Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
49
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

20
Likwidacja barier architektonicznych wokół parku Zielony Jar

Projekt przewiduje likwidację barier architektonicznych (m.in. schodki) wokół parku Zielony Jar, które utrudniają poruszanie się osobom niepełnosprawnym oraz osobom z wózkami dziecięcymi.

16
Przyjęty do realizacji
Budowa chodnika przy ul. Łuczanowickiej o dł. ok. 180 mb

W/ w budowa chodnika wynika z konieczności poprawy bezpieczeństwa. Budowa chodnika zapewni bezpieczne dojścia mieszkańców do mieszczących się przy tej ulicy budynków Szkoły i Przedszkola oraz dojścia do przystanków autobusowych .

1
Przyjęty do realizacji
Neurologopedia dla najmłodszych

Projekt "Neurologopedia dla najmłodszych" przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych (wiek od 3 do 10 lat) z zaburzeniami rozwoju mowy, które są zagrożone wykluczeniem ze społeczności szkolnej.

25
Nowy Plac zabaw na os. na Stoku

Budowa nowego placu zabaw na os. na stoku z infrastrukturą dla starszych i młodszych dzieci wraz z ławkami, miękkim podłożem i ogrodzeniem.

50
Relax na Błoniu

Zakup i montaż elementów małej architektury- leżaków parkowych, hamaków oraz huśtawki na działce nr 140 obr 4 Nowa Huta

43
Przyjęty do realizacji
Niechże się w końcu Kraków dowie gdzie jest Wadów

Aktywnie działające na peryferiach dzielnicy XVII Stowarzyszenie Przyjaciół Wadowa obchodzące jubileusz 10-lecia swojej działalności, planuje zorganizować imprezę plenerową, której główną atrakcją będzie występ krakowskiego artysty.

21
Modernizacja oświetlenia na Orliku przy SP nr 129

Projekt przewiduje wymianę oświetlenia na technologię LED'ową, redukcję zanieczyszczenia światłem oraz umożliwienie włączania światła (ręcznie lub za pomocą internetu) po wyjściu animatora obiektu.

31
Przyjęty do realizacji
Grębałowska od nr 64 - do nr 78 Remont Nakładki Asfaltowej

ul. Grębałowska od nr 64 - do nr 78 remont nakładki asfaltowej. Wymiana 200 metrów bieżących całkowicie spękanej nawierzchni ulicy na nową.

19
Budowa Kiss and Ride przy Szkole Podstawowej nr 98

Budowa zatoczki na ul. Poległych w Krzesławicach przy Szkole Podstawowej nr 98 pełniącej funkcję Kiss and Ride. Zatoczka umożliwi komfortowe wysadzenie dzieci z samochodu bez blokowania wewnętrznej ulicy osiedlowej.

39
Przyjęty do realizacji
Wycieczka autokarowa dla seniorów - Zalipie i okolice

Zorganizowanie wycieczki jednodniowej dla seniorów na trasie Kraków - Nowy Wiśnicz - Lipnica Murowana - Tarnów - Zalipie. Wynajęcie autokaru dla 50 os., usługa pilota i lunch-catering. Ewentualne bilety wstępu seniorzy kupią we własnym zakresie.

17
Siłownia ze zmiennym obciążeniem w parku Zielony Jar

Projekt przewiduje montaż kilku urządzeń siłowych ze ZMIENNYM OBCIĄŻENIEM w parku Zielony Jar

48
Mini arena piłkarska/do hokeja na rolkach w parku Zielony Jar

Projekt przewiduje budowę mini areny piłkarskiej dla najmłodszych na terenie Parku Zielony Jar w miejscu wyburzonego pawilonu.

4
Budowa ścieżki asfaltowej wokół SP nr 129

Budowa ścieżki asfaltowej poprowadzonej nieużytkami przy Szkole Podstawowej nr 129.

32
Grębałowska - Stokowa - remont chodnika

Grębałowska - Stokowa - remont chodnika na dł. 250 metrów.

14
Remont nakładkowy ulicy Sandora Petofiego

Remont fragmentu nawierzchni ul. Petofiego na odcinku od budynku nr 101 w kierunku budynku nr 93 i dalej. Jest to odcinek o długości ok. 200 mb.

37
Przyjęty do realizacji
Wycieczka autokarowa dla seniorów - Lanckorona i okolice

Organizacja całodniowej wycieczki dla grupy do 50 os. seniorów z Dzielnicy XVII na trasie Kraków - Lanckorona - Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Inwałd Park Miniatur

27
Dziecięcy raj - doposażenie Parku Zielony Jar

Celem projektu jest uatrakcyjnienie Parku Zielony Jar poprzez doposażenie w urządzenia zabawowe, uzupełnienie nawierzchni bezpiecznych pod istniejącymi zabawkami a także remont nawierzchni głównej alejki pieszej.

