Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
5
Przyjęty do realizacji
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO 3.0

TRZECI ETAP REWITALIZACJI ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE PLAC INWALIDÓW - NOWY KLEPARZ. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU, POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM ORAZ ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.

22
Park kieszonkowy przy SP nr 5 - al. Kijowska 8-10

Projekt zakłada utworzenie ogólnodostępnego parku kieszonkowego w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie im. Polskich Olimpijczyków oraz budynku przy al. Kijowskiej 10.

14
Przyjęty do realizacji
Zielone Płuca Krowodrzy

Projekt zakłada przeprowadzenie nowych nasadzeń m.in drzew, krzewów i bylin na terenie Dzielnicy V Krowodrza, według wskazań Rady Dzielnicy V Krowodrza w konsultacjach z projektodawcą.

36
Bieg na Orientację w dzielnicy V

Zadanie zakłada organizację treningów orientacji sportowej dosłownie dla każdego (dzieci, sportowcy, osoby niepełnosprawne, seniorzy, spacerowicze)! Dokładne i szczegółowe mapy do BnO pomogą każdemu chętnemu poznać tajniki Zielonego Sportu!

33
Przyjęty do realizacji
"Kultura szansą dla więźniów samotności i starości".

W dzielnicy V Krowodrza mieszka sporo osób starszych oraz samotnych, którzy stracili sens oraz cel życia, co staje się przyczyną zamknięcia w czterech ścianach. Celem projektu jest uwolnienie ich od pustki, aby w zamian dać im życie pełne szczęścia.

13
Sportowy park kieszonkowy H.Reymana

Teren obok obelisku H.Reymana wydaje się idealny na skwer z małą architekturą pozwalającą w miły i bezpieczny sposób na odpoczynek, ubranie np rolek czy krótki postój w czasie biegu. Dodatkowo zamontowane poidło pozwoli na uzupełnienie płynów.

7
Spacerowa Miechowska- wrota do Parku Jordana i Błoń

Ulica Miechowska, jedna z głównych dróg do terenów zielonych, jest w złym stanie. Poprzez remont nawierzchni chodników można osiągnąć wygodny trakt spacerowy.

10
Przyjęty do realizacji
Zróbmy PARK PRZY ŁOKIETKA

Uporządkujmy zielony teren między ul. Łokietka, Oboźną i Składową. Zachowajmy półdziki charakter tego miejsca, ale usuńmy ogrodzenie, wysprzątajmy teren, zadbajmy o rośliny i dodajmy kosze oraz ławki - by zachęcał do odpoczynku w naturze!

32
Lepsze i bezpieczniejsze chodniki na Racławickiej

Celem projektu jest remont części chodników oraz przejść dla pieszych na ulicy Racławickiej, które są w bardzo złym stanie technicznym, co zagraża bezpieczeństwu poruszających się tam pieszych.

35
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

39
Młynówka Królewska i Stara Krowodrza - trasa historyczna

Nowa aranżacja miejsca - połączenie funkcjonalności z kontekstem historii i pokazaniem ewolucji miejsca. Konkurs oraz realizacja zwycięskiej koncepcji na upamiętnienie Młynówki Królewskiej zasilającej Królewskie Młyny oraz miejsc Starej Krowodrzy.

24
Remont chodnika - ul. Lea (od Urzędniczej do Nowowiejskiej)

Projekt zakłada wymianę nawierzchni chodnika przy południowej części ul. Lea (od Urzędniczej do Nowowiejskiej) z starych płyt chodnikowych na nową kostkę brukową. Powierzchnia chodnika do remontu - ok. 500 m2.

25
Przyjęty do realizacji
Budki z książkami w Ogrodzie Łobzów

Projekt zakłada łatwy dostęp do wartościowej lektury podczas pobytu w parku. Każdy będzie miał możliwość skorzystać z książek znajdujących się w budkach oraz przynieść swoje książki i zostawić je dla innych.

11
Przyjęty do realizacji
DOPOSAŻENIE OGRODU EDUKACYJNEGO PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ

CELEM PROJEKTU JEST DOPOSAŻENIE SZKOLNEGO, OGÓLNODOSTĘPNEGO OGRODU EDUKACYJNEGO, MIESZCZĄCEGO SIĘ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ W ELEMENTY WYKONANE Z WIERZBY I WIKLINY: HUŚTAWKĘ, SZAŁAS I TUNEL.

