Rozbudowanie elektrownii wiatrowej-przede wszystkim odnawialne i niewyczerpywalne źródło energii. Dogodnością byłoby czystsze powietrze dla Krakowa! (redukowanie emisji CO² do atmosfery) taka inwestycja jest bardzo funkcjonalna!!
Celem projektu jest stworzenie wytycznych dla jednostek miejskich, by montowane lampy w mieście było bezpieczne dla mieszkańców. Źle montowane lampy LED pobudzają, utrudniają zaśnięcie, ale także mogą oślepić. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!
Konkurs dla uczniów w Krakowie, mający zwiększyć ich kreatywność i zwiększyć społeczną świadomość o ekologii i zmianach klimatu.
Projekt polega na zabezpieczeniu przed dewastacją historycznych 60 popiersi wielkich Polaków postawionych w Parku dr. Henryka Jordana tj. pomników „jordanowskich” z czasów zaborów, jak i pomników tworzących Galerię Wielkich Polaków XX wieku.
Brak miejsc postojowych w starej części Nowej Huty to znany mieszkańcom bo juz od lat stały problem. Rozwiązaniem mogą być podziemne stanowiska postojowe dla samochodów utworzone w miejscu dzisiejszych. To jedyne możliwe i praktyczne rozwiązanie.
Od lat park Jalu Kurka jest zamknięty, zapuszczony i zaniedbany. To cenne dla miasta i nieznane dotąd przez krakowian miejsce wymaga ingerencji w tą przestrzeń, ponieważ jest to jedne z niewielu obszarów zielonych na terenie Starego Miasta.
Projekt zakłada ogłoszenie Międzynarodowego Konkursu na projekt fontanny na Placu Centralnym i jej najblszego otoczenia nawiązujący do historycznych planów budowy Nowej Huty.
Propozycja zadania obejmuje wyznaczenie 2 naziemnych przejść dla pieszych, wraz z przejazdami dla rowerzystów, w ciągu ul. Rakowickiej, na skrzyżowaniu z ul. Wita Stwosza i ul. Aleksandra Lubomirskiego - koło Uniwersytetu Ekonomicznego.
Rewitalizacja ścieżki na wałach Rudawy, która leży w sercu miasta. Wyrównanie nawierzchni i odnowienie zejść. To teren chętnie uczęszczany przez krakowian oraz piękne miejsce rozciągające się od Salwatora, aż po Wolę Justowską.
Utworzenie nowego dużego parku przy ul. Zygmunta Starego + utworzenie małego parku rzecznego przy ul. Na Błonie.
#ToDziała Wspólnie rozwiniemy, stworzony w Krakowie, system inteligentnych boksów rowerowych: - bez dodatkowych aplikacji, - bez podawania danych, - bez kodów i PINów, - bez opłat. #Ekologia #Rowery #Innowacje #Bezpieczeństwo #Powietrze #KochamKraków
Położenie asfaltu/betonu na podjazdach do kładki rowerowej nad Wisła w okolicy toru kajakowego.
Montaż przy wybranych ulicach tablic z informacjami czym zasłużyły się postacie, które upamiętniono w nazwach krakowskich ulic.
Projekt przewiduje zakup i zasiedlenie 72 uli pszczelich na terenie miasta Krakowa.
Projekt ma na celu wykonanie projektu i budowę oświetlenia na boisku PKS Jadwiga w Parku Krowoderskim
Budowa mariny w porcie Płaszów dla dalszego rozwoju żeglugi pasażerskiej na Wiśle i zabezpieczenia przeciwpowodziowego dla armatorów.t
Renowacja rowerowego miasteczka ruchu drogowego w parku Jordana polegająca na wymianie nawierzchni dróg rowerowych, wymalowania poziomych znaków drogowych, montażu nowych pionowych znaków drogowych oraz instalacji sygnalizacji świetlnej.
Projekt zakłada budowę łączników rowerowych na całej długości Bulwarów Wiślanych Krakowa (od strony Wawelu) w miejscach gdzie ciągłość trasy rowerowej jest przerwana i wymaga objazdu, bądź zmiany pięter przez użytkowników pasa drogowego.
Projekt zakłada budowę toru wrotkarskiego w Parku Lotników w pobliżu istniejącego pumptracku oraz skateparku.
Projekt ma na celu wybudowanie w Krakowie profesjonalnego toru do uprawiania sportu nazywanego "speedrower". Speedrower w skrócie jest żużlem na rowerach, w związku z czym tor speedrowerowy przypomina tor żużlowy, jednak w pomniejszonej wersji.
