Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
72
Przyjęty do realizacji
Wspieraj swój lokalny klub

Celem projektu jest wsparcie działalności sportowej prowadzonej na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków i integracja mieszkańców Dzielnicy XVIII z lokalnym klubem sportowym - Hutnik Kraków poprzez umożliwienie im uczestniczenia w meczach w 2021 r.

60
Siłownia NOWOHUCKA pod chmurką w Parku Żeromskiego!

Projekt zakłada, aby każdy mieszkaniec naszego miasta znalazł miejsce, gdzie nieodpłatnie będzie mógł zadbać o swoją kondycję fizyczną, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania.

82
Psia Kupa Wstydu dla Właściciela

Projekt zakłada zakup i montaż w przestrzeni Krakowa Nowa Huta 20 szt. koszy na psie odchody.

97
Nowohuckie Dni Nowej Huty cz.1

Zorganizowanie dwudniowej imprezy plenerowej, skierowanej do nowohucian i mieszkańców Krakowa, w lipcu 2021.

5
"Książki z biblioteki to podróże w różne światy i nastroje”

Filie Biblioteki Kraków z Dzielnicy XVIII działają na rzecz krzewienia czytelnictwa wśród ich mieszkańców, wyrabiania nawyku czytania u najmłodszych oraz kształtowania gustów czytelniczych i wrażliwości. Zaspokajają potrzebę uczestnictwa w kulturze.

92
Doposażenie SZPITALA miejskiego im. S. ŻEROMSKIEGO cz.1

Projekt przewiduje zakup aparatu do znieczuleń oraz myjki do fiberoskopów dla Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.

45
NOWOHUCKIE letnie KINO na scenie plenerowej Nowohuckiego Centrum Kultury

Projekt zakłada powstanie plenerowego kina umiejscowionego na terenie NCK. Do realizacji projektu zostanie wykorzystana scena plenerowa Nowohuckiego Centrum Kultury. Mobilne będą ekran i projektor, co umożliwi nie tylko demontaż na okres zimowy, jak i montaż w innych miejscach.

86
Remont chodnika przy budynku na os. Willowym 14

Konieczny jest remont dojść do klatek w budynku na os. Willowym 14

47
KYNOParkNH - Nowohucki WYBIEG i plac zabaw dla PSÓW

Projekt zakłada remont terenu do wyprowadzania psów przy Nowohuckim Centrum Kultury oraz placu zabaw dla psów/

12
Przyjęty do realizacji
Bezpieczny ratownik - Bezpieczny Nowohucianin.

Zadanie polega na doposażeniu 4 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Dzielnicy XVIII Nowa Huta w sprzęt ratowniczy.

62
Oświetlone " siodło "Łąk Nowohuckich

Wykonanie oświetlenia tj. 3 latarni na odcinku ścieżki pieszo-rowerowej pomiędzy szpitalem Żeromskiego a wałem od strony południowej (bocznego sięgacza ul. Odmętowej).

53
BEZPIECZNE nowohuckie PRZEJŚCIA dla pieszych!

Projekt zakłada wykonanie specjalnego dedykowanego oświetlenia   dla pieszych przy przejściach zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

 

84
Łączymy osiedla peryferyjne z centrum Nowej Huty-remont odcinka ul.Jeżynowej

Projekt zakłada remont nakładkowy  części ul. Jeżynowej.

28
Dziewczyńskie Centrum Mocy i Kawiarenka Naprawcza

Dziewczyńskie Centrum Mocy – otwarte, bezpieczne i dostępne miejsce dla każdej Nowohucianki bez względu na wiek! Przez cały rok, dziewczyny, nastolatki, kobiety i seniorki będą mogły we wspierającej atmosferze, przy kawie i herbacie spotykać się, dyskutować o książkach i filmach, o silnych kobietach, budować przyjaźnie i więzi – także międzypokoleniowe, odzyskiwać moc i nowe możliwości, rozwijać pasje, pozbywać się poczucia wstydu i bezradności, uczyć się jak podejmować decyzje i wyzwania, w jaki sposób przełamywać ograniczenia i jak współpracować.

89
Przyjęty do realizacji
Domki dla Jeży!

Jeży jest coraz mniej Śmiertelność jeży z roku na rok jest coraz większa. Giną pod kołami samochodów, podczas wypalania i koszenia traw czy też od trucizn na gryzonie i ślimaki.

