Projekty 2023 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
4
Boisko Sportowe

Utworzenie ogólnodostępnego, bezpiecznego boiska do koszykówki i uprzątnięcie otoczenia - rewitalizacja.

1
500 tysięcy złotych na nowe drzewa i krzewy w dzielnicy

Projekt ma na celu posadzenie ok. 100 drzew i kilku tysięcy kolejnych nowych krzewów na czyżyńskich osiedlach - na placach zabaw, wzdłuż ulic i w pasach drogowych.

13
KTO rozdaje bezpłatne bilety? Teatr KTO.

Bezpłatny wstęp na spektakle dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty w Teatrze KTO.

5
Na STRAŻY Bezpieczeństwa

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy poprzez doposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Z projektu w sposób pośredni skorzysta każdy mieszkaniec, turyści i osoby pracujące na terenie dzielnicy.

3
Majsterkownia

Majsterkownia to miejsce w którym każdy będzie mógł skorzystać ze specjalistycznych narzędzi i elektronarzędzi i wykonać na miejscu to, co sobie wymarzy.

2
Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe dla dzielnicy XIV

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie naszych osiedli.

10
Doświetlenie chodników w rejonie ul. Bolesława Orlińskiego

Doświetlenie chodników łączących ul. Bolesława Orlińskiego z: - os. 2 Pułku Lotniczego; - z przystankiem w ul. Medweckiego.

14
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

24
Zielony skwer przy ul. Galicyjskiej i Centralnej

Zagospodarowanie istniejącego terenu zielonego na działce miejskiej 216/243 poprzez zamontowanie elementów małej architektury typu ławki z oparciami, kosze na śmieci, hamaki miejskie, leżaki miejskie.

22
Piłkarskie marzenia w Czyżynach

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w for miepółkolonii i turnieju.

8
Zieleń przy rondzie Centralna i Sołtysowska

Zadanie polega na posadzeniu po północnej stronie ronda żywopłotu oraz kilku drzew na wolnym kawałku, gdzie obecnie jest sama trawa oraz niskich krzewów i rabatek z kwiatami na koronie ronda, gdzie obecnie jest sama trawa.

16
Szkoda ścian - malujmy w parku!

Dzieci kochają malować farbami, rodzice nie lubią sprzątać po tej akcji całego mieszkania. Postawmy więc zewnętrzne sztalugi. Niech dzieci się brudzą a rodzice cieszą się chwilą spokoju. Wystarczy przynieść kartkę, farby i plener malarski gotowy!

12
Budowa brakującej części chodnika w rejonie ul. Orlińskiego

Budowa brakującego fragmentu chodnika na działce miejskiej nr. 156/29 obr. NH-7 pomiędzy blokami Orlińskiego 7 i Orlińskiego 9. Po obu stronach tej działki znajdują się chodniki wybudowane przez firmy prywatne.

18
Rower i pieszy razem, ale bezpiecznie oddzielni!

Dwukolorowy chodnik z kostki wzdłuż Medweckiego sugeruje, że jedną stroną powinni poruszać się piesi, a drugą rowerzyści. Znaki drogowe jednak mówią, że piesi i rowerzyści mogą poruszać się całą szerokością co prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. W ramach realizacji wniosku zostanie wykonana przebudowa istniejącego ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od ronda ppor. pil. J. Lewandowskiej w kierunku ul. Stella-Sawickiego, w celu rozdzielenia ruchu pieszego i rowerowego. Realizacja do wysokości środków zabezpieczonych na realizację budżetu obywatelskiego, tj. 561.900,00 zł.

11
Orlińskiego: wynieśmy przejścia dla pieszych

Wykonanie dwóch wyniesionych przejść dla pieszych w ul. Bolesława Orlińskiego w Czyżynach, w sąsiedztwie bloków nr 1 i nr 12.