13
Przyjęty do realizacji
"Piękny umysł" - zajęcia z angielskiego i obsługi komputera

Bezpłatne zajęcia nauki języka angielskiego oraz obsługi komputera odbywać się będą w siedzibie PAL ul. Morcinka 15. Zajęcia będą skierowane do młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia będą odbywać się od marca do grudnia z przerwą na miesiące wakacyjne.

40
Przyjęty do realizacji
Wycieczka dla seniorów z XVII Dz. - Busko Zdrój i okolice

Zorganizowanie wycieczki jednodniowej dla seniorów - wynajem autokaru turystycznego 50-os, usługa pilota -przewodnika i lunch - catering. Za ew. bilety wstępu seniorzy zapłacą sami. Maks. liczba uczestników - 50 osób.

35
Darmowe kino plenerowe dla mieszkańców!

Projekt zakłada organizację w lecie 4 pokazów kina plenerowego w muszli koncertowej w parku Zielony Jar na Wzgórzach Krzesławickich. Mieszkańcy będą mogli za darmo spędzić miły wieczór w towarzystwie znajomych i sąsiadów oglądając ciekawe filmy.

41
Dzień Seniora w Dzielnicy XVII

Projekt zakłada organizację Dnia Seniora Dzielnicy XVII. Ma to być Święto naszych seniorów, ale atrakcje powinny dotyczyć starszych i młodszych tak żeby integrować międzypokoleniowo. Święto mogłoby się odbyć na plac przed Centrum Aktywności Seniora.

26
Podjazd/pochylnia do głównego wejścia SP nr 129

Budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych oraz osób prowadzących wózki dziecięce do głównego wejścia Szkoły Podstawowej nr 129, Osiedle na Wzgórzach 13A.

9
Oświetlenie oraz siatka w bramkach na boisku przy SP nr 98

Projekt zakłada założenie siatek (na stałe) do bramek oraz postawieniu 8 zasilanych solarnie lamp wokół boiska przy SP nr 98.

7
Toaleta w parku Zielony Jar

Projekt zakłada umieszczenie toalety dla wszystkich mieszkańców korzystających z parku.

11
Koniec z błotem i kostką brukową w parku Zielony Jar

Utwardzenie brakujących odcinków, remoncie zniszczonej drogi dojazdowej do śmietników bloków os Na Wzgórzach nr 7/8/9/10 i połączenie jej z kładką nad strumykiem w parku Zielony Jar

36
Remonty chodników w Wadowie i Łuczanowicach

Projekt przewiduje remont chodników wzdłuż ul. Wadowskiej w Wadowie i ul. Bystronia w Łuczanowicach. Chodniki powinny być zrealizowane z najtrwalszej najbardziej funkcjonalnej nawierzchni, czyli z asfaltu.

28
Przyjęty do realizacji
Bezpieczny Plac Zabaw przy budynku SP 78 ul. Łuczanowicka 2a

Projekt zakłada budowę placu zbaw przy Szkole Podstawowej Nr 78 ( lokalizacja ul. Łuczanowicka 2a), z którego korzystać będą dzieci szkolne, przedszkolne, dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej oraz dzieci mieszkańców.

15
Dojście, dojazd do Parku Zielony Jar

Dojazd rowerem, wózkiem do Parku Zielony Jar od strony ul. Architektów jest bardzo utrudniony. proponuje się realizację pochylni, zjazdu który to umożliwi.

34
Przyjęty do realizacji
Budowa siłowni zewnętrznej przy kompleksie Orlik SP 78

Projekt dotyczy budowy siłowni zewnętrznej przy kompleksie ORLIK - SP 78 w Krakowie. Projekt ma na celu aktywizację i integrację społeczeństwa w tak ważnych aspektach jak zdrowie, kultura fizyczna i dotyczy wszystkich grup wiekowych.

3
Niedzielne biegi rekreacyjne w parku Zielony Jar

Biegi rekreacyjne w każdą niedzielę dla wszystkich w parku Zielony Jar.

5
Strefa relaksu (miejsce na grilla/leżaki) w Zielonym Jarze

Projekt przewiduje doposażenie parku Zielony Jar w elementy małej architektury pozwalające odpocząć, np.: drewniane leżaki, hamaki oraz utworzenie osobnej strefy do grillowania.

38
Mobilne lodowisko w naszej dzielnicy!

Projekt zakłada utworzenie w Dzielnicy XVII sezonowego mobilnego lodowiska. Mogłyby z niego korzystać dzieci i dorośli. Do południa mogłyby się tam odbywać lekcje wychowania fizyczne. Popołudniu ślizgawka byłaby ogólnodostępna.

46
Przyjęty do realizacji
Uroczysko Kantorowice

Celem projektu jest uporządkowanie terenu byłego pastwiska, tzw Kantorowickich Małych Błoń o powierzchni ok 0,6 ha z utworzeniem ścieżki edukacyjno-przyrodniczej.