Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2017 2016 2015
Logo kategorii
Stojaki rowerowe przy ul. Meissnera 4-6

W blokach przy ulicy Meissnera brakuje miejsc parkingowych dlatego częściej mieszkańcy wybierają rower jako środek komunikacji. Wielu mieszkańców ma problem z przechowywaniem rowerów. W blokach brakuje pomieszczeń na rowery.

Logo kategorii
Ekrany akustyczne przy ul. Meissnera 4-6

Hałas samochodowy od ulicy dwupasmowej Meissnera jest coraz bardziej uciążliwy dla mieszkańców bloków Messnera 4 oraz 6. Aby zniwelować hałas należy postawić ekrany akustyczne.

Logo kategorii
Odbudowa oświetlenia ulicznego/parkowego skweru osiedlowego

Celem zgłaszanego projektu jest odbudowa zlikwidowanych kilka lat temu pięciu punktów oświetleniowych instalacji oświetlenia ulicznego skweru osiedlowego na osiedlu Prądnik Czerwony w rejonie ulicy Łuszczkiewicza/Powstańców w Krakowie.

Logo kategorii
Pieszo-rowerowy łącznik ul. Reduta i Rozrywka

Wybudowanie wygodnego pieszo-rowerowego łącznika ulic Reduta i Rozrywka, pomiędzy potokiem Sudół a ogrodzeniem III Komisariatu Policji i Komendy Miejskiej PSP. Obecnie biegnie tamtędy wydeptana ścieżka, która znajduje się w fatalnym stanie.

Logo kategorii
Aktywne przejście dla pieszych przez ul. Meissnera

Pierwsze w Krakowie aktywne przejście dla pieszych (system czujników ruchu, elementów odblaskowych, znaków z lampami ostrzegawczymi i specjalnej antypoślizgowej nawierzchni), w słabo oświetlonym punkcie, położonym na łuku dwupasmowej ul. Meissnera.

Logo kategorii
Korekta końcówki trasy autobusu linii 424

Zmiana trasy polegająca na tym, by autobus linii 424 jadący z Os. Podwawelskiego w kier. przyst. końcowego "Ugorek" skręcał w lewo z ulicy Meissnera w ulicę Ugorek z pominięciem przystanku "Tauron Arena Kraków-Wieczysta".

Logo kategorii
Krakowski Powiew Świeżości

Urządzenie szkółek leśnych, rozmieszczenie na terenie dzielnicy koszy, rozwinięcie monitoringu miejskiego, oraz zwiększenie patroli policyjnych, naprawa poniszczonych latarni, oraz dodatkowe ławki i plansze do gry w szachy, lub warcaby.

×