Psacernik to żwirowa alejka ułatwiająca osobom, szczególnie starszym, wyprowadzanie psów na pas zieleni wzdłuż ul. Dietla, na długości jednego przystanku tramwajowego między ul. Stradom a Orzeszkowej i ustawienie ławek oraz koszy na psie odchody,
PROJEKT POLEGA NA STWORZENIU MAŁEGO ZIELONEGO SKWERU DLA MIESZKAŃCÓW NA PLACU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH DOKŁADNIE NA TYM SAMYM FRAGMENCIE PARKINGU, NA KTÓRYM W CZERWCU 2017 ROKU ZZM UŁOŻYŁ TRAWĘ I USTAWIŁ DONICE Z DRZEWAMI ORAZ HUŚTAWKI.
PROJEKT POLEGA NA BUDOWIE BEZPIECZNEGO I WYGODNEGO PRZEJAZDU ROWEROWEGO Z KRUPNICZEJ PRZEZ ALEJE TRZECH WIESZCZÓW, CO POZWOLI POŁĄCZYĆ PARK JORDANA (OD STRONY UL. INGARDENA) Z PLANTAMI ORAZ ŚCISŁYM CENTRUM MIASTA.
Unikatowa okazja do zwiększenia terenu zielonego w Krakowie! Dołączmy zdewastowaną działkę do Bulwaru, stwórzmy unikatową czytelnię na powietrzu.
Rzeźbiarska ławeczka usytuowana na zieleńcu przy chodniku ul Trynitarskiej pomiędzy ulicami Mostową a Bonifraterska vis a vis budynku Szpitala Bonifratrów.
PROJEKT POLEGA NA PRZYWRÓCENIU JEDYNEGO DRZEWA NA PLACU MARII MAGDALENY POPRZEZ POSADZENIE DĘBU O WYSOKOŚCI MINIMUM 10 METRÓW I OBWODZIE MINIMUM 80 CM ZGODNIE Z WOLĄ MIESZKAŃCÓW. BĘDZIE TO ZARAZEM PRZYWRÓCENIE STANU SPRZED WYCINKI DRZEWA W 2012 ROKU.
Projekt zakłada założenie przestrzeni przyjaznej psom (psiego parku) na terenie zielonym zlokalizowanym w północnej części Bulwaru Inflanckiego
Przesadzanie tzw. samosiejek, zamiast wycinania ich. Tak pozyskane drzewa są przystosowane do warunków miejskich i odporne na choroby oraz zanieczyszczenia.
Projekt zakłada stworzenie staromiejskiego szlaku SMOKÓW (10 rzeźb) wzorowanego na wrocławskich krasnalach. Jego dopełnieniem byłoby wyposażenie rzeźb smoków w kod QR (informacja o kontekście historycznym i kulturowym lokalizacji rzeźb).
Utworzenie zadrzewionego ciągu ulic na Kazimierzu - w formie "obwodnicy", o łącznej długości 2,2 km. Wybierając spacer takimi ulicami, cały czas mielibyśmy dostęp do cienia w czasie upałów, a na wiosnę i jesień ulice będą wyglądać ładniej.
Projekt zakłada posadzenie pojedynczych drzew oraz wykonanie pasów zieleni z niską roślinnością wzdłuż ulicy Józefa.
Odtwórzmy linię murów Kazimierza. Choć wciąż istnieją ich fragmenty, mało kto pamięta, gdzie przebiegała granica miasta. Upamiętnijmy te średniowieczne mury tak jak berlińczycy upamiętnili mur berliński, czy warszawiacy granicę getta warszawskiego.