Projekt zakłada montaż fontanny w najbardziej prestiżowym miejscu jakim jest Plac Centralny im. Ronalda Reagana.
Wykonanie profesjonalnej nawierzchni pod częściowo zadaszonym fragmentem obiektu, da możliwość uprawiania sportów miejskich na świeżym powietrzu w deszczowe dni, osobom jeżdżącym na rolkach, hulajnogach, rowerach bmx, longboardach czy deskorolkach.
Projekt zakłada montaż oznakowania drogowego które zwiększy świadomość o dozwolonej prędkości: - znaki „strefa 30” LED na wszystkich wjazdach do strefy - 20 znaków pokazujących prędkość samochodu, minimum po 1 na każdą „strefę 30”
Dodajmy do Karty Krakowskiej i Krakowskiej Karty Miejskiej funkcjonalność karty sportowej, czyli możliwość wykupywania abonamentu do obiektów sportowych na terenie całego Krakowa.
Projekt przewiduje budowę kilkudziesięciu małych pomników przedstawiających obwarzanek w barwach danego z krajów Europy i wraz ze słynnym zabytkiem z danego państwa w środku obwarzanka - wzdłuż ulicy zaproponowanej przez urząd
Projekt zakłada wyodrębnienie części zalewu Nowohuckiego (wybranej przez ekspertów) na miejsce do morsowania, montaż tarasu, pomostu, przebieralni drewnianych oraz stworzenie bezpiecznego zejścia do wody.
Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu skrętu w prawo z al. Jana Pawła II-go w ul. Stella-Sawickiego.
Wykonanie przejścia dla pieszych pomiędzy przystankami autobusowymi MPK wraz z progami zwalniającymi wyspowymi.
PROJEKT PRZEBUDOWY UL. KRUPNICZEJ NA ODCINKU OD UL. PODWALE DO UL. LORETAŃSKIEJ MA NA CELU STWORZENIE PRZESTRZENI PRZYJAZNEJ MIESZKAŃCOM POPRZEZ POSADZENIE 20 DUŻYCH DRZEW, KRZEWÓW ORAZ PNĄCZY, A TAKŻE RETENCJĘ WÓD OPADOWYCH.
Budowa infrastruktury klubu piłkarskiego Armatura.
Nazwanie skwerów imieniem zasłużonych dla nauki, kultury, sztuki i działalności społecznej patronek ma zwrócić uwagę na intelektualną i twórczą moc kobiet i podnosić świadomość społeczną dotyczącą roli kobiet w historii Krakowa i Polski.
Wszystkie przystanki w Krakowie, które do tej pory posiadają status „na żądanie”, zostaną przemienione w miłe i przyjazne przystanki „na życzenie”. Sprawmy, by Kraków stał się jeszcze bardziej życzliwy dla swoich mieszkańców oraz przyjezdnych!
Przedmiotem projektu jest kompleksowa rewitalizacja Parku Decjusza w Krakowie. Powinna ona obejmować w szczególności uporządkowanie oraz odremontowanie infrastruktury parkowej oraz doposażenie istniejącego Smoczego Skweru (m.in. o toaletę).
Wyasfaltowanie drogi o nawierzchni gruntowej znajdującej się po wschodniej części "Cmentarza Grębałów".
Budowa zielonych wiat przystankowych z funkcją retencji wody oraz zainstalowanymi panelami fotowoltaicznymi wraz z zielenią towarzyszącą.
Projekt przewiduje doposażenie Kliniki Kardiologii 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie. Projekt ma na celu wymianę wysłużonego przez lata sprzętu, do którego zużycia przyczyniła się pandemia.
Budowa tężni solankowej w południowo-wschodniej części Parku Jordana (od strony al. 3 maja).
Inicjatywa oświetlenia kortu tenisowego, skateparku, dwóch boisk do koszykówki oraz boiska do piłki nożnej i siatkowej, co umożliwi korzystanie z nich przez cały okres otwarcia paku Jordana (np. 6:00 - 22:00 od 1 kwietnia do 31 października)
Budowy skateparku projekt dotyczy. Deska jest bogiem, sztuczki nałogiem, Ollie podstawą, Manual zabawą. Kocham mamę i posty bumpuję, wierszyk ten Twoją uwagę przykuje. Dalsze pisanie sobie daruję bo jeszcze wyjdzie że was demoralizuję BUMPER = K00ZAK
Budowa asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej w okolicach ul. Stadionowej łączącej ul. Bulwarową z ul. Kocmyrzowską.
