Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
33
Przyjęty do realizacji
Zazieleńmy Dzielnicę II - edycja 2

Projekt przewiduje poprawę zagospodarowania terenu wewnątrzosiedlowego poprzez uporządkowanie istniejącej zieleni, nowe nasadzenia oraz remont nawierzchni parkingu wraz z drogą dojazdową.

31
KTO rozdaje bezpłatne bilety? Teatr KTO.

Bezpłatny wstęp na spektakle dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty w Teatrze KTO.

11
Przebudowa parkingu przy ul. Kieleckiej 9 w Krakowie

Zadanie obejmuje przebudowę parkingu przy ul. Kieleckiej 9 w Krakowie z utworzeniem 10 miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych, rozbudowę jezdni manewrowej, przebudowę chodników, remont nawierzchni drogi wewnętrznej.

4
Przyjęty do realizacji
Wybieg dla psów w Dzielnicy II

Zadanie polega na utworzeniu wybiegu dla psów na os. Oficerskim w Krakowie

20
Przyjęty do realizacji
wiecznie zielona Grzegórzecka

O drzewa trzeba dbać, nie tylko je sadzić. Zbadajmy stan pięknych drzew, wzdłuż ul. Grzegórzeckiej (od Ronda do ostatniego numeru).

3
Miejskie ogrodnictwo? To proste.

Marzysz o pomidorze, który będzie pachniał jak ten u babci? Projekt ma za zadanie utworzenie przestrzeni do praktykowania miejskiego ogrodnictwa. Projekt ma przekonać mieszkańców, że miejskie ogrodnictwo to pestka!

29
SMOK CO KROK, czyli Szlak Smoków Krakowskich.

Projekt SMOK CO KROK jest kontynuacją zwycięskiego projektu, zakładającego stworzenie ogólnomiejskiego Szlaku Smoków Krakowskich, składającego się ze ścieżek śladem smoczych figurek, prowadzących tropem mało znanych, niezwykłych atrakcji Krakowa.

17
Odtworzenie barokowego ogrodu przed kościołem św. Łazarza

Projekt zakłada zaprojektowanie i urządzenie zieleni na terenie części działki miejskiej nr 12/19, obręb 52 Śródmieście, przed wejściem do kościoła NPNMP (św. Łazarza) przy ulicy Kopernika 19.

34
Przyjęty do realizacji
Kurs miejskiej jazdy na rowerze - rowerem po Grzegórzkach!

W Krakowie z roku na rok przybywa rozwiązań wspomagających ruch rowerowy takich jak kontrapasy, śluzy rowerowe, kontraruch, drogi dla rowerów czy ulice z uspokojonym ruchem ("tempo 30"). Dzięki warsztatom dowiemy się jak z nich korzystać!

39
Przyjęty do realizacji
Przystań w Parku przy Fabrycznej!

Spotkajmy się w parku na pikniku, jodze, kinie plenerowym, czy koncercie! Centrum letnich wydarzeń będzie szklany pawilon z bezpłatną wypożyczalnią sprzętów rekreacyjnych. Wykorzystajmy potencjał parku by świetnie spędzić czas z rodziną i sąsiadami!

37
Grunwaldzka bez bitwy - swobodne przejście chodnikiem

Montaż ograniczników zapobiegających zbyt głębokiemu parkowaniu samochodów, które uniemożliwia przejście z wózkiem dziecięcym lub przejazd na wózku inwalidzkim na odcinku ulicy Grunwaldzkiej między ulicą Mogilską a ulicą Zaleskiego.

21
Tu się czyta–książki, komiksy, audiobooki oraz kody dostępu

Zakup nowości wydawniczych książek, audiobooków oraz komiksów dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Zakup książek w formie tradycyjnej oraz elektronicznej, czyli zakup kodów dostępu do platformy e-booków. Zakup materiałów plastycznych i edukacyjnych

22
Przyjęty do realizacji
Zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców Dzielnicy II

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli Dąbie, Grzegórzki, Osiedle Oficerskie, Wesoła.

26
Więcej bliskości w przedszkolach

„Warsztaty kompetencji społecznych w duchu bliskości i szacunku dla potrzeb dzieci i opiekunów” dla pracowników przedszkoli w Dzielnicy II.

19
Miasto samo nie zbuduje- wyniesione przejście: Grzegórzecka

BO to JEDYNY sposób na budowę wyniesionego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Grzegórzecka/Bobrowskiego. Niestety Miasto pieniędzy na tę inwestycję długo mieć nie będzie, mimo, że wszyscy zgodnie mówią że to najlepsze rozwiązanie.

9
Zrywamy beton na Rogozińskiego

Posadźmy dwa duże drzewa w miejsce niepotrzebnych płyt chodnikowych. Tą ulicą chodzimy na tramwaj, do sklepu, lekarza, apteki. Jest ciasna i nieprzyjemna. Drzewa pozwolą jej wypięknieć.

18
Sąsiedzki Kompostownik na Grzegórzkach

Sąsiedzki Kompostownik, który pozwoli mieszkańcom Grzegórzek ograniczyć produkcję odpadów i działać dla środowiska. Dzięki projektowi będziemy mogli cieszyć się ekologicznym kompostem do domowych upraw. Projekt będzie miał również walory edukacyjne.

42
Przyjęty do realizacji
Gładko po Grzegórzkach - remont przejazdów rowerowych

Remont przejazdów oraz dróg rowerowych na Grzegórzkach, aby jazda była gładka i przyjemna. Wygładzenie łączeń dróg rowerowych z przejazdami rowerowymi do standardu h~0 (z delikatnym zjazdem) oraz usunięcie nierówności poprzecznych na drogach rowerowych

8
Przyjęty do realizacji
Dla każdego coś dobrego!

Wyposażenie znajdującego się przy szkole placu zabaw w kolejne elementy do spędzania na nim wolnego czasu.

12
Sprzęt dla strażaków z JRG 1

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego (przeciwpożarowego) mieszkańców dzielnicy II poprzez zakup sprzętu do walki z pożarami dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę II Grzegórzki.

13
POPULARYZACJA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ NA GRZEGÓRZKACH

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy II poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej.

32
Kino pod gwiazdami na Bulwarach Wiślanych.

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach.

30
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.