Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2021 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
33
Przyjęty do realizacji
Mobilne lodowisko w Czyżynach!

Projekt zakłada utworzenie w Dzielnicy XIV Czyżyny sezonowego mobilnego lodowiska. Mogłyby z niego korzystać dzieci i dorośli. Do południa mogłyby się tam odbywać lekcje wychowania fizyczne. Popołudniu ślizgawka byłaby ogólnodostępna

26
Miejsce relaksu i zabawy

Zielona przestrzeń odpoczynku i rozrywki, ogród relaksacyjny, Park Kieszonkowy będący uzupełnieniem dla Samolotowego Parku Jordanowskiego. po południowej stronie działek 147/1 i 157/2

32
Przyjęty do realizacji
Darmowe kino plenerowe dla mieszkańców w Parku Lotników!

Kino plenerowe to idealna okazja na spędzenie przyjemnego wieczoru w gronie znajomych i sąsiadów. Kino plenerowe w Parku Lotników da możliwość wszystkim mieszkańcom do darmowego uczestnictwa w seansie i miłego spędzenia czasu.

21
Przyjęty do realizacji
Odpocznij przy Orlińskiego

Nowe nasadzenia krzewów na miejskich działkach w okolicy ul. Orlińskiego.

36
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

14
Przyjęty do realizacji
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

2
Przyjęty do realizacji
Tyrolka na placu zabaw - ogródek im. Babci Zosi

Doposażenie placu zabaw w pierwszą tyrolkę w tym rejonie Czyżyn. Ogródek im. Babci Zosi jest najpopularniejszym i największym placem zabaw na 2 Pułku Lotniczego, a nowe unikalne urządzenie zwiększy jego atrakcyjność.

28
Oświetlenie chodnika obok Lotniczego Parku Jordanowskiego

Oświetlenie chodnika wzdłuż Lotniczego Parku Jordanowskiego

12
Czyżynśki minigolf - budowa pola do gry dla każdego!

Projekt zakłada budowę profesjonalnego pola do gry w mini golfa, składającego się z 18 dołków, w których należy umieścić piłeczkę przy określonej liczbie prób.

43
Budowa boiska o nawierzchni bezpiecznej

Budowa boiska z pianki poliuretanowej na działce 118/47 obręb 7 Nowa Huta. W tym obszarze jest brak ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego dla mieszkańców. Dodatkowo będzie ono uzupełnieniem infrastruktury szkolnej.

19
Przyjęty do realizacji
Profesjonalne zajęcia biegowo-ruchowe na terenie Dz. XIV

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie naszych osiedli.

25
Przyjęty do realizacji
Pas startowy miejscem spotkań – koszykówka na pasie

Zostańmy na nowo gospodarzami pasa startowego i zatrzymajmy jego degradację. Celem projektu jest zrobienie pierwszego kroku w stronę przekształcenia pasa startowego w "Czyżyński rynek" - miejsce spotkań i rekreacji mieszkańców pobliskich osiedli.

11
Maseczka ochronna dla Czyżynianina!

Projekt polega na zakupie maseczek ochronnych bawełnianych w ilości 30 946 sztuk dostępnych dla mieszkańców Dzielnicy XIV Czyżyny.

1
Przyjęty do realizacji
100 nowych drzew w dzielnicy 2.0

Po wielkim sukcesie zeszłorocznego projektu próbujemy ponownie. Zadanie ma na celu zwiększenie ilości drzew na czyżyńskich osiedlach w rejonach najbardziej intensywnej zabudowy mieszkaniowej.

38
Równym chodnikiem do Parku Lotników

Projekt przewiduje remont chodnika prowadzącego do Parku Lotników w Alei Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Stella Sawickiego do budynku nr 88. Chodnik powinien być zrealizowany z nawierzchni asfaltowej.

6
Przyjęty do realizacji
Park Kieszonkowy os. Dywizjonu 303 okolice dawnego pasa

Budowa parku kieszonkowego na os. Dywizjonu 303 - zagospodarujmy do tej pory zaniedbany kawałek terenu. Dodatkowe nasadzenia poprawią estetykę miejsca, a mała architektura stworzy to miejsce przyjaznym dla lokalnej społeczności.

15
Remont ulicy Nastrojowej wraz z poboczami podjazdami

W ulicy w 2018 roku były wymieniane instalacje gazowe , stan chodników i nawierzchni ul. Nastrojowej jest fatalny.

24
Przyjęty do realizacji
Kosze na śmieci i ławki wzdłuż ul. Orlińskiego i Włodarczyka

Dodatkowe ławki i kosze na śmieci wzdłuż ulicy Orlińskiego i Włodarczyka.

44
Doposażenie ogródka jordanowskiego przy cukierni

BUDOWA OBIEKTÓW MAŁEJ ARCHITEKTURY W MIEJSCU PUBLICZNYM – DOPOSAŻENIE ISTNIEJĄCEGO OGRÓDKA JORDANOWSKIEGO PRZY UL. FRANCISZKA HYNKA W KRAKOWIE

5
Bezpieczniej wzdłuż ulicy Ciepłowniczej

Projekt przewiduje remont chodnika w  ulicy Ciepłowniczej od ul. Szafrańskiej w kierunku ul. Nowohuckiej na długości ok. 70 m. Wymiana na kostkę bezfazową.

17
Przyjęty do realizacji
Park kieszonkowy po wschodniej części pasa startowego

Działka 157/226 to teren, który ma duży potencjał, ale obecnie jest bardzo zaniedbany. Przy otaczającej gęstej zabudowie dobrze by było go uporządkować i udostępnić mieszkańcom. Dajmy mu nowe życie, zyskując kolejną zieloną oazę!

3
Klasy, Alfabet, Tarcze - Gry Podwórkowe

Gry terenowe to edukacja przez zabawę, ćwiczenie koordynacji ruchowej, rozwijanie umiejętności pracy w grupie oraz szeroka gama scenariuszy gier chodnikowych zachęci do aktywnego, kreatywnego spędzania czasu na zewnątrz.

40
Budowa mini-fontanny w Parku Im. Generała Skalskiego

Budowa małej fontanny w parku im. Gen Skalskiego. Obecnie zaniedbany park jest miejscem wypoczynku kilku tysięcy ludzi z pobliskich osiedli.

31
Przyjęty do realizacji
Bariero-siedziska przy przystanku przy ul. Stella Sawickiego os. Dywizjonu 303 kierunek Wiślicka

Bariero-siedziska przy  wiacie przystankowej przy ul. Stella-Sawickiego - przystanek o nazwie "os. Dywizjonu 303" kierunek Wiślicka

20
Oświetlony Skatepark w Parku Lotników Polskich

Celem projektu jest wykonanie oświetlenia na skateparku znajdującego się w Parku Lotników Polskich, dając możliwość uprawiania sportów miejskich po zmroku do godziny 23:00

37
Park kieszonkowy w okolicy dawnego pasa lotniska

Budowa parku kieszonkowego w centralnej części czyżyńskich osiedli. Ochrońmy ostatnie skrawki wolnej przestrzeni od zabudowy.