Strona archiwalna
Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2019
Zobacz projekty z: 2018 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
Zamień ścieżkę w chodnik
Projekt zakłada budowę chodników w miejscu uczęszczanych ścieżek, które w przypadku opadów deszczu zamieniają się w trakty nie do przejścia. Projekt dotyczy os. Dywizjonu 303, II Pułku Lotniczego oraz Avia i Orlińskiego.
Logo kategorii odrzuconej
Biletomaty - Przystanek "os. Dywizjonu303"
Montaż baletomanów na przystanku "Os. Dywizjonu 303" na obu przystankach ( w obu kierunkach)
Logo kategorii odrzuconej
Strefa Gier Podwórkowych
Projekt zakłada utworzenie Strefy Gier Podwórkowych w postaci kilku plansz chodnikowych i zabaw (np. labirynt, twister, slalom itp.) w alejce spacerowej między ul. Stella-Sawickiego, al. Jana Pawła II i ul. Medweckiego.
Logo kategorii odrzuconej
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu nazywanym Wiślicka
Aby przejść z przystanku autobusowego Wiślicka w kierunku Centrum Krakowa do przystanku Wiślicka -MKS nr 148, 178,129,179 i w weekendy 142, trzeba przejść przez trzy przejścia z sygnalizacją świetlną. To jest bardzo uciążliwe!!!
Logo kategorii odrzuconej
Wymiana ogrodzenia przy Przedszkolu Nr 182 w Krakowie
Projekt obejmuje wymianę ogrodzenia 314 mb wraz z boczną bramą wjazdową 5 mb oraz murkiem betonowym. Celem projektu jest bezpieczeństwo dzieci przedszkolnych oraz osiedlowych, estetyka zewnętrzna Przedszkola jak i Osiedla.
Logo kategorii odrzuconej
Renowacja kapliczek w Łęgu
Projekt zakłada renowację zabytkowych kapliczek przy ul. Niepokalanej Panny Marii i ul. Na Załęczu.
Logo kategorii odrzuconej
Kanalizacja burzowa i chodniki w Łęgu
Nasz projekt zakłada budowę brakującego odwodnienia i chodników w Łęgu. W ten sposób uda się przynajmniej częściowo nadrobić wieloletnie zapóźnienia cywilizacyjne w tej części Dzielnicy XIV Czyżyny i poprawić bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców.
Logo kategorii odrzuconej
GIMNASTYKA UMYSŁU DLA SENIORA - ZAJĘCIA POPRAWIAJĄCE PAMIĘĆ
Projekt przewiduje realizację stałych, cotygodniowych zajęć dla SENIORÓW w formie treningu umysłu -usprawniającego pamięć, szczególnie pamięć krótkotrwałą, spostrzegawczość, logiczne myślenie i płynność skojarzeniową.
Logo kategorii odrzuconej
Siłownia na wolnym powietrzu nie tylko dla seniorów
Powstanie na końcu ul. Tabacznej siłowni na wolnym powietrzu ( 4 urządzenia do ćwiczeń)
Logo kategorii odrzuconej
Bezpośredni wyjazd z ulicy Hynka do Marii Dąbrowskiej
Wspólny wyjazd z ulicy Hynka i ulicy Kłosowskiego przy Vulko stale się korkuje i generuje szereg niebezpieczeństw zwłaszcza dla pieszych. Własny wyjazd z dużej ulicy Hynka podniesie bezpieczeństwo i rozładuje ruch na ulicy Uniwersału Połanieckiego
Logo kategorii odrzuconej
Budowa parkingu przy ul.Padniewskiego 22
Budowa około 15 miejsc postojowych dla mieszkańców bl. 22,na działce nr 20/48 ,utwardzony kostką brukową lub asfaltem. Na dzień dzisiejszy teren porośnięty trawą. Nowe miejsca postojowe pozwolą na wyeliminowanie nagminnego parkowania na ul.
Logo kategorii odrzuconej
Chodnik łączący Osiedlę Avia z parkingiem przy Orlińskiego.
