Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
Rowery i bezpieczeństowo

Projekt zakłada zakup 50 baterii elektrycznych wspomagających jazdę na rowerze dla osób korzystających z tego jednośladu często - celem jest poprawa zdrowia użytkowników rowerów, poprawa jakości powietrza, zmniejszenie ruchu na drodze i korków.

Logo kategorii odrzuconej
Stop utonięciom!

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców poprzez zakup specjalistycznego sprzętu ratownictwa wodnego dla jednostki uprawnionej do wykonywania ratownictwa wodnego przez MSWiA posiadającej zgodę. Prowadzenie działań edukacyjnych i prewencyjnych.

Logo kategorii odrzuconej
MURALE DLA ZWIERZYŃCA PRZY ULICY KRÓLOWEJ JADWIGI 78

Celem projektu jest odczarowanie ścian pokrytych pseudografiti poprzez stworzenie murali na bocznej ścianie budynku sali gimnastycznej oraz ścianie przy placu zabaw Szkoły Podstawowej nr 32 przy ul. Królowej Jadwigi 78.

Logo kategorii odrzuconej
Ścianka do boulderingu = wspinaczka dla dzieci i dorosłych

Wykorzystanie zewnętrznej ściany pochylni dla osób z niepełnosprawnościami na zamontowanie tam uchwytów do wspinaczki. Obecnie ściana stała się przestrzenią kolorowych napisów. Pochylnia jest pomiędzy placem zabaw a halą sportową.

Logo kategorii odrzuconej
Olszanica Fun Park

Olszanica Fun Park to miejsce bezpiecznej zabawy, integracji i wypoczynku dla dzieci. To jest ten moment, aby dzieci w Olszanicy zaczęły wspólnie spędzać czas na zabawie, nie tylko na własnych podwórkach, ale w miejscu przyjaznym i ogólnodostępnym.

Logo kategorii odrzuconej
Kosze na śmieci na Bielanach

Proponuję ustawienie w różnych miejscach na Bielanach zwykłych koszy na śmieci oraz kilka koszy na psie kupki;) Koszy zwykłych miałoby być więcej, np. przy większych ulicach np. Orla, Sępia, Sokola, Bielańskiego, Na wirach, Kaszubska itd.

Logo kategorii odrzuconej
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii odrzuconej
Stacja ładowania samochodów elektrycznych na Bielanach

Proponuję przy skrzyżowaniu ul. Orlej z Sokolą zrobić mały parking, na którym byłyby trzy stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych i stacja naprawy rowerów.

Logo kategorii odrzuconej
ŻYWY POMNIK- FOTOPLASTYKON ZE ZDJĘCIAMI NA ZWIERZYŃCU

Projekt zakłada montaż fotoplastykonu na skwerze Papcia Chmiela w którym umiejscowione będą wizjery do oglądania fotografii.

Logo kategorii odrzuconej
Udostępnienie zagajnika miejskiego –teren leśny obok r.Chełm

Stworzenie możliwości korzystania z atmosfery tej dzikiej przestrzeni poprzez utworzenie ścieżek (częściowo w charakterze zielonych tuneli) i mini-polanki z ławką, tablicą edukacyjną i koszem na śmieci

Logo kategorii odrzuconej
Zielona ściana zamiast bazgrołów przy al. Focha

Przygotowanie stelaży pod pnącza by zasłonić mur rampy dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Obecnie mur jest podpisywany i tworzy coraz bardziej obskurny zaułek. Pnącza zasłonią mur i zapobiegną nagrzewaniu się ściany, poprawią mikroklimat.

Logo kategorii odrzuconej
Miasteczko rowerowe, skatepark

Plac zabaw w formie miasteczka ruchu drogowego, gdzie do pokonania dzieciaki będą miały dziesiątki wyzwań drogowych, światła, ronda, skrzyżowania. Będzie to miejsce do nauki zasad jazdy na rowerze, znaków drogowych i bezpieczeństwa na drodze.

Logo kategorii odrzuconej
Zielone Przegorzały

Projekt zakłada założenie ozdobnych mini-ogrodów przy ul. Jodłowej, Żemaitisa oraz Kamedulskiej.

Logo kategorii odrzuconej
Fort Krępak - remont i zagospodarowanie terenu wokół

Remont budynku Fortu Krępak oraz doprowadzenie terenu wokół niego do porządku, zagospodarowanie, umożliwienie swobodnego dojścia do niego.

Logo kategorii odrzuconej
Bezpieczny i komfortowy dojazd do garaży na ul. Astronautów

Trwała poprawa stanu nawierzchni ciągu pieszo-jezdnego końcowego fragmentu ul. Astronautów (przy garażach).

Logo kategorii odrzuconej
Bezpieczny odcinek czarnego szlaku - chodnik ul. Rzepichy

Budowa chodnika prowadzącego od przystanku autobusowego linii 102 "Zakamycze" do skrzyżowania z ul. Zakamycze. Całość około 200 m. Przy przystanku rozpoczyna się czarny szlak spacerowy "Las Wolski: Wschód-Zachód" prowadzący do Alei Kasztanowej.