OGRÓD EDUKACYJNY NA TERENIE ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 4 PRZY UL. URZĘDNICZEJ 65 W KRAKOWIE.

21
Przyjęty do realizacji
zaJEŻysta Krowodrza - czyli stwarzamy dobre warunki dla jeży

Jeż na swoim w Dzielnicy V – stwarzamy dobre warunki dla jeży

16
Zielona Przestrzeń Wspólna - Ogród Społeczny przy SP 106

Projekt Wspólnej Przestrzeni Zielonej zakłada stworzenie miejsca, w którym użytkownicy z różnych grup wiekowych będą mogli np. zorganizować spotkanie, przeprowadzić warsztaty seniorów dla dzieci, rozegrać turniej gier planszowych czy obejrzeć film.

41
Przyjęty do realizacji
Naprawmy alejki parkowe w Parku Kleparskim

Miejscowy remont/naprawa istniejących utwardzonych ciągów dla pieszych/rowerowych zlokalizowanych na terenie Parku, w lokalizacjach umożliwiających wykonanie prac naprawczych bez konieczności usuwania istniejącej zieleni wysokiej.

26
EKOkonkretnie, EKOpraktycznie - zajęcia dla uczniów

Ciekawe eksperymenty, angażujące zadania, m.in. wykonanie ekośrodków domowej czystości, uszycie worków na zakupy, czy zmierzenie zużycia wody we własnych domach - to świetny sposób, żeby zwiększyć świadomość ekologiczną uczniów szkół podstawowych.

37
Przyjęty do realizacji
Zadbajmy o czworonożnych przyjaciół w Parku Kleparskim

Projekt zakłada budowę poidła na wodę dla zwierzaków oraz montaż przeszkód w istniejącym wybiegu dla psów w Parku Kleparskim.

18
Przyjęty do realizacji
ZIELONE SKRZYŻOWANIE

PROJEKT ZAKŁADA REWITALIZACJĘ ZIELONEGO SKWERKU NA SKRZYŻOWANIU ULIC CHOPINA I KONARSKIEGO POPRZEZ NOWE NASADZENIA KRZEWÓW ORAZ POSTAWIENIE JEDNEJ ŁAWKI

15
Zielona Krowodrza - parki i ogrody sąsiedzkie

Stwórzmy nową enklawę zieleni i relaksu w okolicy naszych domów. Pomiędzy kamienicami, blokami i domami wciąż brakuje zielonych miejsc spotkań sąsiedzkich, miejsc odpoczynku i wytchnienia wśród drzew, krzewów i kwiatów. Wspólnie możemy to zmienić!

3
TRENUJEMY LEKKOATLETYKĘ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ!

ZAŁOŻENIEM PROJEKTU JEST ROZBUDOWA OGÓLNODOSTĘPNEGO TERENU SPORTOWEGO PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ O BIEŻNIĘ LEKKOATLETYCZNĄ ZE SKOCZNIĄ.

6
Przyjęty do realizacji
WROCŁAW MA KRASNALE, KRAKÓW MOŻE MIEĆ SMOKI- SMOCZA TRASA

CELEM PROJEKTU JEST UTWORZENIE PIERWSZEJ SMOCZEJ TRASY SPACEROWEJ WŁĄCZAJĄCEJ DO ZABAWY KAŻDEGO POPRZEZ SZUKANIE UKRYTYCH W ZAUŁKACH SMOKÓW NP. HEJNALISTY, MALARZA ITP

29
Szafki ubraniowe dla aktywnych mieszkańców tuż przy Błoniach

Zadanie polega na zakupie dwóch mobilnych kontenerów sanitarnych z kilkudziesięcioma szafkami automatycznymi i umiejscowienie ich na parkingu przy Al. 3 maja. W najbliższym otoczeniu miałaby znaleźć się też rowerowa stacja naprawcza i pitnik wody.

4
Przyjęty do realizacji
STWÓRZMY ZIELONĄ ŚCIANĘ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ

CELEM PROJEKTU JEST STWORZENIE ZIELONEJ ŚCIANY NA OGRODZENIU DZIELĄCYM OGRÓD SZKOLNY PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ Z ALEJKAMI SPACEROWYMI.