Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
35
Trampoliny! Dla chłopaka i dziewczyny!

Trampoliny na placach zabaw w Bieńczycach. Urządzenia, które wywołały euforię dzieciaków na placu zabaw pomiędzy osiedlami Wysokim i Na Lotnisku. Atrakcyjna forma zabawy wspierająca aktywność fizyczną dzieci, będąca źródłem niezapomnianych wrażeń.

6
Przyjęty do realizacji
KSIĄŻKA DLA KAŻDEGO

Zakup nowości wydawniczych dla dorosłych, dzieci i młodzieży, gier planszowych oraz kodów dostępu do platformy e-booków do Filii nr 50 oraz Filii nr 51 Biblioteki Kraków zlokalizowanych na terenie Dzielnicy XVI. Organizacja spotkań autorskich.

15
Bieńczyckie paprocie i szałwie

Szałwie i paprocie w rabatach wokół/obok bieńczyckich siłowni zewnętrznych zachęcą spacerowiczów do aktywności na świeżym powietrzu i ożywią kolorem zielone Planty Bieńczyckie.

29
Wymiana opraw oświetleniowych na osiedlu NIepodległości

Wymiana opraw oświetleniowych na istniejących słupach na lepiej świecące i energooszczędne oświetlenie na osiedlu Niepodległości

21
Przyjęty do realizacji
Ogólnodostępny Wielofunkcyjny Modelarski Tor Wyścigowy !!!

Przedmiotem zadania jest pierwszy i jedyny w Krakowie pełnowymiarowy modelarski tor wyścigowy. Tor o nawierzchni asfaltowej i wymiarach 60/40m przeznaczony m.in. modelarstwa sportowego. Przykładowy tor : https://www.youtube.com/watch?v=N

19
Ogrody deszczowe w Bieńczycach

Projekt zakłada stworzenie skrzynkowych ogrodów deszczowych na  osiedlach wchodzących w skład dzielnicy Bieńczyce.

32
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

4
Przyjęty do realizacji
dOŚWIETLENIE chodnika prowadzącego do Szpitala Rydygiera

W Szpitalu Rydygiera oprócz Oddziału Ratunkowego znajduje się również Świąteczna i Nocna Opieka Medyczna, chodnik prowadzący do szpitala od Ronda Hipokratesa po stronie pętli tramwajowej pozbawiony jest oświetlenia - wskazany jest montaż oświetlenia.

37
WIĘCEJ ŁAWEK W BIEŃCZYCACH

Mieszkańcy Bieńczyc wskazują na potrzebę montażu ławek w dzielnicy, których nigdy za wiele. Rada Dzielnicy posiada ograniczone środki dlatego warto wspomóc zakup ławek przy pomocy Budżetu Obywatelskiego.

13
Dobry Pan

Dobry Pan to pan, który sprząta po swoim pupilu. Łatwo o tym zapomnieć i dlatego w Bieńczycach na trawnikach pojawią się "przypominajki" w postaci tabliczek na drewnianych słupkach z napisem "Posprzątaj po swoim psie. Dziękuję."

23
Integracyjny Plac Zabaw dla dzieci ! Równe szanse

Zadanie polega na dostosowaniu istniejącego nieużytkowanego placu zabaw na Plantach Bieńczyckich, na os. Strusia przy bloku 6 do potrzeb dzieci niepełnosprawych poprzez wymianę urządzeń i nawierzchni

36
Przyjęty do realizacji
"Ogród nad Stawem" - Twoje miejsce w Bieńczycach

Utworzenie w magicznym miejscu Bieńczyc, przy Stawie na ul Kaczeńcowej, ogrodu którego niezwykłym walorem będzie bliskość natury, cisza i pięknie dobrana roślinność. Nasza bieńczycka strefa relaksu.

12
Zaczytaj się w Bieńczycach

Zaczytaj się w Bieńczycach, to projekt przeznaczony dla tych, którzy lubią czytać. Zasada jest prosta idziesz do najbliższej biblioteki w swojej dzielnicy, pobierasz kod, wczytujesz go na platformie i przenosisz się do Świata wybranej książki.