Powołanie Małopolskiej Kuźni Talentów. Przystosowanie przestrzeni oraz dzierżawa lokalu umożliwiającego prowadzenie działalności artystyczno-edukacyjnej, skierowane dla mieszkańców Krakowa bądź chcących rozpocząć działalność w branży muzycznej.
Projekt dotyczy zagospodarowania obszaru "Białe Morza" jako ogólnodostępnego parku dla mieszkańców Krakowa.
Zwiększenie dostępności miejsc parkingowych poprzez wymuszenie ich rotacji, czyli wprowadzenie reguły 6 tygodni, po upływie których rower byłby usuwany i transportowany do miejskiego magazynu.
PROJEKT ZAKŁADA PRZEBUDOWĘ PLACU ŚW. MARII MAGDALENY I PRZYWRÓCENIE NA NIM ZIELENI, A TAKŻE USUNIĘCIE NIELEGALNIE POSTAWIONEGO POMNIKA PIOTRA SKARGI ORAZ WYMIANĘ ZNISZCZONEJ NAWIERZCHNI.
Celem projektu jest budowa 220 m chodnika przed Domem Pomocy Społecznej ul. Rozrywka 1, który służył będzie Mieszkańcom jako bezpieczny łącznik spacerowy pomiędzy Prądnikiem Czerwonym a Parkiem Reduta i innymi parkami w Mistrzejowicach.
Projekt zakłada realizację ścieżki rowerowej o długości 770 m, łączącą w całość ulicę Podgórki Tynieckie - zgodnie z załącznikiem. Da to możliwość dojazdu do Skawiny przez Uroczysko Skotniki omijając ruchliwą ulicę Skotnicką.
Projekt zakłada budowę edukacyjnego placu zabaw w nieczynnym Kamieniołomie Bogucianka,
Zlecenie zewnętrznej firmie audytorsko/doradczej zweryfikowania nieprawidłowości organizacyjnych i finansowych w Urzędzie Miasta Krakowa z ostatnich 15 lat. Zbadanie przyczyn, zapisanie w raporcie wyników i zaproponowanie działań naprawczych.
Montaż wyświetlacza prędkości z urządzeniem radarowym zasilanym panelem fotowoltaicznym.
PROJEKT POLEGA NA NASADZENIU ZIELENI W TEJ CZĘŚCI PLACU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, KTÓRA NIE BĘDZIE KOLIDOWAŁA Z DROGĄ POŻAROWĄ, A TAKŻE ZAKŁADA UWOLNIENIE DROGI POŻAROWEJ OD PARKUJĄCYCH NA NIEJ POJAZDÓW.
Projekt zakłada ustawienie kilku tablic z widokiem z przed lat miejsc charakterystycznych Krakowa znajdujących się w archiwach miasta bądź organizacji miejskich.
Wyremontowanie i uruchomienie obiektu pn. Jordanówka w Parku im. H. Jordana w Krakowie do korzystania przez mieszkańców: dzieci, młodzież i dziadków wzorem lat ubiegłych. Należy wstrzymać proces niszczenia, bo podraża koszty remontu.
Projekt zakłada zakup i montaż zadaszonych stojaków rowerowych przy osiedlach w każdej dzielnicy Krakowa.
Budowa 100 metrowej bieżni na terenie strefy sportowej Szkoły Podstawowej nr 149 w Krakowie z nawierzchni poliuretanowej. Beneficjentami projektu będą uczniowie SP nr 149, jak i mieszkańcy osiedla Kurdwanów.
Celem projektu jest stworzenie ogólnodostępnego parku rzecznego w południowej części Krakowa na obszarze pomiędzy ul. Wielicką, ul. Nowosądecką i ul. Bochenka na obszarze MPZP pn. „Park Rzeczny Drwinka”.
Celem projektu jest przełamanie negatywnych stereotypów i tabu dot. psychoterapii. Działanie to będzie realizowane poprzez kampanię społeczną zachęcającą mieszkańców Krakowa, przeżywających trudności do sięgnięcia po profesjonale wsparcie.
Nowoczesne Miasteczko Ruchu Drogowego przy ulicy Tomickiego. Zrewitalizujmy ten wyjątkowy park nadając mu funkcję rekreacyjną oraz edukacyjną. Stwórzmy miejsce, gdzie nauczymy nasze dzieci bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
Celem projektu jest stworzenie naturalnej przestrzeni do zabawy i odpoczynku. Zachęcam do przeczytania szczegółowego opisu.