22
Przyjęty do realizacji
Sad na Twoim osiedlu

Posadźmy drzewa owocowe w Nowej Hucie. Ich kwiaty będą nas cieszyć wiosną, a owoce latem i jesienią. Czereśnie, jabłonie grusze i śliwy niech zawitają pod nasze okna i balkony.

57
Ścieżka eduPRZYRODNICZA skarpą nowohucką wzdłuż łąk!

Projekt zakłada utworzenie części planowanej ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej od Szkoły Muzycznej do planowanej tężni do wysokości środków. Wymagana jest rewitalizacja terenu, drzewostanu i skoordynowanie działań z remontem NCK.

75
CHODNIKI w Nowej Hucie DO REMONTU! cześć 1

Projekt zakłada remonty nowohuckich chodników do wyczerpania kwoty w puli!

1
Ogrody deszczowe dla Nowej Huty

Stop suszy! Zielone instalacje, które ograniczają odpływ wód opadowych do kanalizacji, a równocześnie pomagają zadbać o rośliny w trakcie suszy.

34
70 ulic na 70 lecie Nowej Huty 2.0

Czas na zrealizowanie planów remontu ulic w Nowej Hucie. Nowohuckie osiedlowe wewnętrzne ulice, chodniki i miejsca postojowe wymagają pilnego remontu. Razem możemy to zmienić! Zagłosuj na remont nowohuckich osiedlowych ulic i chodników.

39
Nowohucki Slowfitness-Parkour Park przy NCK

Nowohucki Slowfitness-Parkour przy NCK będzie miejscem aktywności ruchowej zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Poza możliwościami aktywnego spędzania wolnego czasu będzie również wspaniałą wizytówką dla dzielnicy oraz dla całego Krakowa.

2
Odnowienie studni zdrojowych w Parku Ratuszowym

Stworzenie zielonych miejsc relaksu i wyciszenia z dostępem do wód mineralnych pochodzących z krakowskich zdrojów artezyjskich. Rewitalizacja 2 studni zdrojowych w Parku Ratuszowym w Dzielnicy Nowa Huta.

23
Przyjęty do realizacji
Klub Jedność aktywni mieszkańcy Wolicy

Głównym celem projektu jest utworzenie miejsca kulturalno-społecznego ,mającego na celu aktywizację i integracje mieszkańców .

43
LEGALne NOWOHUCKIe GRILLillowanie przy NCK!

Projekt zakłada powstanie miejsca do grillowania w sąsiedztwie NCK.

91
Remont chodników na os. Willowym 3-4

Konieczny jest remont chodników pomiędzy blokami os. Willowe 3-4

11
Plac zabaw na os. Słonecznym

Czas zadbać o przestrzeń do zabawy dla dzieci. Trzeba im dać przestrzeń w której będą mogły się bezpiecznie bawić i spotykać z rówieśnikami. Zbudujmy dla nich plac zabaw.

42
Nie złam nogi na Skarpie, OdNOWA chodnika!

Projekt zakłada remont chodników na Os. Na skarpie między budynkami nr 39, 40, 41, 42, 44 a 45.

36
Nowohucki Slowfitness-Parkour na Skarpie w Parku Żeromskiego

Nowohucki Slowfitness-Parkour Park będzie miejscem aktywności ruchowej zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Poza możliwościami aktywnego spędzania wolnego czasu będzie również wspaniałą wizytówką dla dzielnicy oraz dla całego Krakowa.

37
Pitniki Krakowskie

Zakup i montaż Pitników na wodę dla mieszkańców Krakowa

24
Przyjęty do realizacji
Plac zabaw dla dzieci Przylasek Wyciąski

Miejsce spotkań, zabawy , integracji i wypoczynku dla dzieci w różnym wieku . Plac wykonany z elementów drewnianych, plastikowych i metalowych z certyfikatem bezpieczeństwa. Teren ogólnodostępny, ogrodzony.

32
NORDIC WALKING dla Seniorów i Seniorek z Nowej Huty

Realizacja projektu zakłada organizację bezpłatnych, cyklicznych zajęć rekreacyjno-sportowych dla seniorów i seniorek z Nowej Huty przez udział w zajęciach Nordic Walking.

9
Przyjęty do realizacji
Nowości wydawnicze dla Biblioteki Głównej OKN

Dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych - książek i audiobooków dla Biblioteki Głównej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w roku kalendarzowym 2021.

