Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
43
Łączy Nas - Siłownia/Aktywność/Sport

Siłownie zewnętrzne na terenach zielonych w Dzielnicy Podgórze.

5
Bezpieczna droga do domu - oświetlenie Na Zakolu Wisły

Realizacja projektu ma na celu poprawę bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców oraz dzierżawców terenów znajdujących się przy ul. Na Zakolu Wisły w Krakowie.

1
Przyjęty do realizacji
SMOCZY SZLAK NA WZÓR WROCŁAWSKICH KRASNALI-SMOK CO KROK

Projekt zakłada stworzenie podgórskiego szlaku SMOKÓW (10 rzeźb) wzorowanego na wrocławskich krasnalach. Jego dopełnieniem byłoby wyposażenie rzeźb smoków w kod QR (informacja o kontekście historycznym i kulturowym lokalizacji rzeźb).

54
Doświetlenie przejść dla pieszych

Doświetlenie przejść dla pieszych ul. Przewóz (2 przejścia), ul. Myśliwska wraz z aktywnym systemem

33
Przyjęty do realizacji
Zielona Aleja, Myśliwska- Ks. Turka

Wykonanie ciągu komunikacyjnego od ulicy Myśliwska w kierunku osiedla przy ul. Ks. Wincentego Turka na działce gminnej numer 161/25 i 161/28 obręb 17 oraz zagospodarowanie w/w działki oraz działek 161/26 i 161/27,161/29, 161/30,161/31 obr.17 przez nasadzenia zieleni.

35
Kraków na starej fotografii

Projekt zakłada montaż tablicy z archiwalnym zdjęciem dzisiejszego placu Bohaterów Getta

10
Park kieszeniowy na Zabłociu

Utworzenie niewielkiego parku na Zabłociu przez zagospodarowanie istniejącego terenu zielonego przy ul. Dekerta 15: utworzenie ścieżki dla pieszych, nasadzenia zieleni i montaż urządzeń małej architektury (ławki, hamaki, leżaki, kącik dla dzieci).

7
Siłownia wśród zieleni na Zabłociu

Instalacja siłowni na świeżym powietrzu na Zabłociu na fragmencie istniejącego terenu zielonego u zbiegu ul. Kiełkowskiego i ul. Na Dołach wraz z nasadzeniami zieleni.

22
Mikro skwerek przy rondzie Matecznego

Uporządkowanie i zazielenienie okolic przystanku MPK w stronę Kamieńskiego. Nasadzenia i ławki.

20
Plac zabaw w Parku Stacja Wisła

Projekt placu zabaw zakłada rozbudowę parku Wisła, zaprojektowanie i realizację nowej części do aktywnego spędzania czasu z atrakcjami przeznaczonymi dla wszystkich mieszkańców w przedziale wiekowym 0-99lat.

58
Przyjęty do realizacji
Nowe życie kolorowych schodów - do 3 x sztuka

Projekt przewiduje odremontowanie kolorowych schodów na ul. Tatrzańskiej

42
Aktywnie i zdrowo

Projekt zakłada zagospodarowanie czasu wolnego poprzez organizacje zajęć rekreacyjno-sportowych dla mieszkańców przez okres 10 miesięcy: zajęcia gimnastyczne z elementami korekcyjnymi oraz warsztaty nordic walking

53
Przyjazny, zielony Kabelek

Przedmiotem zadania jest uporządkowanie, udostępnienie i w minimalnym stopniu zagospodarowanie terenu zielonego znajdującego się pomiędzy ulicą Gipsową a Siemomysła w pobliżu osiedla SM Kabel.

12
Pitniki miejskie dla XIII Dzielnicy

Projekt zakłada montaż czterech sztuk pitników miejskich z bezpłatną, zimną wodą pitną we wskazanych przez mieszkańców miejscach na terenie Dzielnicy XIII Podgórze.

46
Odświeżamy plac zabaw przy Klubie Przewóz

Renowacja istniejącego placu zabaw.

41
Przyjęty do realizacji
Przystań w zielonym w drodze nad Bagry

Projekt zakłada stworzenie parku kieszonkowego w Płaszowie. Ta zielona przystań podniesie komfort życia mieszkańców oraz zapewni miejsce wytchnienia dla osób przejeżdżających pobliską trasą rowerową i udających się w kierunku Zalewu Bagry i Tężni.