Budowa chodnika do przystanku autobusowego przy ulicy rzepichy do ulicy Za skłonem
Zbudowanie chodnika wzdłuż ul. Morcinka. Od ul. Powstańców do ul. Jeziorany. Zbudowanie oświetlenia drogi wzdłuż ul. Morcinka. Od ul. Powstańców do ul. Jeziorany.
PROJEKT POLEGA NA USUNIĘCIU Z PARKU JORDANA 13 POPIERSI, KTÓRE ZOSTAŁY DO NIEGO WSTAWIONE W LATACH 1999-2016 BEZ WYMAGANEGO PRAWEM POZWOLENIA NA BUDOWĘ ORAZ MASZTU, KTÓRY RÓWNIEŻ STANĄŁ PARKU JORDANA W 2016 ROKU BEZ POZWOLENIA NA BUDOWĘ.
Projekt zakłada zakup i montaż różowych skrzyneczek w dziewczęcych toaletach Samorządowych Szkół Podstawowych miasta Krakowa .
Projekt przewiduje rewitalizację/uporządkowanie nieużytków/terenu pomiędzy stadionem "Wandy", a rzeką Dłubnią i stworzenie najszybszego pieszego (ścieżka gruntowa) połączenia pomiędzy ul. Kocmyrzowską, a Zalewem Nowohuckim.
Bezpieczne wiaty rowerowe na ulicach na zamknięcie przypisane do konkretnej osoby z którą zostanie podpisana umowa najmu na okres do jednego roku. Najem dla mieszkańca Krakowa jest bezpłatny.
Deszczówka to skarb-warto ją gromadzić i zatrzymywać! Przy placówkach miejskich chcemy zrealizować MODELOWE rozwiązania błękitno-zielonej infrastruktury, które możesz zastosować przy swoim budynku. Sprawdź, jak możesz odzyskiwać wodę i oszczędzać!
Ścieżka utwardzona (nie asfaltowa) pieszo rowerowa wzdłuż potoku Sudół od ulicy Jordanowskiej aż do ulicy Skotnica. Wzdłuż ścieżki ustawienie ławek oraz koszy na śmieci.
Modernizacja przejścia podziemnego pod alejami przy ulicy konopnickiej tak by stało się przyjazne dla osób niewidomych lub z niepełnosprawnościami fizycznymi. Jest to główny punkt transportu z Zespół Szkół i Placówek u dla Niewidomych i Słabowidzący.
Zmniejszenie uciążliwości związanej z dużym hałasem
Projekt zakłada modernizację istniejącego SKATE PARK'u poprzez: - wykonanie dodatkowej atrakcji tzw. bowl - przedłużenie powierzchni dla użytkowników we wskazanym na zdjęciu miejscu, - wykonanie dodatkowej atrakcji tzw. fly box (widoczny na zdjęciu)
Wykonanie koncepcji budowy jednostronnego chodnika wraz z odwodnieniem na ulicy Bogucianka od ul. Walgierza Wdałego do pętli autobusu linii 112
Projekt zakłada wybudowanie krakowskiego amfiteatru na terenie zwanym Białe Morza między Borkiem Fałęckim a Kurdwanowem.
Budowa podziemnych 2x3 stanowisk toaletowych, w tym jedno dla niepełnosprawnych, z windą lub pochylnią. Obecnie Cmentarz posiada tylko toalety przenośne typu toy-toy niezapewniających standardów sanitarnych, brak jest toalet dla niepełnosprawnych.
Budowa chodnika prowadzącego od przystanków tramwajowych Jarzębiny (po obu stronach torów) do furtki cmentarza Grębałów. Obecnie do cmentarza prowadzi wąska nierówna ścieżka, po opadach deszczu zabłocona.
Budowa otwartej technologicznej sieci monitorującej Krakowski SMOG, składającej się z 365 stacji monitoringu smogu
Projekt zakłada montaż białych odblasków wszczepianych w asfalt przed przejściami dla pieszych niewyposażonymi w sygnalizację świetlną.
Projekt ma na celu wsparcie finansowe krakowskich parafii, które z uwagi na obostrzenia i zagrożenie epidemiczne mają znacznie zmniejszone wpływy na skutek mniejszej liczby osób uczestniczących w liturgii w sposób tradycyjny.
Proponuję ustawienie zewnętrznego fortepianu z betonu architektonicznego (fortepian Cadenza) w Parku Decjusza obok pomnika Fryderyka Chopina. Fortepian jest odporny na warunki atmosferyczne, a także na akty wandalizmu.
