Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
31
Przyjęty do realizacji
Nowy samochód ratowniczy - szybsza pomoc!!!

Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego o wadze DMC do 7 ton z napędem 4x4 umożliwiający transport 5-6 osób. Wyposażonym w zbiornik wody 1000l, środek pianotwórczy 100l, oraz sprzęt do ratownictwa drogowego.

46
Tablica informacyjno-ogłoszeniowa dla mieszkańców Pychowic.

Ustawienie  tablicy ogłoszeniowej w celu usprawnienia przepływu informacji miejskich (np. budżet obywatelski), dzielnicowych jak i osiedlowych poprzez dodawanie ogłoszeń o imprezach, informacji drobnych typu wymienię, poszukuje, oddam.

33
Tworzymy inspirujące miejsce dla rozwoju talentów dzieci

1.Najpilniejsze prace remontowe oraz zakup nowych elementów wyposażenia osiedlowego Klubu Skotniki. 2.Organizacja imprez promujących talenty dzieci i integrujących rodziny z osiedla Skotniki 3.Kontynuacja zajęć edukacyjnych dla najmłodszych dzieci

50
Przyjęty do realizacji
Boisko ze sztuczną nawierzchnią typu Orlik dla Kostrza

Wykonanie Boiska Ze Sztuczną nawierzchnią o wymiarach 62m x 30m wraz z oświetleniem oraz ogrodzeniem, oraz dokończenie istniejącego już zaplecza szatniowo-sanitarnego.

30
Przyjęty do realizacji
DĘBNIKI dbają o swoje JEŻE!!!

Jeże to bardzo pożyteczne zwierzątka. Na Dębnikach jest ich wiele, a to dlatego, że mamy dużo terenów zielonych. Niestety, wiele z nich ginie pod kołami samochodów. Pomóżmy jeżom.

6
Czytam - gram - słucham - oglądam! - nowości dla bibliotek

Zakup nowości wydawniczych (książek - w tym komiksów, gier planszowych, audiobooków i filmów) dla Filii 31 - ul. Zachodnia 7/3a. Zakup do Filii nr 31 sprzętu - konsoli PlayStation z wyposażeniem i grami.

16
Przyjęty do realizacji
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

28
Przyjęty do realizacji
Os. Podwawelskie: ulica Dworska w zieleni

Przekształcenie ulicy Dworskiej w idealne miejsce do spacerów: dodanie zieleni urządzonej, krzewów, kwiatów. Upiększmy ją tak aby stanowiła przedłużenie ulubionej trasy spacerów i dojazdów rowerowych na Zakrzówek.

23
Podstawy psychologii i prawa dla szkół ponadpodstawowych

Filarem świadomości obywatela jest znajomość podstaw psychologii i prawa. Poznanie tych zagadnień przez uczniów szkół ponadpodstawowych przyczyni się do poprawy w poprawnym budowaniu, utrzymywaniu i kończeniu relacji międzyludzkich.

41
Budowa Street Workout Parków

Budowa infrastruktury sportowej dla mieszkańców dzielnicy VIII - Dębniki oraz dzielnic sąsiadujących I,VII,IX,X,XIII gdzie zamieszkuje około 190 000 osób.

37
Bieg na Orientację w Parku Zakrzówek i w Lesie Tynieckim

Zadanie zakłada organizację treningów orientacji sportowej dosłownie dla każdego (dzieci, sportowcy, osoby niepełnosprawne, seniorzy, spacerowicze)! Szczegółowe mapy do BnO pomoże każdemu chętnemu poznać tajniki Zielonego Sportu!

32
Bawi i uczy

Celem projektu jest zachęcenie dzieci, młodzieży i rodziców do mądrej zabawy na świeżym powietrzu. Poprzez zabawę na wybranych urządzeniach, dzieci i młodzież będą miały szanse zgłębić tajniki nauki.

52
Idziemy na plac zabaw wśród zieleni

Projekt zakłada budowę ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci, do codziennych zabaw. Frekwencję zapewni dogodna lokalizacja na działce nr 274 P-9 pomiędzy planowanym parkiem Zakrzówek, a istniejącą i rozbudowującą się zabudową wielorodzinną.

17
PRZYJAZNE I KOMFORTOWE CZEKANIE NA PĘTLI

PRZEBUDOWA ISTNIEJĄCEGO PRZYSTANKU NA PĘTLI AUTOBUSOWEJ W PODGÓRKACH TYNIECKICH W CELU MONTAŻU WIATY PRZYSTANKOWEJ Z OŚWIETLENIEM ORAZ POSADZENIEM 3 DRZEW DLA POPRAWY KOMFORTU OCZEKUJĄCYCH PASAŻERÓW.

54
Jak dobrze mieć sąsiada - festyn integracyjny w Pychowicach.

Celem festynu jest integracja mieszkańców Pychowic, przedstawienie historii i ciekawostek lokalnych, występy młodzieży ( przy współpracy ze szkołą), akcja wymiany książek, atrakcje dla dzieci np. warsztatami plastyczne, ekologiczne.

35
Flowpark B13

Flowpark B13 to miejsce do aktywnego, wszechstronnego i bezpiecznego spędzania czasu dla osób w każdym wieku.

5
Oświetlenie boiska przy ulicy Zakrzowieckiej

Planowane jest zbudowanie oświetlenia boiska przy ul. Zakrzowieckiej, Umożliwiłoby to korzystanie z boiska również w okresach roku, w których dzień jest krótszy

42
Profesjonalne zajęcia biegowo-ruchowe na terenie Dz. VIII

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie naszych 2 osiedli: Ruczaju i Podwawelskiego

3
Przyjęty do realizacji
ZIELONY BULWAR KONOPNICKIEJ

Nadanie ulicy Konopnickiej charakteru reprezetacyjnego bulwaru miejskiego poprzez nasadzenie szpalerów drzew, krzewów, ustawienie małej architektury, szczególnie w okolicy skrzyżowania z ul. Ludwinowską.

8
Przyjęty do realizacji
Poczytaj na Podwawelskiem

Zakup książek do Biblioteki Kraków. Filia nr 28

49
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

7
Doposażenie placu zabaw

Projekt zakłada doposażenia placu zabaw przy ul. Dziewiarzy, w huśtawkę bocianie gniazdo. Urządzenie zostanie umieszczone na już istniejącym placu zabaw w celu jego uatrakcyjnienia.

11
Przyjęty do realizacji
Bezpieczny ratownik

Zakup sprzętu do wydostawania osób z zakleszczonych pojazdów, sani lodowych do działań na zamarzniętych zbiornikach wodnych, Ubrań specjalnych dla ratowników, oraz armatury wodno pianowej.

15
Wiata dla mieszkańców Skotnik

Projekt zakłada montaż wiaty przystankowej przy ul. Skotnickiej na przystanku „Brücknera”, wraz z przygotowaniem peronu.