Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
Psia strefa na Woli Duchackiej

Projekt zakłada stworzenie, przy ul. Heila, bezpiecznej strefy dla naszych czworonożnych przyjaciół. Miejsca pełnego psiej radości :)

Logo kategorii odrzuconej
Ogólnodostępna toaleta na Parkingu P+R Kurdwanów

Wykonanie i zainstalowanie toalety (kabiny) dostępnej dla użytkowników uni-sex oraz osób niepełnosprawnych na terenie Parkingu P+R Kurdwanów, przy pętli tramwajowej.

Logo kategorii odrzuconej
SegregujŻe, na spacerze!

Segregujmy swoje śmieci na spacerze i w drodze przez osiedle, skoro robimy to w domu i w miejscu pracy. W parkach i na placach zabaw stoją kosze na odpady zmieszane – postawmy więc kosze do segregacji i bądźmy eko również na świeżym powietrzu.

Logo kategorii odrzuconej
Ul. Sławka - chodnik, którego nie było

Projekt zakłada powstanie chodnika przy ul. Sławka na odcinku od przystanku Wola Duchacka (Sławka/Malborska) do wjazdu na osiedle przy bloku Sławka 17. Odcinek krótki lecz niezbędny ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców rozrastającego się osiedla

Logo kategorii odrzuconej
Budowa chodnika przy ulicy Adama Bochenka

BEZPIECZNY i WYGODNY CHODNIK wraz z przejściem dla pieszych na ul Adama Bochenka na Piaskach Nowych do budynków przy ulicy Adama Bochenka nr 20, 22, 24 oraz ulic Spornej, Szpakowej, Sadka

Logo kategorii odrzuconej
Rewitalizacja zniszczonego terenu przy ul. Podedworze

Rewitalizacja zniszczonego pogarażowego terenu przy ul. Podedworze zakłada nasadzenie kwiatów, drzew, usunięcie z ziemi betonowych wylewek a także ustawienie ławek. Wspólnie dajmy naszej wspólnocie nowy teren i zadbajmy o zieleń naszej dzielnicy!

Logo kategorii odrzuconej
Zielone płuca Qr2nowa - park ze strefą sportowo-wypoczynkową

Celem projektu jest utworzenie przyjaznej i zielonej strefy dla mieszkańców Kurdwanowa i okolicznych osiedli, z kącikiem zabaw dla najmłodszych, strefą wypoczynku w cieniu dla seniorów, mini boiskiem dla aktywnych i miejscem na pikniki sąsiedzkie.

Logo kategorii odrzuconej
Bezpieczna droga do szkoły na ul. Czarnogórskiej

Projekt zakłada budowę wyniesionego przejścia dla pieszych i chodnika wraz z oświetleniem oraz remont schodów przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 17 na ul. Czarnogórskiej 14.

Logo kategorii odrzuconej
Wybieg dla psów - Wola Duchacka

Projekt dotyczy utworzenia ogrodzonego placu zabaw dla psów z torem do agility w rejonie zajezdni autobusowej Wola Duchacka. Wybieg zostanie podzielony na dwie strefy, aby wszystkie psy spuszczone ze smyczy i bez kagańców mogły z niego korzystać.

Logo kategorii odrzuconej
Bezpieczny chodnik przy szkole podstawowej nr 27

W związku z bardzo dynamicznym rozwojem osiedli w okolicach SP27 powstaje potrzeba rozbudowy/poszerzenia chodnika wzdłuż szkoły. Chodnik nie jest dopasowany do obecnej przepustowaości ruchu i nie zapewnia odpowiedniego bezpieczeństwa dzieciom.

Logo kategorii odrzuconej
Radarowy wyświetlacz prędkości przy Malborskiej

Projekt ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i dorosłym na skrzyżowaniu ulic Malborska, Szkolna i Macedońska poprzez instalację radarowych wyświetlaczy prędkości w miejscu gdzie prosta zachęca kierowców do nadmiernej prędkości.

Logo kategorii odrzuconej
Parking dla mieszkańców ul. Bochenka i rodziców dzieci SP27

Parking zbudowany ma być tuż przy ogrodzeniu szkoły SP27 od strony ul. Bochenka. Pozwoli to na bezpieczne dowożenie dzieci do szkoły oraz parkowanie aut mieszkańców czy też robiących zakupy, odbierających paczki inPost.

Logo kategorii odrzuconej
Zielone przystanki na Piaskach!

Zielone przystanki odpowiadają na potrzeby współczesnych społeczności miejskich i zdobywają w europejskich miastach coraz większe zainteresowanie - wspólnie sprawmy aby dotarły również na Piaski!