Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
TRAWNIKI PEŁNE KWIATÓW

Zamieńmy wspólnie kilka zaniedbanych trawników w łąki kwietne! Będą cieszyć oczy i służyć lokalnej przyrodzie - w tym owadom zapylającym. Na łące znajdą się rośliny rodzime i zadomowione, krzewy miododajne oraz owadzi hotel i tabliczka informacyjna.

Logo kategorii odrzuconej
Projekt Stare Dębniki - nowe rozwiązania dla mieszkańców

Projekt Stare Dębniki zakłada stworzenie stopni - ławek do siedzenia na bulwarach, wybudowanie w Parku Dębnickim toalety, stołu do ping-ponga i siłowni oraz remont i stworzenie nowej infrastruktury: schodów, podjazdów i koszy na odpady segregowalne.

Logo kategorii odrzuconej
Pszczeli Zakątek

Pszczeli Zakątek - uroczy park kieszonkowy o powierzchni zaledwie 0.13 ha, zlokalizowany przy ul. Pszczelnej na Ruczaju. Miejsce przyjazne nie tylko owadom, ale też dzieciom, młodzieży i dorosłym!

Logo kategorii odrzuconej
Galeria plenerowa „Para Butów” -stacja ścieżki filozoficznej

Odwiedzający galerię plenerową "Para butów", zostaną poprowadzeni przez różne sposoby interpretacji sztuki. Galeria będzie jednym z przystanków ścieżki filozoficznej Romana Ingardena.

Logo kategorii odrzuconej
Pychowickie "Hanami"

Założenie ogrodu "kwitnących wiśni" w Pychowicach przy ul. Zakrzowieckiej. Stwórzmy razem wyjątkowe miejsce na mapie miasta i dzielnicy. Miejsce w którym każdej wiosny będziemy mogli wspólnie podziwiać niepowtarzalny spektakl przyrody.

Logo kategorii odrzuconej
Nasza szkoła na 7

Zainteresowanie dzieci nauką i otaczających ich światem, poprawę warunków pobytowych oraz rozwijanie ich talentów poprzez doposażenie sal szkolnych i przedszkolnych w materiały edukacyjne, pomoce naukowe, modele doświadczalne i zabawki edukacyjne.

Logo kategorii odrzuconej
Ścieżka rowerowa łącząca ulicę Winnicką z Tyniecką

Projekt dokończenia budowy ścieżki rowerowej łączącej ulicę Winnicką z Tyniecką. Odcinek bez ścieżki jest bardzo niebezpieczny, droga jest wąska i z wieloma zakrętami. Budowa tej ścieżki pozwoliłaby mieszkańcom na bezpieczne przejażdżki rowerowe.

Logo kategorii odrzuconej
BOISKO ZAMIAST CEMENTOWNI NA ZAKRZÓWKU

Budowa ogólnodostępnego wielofunkcyjnego boiska sportowego, przeznaczonego do codziennej gry i ruchu na świeżym powietrzu, obok cementowni na Zakrzówku.

Logo kategorii odrzuconej
Nasze miejsce na Ruczaju

Nasze miejsce na Ruczaju - międzypokoleniowa strefa wypoczynku i relaksu. Strefa zostanie podzielona na kilka obszarów, gdzie mieszkańcy w każdym wieku znajdą przyjazne dla siebie miejsce.

Logo kategorii odrzuconej
Siłownia plenerowa w Parku Krakowian.

Projekt zakłada montaż siłowni plenerowej w Parku Krakowian przy ul Krzewowej.

Logo kategorii odrzuconej
Stojaki rowerowe na Bulwarze Wołyńskim

Bulwar Wołyński jest jedną z najczęściej uczęszczanych tras w Krakowie, ale wymagającą uzupełnienia infrastruktury rowerowej. Potrzebne są stanowiska dla osób, które chcą zostawić rower w bezpiecznych warunkach i skorzystać z okolicznych atrakcji.

Logo kategorii odrzuconej
Czyste Pychowice - doposażenie osiedla w kosze.

Eliminacja śmieci i psich odchodów na głównych trasach spacerowo–rowerowych Os. Pychowice. W rezultacie ochrona 1. terenów zielonych (ograniczenie śmieci nieorganicznych) 2. zwierząt (np. uduszenia foliami), 3. PPOŻ (szkło - zagrożenie pożarowe).

Logo kategorii odrzuconej
Remont parkingu przy ulicy Kobierzyńskiej 93

Projekt zakłada remont istniejącego parkingu miejskiego zlokalizowanego przy ulicy Kobierzyńskiego 93. Parking obsługuje liczne sklepy i punkty usługowe. Został wykonany z płyt drogowych 25 lat temu i od tego czasu nie przeszedł remontu.

Logo kategorii odrzuconej
Cyfryzacja od juniora do seniora

Projekt zakłada zakup laptopów i urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka, skaner, ksero), w celu udostępnienia ich do użytkowania dla mieszkańców dzielnicy, na terenie SP 132 oraz finansowanie rocznego szkolenia z zakresu obsługi ww. sprzętu.

Logo kategorii odrzuconej
Rewitalizacja Starego Kamieniołomu w Tyńcu

Rewitalizacja Starego Kamieniołomu w Tyńcu. Zadanie polega na uprzątnięciu terenu, stworzeniu właściwej infrastruktury, do rekreacji, promujące aktywne formy spędzania wolnego czasu i integracji społecznej dla mieszkańców Dzielnicy VIII Dębniki,

Logo kategorii odrzuconej
Eko-parking w cieniu drzew na Os. Pychowice

Uporządkowanie zieleni na obszarze zaniedbanych działek gminnych pokrytych zielenią nieurządzoną (drzewa z powalonymi gałęziami, krzewy, samosiejki, chaszcze) i utworzenie eko-miejsc parkingowych (tłuczeń lub inne przepuszczalne podłoże).

Logo kategorii odrzuconej
ZIELONY RYNECZEK NA OSIEDLU PODWAWELSKIM

Zielony Ryneczek to miejsce, które daje możliwość zakupu świeżych, sezonowych warzyw i owoców prosto od działkowców oraz lokalnych rolników, którzy mają swoje gospodarstwa oddalone maksymalnie do 100 km od Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Remont przyleśniej ścieżki spacerowej w Pychowicach.

Remont istniejącego ciągu pieszego przy uroczysku Wiszówka (od Zakrzowieckiej do ulicy Sodowej) poprzez wysypanie żwiru lub tłucznia.