Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
Mini Park Rusznikarska

Projekt zakłada zagospodarowanie terenu zielonego m.in. : w obiekty małej architektury, kwiaty, żywopłot, założenie kwietnika, rabaty bylinowej, kompozycja traw ozdobnych, budowa alejek i oświetlenia.

Logo kategorii odrzuconej
Park kieszeniowy

Nieduży park pomiędzy budynkami mieszkalnymi do użytku dla mieszkańców i gości. Idealny na spacery i wypoczynek. Mile widziany kawałek ładnie zaprojektowanej zieleni.

Logo kategorii odrzuconej
Rewitalizacja przestrzeni wokół bloku przy Prądnickiej 58

Projekt dotyczy uporządkowania i zagospodarowania terenu wokół bloku przy ul. Prądnickiej 58 i stworzeniu tam estetycznej ogólnie dostępnej zielonej przestrzeni dla mieszkańców dzielnicy.

Logo kategorii odrzuconej
Ścieżki utwardzone w lesie w Toniach

Ścieżki utwardzone (nie asfaltowe) pieszo rowerowe w lesie wokół boiska bronowickiego (Tonie) w formie pętli aby można było zwiedzić jak największy obszar tego lasu. Wzdłuż ścieżek umieszczenie kilkudziesięciu ławek i koszy na śmieci.

Logo kategorii odrzuconej
Mini parku przy ulicy Conrada w miejscu ogródków działkowych

Utworzenie mini parku przy ulicy Conrada w miejscu byłych ogródków działkowych i umożliwienie dojścia do niego (jako np. schody z chodnika od ulicy Conrada).

Logo kategorii odrzuconej
Uwaga - wyświetlacz prędkości!

Montaż tablic LED z radarem mikrofalowy, który dokonuje pomiaru prędkości jadących samochodów.

Logo kategorii odrzuconej
Chodnik i oświetlenie przejścia pod torami przy Pachońskiego

Projekt zakłada wykonanie chodnika, oświetlenia oraz ustawienie kosza (koszy) na śmieci na ścieżce łączącej ul. Pachońskiego z ul. Stefanowicza (przejście pod torami). Obecnie jest to nieoświetlona, zaśmiecona ścieżka utwardzona tłuczniem.

Logo kategorii odrzuconej
Oświetlenie boiska Ks Bronowicki

Budowa oświetlenia boiska piłkarskiego na obiekcie Ks Bronowicki ul. Jasnogórska dz. nr. 1512/1. Z obiektu sportowego korzystają zawodnicy w 4 kategoriach wiekowych. Umożliwienie aktywności fizycznej w krótkie dni.

Logo kategorii odrzuconej
Białoprądnicki SKATEPOINT

Celem projektu jest budowa skatepointu - miejsca przeznaczonego do rekreacji dla wszystkich chętnych, ze szczególnym uwzględnieniem starszych dzieci i młodzieży. Miejsce służyć będzie do uprawiania skateboardingu.

Logo kategorii odrzuconej
Przestrzeń na rekreację wokół ul. Marczyńskiego

Przy ulicy Marczyńskiego brakuje infrastruktury do rekreacji tj. parku, zielonej siłowni czy placu zabaw

Logo kategorii odrzuconej
Miejsce parkingowe dla karetki

Witam Mam przyjemność zgłosić projekt miejsca parkingowego przy ulicy Krowoderskich Zuchów 7 wyłącznie dla karetki tylko w ten sposób upilnujemy aby nikt inny tam nie stawał

Logo kategorii odrzuconej
Las Witkowicki DOSTĘPNY dla KAŻDEGO

Celem projektu jest przebudowa mostku na Bibiczance, od strony ul. Dróżnickiej – jedynego na obecną chwilę DOSTĘPNEGO dla wszystkich wejścia do Lasu Witkowickiego (i „Leśnej Kryjówki”).

