Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2024
Stworzenie zadaszonego skwerku, przeznaczonego dla mieszkańców, a szczególnie osób starszych. Skwerek będzie wyposażony w stół do grania w szachy, biblioteczkę do wymiany książek oraz "szafę na pomysły mieszkańców Olszy i os. Oficerskiego"
Nasadzenie bluszczy na betonowych ścianach Ronda Mogilskiego. Zazielenione zostaną wjazdy do tuneli i przylegające do nich przystanki. Przesiadka i oczekiwanie na zielonym rondzie będą znacznie przyjemniejsze niż obecnie.
Projekt przewiduje realizację bezpłatnego, ogólnodostępnego koncertu plenerowego utworów operowych, operetkowych, musicalowych w dzielnicy Grzegórzki. Swobodną atmosferę tych spotkań dopełniać będą anegdoty przedstawiane przez Artystów - Wykonawców.
Plac zabaw byłby ogólnodostępnym miejscem dla dzieci z bloków przy ul. Dąbskiej - miejscem do swobodnej zabawy z kuchnią błotna. Miejsce do rekreacji wyposażone byłoby w stoliki do gry w ping-pong, szachy, ławeczko i stoliki.
W Krakowie brakuję miejsc gdzie w sposób higieniczny oraz komfortowy możemy załatwić potrzeby fizjologiczne, musimy dążyć do tego by nowoczesne kabiny zastąpiły krzaki.
Biblioteka filia nr 8 znajduje się przy ul. Brodowicza 1 (wejście od ul. Zaleskiego), brak możliwości wejścia do budynku dla osoby niepełnosprawnej. Jest duża potrzeba zrobienia solidnego i bezpiecznego podjazdu. Likwidacja barier architektonicznych
Darmowa nauka pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzona przez Instruktorów WOPR
Zaangażowanie artystów Krakowa do zaprojektowania i wykonania 2 murali jak najlepiej komponujących się w otoczenie lub zwiększających jego atrakcyjność na Alei Ignacego Daszyńskiego na Grzegórzkach.
Zadanie polega na utworzenia skateparku dla młodzieży. Liczba osób uprawiających sporty miejskie systematycznie wzrasta co szczególnie widać po liczbie młodych aktywnych mieszkańców miasta. W rejonie Kotlarskiej nie ma takiego miejsca dla młodzieży.
Wniosek budżetu obywatelskiego zakłada zakup, postawienie i zapewnienie opieki dla pasieki złożonej z pięciu uli, ustawionej na budynku będącym własnością GMK przy ul. Rakowickiej 41.
Propozycja to zrewitalizowanie parkingu dla mieszkańców ZÓŁKIEWSKIEGO i odwiedzających ogród Botaniczny który jest w fatalnym stanie dziurawy pełen błota i kałuż .Proponuje się oddzielenie parkingu krawężnikiem od trawnika porządne utwardzenie terenu
Barierki i słupki oddzielające chodnik od jezdni najczęściej są pomalowane na biało-czerwono, co rzadko współgra z miejskim krajobrazem. Jednak wcale nie muszą takie być: przemalujmy je na bardziej estetyczny kolor i stwórzmy przyjemniejszą okolicę.