Projekty realizowane rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów realizowanych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz projekty realizowane z: 2023 2022 2020 2019
34
Przyjęty do realizacji
„Kultura szansą dla więźniów samotności i starości”

W dzielnicy V Krowodrza mieszka dużo osób starszych oraz samotnych, którzy stracili sens oraz cel życia, co staje się przyczyną zamknięcia w czterech ścianach. Celem projektu jest uwolnienie ich od pustki i samotności.

32
Przyjęty do realizacji
Uporządkujmy teren wokół ROGATKI obok PARKU PRZY ŁOKIETKA

Uporządkujmy zielony teren wokół Rogatki i dostosujmy go do potrzeb mieszkańców. Usuńmy ogrodzenie i śmieci, zadbajmy o rośliny i dodajmy ławki oraz kosz. Zachęćmy Miasto do odrestaurowania budynku rogatki i wynajęcia go na potrzeby mieszkańców!

18
Przyjęty do realizacji
Szpiedzy Wiedzy: Krowodrza - odkryj ją na nowo!

Cykl bezpłatnych warsztatów i spacerów tematycznych dla dzieci ze szkół podstawowych na terenie Dzielnicy V Krowodrza, dzięki którym uczestnicy lepiej poznają swoją najbliższą okolicę, fakty i ciekawostki, lokalne dziedzictwo i tradycje.

8
Przyjęty do realizacji
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO 4.0

CZWARTY ETAP REWITALIZACJI ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE PLAC INWALIDÓW - NOWY KLEPARZ. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU, POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM ORAZ ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.

23
Przyjęty do realizacji
Ping Pong na Litewskiej

Sport to zdrowie! Projekt zakłada zakup i montaż na terenie Szkoły Podstawowej nr 106 przy ul.Litewskiej ogólnodostępnego stołu do ping ponga.

3
Przyjęty do realizacji
Naprawmy alejki parkowe w Parku Kleparskim

Projekt zakłada remont/ naprawę alejek parkowych w lokalizacjach umożliwiających wykonanie prac naprawczych bez konieczności usuwania istniejącej zieleni. Jest to kontynuacja remontu alejek rozpoczętego w 2021r w Parku Kleparskim.

2
Przyjęty do realizacji
Zielone Płuca Krowodrzy

Projekt zakłada przeprowadzenie nowych nasadzeń m.in drzew, krzewów, bylin i kwiatów na terenie Dzielnicy V Krowodrza, według wskazań Rady Dzielnicy V Krowodrza.

43
Przyjęty do realizacji
Pamięci "Szarego Człowieka"

Tablica poświęcona pamięci Piotra Szczęsnego "Szarego Człowieka" (społecznika z Krowodrzy), który dokonał w 2017 r. samospalenia w proteście przeciwko łamaniu zasad demokracji i praworządności w Polsce.

6
Przyjęty do realizacji
OGRÓD EDUKACYJNY PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ - KONTYNUACJA

CELEM PROJEKTU JEST DOPOSAŻENIE SZKOLNEGO, OGÓLNODOSTĘPNEGO OGRODU EDUKACYJNEGO, MIESZCZĄCEGO SIĘ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ W ELEMENTY NATURALNEGO PLACU ZABAW.

33
Przyjęty do realizacji
Zróbmy dojście do PARKU PRZY ŁOKIETKA

Celem projektu jest zapewnienie pieszego ciągu komunikacyjnego łączącego ul. Poznańską z parkiem przy ul. Łokietka.

21
Przyjęty do realizacji
Siłownia zewnętrzna dla dzieci

Projekt zakłada utworzenie na zielonym terenie przyszkolnym SP106 siłowni zewnętrznej z przyrządami dostosowanymi dla dzieci.

16
Przyjęty do realizacji
Zielona Krowodrza - parki i ogrody sąsiedzkie

Stwórzmy nową enklawę zieleni i relaksu w naszej Dzielnicy! Wciąż brakuje zielonych miejsc spotkań sąsiedzkich, odpoczynku i wytchnienia. Na tyłach Placu Nowowiejskiego, pomiędzy kamienicami i blokami możemy wspólnie stworzyć takie miejsce!

5
Przyjęty do realizacji
STWÓRZMY ZIELONĄ ŚCIANĘ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ - KONTYNUACJA

CELEM PROJEKTU JEST KONTYNUACJA WYKONANIA ZIELONEJ ŚCIANY NA OGRODZENIU DZIELĄCYM OGRÓD SZKOLNY PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ Z ALEJKAMI SPACEROWYMI.