Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
WSPIERAMY LZS ZŁOMEX BRANICE I BŁYSKAWICA WYCIĄŻE

Celem zadania jest wspieranie lokalnych klubów sportowych LZS Złomex Branice I Błyskawica Wyciąże, które krzewią kulturę sportową w osiedlach peryferyjnych.

Logo kategorii odrzuconej
Szlak Architektury Niezrealizowanej w Nowej Hucie

Założenia Nowej Huty obejmowały budowę wielu niezrealizowanych choć zaplanowanych budynków m.in. Ratusza czy Forum Nowohuckiego. Szlak Architektury Niezrealizowanej w Nowej Hucie daje okazje pokazać wizualizacje tych budynków w przestrzeni miasta.

Logo kategorii odrzuconej
Poprzez pamięć, a nie zapomnienie.

W 2021 r. chcemy zainicjować publiczną debatę z przedstawicielami Muzeum Nowej Huty na temat prezentowania informacji o obozie o nazwie „Baulager 15/XIV” oraz o sposobach jego upamiętnienia.

Logo kategorii odrzuconej
Wspieraj swój lokalny klub

Celem projektu jest wsparcie działalności sportowej prowadzonej na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków, utrzymanie infrastruktury sportowej kompleksu sportowego i integracja mieszkańców Dzielnicy XVIII z lokalnym klubem sportowym - Hutnik Kraków.

Logo kategorii odrzuconej
Osiedle Kolorowe Chce Nowe Miejsca Postojowe!

Brak wystarczającej ilości miejsc postojowych to jeden z głównych problemów os. Kolorowego. Projekt zakłada budowę nowych miejsc postojowych w przestrzeni os. Kolorowego oraz usprawnienie ruchu na osiedlowych uliczkach.

Logo kategorii odrzuconej
Wiata na rowery, czyli bezpiecznie i wygodnie!

Projekt zakłada montaż ogólnodostępnej zadaszonej wiaty na rowery obok Ronda Kocmyrzowskiego. Dzięki temu będzie można zostawić rower bez ryzyka zmoczenia przy gorszej pogodzie i z większym poczuciem bezpieczeństwa.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa Kiss&Ride przy Szkole Podstawowej im. W. Pallottiego

Budowa zatoczki na ul. Ignacego Mościckiego (Os. Krakowiaków) przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Wincentego Pallottiego pełniącej funkcję Kiss and Ride. Zatoczka umożliwi komfortowe wysadzenie dzieci z samochodu bez blokowania osiedlowych ulic.

Logo kategorii odrzuconej
Adaptacje. Sztuka w przestrzeni.

Sztuka zaistnieje w przestrzeni: pojawi się na tablicach, plakatach, w pustych witrynach; zatrzyma nas w centrum dzielnicy i na jej obrzeżach. Celem projektu jest zachęta do wspólnej uważnej refleksji nad współczesnością.

Logo kategorii odrzuconej
Zielona oaza na Błoniach Mogilskich

Projekt zakłada wykonanie infrastruktury wypoczynkowo rekreacyjnej się przy stawie znajdującym się na Błoniach Mogilskich.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa miejsc parkingowych przy budynku os. Sportowe 24

Budowa miejsc parkingowych przy budynku os. Sportowe 24 w Krakowie.

Logo kategorii odrzuconej
Uwolnijmy wózkownie

Wyprowadzenie rowerów z wózkowni do nowo wybudowanych wiat i stojaków rowerowych na terenie starej części Nowej Huty.

Logo kategorii odrzuconej
Lasek Mogilski -zgospodarowanie wjazdu

Budowa odcinka pieszo-rowerowego do Lasku Mogilskiego od strony ul. Klasztornej jako kontynuacją szlaku rowerowego, który konczy się na wale przy ul. Podbipięty wraz z budową miejsc parkingowych i wiatą z serwisem rowerowym , stołem i ławkami.

Logo kategorii odrzuconej
Rozbudowa Parkingu na osiedlu Zielone 2

Celem projektu jest zabezpieczenie odpowiedniej ilości miejsc parkingowych dla mieszkańców bloków 1,2,3,4,5, polegającej na rozbudowie istniejącego parkingu wzdłuż bloku nr 2.

Logo kategorii odrzuconej
Siłownie pod Chmurką na Szkolnym

Projekt zakłada doposażenie ogródków jordanowskich o zewnętrzne urządzenia siłowe dla mieszkańców.

Logo kategorii odrzuconej
Kotek Włodek i Akademia Hutnika: edukacyjnie i sportowo!

Śladami Kotka Włodka przez Nową Hutę: edukacyjnie i sportowo. Akademia Hutnika zyska maskotkę! Celem projektu jest rozpowszechnienie postaci promującej Nową Hutę i Akademię klubu sportowego Hutnik, stworzenie trasy edukacyjnej: Śladami Kotka Włodka.

Logo kategorii odrzuconej
Co z tą hutą? Zbadajmy tereny wokół kombinatu

Projekt zakłada wykonanie kompleksowych, niezależnych badań gleb, gruntów i wód podziemnych na terenach poprzemysłowych wokół kombinatu metalurgicznego w NowejHucie, celem określenia rzeczywistego stanu środowiska i jego wpływu na zdrowie mieszkańców