Projekty realizowane rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów realizowanych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz projekty realizowane z: 2023 2022 2020 2019
8
Przyjęty do realizacji
ZIELONE ALEJE TRZECH WIESZCZÓW

PROJEKT MA NA CELU ZAZIELENIENIE ALEJE TRZECH WIESZCZÓW POPRZEZ NASADZENIA ROŚLIN POŁOCHWYTNYCH I DRZEW W PASIE ZIELENI POMIĘDZY JEZDNIAMI.

5
Przyjęty do realizacji
Sadzimy drzewa i krzewy w I Dzielnicy!

Projekt zakłada nasadzenia na terenie I Dzielnicy dużych sadzonek drzew, a ewentualnie w przypadku konieczności krzewów i bylin, które w niedalekiej przyszłości utworzą nowe skwery, zieleńce. Docelowe lokalizacje nasadzeń zostaną skonsultowane z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

10
Przyjęty do realizacji
Ku pamięci bohaterów - remont nagrobków żołnierzy polskich

Remont nagrobków żołnierzy polskich i weteranów Powstania Styczniowego zmarłych w Krakowie, pochowanych na Cmentarzu Rakowickim

1
Przyjęty do realizacji
SADŹMY DRZEWA!

Posadźmy drzewa na Staszica. To jedna z nielicznych ulic w okolicy, przy której nie ma żadnej zieleni. Dzięki nowej roślinności miejsce stanie się ładniejsze oraz milsze do życia i spacerów. Zmiany nie ograniczą miejsc do parkowania dla samochodów.

34
Przyjęty do realizacji
Wrocław ma krasnale, a krakowskie Stare Miasto… SMOKI

Projekt zakłada stworzenie staromiejskiego szlaku SMOKÓW (15 rzeźb) wzorowanego na wrocławskich krasnalach. Jego dopełnieniem byłoby wyposażenie rzeźb smoków w kod QR (informacja o kontekście historycznym i kulturowym lokalizacji rzeźb).

36
Przyjęty do realizacji
Zielone przystanki - Karmelicka

Projekt zakłada umieszczenie na przystankach MPK wzdłuż ulicy Karmelickiej konstrukcji umożliwiających obsadzenie ich roślinami pnącymi. Jego realizacja uczyni obszar bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców i zwiększy jego aktywność przyrodniczą.

19
Przyjęty do realizacji
Sprzęt dla Strażaków z Westerplatte

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego (przeciwpożarowego) mieszkańców dzielnicy I poprzez zakup sprzętu do walki z pożarami dla Strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania m.in. Stare Miasto i Kazimierz