Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2019 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
Krakowski Powiew Świeżości

Urządzenie szkółek leśnych, rozmieszczenie na terenie dzielnicy koszy, rozwinięcie monitoringu miejskiego, oraz zwiększenie patroli policyjnych, naprawa poniszczonych latarni, oraz dodatkowe ławki i plansze do gry w szachy, lub warcaby.

Logo kategorii odrzuconej
Aktywne przejście dla pieszych przez ul. Meissnera

Pierwsze w Krakowie aktywne przejście dla pieszych (system czujników ruchu, elementów odblaskowych, znaków z lampami ostrzegawczymi i specjalnej antypoślizgowej nawierzchni), w słabo oświetlonym punkcie, położonym na łuku dwupasmowej ul. Meissnera.

Logo kategorii odrzuconej
Odbudowa oświetlenia ulicznego/parkowego skweru osiedlowego

Celem zgłaszanego projektu jest odbudowa zlikwidowanych kilka lat temu pięciu punktów oświetleniowych instalacji oświetlenia ulicznego skweru osiedlowego na osiedlu Prądnik Czerwony w rejonie ulicy Łuszczkiewicza/Powstańców w Krakowie.

Logo kategorii odrzuconej
Korekta końcówki trasy autobusu linii 424

Zmiana trasy polegająca na tym, by autobus linii 424 jadący z Os. Podwawelskiego w kier. przyst. końcowego "Ugorek" skręcał w lewo z ulicy Meissnera w ulicę Ugorek z pominięciem przystanku "Tauron Arena Kraków-Wieczysta".

Logo kategorii odrzuconej
Pieszo-rowerowy łącznik ul. Reduta i Rozrywka

Wybudowanie wygodnego pieszo-rowerowego łącznika ulic Reduta i Rozrywka, pomiędzy potokiem Sudół a ogrodzeniem III Komisariatu Policji i Komendy Miejskiej PSP. Obecnie biegnie tamtędy wydeptana ścieżka, która znajduje się w fatalnym stanie.

Logo kategorii odrzuconej
Stojaki rowerowe przy ul. Meissnera 4-6

W blokach przy ulicy Meissnera brakuje miejsc parkingowych dlatego częściej mieszkańcy wybierają rower jako środek komunikacji. Wielu mieszkańców ma problem z przechowywaniem rowerów. W blokach brakuje pomieszczeń na rowery.

Logo kategorii odrzuconej
Ekrany akustyczne przy ul. Meissnera 4-6

Hałas samochodowy od ulicy dwupasmowej Meissnera jest coraz bardziej uciążliwy dla mieszkańców bloków Messnera 4 oraz 6. Aby zniwelować hałas należy postawić ekrany akustyczne.

×