Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
22
Przyjęty do realizacji
ALE!ja Daszyńskiego

ALE!ja to: nowe enklawy zieleni w miejscach dawnych przejść i na całej długości Alei, piękne trawniki, budki dla owadów, poidełka, dwie biblioteczki plenerowe, dwa podwójne urządzenia do ćwiczeń, plantowy i ogrodzenie skweru u wlotu Alei, a także częściowa wymiana oraz renowacja ogrodzeń piaskownic.

3
Przyjęty do realizacji
POSADŹMY DRZEWA, KRZEWY I KWIATY PRZY CYSTERSÓW

CELEM PROJEKTU JEST STWORZENIE WZDŁUŻ ULICY CYSTERSÓW PRZESTRZENI PRZYJAZNEJ DLA MIESZKAŃCÓW POPRZEZ REWITALIZACJĘ PRZYDROGOWYCH PASÓW ZANIEDBANEJ ZIELENI I WYKORZYSTANIE TEGO TERENU DO NASADZEŃ NOWYCH DRZEW ORAZ WIELOSEZONOWYCH ROŚLIN DEKORACYJNYCH

47
Remont chodnika wzdłuż ulicy Olszyny i Brodowicza

Projekt przewiduje remont chodników wzdłuż ulicy Olszyny i Brodowicza

28
Poprawa miejsc parkingowych.

Poprawa parkingów na ul. Francesco Nullo poprzez dobudowanie nowych miejsc parkingowych.

7
Przyjęty do realizacji
Koncerty na Rondzie Mogilskim

Celem projektu jest ożywienie niewykorzystanej kulturalnie przestrzeni Ronda Mogilskiego. W cyklu letnich koncertów zaprezentują się wykonawcy związani z Dzielnicą II i działającym na jej terenie MDK Dom Harcerza, który w 2019 r. obchodził 40 lecie.

45
Aktywny Senior

Seniorzy! Chcemy byście mogli realizować swoje pasje, spróbować czegoś nowego w formie nieodpłatnych: wycieczek, wyjazdów, warsztatów i projekcji filmowych. Program będzie dostosowywany na bieżąco do zgłaszanych propozycji

16
Plac zabaw na pętli

Doposażenie istniejącego placu zabaw o huśtawkę bocianie gniazdo

10
NIE DLA CZADU NA GRZEGÓRZKACH

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców Dzielnicy II poprzez zakup sprzętu do rozpoznawania obecności tlenku węgla w obiektach mieszkalnych oraz urządzenia do rozpoznawania i pomiarowania ilości CO dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Krakowie

44
"Zielona szkoła" dla ekologicznych klas

Konkurs dla młodzieży ze szkół w Dzielnicy II mający na celu propagowanie świadomości i postaw ekologicznych. Klasy współzawodniczą ze sobą, a nagrodą jest wyjazd na zieloną szkołę do ośrodka Jordanowa prowadzonego przez CM Jordana.

1
Remont podwórka i miejsc parkingowych przy ul. Rzeźniczej 4.

Nawierzchnia podwórka, chodnik i miejsca postojowe są w złym stanie technicznym. Dziury i nierówności utrudniają przemieszczanie się pieszych i poruszanie się aut. Ludzie narażeni są na upadki i urazy. Remont poprawi stan bezpieczeństwa i estetykę.

36
Joga na Mogilskim 3 ożywienie przestrzeni ronda Mogilskiego

Joga na Mogilskim będzie organizowana w wakacyjne weekendy dostarczając mieszkańcom możliwość darmowej aktywności fizycznej i ożywiając przestrzeń ronda.

8
Przyjęty do realizacji
BEZPIECZNIE NAD WISŁĄ - GRZEGÓRZKI

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców Dzielnicy II poprzez zakup sprzętu do ratownictwa wodnego i lodowego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania Dzielnicę II.

6
Przyjęty do realizacji
Zaczytani na Grzegórzkach

Zakup nowych książek i audiobooków do Filii Biblioteki Kraków w Dzielnicy II. Część środków przeznaczona zostanie na działalność kulturalno-oświatową - spotkania z pisarzami, przedstawienia teatralne oraz wyposażenie kącików dla dzieci i rodziców.

46
Przyjęty do realizacji
Filmowe Bulwary

Kino letnie na Bulwarach Wisły. Projekt zakłada realizację cyklu seansów filmowych na bulwarach Wisły. Cykl powinien odbywać się w okresie letnim i prezentować najciekawsze filmy ostatnich lat.

5
Bezpieczeństwo na drodze wewnętrznej ul. Gurgacza 6 i 8

Remont drogi wewnętrznej ul. Ks. Gurgacza w celu zapewnienia bezpieczeństwa osób i mienia korzystający oraz utrzymywania prawidłowej czystości. Zabezpieczenie skarpy ziemnej i montaż stojaków rowerowych.

