Projekty realizowane rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów realizowanych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz projekty realizowane z: 2023 2022 2020 2019
11
Przyjęty do realizacji
Koncerty na Rondzie Mogilskim

Celem projektu jest ożywienie niewykorzystanej kulturalnie przestrzeni Ronda Mogilskiego. W cyklu letnich koncertów zaprezentują się wykonawcy związani z Dzielnicą II i działającym na jej terenie MDK Dom Harcerza im. prof. A. Kamińskiego.

27
Przyjęty do realizacji
Kino pod gwiazdami na Bulwarach Wiślanych!

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Można je podzielić tematycznie - tak aby w każdy weekend był jeden temat przewodni wyświetlanych filmów.

28
Przyjęty do realizacji
Podniebny plac młodzieży na boisku - Fabryczna/Grzegórzecka

Projekt zakłada przekształcenie i rewitalizację terenu obok istniejącego zaniedbanego boiska przy ul. Fabryczej/Nullo/Grzegórzeckiej, w pobliżu istniejącego placu zabaw dla dzieci.

25
Przyjęty do realizacji
100 drzew dla Dzielnicy II Grzegórzki!

Projekt zakłada nasadzenia 100 szt. sadzonek drzew (dęby, buki, graby, jesiony i inne) na terenie dzielnicy. TAK dla dużych drzew w mieście. Jedno dojrzałe drzewo wytwarza tlen dla kilku osób!

1
Przyjęty do realizacji
SMOCZY SZLAK NA WZÓR WROCŁAWSKICH KRASNALI - SMOK CO KROK

SZLAK SMOKÓW KRAKOWSKICH - wzorowany na wrocławskich krasnalach, szlak turystyczny, gdzie figurki sympatycznych smoków oprowadzają nas po znanych i nieznanych atrakcjach dzielnicy.

13
Przyjęty do realizacji
Kraków Olsza Park nad Białuchą

Tuż obok stacji kolejowej Kraków Olsza znajduje się bardzo zaniedbany skrawek zieleni o powierzchni 26 arów. Utworzenie w tym miejscu tzw. dzikiego parku idealnie wpisuje się w koncepcję Kraków Olsza Park nad Białuchą. Projekt zakłada także wyznaczenie ekostref dla dziko żyjących zwierząt ( np. jeże ).

29
Przyjęty do realizacji
Joga na Mogilskim - ożywienie przestrzeni ronda Mogilskiego

Joga na Mogilskim będzie organizowana w wakacyjne weekendy dostarczając mieszkańcom możliwość darmowej aktywności fizycznej i ożywiając przestrzeń ronda.

23
Przyjęty do realizacji
Baw się i śmiej

Rozbudowa przyszkolnego parku rekreacyjnego w celu stworzenia dzieciom, młodzieży i dorosłym miejsca do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu, a także oddziaływań terapeutycznych.

22
Przyjęty do realizacji
Lepsze parkowanie, bezpieczniejsza droga dla rowerów

Montaż ograniczników (separatorów) parkingowych. Potrzeba fizycznego i optycznego odgraniczenia zwisu samochodów parkujących w Strefie Płatnego Parkowania. Samochody dojeżdżające kołami do krawężnika zabierają nawet 40-50 cm drogi rowerowej.

16
Przyjęty do realizacji
Popularyzacja ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy II poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej oraz szeroko pojmowanego bezpieczeństwa wśród dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

15
Przyjęty do realizacji
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.