Proponuję remont chodnika pomiędzy Osiedlem Avia a budynkiem 26 przy ulicy II Pułku Lotniczego oraz jego przedłużenie do parkingu przy ulicy Orlińskiego. Dodatkowo wymagana jest budowa kanału odwadniającego wzdłuż chodnika.
Logo kategorii odrzuconej
Budowa łącznika ul. Hynka z Marii Dabrowskiej
Budowa łącznika ulicy Franciszka Hynka z Ul. Marii Dąbrowskiej celem uspokojenia ruchu i poprawy bezopieczeństwa. Obecnie skrzyżowanie z ulicą Kłosowskiego powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji. Niewielkim koszt jest dodatkowym atutem.
Logo kategorii odrzuconej
Zielone Centrum przy Centralnej- Park Kieszonkowy
Celem projektu jest zagospodarowanie działek pomiędzy ulicą Kamionka, a ulicą Centralną. Utworzenie Parku kieszonkowego, miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców, będzie to również miejsce spotkań i integracji dla wszystkich.
Logo kategorii odrzuconej
Dojrzali i Aktywni
Zajęcia dla seniorów, które będą rozwijać aktywność hobbistyczno-rekreacyjną i społeczna seniorów
Logo kategorii odrzuconej
Zielony Zakątek
Projekt przewiduje stworzenie kolorowego, przyjaznego mieszkańcom terenu zielonego pełnego kwiatów i małej architektury - parku kieszonkowego.
Logo kategorii odrzuconej
Trenuj siatkówkę z Hutnikiem Kraków
Zapraszamy dzieci z czyżyńskich szkół podstawowych na zajęcia z piłki siatkowej prowadzone przez doświadczonych trenerów Hutnika Kraków.
Logo kategorii odrzuconej
Zielony skwer integracyjny dla mieszkańców "Za Hangarem"
Zielony teren integracyjny dla mieszkańców obok hangaru w Czyżynach z małym skateparkiem zorganizowanym w taki sposób, aby jego elementy mogły służyć także do organizacji sąsiedzkich wyprzedaży, minibazarów i pikników. Urządzenie wraz z chodnikami.
Logo kategorii odrzuconej
Ogródek jordanowski na ul. Dolnej
Budowa ogródka jordanowskiego na ul. Dolnej
Logo kategorii odrzuconej
Butelkomat w Czyżynach
Zakup butelkomatu przyjmującego plastikowe butelki. Pozwoli to na wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców, wyrobienie nawyku segregacji oraz zmniejszenie ilości odpadów.
Logo kategorii odrzuconej
Wzmocnienie zielonej otuliny Łąk Nowohuckich
W związku z postępującymi od kilku lat zmianami ukształtowania terenu działki 20/48, chcemy wzmocnić jej brzeg przy skarpie od strony Łąk Nowohuckich, wzdłuż z ul.Padniewskiego, poprzez nasadzenie drzew i krzewów oraz utworzenie ścieżki spacerowej.
Logo kategorii odrzuconej
Chodnik w miejsce wydeptanej ścieżki obok McDonald's
Budowa chodnika w miejsce wydeptanych ścieżek, rekultywacja terenu, nasadzenia drzew i krzewów przy McDonald's w rejonie Ronda Czyżyńskiego.
Logo kategorii odrzuconej
Hangar Czyżyny z przestrzenią dla mieszkańców
Dostosowanie i udostępnienie mieszkańcom części Hangaru w Czyżynach w formie przestrzeni wielofunkcyjnej przeznaczonej do integracji lokalnej społeczności (np. gry planszowe, gry rodzinne np. ping-pong, kącik zabaw dla dzieci, miejsce do czytania).
Logo kategorii odrzuconej
A odpocznij sobie ! - doposażenie zielonego terenu.
Zakres projektu obejmuje: -doposażenie w drewniane siedziska ławek -uzupełnienie krawężników -uzupełnienie nasadzen - uzupełnienie alejek -uzupełnienie rolek trawy

×