14
Remont nawierzchni al. Daszyńskiego - etap I

Remont zniszczonej drogi wzdłuż al. Daszyńskiego. Nawierzchnia drogi jest w tragicznym stanie (dziury, zapadnięcia). Zadanie dotyczy odcinka drogi od ul. Masarskiej w stronę ul. W. Pola (strona parzysta).

9
SKUTECZNIEJSZA WALKA Z POŻARAMI NA GRZEGÓRZKACH

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców Dzielnicy II poprzez zakup sprzętu do walki z pożarami dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, obejmującej swoim obszarem działania na terytorium Dzielnicy II Grzegórzki.

29
Przyjęty do realizacji
GOŚCIU, SIĄDŹ POD MYM LIŚCIEM Lipowy skwer przy Al. Pokoju

Zmieńmy niepozorny skwer przy Al. Pokoju w kolorowy i pachnący zakątek! Posadźmy tam lipy i kwitnące krzewy i stwórzmy niewielką zieloną enklawę na coraz bardziej zabudowywanych Grzegórzkach.

32
Akcja Sport - zajęcia sportowo-taneczne dla każdego!

Akcja Sport to oferta zajęć sportowo-tanecznych dla wszystkich mieszkańców Krakowa. W ramach zadania zostaną również zorganizowane turnieje dla szkół, udział w ligach amatorskich, a każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z opieki fizjoterapeuty.

40
Przyjęty do realizacji
Rowerem po Grzegórzkach - kurs miejskiej jazdy na rowerze

Z roku na rok przybywa w Krakowie rozwiązań ułatwiających poruszanie się na rowerze. Uczestnicy projektu pod okiem doświadczonych instruktorów dowiedzą się jak z nich korzystać, aby jeździć na rowerze bezpiecznie i komfortowo.

19
Przyjęty do realizacji
Ćwiczymy w zieleni

Ty, Twoi dziadkowie i sąsiedzi też mogą ćwiczyć na świeżym powietrzu. W dodatku na zielonym terenie, któremu powoli przywracamy blask. To miejsce wyjątkowe, bo pozwala osobom mniej sprawnym poprawić zdrowie i nastrój.

12
TANGO – taniec pozwalający wyrazić Wasze emocje – kurs tanga

Projekt "Tango – taniec pozwalający wyrazić Wasze emocje” – kurs tanga skierowany jest do mieszkańców.

39
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

15
75 PARK - siłownia street workout na terenie SP nr 75

OPIS PROJEKTU Budowa parku ćwiczeń składających się z : układ poręczy układ drabinek pionowych i poziomych układ drążków na różnych wysokościach pionowe rury kółka gimnastyczne ławeczka

11
ZUMBA DLA DZIECI

Zumba to nie tylko aktywność dla dorosłych, ale i dzieci. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu Dzielnicy II, w wieku od 4 lat do 13 lat. Projekt zakłada zajęcia z nowoczesnym programem tanecznym zbudowanym z myślą o dzieciach.

43
Święto ronda Mogilskiego

Święto ronda Mogilskiego to okazja na ożywienie jego przestrzeni przed oddanie go w ręce mieszkańców i organizacji społecznych. W jeden dzień czerwcowy dzień rondo przestanie pełnić tylko funkcję komunikacyjną, a zatętni życiem!

2
Przyjęty do realizacji
ZRÓBMY SKWER PRZY FABRYCZNEJ! Edukacja i kultura w zieleni

Celem projektu jest stworzenie przestrzeni edukacyjno-kulturalnej w zieleni na zaniedbanym terenie miejskim poprzez jego uporządkowanie, zachowanie istniejącej zieleni, instalację ścieżki edukacyjnej, altany i nasadzenia roślin.

37
Milonga na Mogilskim - edycja 3

Projekt „Milonga na Mogilskim” ma na celu ożywienie kulturalne martwej przestrzeni ronda Mogilskiego. Organizowane w sobotnie, sierpniowe wieczory milongi połączone będą z nauką tanga i możliwością posłuchania granej na żywo muzyki.

21
Warsztaty pozytywnej komunikacji z dziećmi

Porozumienie bez Przemocy, Samoregulacja i Pozytywna Dyscyplina dla opiekunów i nauczycieli małych dzieci w celu wspierania u dzieci poczucia własnej wartości, rozwoju umiejętności społecznych, empatii i odporności psychicznej.

13
Przyjęty do realizacji
BEZPIECZNY I PRZYJAZNY PLAC ZABAW

"Nasze place zabaw" to hasło projektu, który zakłada wymianę zużytych elementów małej infrastruktury, ogrodzeń oraz doposażenie w nowe urządzenia w istniejącego ogródka jordanowskiego na terenie Dzielnicy II.

41
SZOPKA krakowska na GRZEGÓRZKACH

Zakupienie jednego ekspozytora szopki krakowskiej i umieszczanie go rotacyjnie na Grzegórzkach w okresie świątecznym w najbliższych latach. Proponowane lokalizacje to okolice przystanków tramwajowych Fabryczna, Rondo Mogilskie oraz Ofiar Dąbia.