Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2021 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
16
Przyjęty do realizacji
ZIELONY PRZYSTANEK

Projekt zakłada zamontowanie specjalnej infrastruktury przy przystankach MPK porośniętej roślinami pnącymi i kwiatami na terenie dzielnicy Mistrzejowice

6
Przyjęty do realizacji
Książki i audiobooki dla Biblioteki Klubu Kuźnia OKN

Wsparcie finansowe na zakup nowości wydawniczych: książek i audiobooków dla Biblioteki Klubu Kuźnia OKN w roku 2021.

25
Przyjęty do realizacji
Zielona Aleja Bora Komorowskiego w Dzielnicy Mistrzejowice

Projekt zakłada zmianę charakteru ruchliwej i uciążliwej ul. Bora-Komorowskiego poprzez nasadzenia drzew, krzewów, kwiatów i pnączy w pasie drogowym ul. Bora-Komorowskiego i w jego sąsiedztwie.

4
Sygnalizacja świetlna i głosowa

Projekt zakłada stworzenie sygnalizacji świetlnej i głosowej w obrębie dzielnicy Mistrzejowice, która ułatwiłaby przemieszczanie się m.in. osób niewidomych

29
Przyjęty do realizacji
Siłownia na Oświecenia

Projekt zakłada budowę siłowni na świeżym powietrzu. Lokalizacja na terenie zielonym obok strefy relaksu w okolicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr. 5

28
Przyjęty do realizacji
Zdrowy kręgosłup - bezpłatne zajęcia gimnastyczne 2021

Projekt "Zdrowy kręgosłup" pomimo, że jest realizowany od dwóch lat w ramach zadań z budżetu obywatelskiego jest bardzo oczekiwany przez mieszkańców ze względu na dostępność w miejscu zamieszkania, brak kosztów oraz formalności dla uczestników,

30
Przyjęty do realizacji
Zajęcia taneczne - bezpłatne dla mieszkańców Dzielnicy XV

Projekt dotyczy grupowych zajęć tanecznych dla mieszkańców dzielnicy XV Mistrzejowice. Podczas zajęć ruch w rytmie tańca będzie nauką układów tanecznych, tańców integracyjnych, zespołowych bez konieczności przyprowadzania partnera.

19
Przyjęty do realizacji
Ławki parkowe na Plantach Mistrzejowickich

Montaż nowych ławek parkowych w górnej części Plant Mistrzejowickich, na trasie - od S.P. nr 144 do Fortu Batowice nr 48

5
Przyjęty do realizacji
Sprzęt komputerowy dla Biblioteki Klubu Kuźnia OKN

Zakup sprzętu komputerowego dla bibliotekarzy i czytelników Biblioteki Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida w Krakowie.

32
Na rolkach i deskorolce po Plantach Mistrzejowickich

Projekt przewiduje wymianę alejek z kostki fazowanej na Plantach Mistrzejowickich na nawierzchnię asfaltową, dogodną dla rolkarzy, deskorolkarzy ale także "zwykłych" pieszych w tym osób z wózkami i na wózkach.

17
Przyjęty do realizacji
BEZPIECZNA ZEBRA

projekt zakłada poprawę bezpieczeństwa użytkowników na przejściach dla pieszych, niewyposażonych w sygnalizację świetlną, poprzez zwiększenie widoczności tych przejść, polegającą na wykonaniu oznakowania poziomego w niżej wymienionych lokalizacjach:

- ul. Jancarza przy zwężeniu od strony torów kolejowych,
- ul. Miśnieńska przy Szkole Podstawowej Nr 126,
- ul. Wawelska przy połączeniu z ul. Nagłowicką,
- ul. Piasta Kołodzieja w rejonie bloku 51 Os. Piastów,
- ul. Piasta Kołodzieja przy Urzędzie Skarbowym,
- ul. Popielidów przy Bloku 31 na Os. Piastów.

27
Przyjęty do realizacji
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

13
Kino pod chmurką

To kolejna, czwarta już edycja zwycięskiego projektu kulturalnego w Mistrzejowicach. Obejmuje on organizację darmowych pokazów filmowych dla mieszkańców dzielnicy, które odbywać się będą na terenach zielonych w letnie popołudnia i wieczory.

20
Siłownia w plenerze dla każdego-Planty Mistrzejowickie

Montaż 3 - potrójnych urządzeń do ćwiczeń w plenerze, na terenie Plant Mistrzejowickich, w bliskiej odległości od Szkoły Podstawowej nr 144 oraz sceny.

10
Przyjęty do realizacji
Zielone Mistrzejowice – weekendowy letni program kulturalny

Weekendowy letni program kulturalny realizowany przez 3 letnie tygodnie na terenach zielonych Mistrzejowic i w Klubie Kuźnia. Będzie to czas pikników, rowerowych wypraw, jogi na trawie i różnorodnych warsztatów adresowanych do wszystkich mieszkańców.

2
Fit Park dla zdrowia i urody!

Projekt przewiduje instalację kilku urządzeń zewnętrznych do ćwiczeń i rekreacji, z których będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy w każdym wieku. Będą to urządzenia typu: wyciąg , podciąg, ławeczka, wioślarz, krzesło, prasa nożna, wahadło, rowerek.

9
Spirala kosmiczna - odnowienie rzeźby Antoniego Hajdeckiego

Zadanie dotyczy konserwacji rzeźby Antoniego Hajdeckiego pt. Spirala kosmiczna. Rzeźba przestrzenna, zbudowana z metalowych obręczy w 1974 roku znajduje się w pobliżu przystanku autobusowego Łęczycka. Rzeźba i jej otoczenie wymagają rewitalizacji.

11
Przyjęty do realizacji
Bezpieczniej w Mistrzejowicach - spokojne osiedla !

Projekt zakłada poprawę bezpieczeństwa w naszej dzielnicy przez zwiększenie ilości patroli policji w godzinach wieczornych oraz doposażenie straży pożarnej w potrzebny sprzęt według wskazań Jednostka Ratowniczo-Gaśniczej nr 7, ul Rozrywki 26. Patrole

12
Przyjęty do realizacji
Zielone Mistrzejowice - Zasadź swoje drzewko! 5.0

Projekt zakłada posadzenie 100 drzew na terenie dzielnicy XV Mistrzejowice według wskazań Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice oraz wniosków mieszkańców. Mieszkańcy powinni mieć możliwość składania wniosków, gdzie należy poszczególne drzewka zasadzić.

3
Przyjęty do realizacji
Nowe zbiory oraz prasa w bibliotece

Zakup zbiorów bibliotecznych: książek, audiobooków, gier planszowych, komiksów do dwóch filii Biblioteki Kraków: Filii nr 48 i Filii nr 49 w Dzielnicy XV oraz prenumerata prasy w Filii nr 48.

31
Przyjęty do realizacji
Trasa biegowa w Mistrzejowicach

Wyznaczenie trasy dla biegaczy na terenie dzielnicy. Trasa powinna być jak najdłuższa (najlepiej w formie pętli) i być poprowadzona głównie przez tereny zielone-rekreacyjne. Wyznaczenie trasy powinno być poprzedzone konsultacjami.

14
Przyjęty do realizacji
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

23
Przyjęty do realizacji
Mobilne lodowisko w Mistrzejowicach

Projekt zakłada utworzenie w Dzielnicy XV Mistrzejowice sezonowego mobilnego lodowiska. Mogłyby z niego korzystać dzieci i dorośli. Do południa mogłyby się tam odbywać lekcje wychowania fizyczne. Popołudniu ślizgawka byłaby ogólnodostępna.