Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
36
Przyjęty do realizacji
Ubierz strażaka, pozwól bezpieczne pracować

Celem projektu jest zapewnienie większego bezpieczeństwa mieszkańców Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim poprzez zakup nowego umundurowania, środków ochrony dla strażaków które zastąpią obecnie używane, zakup pojazdu terenowego, dzięki czemu jednostka będzie mogła przekazać dwa najstarsze pojazdy aktualnie używane do muzeum.

18
Przyjęty do realizacji
Sportowe Wakacje w Centrum Sportu w Bieżanowie

Organizacja ogólnodostępnych zajęć z PIŁKI NOŻNEJ, ZAPASÓW, AEROBIKU SPORTOWEGO oraz FITNESS w wakacje 2021 roku. Projekt jest ukierunkowany na podniesienie poziomu kultury fizycznej oraz zachęcenie społeczności lokalnej do aktywności sportowej.

43
Dzielnicowy Piknik Integracyjny

Projekt zakłada organizację pikniku integracyjnego pn. „ Dni Dwunastki” dla mieszkańców różnych części dzielnicy i przyjezdnych gości.

12
Zadaszenie widowni przy Scenie Plenerowej MDK ul.Na Wrzosach

Wykonanie zadaszenia/ zacienienia w postaci montażu żagli przeciwsłonecznych nad widownią z ławkami przy scenie plenerowej MDK Na Wrzosach. W wiosenne i letnie dni słońce bywa dokuczliwe dla zgromadzonych widzów oraz występujących na scenie artystów.

31
Przyjęty do realizacji
Zielony pochłaniacz smogu dla dzielnicy XII

Projekt zakłada powstanie przy ul. Wielickiej zielonej ściany z roślin o wysokiej zdolności absorpcji zanieczyszczeń powietrza.

29
Akademia Wolontariatu

Akademia Wolontariatu to propozycja stworzenia sieci wolontariatów na terenie Dzielnicy XII zarówno szkolnych, senioralnych czy parafialnych. Sieć wolontariatów zrzeszona w Akademii Wolontariatu, daje możliwość prowadzenia szkoleń, warsztatów.

41
"Piękne miejsca Dwunastki"- plener malarski

Projekt zakłada zorganizowanie dla ok 15 plastyków amatorów pleneru malarskiego w czasie którego powstałyby obrazy pokazujące zabytki i najciekawsze zakątki Dzielnicy XII. Obrazy - jako wystawa- byłyby prezentowane w różnych miejscach Krakowa.

37
Przyjęty do realizacji
Letnie Kino Plenerowe dla mieszkańców Dzielnicy XII

Projekcje filmów z klasyki filmowej (np. filmy A. Hitchocka, filmy z M. Monroe) 1 x w tygodniu, od lipca do końca sierpnia w godzinach wieczornych. Wstęp dla widzów bezpłatny. Repertuar wybiorą sami mieszkańcy Prokocimia w ankiecie internetowej.

30
Przyjęty do realizacji
Modernizacja i doposażenie Parku Aleksandry

Kontynuacja modernizacji i doposażania Parku Aleksandry zgodnie z projektem będącym w posiadaniu Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Park Aleksandry jest ważny dla mieszkańców okolicznych osiedli pod względem rekreacji i ochrony środowiska.

21
Odnowienie kortów przy ul. J. Smolenia

Projekt zakłada rewitalizację terenu miejskiego przy ul. Smolenia, poprzez budowę kortów tenisowych.

28
Przyjęty do realizacji
Centrum Pomocowe

Utworzenie przestrzeni i miejsca dla osób chcących pomagać i potrzebujących pomocy. To projekt, który w zeszłorocznej edycji uzyskał ogromną akceptację społeczną.

20
Przyjęty do realizacji
Tyrolka na placu zabaw przy ul. Aleksandry

Projekt zakłada budowę zjazdu linowego (tyrolki), która mieścić się będzie na działce nr 239/12 na placu zabaw przy ul. Aleksandry

48
Bezpieczny pieszy na ulicy Bieżanowskiej

Wyznaczenie przejścia dla pieszych na ulicy Bieżanowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Anny Libera .

44
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

15
Przyjęty do realizacji
Koncerty - Wiosna z "Muzyka i Sacrum"

Koncerty muzyki poważnej dla mieszkańców Dzielnicy Bieżanów-Prokocim i nie tylko. Kierujemy się hasłem "KULTURA DOSTĘPNA". Oferujemy bezpłatne, ogólnie dostępne wydarzenia artystyczne.

26
Przyjęty do realizacji
Zróbmy sobie Park

Projekt ma na celu uporządkowanie terenu w cyklu jednorocznym.

39
Pokazy i zawody lotnicze

Organizacja pokazów i zawodów dronów sterowanych radiem dla dorosłych i dzieci wraz z pokazem startu balonu na gorące powietrze.

47
Bieg na Orientację w dzielnicy XII

Zadanie zakłada organizację treningów orientacji sportowej dosłownie dla każdego (dzieci, sportowcy, osoby niepełnosprawne, seniorzy, spacerowicze)! Dokładne i szczegółowe mapy do BnO pomogą każdemu chętnemu poznać tajniki Zielonego Sportu!

7
Przyjęty do realizacji
Oświetlenie przejść dla pieszych.

Doświetlenie przejść dla pieszych dodatkowymi lampami LED o zimnej barwie i większej mocy niż standardowe lampy uliczne.

42
Kim był patron mojej ulicy ? - tabliczki informacyjne

Umieszczenie pod wybranymi tablicami z nazwami ulic mniejszych tabliczek z informacjami kim byli, czego dokonali i kiedy żyli ich patronowie. Po jednej tabliczce na ulicę w której nazwie występuje nazwisko.

16
Przyjęty do realizacji
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

22
Przyjęty do realizacji
CZYTANIE WZBOGACA - CZAS NA CZYTANIE!

Zakup nowości wydawniczych (książek i audiobooków) do filii Biblioteki Kraków zlokalizowanych w Dzielnicy XII.

9
Przyjęty do realizacji
Park rzeczny Drwinka - ścieżka edukacyjna

Stworzenie ścieżki edukacyjnej, która pozwoli odkryć Mieszkańcom bogactwo naturalne oraz wartość przyrodniczą Parku Rzecznego Drwinka – zachowanej zielonej enklawy w postaci obudowy biologicznej potoku w niewielkiej odległości od osiedli. Ścieżka ma zachęcać do zrównoważonej rekreacji, ma pomóc w odkrywaniu tajemnic Drwinki bez ingerencji w naturalny charakter miejsca, w sposób kreatywny i bezpieczny zarówno dla przyrody, jak i odwiedzających ten teren.

14
Przyjęty do realizacji
Koncerty - Jesień z "Muzyka i Sacrum"

Koncerty muzyki poważnej dla mieszkańców Dzielnicy Bieżanów-Prokocim i nie tylko. Kierujemy się hasłem "KULTURA DOSTĘPNA". Oferujemy bezpłatne, ogólnodostępne wydarzenia artystyczne.

19
Przyjęty do realizacji
Nowe urządzenia na placu zabaw przy ul.Aleksandry

Projekt zakłada wymianę urządzeń zabawowych na placu zabaw przy ul. Aleksandry.