicach tablic z informacjami czym zasłużyły się postacie, które upamiętniono w nazwach krakowskich ulic.

Logo kategorii odrzuconej
chodnik od przystanku Jarzębiny do cmentarza Grębałów

Budowa chodnika prowadzącego od przystanków tramwajowych Jarzębiny (po obu stronach torów) do furtki cmentarza Grębałów. Obecnie do cmentarza prowadzi wąska nierówna ścieżka, po opadach deszczu zabłocona.

Logo kategorii odrzuconej
Europejski Obwarzanek

Projekt przewiduje budowę kilkudziesięciu małych pomników przedstawiających obwarzanek w barwach danego z krajów Europy i wraz ze słynnym zabytkiem z danego państwa w środku obwarzanka - wzdłuż ulicy zaproponowanej przez urząd

Logo kategorii odrzuconej
Connected BULWARY WIŚLANE from TYNIEC to NOWA HUTA

Projekt zakłada budowę łączników rowerowych na całej długości Bulwarów Wiślanych Krakowa (od strony Wawelu) w miejscach gdzie ciągłość trasy rowerowej jest przerwana i wymaga objazdu, bądź zmiany pięter przez użytkowników pasa drogowego.

Logo kategorii odrzuconej
Kamieniołom Zabaw

Projekt zakłada budowę edukacyjnego placu zabaw w nieczynnym Kamieniołomie Bogucianka,

Logo kategorii odrzuconej
Zielone połączenie ul. Kocmyrzowskiej z Zalewem Nowohuckim

Projekt przewiduje rewitalizację/uporządkowanie nieużytków/terenu pomiędzy stadionem "Wandy", a rzeką Dłubnią i stworzenie najszybszego pieszego (ścieżka gruntowa) połączenia pomiędzy ul. Kocmyrzowską, a Zalewem Nowohuckim.

Logo kategorii odrzuconej
Nowy chodnik na PRĄDNIKU!

Celem projektu jest budowa 220 m chodnika przed Domem Pomocy Społecznej ul. Rozrywka 1, który służył będzie Mieszkańcom jako bezpieczny łącznik spacerowy pomiędzy Prądnikiem Czerwonym a Parkiem Reduta i innymi parkami w Mistrzejowicach.

Logo kategorii odrzuconej
Likwidacja skrętu w prawo al. JPII-go/ul. Stella-Sawickiego

Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu skrętu w prawo z al. Jana Pawła II-go w ul. Stella-Sawickiego.

Logo kategorii odrzuconej
Tęznia Solankowa

Budowa Tężni Solankowej - bardzo potrzebna ze względu na walory zdrowotne i zainteresowanie mieszkańców Krakowa . A w obecnej sytuacji w Polsce- Krakowie pomoże w szybszym powrocie do zdrowia i kondycji fizycznej.

Logo kategorii odrzuconej
ODPOMNIKUJMY PARK JORDANA: SKOŃCZMY Z SAMOWOLĄ BUDOWLANĄ!

PROJEKT POLEGA NA USUNIĘCIU Z PARKU JORDANA 13 POPIERSI, KTÓRE ZOSTAŁY DO NIEGO WSTAWIONE W LATACH 1999-2016 BEZ WYMAGANEGO PRAWEM POZWOLENIA NA BUDOWĘ ORAZ MASZTU, KTÓRY RÓWNIEŻ STANĄŁ PARKU JORDANA W 2016 ROKU BEZ POZWOLENIA NA BUDOWĘ.

Logo kategorii odrzuconej
Ochrona pomników i flagi narodowej w Parku dr H. Jordana

Projekt polega na zabezpieczeniu przed dewastacją historycznych 60 popiersi wielkich Polaków postawionych w Parku dr. Henryka Jordana tj. pomników „jordanowskich” z czasów zaborów, jak i pomników tworzących Galerię Wielkich Polaków XX wieku.

Logo kategorii odrzuconej
Tężnia solankowa w Parku Decjusza

Wybudowanie na terenie Parku Decjusza tężni solankowej.

Logo kategorii odrzuconej
Krakowska EkoSzkoła

Konkurs dla uczniów w Krakowie, mający zwiększyć ich kreatywność i zwiększyć społeczną świadomość o ekologii i zmianach klimatu.

Logo kategorii odrzuconej
ZADASZONY SKATE SPOT POD COM-COM ZONE !

Wykonanie profesjonalnej nawierzchni pod częściowo zadaszonym fragmentem obiektu, da możliwość uprawiania sportów miejskich na świeżym powietrzu w deszczowe dni, osobom jeżdżącym na rolkach, hulajnogach, rowerach bmx, longboardach czy deskorolkach.

Logo kategorii odrzuconej
Zadaszone stojaki na rowery dla każdej dzielnicy!

Projekt zakłada zakup i montaż zadaszonych stojaków rowerowych przy osiedlach w każdej dzielnicy Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
„DZIKI” SKATEPARK

Wykonanie Skateparku w stylu „bowlowym”

Logo kategorii odrzuconej
Postawmy znaki LED dla bezpieczeństwa naszych dzieci

Projekt zakłada montaż oznakowania drogowego które zwiększy świadomość o dozwolonej prędkości: - znaki „strefa 30” LED na wszystkich wjazdach do strefy - 20 znaków pokazujących prędkość samochodu, minimum po 1 na każdą „strefę 30”