Proszę o wybudowanie chodnika na ulicy Rącznej od ulicy ks. Targosza do skrzyżowania z ulicą Wrobela. Obecnie poruszanie się poboczem zagraża bezpieczeństwu gdyż aby ominąć kałuże lub błoto należy wyjść na ulicę.
Budowa wybiegu dla psów na terenie sąsiadującego ze skałkami fragmentu łączki w Parku Bednarskiego.
Stworzenie przestrzeni dla psów i ich opiekunów. Obiekt ma zapewniać możliwość swobodnego poruszania się i zabawy psów wewnątrz obiektu.
Projekt zakłada postawienie Automatu KKM w rejonie ul. Limanowskiego i ul. Na Zjeździe
Projekt ma na celu renowację muralu Silva rerum powstałego dla uczczenia 750 lecia lokacji Krakowa. Obecnie mural jest w złym stanie technicznym i wymaga pilnego odnowienia.
Poprawa oznakowania poziomego ścieżek rowerowych na Podgórzu a w szczególności przejazdu rowerowego przez kładkę Bernatka.
Zagospodarowanie łąki pod Kopcem Krakusa poprzez montaż leżaków, ławek, stołów piknikowych i hamaków
Projekt zakłada budowę wybiegu dla psów wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Dzielnicy XIII Podgórze w rejonie ul. Solnej (ewentualne wejście od strony ul. Zabłocie).
Stworzenie ciągu pieszo-rowerowego na długości ok. 600 m. Oddzielenie go od jezdni za pomocą ograniczników. Wobec braku chodników pozwoliłoby to dzieciom na tym ruchliwym odcinku na bezpieczny dojazd do szkoły i powrót do domu.
Stworzenie dostępnej dla każdego przestrzeni dla rekreacji i sportu w dawnym Kamieniołomie Redemptorystów
Modernizacja obiektów KS Płaszowianka w jubileusz 85-lecia wraz z infrastrukturą (hala sportowa, siłownia, boiska do koszykówki, tory łucznicze, zaplecze sportowe) oraz rozbudowa monitoringu celem poprawy bezpieczeństwa.
Naprawa schodów przy zejściu z Mostu Powstańców Śląskich na Bulwar Podolski od strony dawnego Składu Solnego.
Ekrany akustyczne przy al Powstańców Śląskich wymagają dogęszczenia i odnowienia zieleni pnącej, aby móc cieszyć oko i pozytywnie wpływać na poprawę jakości powietrza. Pokryjmy je nową warstwą pnączy złożoną z roślin pochłaniających zanieczyszczenia.
Celem projektu jest umożliwienie okolicznym mieszkańcom dostępu do zadbanego zielonego terenu w rejonie al. Skrzyneckiego. Zdegradowany teren zostanie uporządkowany i przekształcony w park kieszonkowy, pełniący rolę przestrzeni rekreacyjnej.
Pomysł polega na przekształceniu jaskrawoniebieskich ekranów akustycznych w horyzontalne ściany zieleni oraz wykorzystaniu terenów pod estakadami na miastotwórcze funkcje t.j. ławki, alejki, meble miejskie, skwer, boisko, plac zabaw, ścieżka rowerowa