55
Szlakiem NOWOHUCKIEJ Historii!

Projekt zakłada powstanie Szlaku Nowohuckiej Historii. Szlak będzie się składał z tablic (tablica z informacją, kodem QR odsyłającym do wspomagającej projekt strony gdzie uzyskujemy więcej informacji) upamiętniających historię NH

69
Jaśniej w nocy w Nowej Hucie!

Wymiana istniejących opraw na oprawy typu LED zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, przyczyni się do poprawy stanu technicznego istniejącej infrastruktury oraz zmniejszy koszty zużycia energii elektrycznej.

90
SMOCZE SKWERY 2.0

Najwyższy już czas na SMOCZE SKWERY 2.0 w Nowohuckich podwórkach!

15
Miasteczko Ruchu Drogowego w Nowej Hucie

Nowoczesne Miasteczko Ruchu Drogowego przy ulicy Tomickiego. Zrewitalizujmy ten wyjątkowy park nadając mu funkcję rekreacyjną oraz edukacyjną, Stwórzmy miejsce gdzie nauczymy nasze dzieci bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

20
Remont parkingu przy przychodnia na osiedlu Na Skarpie

Projekt obejmuje remont miejsc postojowych znajdujących się pomiędzy Przychodnią Specjalistyczną "MED-SKARPA" a blokami 7,17 i 59 na osiedlu Na Skarpie oraz naprzeciwko bloku 60 na osiedlu Na Skarpie.

50
OdNOWA Nowohuckiego PARKINGU na Skarpie 41,42

Remont parkingu w os. Na Skarpie zlokalizowanego przy drodze wewnątrzosiedlowej pomiędzy bl. nr41, 42
zapewni bezpieczeństwo użytkowników, zdecydowanie przyczyni się do poprawy stanu technicznego istniejącej
infrastruktury oraz wpłynie na estetykę miasta.

76
DROGI w Nowej Hucie DO REMONTU! cześć 1

Projekt zakłada remonty nowohuckich dróg (remonty nakładkowe) do wyczerpania kwoty w puli!

70
Trash Run Nowa Huta

Bieganie i Sprzątanie! A może tak połączyć Sport i Ekologię? Projekt zakłada organizację rodzinnego biegu przełajowego połączonego z akcją sprzątania śmieci i nauką segregacji odpadów.

30
"Profesjonalne zajęcia biegowo-ruchowe na terenie dz. XVIII

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie naszej Dzielnicy

7
Siłownia zewnętrzna (siłownia parkowa)

Proponowany projekt zakłada instalację / wybudowanie w Parku im. Stefana Żeromskiego tzw. "Siłowni zewnętrznej" (siłowni parkowej) w celu utrzymania lub poprawy zdolności fizycznych mieszkańców okolicznych osiedli.

6
Śladami Kotka Włodka przez Nową Hutę - ścieżka edukacyjna

Mam takie marzenie, że moje dzieci, Twoje dzieci i wszystkie nowohuckie dzieci spacerują po Nowej Hucie śladami Kotka Włodka. Poznają historię, najciekawsze miejsca. Mocno wierzę, że dzieci pokochają naszą dzielnicę tak mocno jak my – Nowohucianie.

14
Przyjęty do realizacji
Budowa placu zabaw przy Branickiej 26

Budowa ogólnodostępnego placu zabaw dla społeczności lokalnej jak i również dla uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 74 w Branicach

8
Przyjęty do realizacji
Punptrack- Arena Młodego Rowerzysty

Zadanie polega na zaprojektowaniu i budowie specjalnego toru rowerowego z przeszkodami, składającego się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych "hopek".

67
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

25
Przyjęty do realizacji
Wróżenice miejsce spotkań dla mieszkańców

Miejsce spotkań dla mieszkańców zlokalizowane przy ulicy Wróżenickiej 49 w sali szkoleń i odpraw z przyległym archiwum. Sala znajduje się nad dwustanowiskowym garażem.

81
Jaśniej na os. Willowym

Wymiana dwunastu sztuk opraw oświetleniowych na nowe oprawy typu LED wraz ze słupami i instalacją elektryczną, os. Willowe 18-25

38
Poprawa warunków uprawiania sportu w Wyciążach

Zakup ogólnodostępnego sprzętu dla rozwoju sportu

95
Babki z Nowej Huty chcą ćwiczyć profesjonalnie

Projekt zakłada doposażenie sali w niezbędny sprzęt sportowy do przeprowadzania zajęć sportowych i rekreacyjnych.

64
Remont murku, chodnika, schodów na skarpie między bl.30 a 35

Remont schodków, chodnika i murku pomiędzy blokami 30 a 35 na Os. Na skarpie