Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
40
''Zielona szkoła'' dla ekologicznych klas

Konkurs dla młodzieży ze szkół w Dzielnicy I Stare Miasto mający na celu propagowanie świadomości i postaw ekologicznych. Klasy współzawodniczą ze sobą, a nagrodą jest wyjazd na zieloną szkołę do ośrodka Jordanowa prowadzonego przez CM Jordana.

27
Remont chodnika i więcej światła na KAZIMIERZU

Projekt zakłada wykonanie nowej nawierzchni chodnika i wymianę latarni na ulicy Bartosza i Plac Bawół.

36
Przyjęty do realizacji
Zbiorniki na deszczówkę w ogrodzie przy Krupniczej 38

Projekt zakłada zakup czterech zbiorników naziemnych na deszczówkę, służących do odzyskiwania wody z opadów. W ten sposób zgromadzona woda będzie służyć do podlewania ogrodu przy ul. Krupniczej 38 - ogólnodostępnego dla mieszkańców Dzielnicy I.

42
Filmowe Bulwary

Kino letnie na Bulwarach Wisły. Projekt zakłada realizację cyklu seansów filmowych na bulwarach Wisły. Cykl powinien odbywać się w okresie letnim i prezentować najciekawsze filmy ostatnich lat.

Wykonawcą projektu będzie Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana.

3
Przyjęty do realizacji
Wyremontujmy kazimierskie chodniki

Projekt zakłada remont trzech zaniedbanych chodników krakowskiego Kazimierza: - przy ul. Mostowej; - przy ul. Estery; -przy ul. Gazowej. Sprawmy by Kazimierz był nie tylko historyczny, ale także... wygodny i estetyczny!

34
BEZPIECZNIE NAD WISŁĄ

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy I poprzez zakup sprzętu do ratownictwa wodnego i lodowego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę I Stare Miasto, w tym obszar Kazimierza.

41
Aktywny Senior

Seniorzy! Chcemy byście mogli realizować swoje pasje, spróbować czegoś nowego w formie nieodpłatnych: wycieczek, wyjazdów, warsztatów i projekcji filmowych. Program będzie dostosowywany na bieżąco do zgłaszanych propozycji.

31
SZYBSZA WALKA Z POŻARAMI NA STARYM MIEŚCIE i KAZIMIERZU

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego (przeciwpożarowego) mieszkańców dzielnicy I poprzez zakup sprzętu do walki z pożarami dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę I Stare Miasto, w tym obszar Kazimierza.

21
Krakowski Klub Książki

Darmowe codwutygodniowe spotkania dla wszystkich zainteresowanych czytaniem i rozmową o literaturze. Będą się składać ze wspólnej lektury, analizy, dyskusji, czasem będą miały walor warsztatowy. Zintegrują osoby czytające.

37
Zadbajmy o ptaki i zieleń

Poprawa warunków wolnożyjących ptaków w Dzielnicy I poprzez działania informacyjne i edukacyjne na temat tego, jak należy dokarmiać ptaki by nie szkodzić im i zieleni. Przeciwdziałanie karmieniu ptaków chlebem i degradacji zielonych skwerów.

10
ŁĄKA ŚW. SEBASTIANA - ART FEST

Projekt przewiduje stworzenie wydarzenia artystycznego mówiącego o tym rejonie miasta, o znanych osobach z nim związanych, ciekawych i nieznanych dotąd historiach, a także promocję tworzących tu obecnie artystów.

20
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! Postawmy estetyczne a praktyczne kosze do segregacji odpadów w miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców i turystów.

33
NIE DLA CZADU NA STARYM MIEŚCIE i KAZIMIERZU

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy I poprzez zakup sprzętu do rozpoznawania obecności tlenku węgla w obiektach mieszkalnych oraz sprzętu o prowadzenia szkoleń dla mieszkańców dzielnicy I przez strażaków z Jednostki R-G nr 1

13
Warsztaty pozytywnej komunikacji z dziećmi

Porozumienie bez Przemocy, Samoregulacja i Pozytywna Dyscyplina dla opiekunów i nauczycieli małych dzieci w celu wspierania u dzieci poczucia własnej wartości, rozwoju umiejętności społecznych, empatii i odporności psychicznej.

28
Przyjęty do realizacji
Drzewa i krzewy dla Dzielnicy I Stare Miasto

Zazieleńmy naszą Dzielnicę. Projekt zakłada wykonanie nowych nasadzeń dużych sadzonek drzew, krzewów i kwiatów według wskazań Mieszkańców Dzielnicy.

45
Bezpieczne Stare Miasto

Projekt zakłada montaż progów zwalniających płytowych z przejściami dla pieszych na powierzchni spowalniaczy, przy szkołach podstawowych oraz liceach w Dzielnicy I Stare Miasto.

17
Dajmy głos największym organom Krakowa !!!

Wielkie organy królewskiej Bazyliki Bożego Ciała na Kazimierzu to największy - pod względem ilości głosów - instrument w Krakowie. I jeden z 10 największych w Polsce. Trzeba wreszcie zaprezentować publiczności jego niespotykane brzmienie i możliwości

25
Joga dla wszystkich Krakowian. Aktywność i integracja.

Darmowe zajęcia jogi dla mam z dziećmi, osób starszych i mniej rozruszanych a także dla tych w szczytowej formie. Ćwiczenia fizyczne oraz okazja do spotkań i integracji.

35
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

30
Zakup strojów dla "Małych Słowianek"

Projekt zakłada zakup strojów dla Zespołu Pieśni i Tańca "Małe Słowianki" im. druhny Władysławy Marii Francuz, w którym tańczy i śpiewa ok. 300 uczniów w wieku od 6 do 19 lat z 143 krakowskich szkół.

9
Przyjęty do realizacji
Drzewa i ławki na bulwary!

Celem projektu jest posadzenie drzew na górnym poziomie bulwaru inflanckiego od ulicy Dietla do ulicy Wietora. Drzewa mają zapewnić mieszkańcom i turystom cień w upalne dni. W cieniu drzew proponuję postawić ławki dla korzystania z odpoczynku.

32
POPULARYZACJA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ W DZIELNICY I

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy I poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej. Z projektu skorzystać mogą mieszkańcy dzielnicy I, a zwłaszcza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym które wezmą udział w szkoleniach.

2
DRZEWA NA STASZICA

Posadźmy drzewa na Staszica. To jedna z nielicznych ulic w okolicy, przy której nie ma żadnej zieleni. Dzięki nowej roślinności miejsce stanie się ładniejsze oraz milsze do życia i spacerów. Zmiany nie ograniczą miejsc do parkowania dla samochodów.

12
Renowacja nagrobków żołnierzy walczących o Niepodległość

Renowacja nagrobków żołnierzy polskich i weteranów Powstania Styczniowego zmarłych w latach 20-tych i 30-tych XX wieku pochowanych na Cmentarzu Rakowickim.