Projekt zakłada stworzenie parku kieszonkowego w Płaszowie. Ta zielona przystań podniesie komfort życia mieszkańców oraz zapewni miejsce wytchnienia dla osób przejeżdżających pobliską trasą rowerową i udających się w kierunku Zalewu Bagry i Tężni.
Projekt przewiduje odremontowanie kolorowych schodów na ul. Tatrzańskiej
Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.
Projekt zakłada stworzenie podgórskiego szlaku SMOKÓW (10 rzeźb) wzorowanego na wrocławskich krasnalach. Jego dopełnieniem byłoby wyposażenie rzeźb smoków w kod QR (informacja o kontekście historycznym i kulturowym lokalizacji rzeźb).
Projekt zakłada nasadzenia min. 100 dużych sadzonek drzew (dęby, buki, jesiony i inne) na terenie dzielnicy, w miejscach wskazanych przez mieszkańców. TAK dla dużych drzew w mieście. Jedno dojrzałe drzewo wytwarza tlen dla kilku osób!
Dzięki dostępnym bezpłatnie lunetom widokowym każdy przybywający na Kopiec Kraka będzie miał możliwość szczegółowej obserwacji krajobrazu i architektury miasta, a nocą zachwycających obiektów astronomicznych - księżyca, planet i głębokiego nieba.
Zadanie polega na doposażeniu jednostki Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w sprzęt, który niezbędny jest ratownikom do prowadzenia działań na terenie Gminy Miejskiej Kraków
Projekt zakłada budowę nowego, funkcjonalnego placu zabaw dla dzieci na terenie szkoły podstawowej nr 26 przy ul. Krasickiego 34 składającego się z urządzeń: zestawy do zabaw oraz urządzenia fitness.
Przedmiotem zadania jest uporządkowanie, udostępnienie i w minimalnym stopniu zagospodarowanie terenu zielonego znajdującego się pomiędzy ulicą Gipsową a Siemomysła w pobliżu osiedla SM Kabel.
Utworzenie niewielkiego parku na Zabłociu przez zagospodarowanie istniejącego terenu zielonego przy ul. Dekerta 15: utworzenie ścieżki dla pieszych, nasadzenia zieleni i montaż urządzeń małej architektury (ławki, hamaki, leżaki, kącik dla dzieci).
Projekt zakłada rewitalizację placu zabaw przy ul. Limanowskiego 62 (obok XLIII Liceum). Plac zabaw wymaga odświeżenia aby stać się przyjaźniejszym i bezpieczniejszym dla najmłodszych. Projekt przewiduje wymianę urządzeń i wprowadzenie nowych.
Wprowadzenie fizycznych elementów uspokojenia ruchu na ulicach objętych strefą ograniczenia prędkości do 30 km/h na Zabłociu
Zagospodarowanie istniejącego terenu zielonego na Zabłociu przy ul. Kiełkowskiego przez wykonanie nasadzeń zieleni i montaż małej architektury (ławki, kosz na śmieci)
Realizacja projektu ma na celu poprawę bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców oraz dzierżawców terenów znajdujących się przy ul. Na Zakolu Wisły w Krakowie.
Projekt zakłada montaż tablicy z archiwalnym zdjęciem dzisiejszego placu Bohaterów Getta
Projekt zakłada montaż czterech sztuk pitników miejskich z bezpłatną, zimną wodą pitną we wskazanych przez mieszkańców miejscach na terenie Dzielnicy XIII Podgórze.
Projekt placu zabaw zakłada rozbudowę parku Wisła, zaprojektowanie i realizację nowej części do aktywnego spędzania czasu z atrakcjami przeznaczonymi dla wszystkich mieszkańców w przedziale wiekowym 0-99lat.
Instalacja siłowni na świeżym powietrzu na Zabłociu na fragmencie istniejącego terenu zielonego u zbiegu ul. Kiełkowskiego i ul. Na Dołach wraz z nasadzeniami zieleni.
W ramach wielkiego sprzątania Kamieniołomu zostaną usunięte śmieci i mniejsze pozostałości budowlane.
Siłownie zewnętrzne na terenach zielonych w Dzielnicy Podgórze.
Projekt zakłada rewitalizację terenu zielonego w dzielnicy XIII. Ptaki i ich środowisko oraz stworzenie przyjaznego im miejsca to aspekty które będą przewodziły temu projektowi. Alejki, ławki, plac zabaw i inne urządzenia edukacyjne.
Zakup podłogi interaktywnej oraz magicznej piaskownicy z piaskiem kinetycznym do rehabilitacji dzieci, młodzieży i osób starszych oraz do zabawy, nauki, rewalidacji i rozwijania współpracy wśród mieszkańców dzielnicy XIII.
Projekt zakład wyposażenie małego basenu na Koronie w ławeczki oraz maty antypoślizgowe dookoła niecki basenu i w szatni.
Uporządkowanie i zazielenienie okolic przystanku MPK w stronę Kamieńskiego. Nasadzenia i ławki.
Projekt ma na celu zakup mobilnej sceny plenerowej, która będzie wykorzystana do organizowania imprez i szerzenia kultury wśród osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej z Dzielnicy XIII.
Projekt zakłada zagospodarowanie czasu wolnego poprzez organizacje zajęć rekreacyjno-sportowych dla mieszkańców przez okres 10 miesięcy: zajęcia gimnastyczne z elementami korekcyjnymi oraz warsztaty nordic walking
Spotkajmy się na Parkowej-rewitalizacja 3.0 dawnego stadionu Korony Kraków zakłada kontynuację podjętych od 2015 roku działań mających na celu przywrócenie blasku jednemu z najpiękniej położonych stadionów w Krakowie.
Wykonanie ciągu komunikacyjnego od ulicy Myśliwska w kierunku osiedla przy ul. Ks. Wincentego Turka na działce gminnej numer 161/25 i 161/28 obręb 17 oraz zagospodarowanie w/w działki oraz działek 161/26 i 161/27,161/29, 161/30,161/31 obr.17 przez nasadzenia zieleni.
Doświetlenie przejść dla pieszych ul. Przewóz (2 przejścia), ul. Myśliwska wraz z aktywnym systemem
Propozycja zadania dotyczy utworzenia mini parku, parku kieszonkowego poprzez zagospodarowanie, rewitalizację, nasadzenie roślinności i drzew na działkach należących do Miasta Krakowa zlokalizowanych przy ul. Saskiej w Krakowie, od ul. Nowohuckiej.