Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
Renaturyzacja dzikich plaż w Krakowie

Ekspertyza naukowa dotycząca bezpieczeństwa w sprawie przywrócenia dzikich plaż usypywanych przez rzekę Wisłę przy ujściu Rudawy i na przeciwko Wawelu.

Logo kategorii odrzuconej
Leśna Promenada w Pychowicach

Utwardzenie istniejącego ciągu pieszego przy uroczysku Wiszówka (od Zakrzowieckiej do ulicy Sodowej) poprzez wysypanie żwiru lub tłucznia oraz dodanie 2 - 3 lamp w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Logo kategorii odrzuconej
Stwórzmy Park Ruczaj - Lubostroń !

Zagospodarowanie i przystosowanie do potrzeb mieszkańców zielonego terenu pomiędzy ulicy Chmieleniec i Lubostroń przy zachowaniu istniejącej roślinności i drzew oraz półdzikiego charakteru tego miejsca.

Logo kategorii odrzuconej
Rowerowy raj

Projekt zakłada wykonanie toru pump track wraz z zagospodarowaniem terenu w postaci obsadzenia otoczenia toru zielenią, montażu stacji naprawy rowerów, montażu ławek wypoczynkowych oraz wykonaniu niskiego ogrodzenia oddzielającego działkę od ulicy.

Logo kategorii odrzuconej
Dogoterapia dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz 7-10 lat

Rehabilitacja i zabawa z wyszkolonym psem pod okiem psiego instruktora jako pomoc rozwojowa dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 158 oraz Przedszkolu Samorządowym nr 10.

Logo kategorii odrzuconej
Nowa nawierzchnia na ulicy Petrażyckiego

Projekt zakłada wyremontowanie nawierzchni ulicy Petrażyckiego na terenie Dzielnicy VIII

Logo kategorii odrzuconej
Sztuczna nawierzchnia dla boiska przy ulicy Zakrzowieckiej.

Młodzież korzystająca z boiska bardzo często narzeka na ścierającą się trawę naturalną, która nie jest łatwa w utrzymaniu, przez to na boisku są błoto i kałuże. Wymiana nawierzchni na sztuczną zapewni długie użytkowanie boiska.

Logo kategorii odrzuconej
Świat z wizytą u Seniorów z dzielnicy Dębniki

Nie wszyscy seniorzy mogą sobie pozwolić na dalekie wyjazdy, choć wielu o nich marzy. Dzięki temu projektowi zagraniczne wojaże staną się dla nich możliwe. Bez wychodzenia z domu, baz paszportu, bez znajomości języków. Z kanapy prosto w świat.

Logo kategorii odrzuconej
Psi Park, czyli więcej zieleni na Dębnikach

Przedłużenie Parku Dębnickiego wybieg dla psów na nieużywanym terenie przy ulicy Praskiej to więcej przestrzeni do biegania dla psów, spokojniejszy odpoczynek i zabawa dla dzieci i więcej zieleni na Dębnikach. Odzyskajmy zieleń, zbudujmy Psi Park!

Logo kategorii odrzuconej
ZIELONY RYNECZEK NA OSIEDLU PODWAWELSKIM

Zielony Ryneczek to miejsce, które daje możliwość zakupu świeżych, sezonowych warzyw i owoców prosto od działkowców oraz lokalnych rolników, którzy mają swoje gospodarstwa oddalone maksymalnie do 100 km od Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Gładki asfalt w Skotnikach - nakładka na ul. Brücknera

Projekt zakłada wykonanie remontu nakładkowego nawierzchni ul. Brücknera na odcinku od ul. Skotnickiej do ul. Dobrowolskiego.

Logo kategorii odrzuconej
Trawiaste Boisko

Projekt zakłada utworzenie trawiastego boiska piłkarskiego o wymiarach 80m x 45m.

Logo kategorii odrzuconej
Traktor Komunalny

Zadanie zakłada zakupie traktora komunalnego wraz z osprzętem dla Stowarzyszenie Osiedlowego Klubu Sportowego Płomień Kostrze.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa chodnika łączącego ulice Burgundzką i Żywiecką

Celem zadania jest budowa chodnika o długości ok. 40 m. Chodnik miałby połączyć ślepe zakończenie ulicy Burgundzkiej z rejonem skrzyżowania Żywiecka - Obozowa.

Logo kategorii odrzuconej
Oświetlenie boiska sportowego w CSiK „Sidzina”

Celem zadnia będzie wykonanie oświetlenia pełnowymiarowego boiska trawiastego w Centrum Sportu i Kultury "Sidzina". W ramach zadania zostanie sporządzona pełna dokumentacja inwestycji wraz z odpowiednimi zezwoleniami, materiałami oraz wykonaniem.

 

Logo kategorii odrzuconej
Skotnicki ogródek antysmogowy

Projekt ma na celu renowację nieużywanej części zielonej oraz wyposażenie jej w ławki z elementami małej architektury (biblioteczka, kosze, elementy edukacyjne. Wokół omawianego obszaru planowanie jest nasadzenie niskiej i wysokiej roślinnści.