Projekt ma na celu przeobrażenie terenu zielonego przylegających do osi komunikacyjnej kwartału Mateczny (Podgórze), ulicy Rydlówka, w atrakcyjny fragment tkanki miejskiej wypełnionej piękną zielenią oraz kompozycjami kwiatowymi.
Projekt zakłada założenie przestrzeni przyjaznej psom (psiego parku) w rejonie Plant Nowackiego.
Zadanie polega na przywróceniu istniejącego przejścia dla pieszych z sygnalizacją (z przejazdem dla rowerów) przez ul Lipską na wysokości skrzyżowania z ul Węglarską.
Remont ogólnodostępnego nabrzeża w KŻ Horn Kraków-miejsca, gdzie wszyscy przychodzący chętnie spędzają czas. Nabrzeże wykonane "po taniości" prawie 20 lat temu dziś prosi o "prosi" o naprawę, zanim będzie nieszczęście. 40 mb. zepnie całość.
Na terenie Zalewu Bagry potrzebna jest przestrzeń, gdzie psy będą mogły swobodnie pobawić się i wybiegać . Plany zagospodarowania terenu powinny również odpowiadać na potrzeby właścicieli czworonogów :) Bagry Przyjazne Psom!
Stworzenie przestrzeni dla psów i ich opiekunów. Obiekt ma zapewniać możliwość swobodnego poruszania się i zabawy psów wewnątrz obiektu.
Modernizacja obiektów KS Płaszowianka oraz rozbudowa monitoringu celem poprawy bezpieczeństwa.
Projekt zakłada założenie przestrzeni przyjaznej psom (psiego parku) na terenie zielonym znajdującym się pomiędzy skrzyżowaniem ulic Solnej i Zabłocie, a nasypem kolejowym.
Budowa parkingu /zatoki parkingowej/ wzdłuż ulicy Rydlówka na wysokości bloków od 23 - 31. Unormowanie i stworzenie dla mieszkańców możliwości prawidłowego parkowania w tym rejonie.
Projekt zakłada utworzenie Podgórskiego Ogrodu Społecznego przy ul. Dąbrowskiego. Podgórski Ogród Społeczny będzie miejscem spotkań, sąsiedzkiej integracji, wymiany doświadczeń oraz wspólnej pracy przy uprawie roślin
Projekt zakłada ustawienie ekranu LED wraz z czujnikiem smogu przy pętli tramwajowej w Łagiewnikach
Budowa magazynu sprzętu ratowniczo-gaśniczego i przeciwpowodziowego wraz z garażem na działce OSP Przewóz w Krakowie, która wraz z przygotowaną dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę zostanie przekazana na własność Gminie Kraków.
Celem projektu jest uporządkowanie okolic kamieniołomu, nie zmieniając charakteru tego miejsca. Proponuje się np.: stworzenie ekologicznej ścieżki edukacyjnej, dosadzenie drzew, ustawienie ławek, stolików, koszy na śmieci, urządzeń do ćwiczeń.
Kieszonkowy las oniryczny umożliwi mieszkańcom wypoczynek w zielonym i tajemniczym miejscu. Poprawi jakość powietrza w mieście. Wprowadzi również osoby go odwiedzające do filozoficznych rozważań nad czasem.