49
Ławeczki oraz maty antypoślizgowe na Małym Basenie Korona

Projekt zakład wyposażenie małego basenu na Koronie w ławeczki oraz maty antypoślizgowe dookoła niecki basenu i w szatni.

56
Wielkie sprzątanie Kamieniołomu Libana

W ramach wielkiego sprzątania Kamieniołomu zostaną usunięte śmieci i mniejsze pozostałości budowlane.

47
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

19
Uspokojenie ruchu na Zabłociu

Wprowadzenie fizycznych elementów uspokojenia ruchu na ulicach objętych strefą ograniczenia prędkości do 30 km/h na Zabłociu

18
Mobilna scena plenerowa

Projekt ma na celu zakup mobilnej sceny plenerowej, która będzie wykorzystana do organizowania imprez i szerzenia kultury wśród osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej z Dzielnicy XIII.

45
100 drzew dla Dzielnicy XIII Podgórze!

Projekt zakłada nasadzenia min. 100 dużych sadzonek drzew (dęby, buki, jesiony i inne) na terenie dzielnicy, w miejscach wskazanych przez mieszkańców. TAK dla dużych drzew w mieście. Jedno dojrzałe drzewo wytwarza tlen dla kilku osób!

38
Przyjęty do realizacji
Lunety astronomiczno-widokowe na Kopcu Kraka (Krakusa)

Dzięki dostępnym bezpłatnie lunetom widokowym każdy przybywający na Kopiec Kraka będzie miał możliwość szczegółowej obserwacji krajobrazu i architektury miasta, a nocą zachwycających obiektów astronomicznych - księżyca, planet i głębokiego nieba.

44
Przyjęty do realizacji
Zielone ,,SERCE" Podgórza

Projekt zakłada rewitalizację terenu zielonego w dzielnicy XIII. Ptaki i ich środowisko oraz stworzenie przyjaznego im miejsca to aspekty które będą przewodziły temu projektowi. Alejki, ławki, plac zabaw i inne urządzenia edukacyjne.

34
Stare Podgórze dla najmłodszych - plac zabaw na nowo!

Projekt zakłada rewitalizację placu zabaw przy ul. Limanowskiego 62 (obok XLIII Liceum). Plac zabaw wymaga odświeżenia aby stać się przyjaźniejszym i bezpieczniejszym dla najmłodszych. Projekt przewiduje wymianę urządzeń i wprowadzenie nowych.

31
Spotkajmy się na Parkowej-rewitalizacja 3.0 stadionu Korony

Spotkajmy się na Parkowej-rewitalizacja 3.0 dawnego stadionu Korony Kraków zakłada kontynuację podjętych od 2015 roku działań mających na celu przywrócenie blasku jednemu z najpiękniej położonych stadionów w Krakowie.

28
Stop utonięciom!

Zadanie polega na doposażeniu jednostki Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w sprzęt, który niezbędny jest ratownikom do prowadzenia działań na terenie Gminy Miejskiej Kraków

16
Ogólnodostępny plac zabaw przy SP nr 26

Projekt zakłada budowę nowego, funkcjonalnego placu zabaw dla dzieci na terenie szkoły podstawowej nr 26 przy ul. Krasickiego 34 składającego się z urządzeń: zestawy do zabaw oraz urządzenia fitness.

11
Saski park kieszonkowy

Propozycja zadania dotyczy utworzenia mini parku, parku kieszonkowego poprzez zagospodarowanie, rewitalizację, nasadzenie roślinności i drzew na działkach należących do Miasta Krakowa zlokalizowanych przy ul. Saskiej w Krakowie, od ul. Nowohuckiej.

8
Przyjęty do realizacji
Interaktywny świat na wyciągnięcie ręki

Zakup podłogi interaktywnej oraz magicznej piaskownicy z piaskiem kinetycznym do rehabilitacji dzieci, młodzieży i osób starszych oraz do zabawy, nauki, rewalidacji i rozwijania współpracy wśród mieszkańców dzielnicy XIII.

6
Zielony skwer na Zabłociu

Zagospodarowanie istniejącego terenu zielonego na Zabłociu przy ul. Kiełkowskiego przez wykonanie nasadzeń zieleni i montaż małej architektury (ławki, kosz na śmieci)