28
Przyjęty do realizacji
ZIELONE ALEJE W BIEŃCZYCACH

Tlen to zdrowie. Zieleń to piękno. Drzewo przy drodze to pochłaniacz hałasu i zanieczyszczenia. Zadanie polega na posadzeniu nowych drzew wzdłuż pasów drogowych w Bieńczycach.

22
Przyjęty do realizacji
Bezpieczne Bieńczyce

Zadanie polega na sfinansowaniu dodatkowych patroli Policji na terenie Dzielnicy XVI Bieńczyce, z uwzględnieniem terenu Plant Bieńczyckich, szczególnie popludniami i wieczorami, kiedy mają miejsce bójki kiboli.

18
Bezpłatne maseczki i rękawiczki w dzielnicy Bieńczyce

Zadanie polega na zakupie maseczek oraz rękawiczek które będą bezpłatnie rozdawane w biurze rady dzielnicy XVI Bieńczyce.

10
Przyjęty do realizacji
"W zdrowym ciele, zdrowy duch – świętuj „5” z NAS”

Plenerowy piknik rodzinny dla mieszkańców Dzielnicy XVI Bieńczyce. Atrakcje:mecze pn,gry i zabawy ruchowe,konkursy sportowe i wiedzy o Nowej Hucie,pokazy sprzętu ppoż,pokazy żonglerki piłkarskiej,dmuchańce,catering.Czerwiec,sobota,godz.14.00 – 20.00.

27
Kwiaty i zieleń na NIepodległości

W obrębie i wokół osiedla Niepodległości nasadzenia krzewów ozdobnych, rabatów kwiatowych i tam gdzie pasuje drzew. Najpierw projekt a potem nasadzenia

3
Przyjęty do realizacji
BEZPIECZNA droga na Plac Bieńczycki

Zadanie obejmuje budowę oświetlenia chodnika wzdłuż ul. Obrońców Krzyża na odcinku od skrzyżowania ulic Macieja Wielgusa do końca działki 310 obr.8 Nowa Huta. Obecnie kluczowy dla Bieńczyc chodnik po modernizacji oświetlenia ulicznego jest ciemny i wręcz niebezpieczny. Zadanie wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa w dzielnicy.

14
Przyjęty do realizacji
Zielone Bieńczyce

Zazieleńmy naszą Dzielnicę. Projekt zakłada przeprowadzenie nowych nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów według wskazań mieszkańców Dzielnicy.

5
Kwitnące Magnolie w Bieńczycach

Zadanie polega na nasadzeniu pięknych kwitnących Magnoli na terenie Bieńczyce.

25
Monitoring miejski

Nadzór monitoringu miejskiego.W tym miejscu dochodzi do zakłócania porządku publicznego , ciszy nocnej przez duże grupy osób przesiadujące na ławkach i spożywające alkohol.

38
Jedź ze smokiem – szkolimy młodzież!

Projekt umożliwia bezpłatne treningi dla wszystkich zainteresowanych, którzy spełnią wymagania naboru i posiadają niezbędne zaświadczenie lekarskie. Treningi odbywałyby się min. 2 razy w tygodniu (każdy trening ok. 1,5h) w okresie IV-X.2021r.

20
Kolorowo i bezpiecznie

zadanie polega na wykonaniu nawierzchni bezpiecznej pod urządzeniami zabawowymi dla dzieci na nowo wyremotwanym placu zabaw na osiedlu Kalinowym

24
Budowa ekologicznych miejsc postojowych w os. J Strusia

Wymiana zdewastowanej nawierzchni wykonanej ze zniszczonych płyt chodnikowych w ramach czynu społecznego w latach 80 -tych XX w. na nawierzchnię ekologiczna o przepuszczalnym podłożu. Dotyczy miejsc postojowych na terenie Plant Bieńczyckich.

11
Przyjęty do realizacji
Boisko to nie wszystko

Zakup nowego sprzętu sportowego zwiększy dostępność społeczności lokalnej do sportu,umożliwi promocję zdrowego trybu życia,zapewni profesjonalizację,bezpieczeństwo imprez sportowo-rekreacyjnych,szkolenia w NAS,SSPN MZPN,KS Wanda Kraków.