Cykliczne, cotygodniowe zajęcia jogi w 4 lokalizacjach, w różnych częściach Krakowa, tak, żeby wszyscy mieszkańcy miasta mogli bezpłatnie ćwiczyć i spotykać się. Zajęcia będą się odbywać od lutego do grudnia 2022 r.
Budowanie wolontariatu dla Pacjentów szpitala w Prokocimiu (Nowy szpital przy ul. Jakubowskiego)
Projekt przewiduje montaż i utrzymanie urządzenia przyjmującego plastikowe butelki PET. W zamian za oddane butelki mieszkańcy Krakowa będą otrzymywać nagrody.
Projekt ma na celu doposażenie Harcerskiej Stanicy Żeglarskiej w nowy sprzęt żeglarski przeznaczony do szkolenia dzieci i młodzieży w postaci 4 żaglówek klasy Optimist oraz kabinowego jachtu szkoleniowego.
Ogród kwietny inspirowany twórczością Stanisława Wyspiańskiego w centrum miasta, na Skwerze im. Brora Hanssona. Projekt przewiduje stworzenie ogrodu kwiatów i roślin występujących w malarstwie artysty, naprzeciwko powstającego Muzeum Wyspiańskiego.
Projekt zakłada montaż 5 ekologicznych ławek fotowoltaicznych na Błoniach Krakowskich - od al. Focha, al. 3 Maja, ul. Piastowskiej. Ławki te będą wyposażone w specjalne mocowania dla rowerów, moduł Wi-Fi oraz możliwość podładowania m.in. telefonu.
Na placu Inwalidów od lat stoi pusty cokół, na którym miał stanąć pomnik poświęcony ludziom, którzy stawiali opór komunizmowi w latach 1944-1956. Chcemy, aby obietnica miasta złożona jeszcze w latach 90-tych została w końcu zrealizowana.
Przejrzysty i wygodny w obsłudze rejestr umów cywilnoprawnych, podpisywanych przez wszystkie jednostki Urzędu Miasta Krakowa, ułatwiający społeczną kontrolę administracji publicznej.
Fortepian stworzy dostępną dla mieszkańców Krakowa oraz osób odwiedzających strefę muzyczną w przestrzeni publicznej. Miejsce potrzebne dla odbudowy relacji społecznych. Będzie stanowić kolejną wartość dodaną miasta.
Budowa Tężni Solankowej - bardzo potrzebna ze względu na walory zdrowotne i zainteresowanie mieszkańców Krakowa . A w obecnej sytuacji w Polsce- Krakowie pomoże w szybszym powrocie do zdrowia i kondycji fizycznej.
Reorganizacja ruchu na ulicach Straszewskiego, Św. Gertrudy i Westerplatte na podobnych zasadach jak wyremontowany w przeszłości odcinek pierwszej obwodnicy (między Piłsudzkiego a Lubicz). Ruch jednokierunkowy dla samochodów osobowych.
Podpórki rowerowe przy światłach drogowych to wygodne rozwiązanie dla rowerzystów czekających na zielone światło.
PROJEKT ZAKŁADA STWORZENIE SIECI MONITORUJĄCEJ JAKOŚĆ POWIETRZA W CZASIE RZECZYWISTYM POPRZEZ MONTAŻ CZUJNIKÓW NA TERENIE WSZYSTKICH 145 SAMORZĄDOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W KRAKOWIE WRAZ Z TABLICAMI INFORMUJĄCYMI O ZANIECZYSZCZENIACH NA ZEWNĄTRZ SZKÓŁ
Celem projektu jest uporządkowanie okolic kamieniołomu, nie zmieniając charakteru tego miejsca. Proponuje się np.: stworzenie ekologicznej ścieżki edukacyjnej, dosadzenie drzew, ustawienie ławek, stolików, koszy na śmieci, urządzeń do ćwiczeń.
Toaleta publiczna, która niesie pozytywną zmianę społeczną. Toaleta dla wszystkich. W tym też dla osób w kryzysie bezdomności. Z łaźnią i pralnią.
Punktowe zadrzewienie Błoni wyspami drzew, po 5-10 sztuk w ok. 30 starannie wybranych miejscach bez utraty historycznego charakteru łąki ani możliwości organizacji wydarzeń plenerowych. Przekształćmy Błonia w ogromne miejsce do piknikowania!
Obserwatorium astronomiczne na Błoniach Krakowskich dla dzieci i dorosłych. Przy 2 stanowiskach obserwacyjnych zostaną zamontowane teleskopy (lunety widokowe) oraz podświetlana gablota, przedstawiająca mapę Nieba, Księżyca i Układu Słonecznego.