Logo kategorii odrzuconej
Publiczny kort do tenisa ziemnego w Prądniku Białym

Projekt zakłada budowę ogólnodostępnego kortu do tenisa ziemnego w dzielnicy Prądnik Biały. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych w Krakowie praktycznie nie ma bezpłatnych miejsc do spróbowania swoich sił w grze w tenisa. Zmieńmy to!

Logo kategorii odrzuconej
Książkomat II

Książkomat to urządzenie samoobsługowe, które działa jak PACZKOMAT, z tym, że odbierasz książki z biblioteki!Należy zarezerwować książkę, następnie ląduje ona w skrytce. Dostajesz powiadomienie o odbiorze i prawie masz ją w ręku.

Logo kategorii odrzuconej
Psi wybieg na Żabińcu

Zagospodarowanie terenu na Osiedlu Żabiniec na wybieg dla psów. Elementy zagospodarowania: ogrodzenie terenu, ustawienie kilku ławek i kosze na psie odchody, poidełko miejskie, ewentualnie sprzęty do psich zabaw.

Logo kategorii odrzuconej
Ścieżka rekreacyjna wzdłuż potoku Sudół

Ścieżka utwardzona (nie asfaltowa) pieszo rowerowa wzdłuż potoku Sudół od ulicy Jordanowskiej aż do ulicy Skotnica. Wzdłuż ścieżki ustawienie ławek oraz koszy na śmieci.

Logo kategorii odrzuconej
Potoczek Łokietka - Park Rzeczny Tonie

Czas na kolejny etap rozwijania rekreacji w Toniach: stwórzmy ścieżkę spacerowo-rowerową na północ od ul. Gaik, wzdłuż ul. Potoczek. [Uzupełnienie realizowanych projektów BO2019/2020 z serii "Park Rzeczny Tonie"]

Logo kategorii odrzuconej
Plac zabaw na placu omłotowym

Stworzenie placu zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym na terenie dawnego placu omłotowego przy ul. Ojcowskiej.

Logo kategorii odrzuconej
Zielone ściany Prądnika Białego

Projekt zakłada sadzenie pnączy na nieatrakcyjnych ścianach w miejscach o deficycie zieleni w Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Logo kategorii odrzuconej
Parking przy ul Pielęgniarek + udrożnienie chodnika

Ponowienie projektu z edycji BO 2019. Pierwotny projekt uwzględnia koszt aktualny na tamten moment. Projekt polega na wybudowaniu zatoki parkingowej i przeniesieniu chodnika przy ulicy Pielęgniarek

Logo kategorii odrzuconej
Przebudowa i remont schodów prowadzących od ulicy Zdrowej

Schody te prowadzą od ulicy Zdrowej do mostku nad Białuchą do ul Opolskiej. W/w schody były wielokrotnie naprawiane, ale są w opłakanym stanie. Korzystają z niej osoby starsze i matki z wózkami i jest to jedyne połączenie z ul. Opolską mieszkańców.

Logo kategorii odrzuconej
Sportowa Górka Narodowa

Projekt przewiduje budowę : - siłowni plenerowej, - bezpiecznego i nowoczesnego placu zabaw dla najmłodszych. Proponuję, by siłownia i plac zabaw sąsiadowały ze sobą, dzięki czemu cala rodzina będzie mogła aktywnie spędzać czas na świeżym powietrrzu

Logo kategorii odrzuconej
Projektory świetlne

Projekt zakłada montaż projektorów świetlnych umieszczonych pod sygnalizatorami na przejściach dla pieszych przy rondzie Ofiar Katynia, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci/młodzieży korzystających ze smartfonów.

Logo kategorii odrzuconej
16 miejsc parkingowych dla Kuźnicy Kołłątajowskiej 16

Zadanie ma być skierowane na poprawę jakości życia mieszkańców bloków przy ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 16A i B . Dotychczasowe miejsca parkingowe zostały odebrane przez dewelopera i teraz zmotoryzowani mieszkańcy nie mają gdzie parkować samochodów.