Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
30
Przyjęty do realizacji
Koncert osiedlowy pod chmurką? Czemu nie!

Projekt zakłada realizację koncertu plenerowego na Prądniku Białym na ogólnodostępnym terenie. Koncert będzie miał charakter lokalny, odbędzie się na gminnym skwerze przy ul. Siewnej lub w okolicy Młynówki Dominikańskiej.

20
Przyjęty do realizacji
Zakup nowych książek do Filii nr 17 i 19 Biblioteki Kraków

Zakup nowości wydawniczych w formie książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz uzupełnienie lektur szkolnych w zasobie Filii nr 17 i Filii nr 19 Biblioteki Kraków

60
Nie tylko chleb prądnicki - wycieczki po dzielnicy

Przedmiotem projektu są 3 spacery/wycieczki popularyzujące wśród mieszkańców dzielnicy lokalne dziedzictwo historyczno - kulturowe oraz przyrodnicze.

3
RODZINNE WARSZTATY CERAMICZNE

Zorganizowanie rodzinnych warsztatów ceramicznych dla mieszkańców Dzielnicy IV.

52
Przyjęty do realizacji
Park Łokietka

Dla mieszkańców Prądnika Białego, chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce. Bezpieczny i rozbudowany plac zabaw, w którym - poprzez zabawę- ich najmłodsze pociechy, rozwijać się będą zarówno fizycznie, emocjonalnie, jak i poznawczo.

35
Stop utonięciom!

Zadanie polega na doposażeniu jednostki Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w sprzęt, który niezbędny jest ratownikom do prowadzenia działań na terenie Gminy Miejskiej Kraków

14
Przyjęty do realizacji
Bezpieczna dzielnica - Mieszkańcy ratownikom.

Doposażenie strażaków-ratowników z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Kraków - Tonie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz umundurowanie bojowe poprawiające bezpieczeństwo strażaków i mieszkańców dzielnicy IV Prądnik Biały.

25
Dodatkowe patrole Straży Miejskiej

Celem projektu jest przeprowadzenie dodatkowych działań mających poprawić poczucie bezpieczeństwa oraz poprawę utrzymania czystości na terenie Dzielnicy IV Prądnik Biały.

28
PLANTa(k)cja - zielone warsztaty

PLANTa(k)cja to dwumiesięczny cykl bezpłatnych warsztatów podczas których uczestnicy stworzą własne donice, kokedamy, lasy w słoikach czy balkonowe zielniki. Dzięki nim każdy będzie mógł urządzić mieszkanie i balkon ekologicznie w stylu urban jungle.

7
Przyjęty do realizacji
Leśna Kryjówka - kontynuacja

Celem projektu jest dokończenie prac na naturalnym placu zabaw "Leśna Kryjówka" w Lesie Witkowickim, zgodnie z wykonanym w 2017 r. projektem. Zakłada się wykonanie wiklinowych szałasów z żywej wierzby, miejsca do siedzenia/piknikowania, równoważni.

53
Ogród antysmogowy i bieżnia przy SP 119 na Azorach

Projekt zakłada przeprowadzenie działań, mających na celu lokalne zmniejszenie ekspozycji na smog dzieci i osób korzystających z ogrodu i bieżni na terenie Szkoły Podstawowej nr 119, przy ul. Czerwieńskiego 1 w Krakowie.

40
Dzielnica IV bez foliówek

Wykonanie toreb bawełnianych eko z logo Dzielnicy IV w celu zmniejszenia szkodzących środowisku toreb foliowych przeznaczonych dla mieszkańców ww. dzielnicy- bezpłatnie w ramach akcji promującej bycie EKO.

54
Przyjęty do realizacji
100 drzew dla Dzielnicy IV Prądnik Biały!

Projekt zakłada nasadzenia min. 100 dużych sadzonek drzew (dęby, buki, jesiony i inne) na terenie dzielnicy, w miejscach wskazanych przez mieszkańców. TAK dla dużych drzew w mieście. Jedno dojrzałe drzewo wytwarza tlen dla kilku osób!

29
Przyjęty do realizacji
Suchą nogą do lasu - Park Rzeczny Tonie

Żeby nie grzęznąć w błocie po drodze do lasu, poprawmy dojście z ul. Skotnica do istniejącej ścieżki spacerowo-edukacyjnej brzegiem planowanego parku. [Uzupełnienie realizowanego projektu BO2019 "Naturalnie aktywni - Park Rzeczny Tonie"]

22
Przyjęty do realizacji
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

41
Ławka z przewijakiem

Ławka będzie posiadała zadaszenie, osłonięcie boczne wraz z przewijakiem, gdzie komfortowo przewiniemy dziecko lub je nakarmimy. Ławka będzie opatrzona specjalną tabliczką, mówiącą o przeznaczeniu.

56
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

36
Inteligentne Ławki w IV

Ławka wraz z system gniazd USB byłaby zasilana przez system paneli fotowoltaicznych przetwarzających promienie słoneczne na bezpłatną, ekologiczną energię. Dzięki temu mieszkańcy i turyści będą mogli za darmo naładować swoje telefony komórkowe.

9
„I ty też możesz zostać pisarzem”

Zadanie ma na celu zapoznanie młodzieży ze starszych klas szkół podstawowych z terenu Dzielnicy IV z technikami pisarskimi. Kształcenie literackie w formie warsztatów prowadzonych przez pisarza. Efektem zajęć byłoby napisanie książki i jej wydanie.

23
Biegaj razem z nami - budowa bieżni przy Szkole Podstawowej

Budowa bieżni czterotorowej przy boiskach wielofunkcyjnych przy Szkole Podstawowej nr 119, celem stworzenia profesjonalnej infrastruktury dla potrzeb lekcyjnych i pozalekcyjnych zajęć rekreacyjno-sportowych.

59
Bieg na Orientację w dzielnicy IV

Zadanie zakłada organizację treningów orientacji sportowej dosłownie dla każdego (dzieci, sportowcy, osoby niepełnosprawne, seniorzy, spacerowicze)! Dokładne i szczegółowe mapy do BnO pomogą każdemu chętnemu poznać tajniki Zielonego Sportu!

13
Poznaj historię własnej Dzielnicy

Projekt zakłada umiejscowienie w przestrzeni publicznej (ławki/budynki publiczne itp.) ok 40 tabliczek informujących o ważnych wydarzeniach z historii dzielnicy.

37
Pocałuj i w drogę

Nie dłużej niż minutę, tyle będzie można stać na nowej zatoczce postojowej. Swobodny - bezpieczny, nie tamujący ruchu i przede wszystkim nie powodujący konieczności zbiórek dzieci w innych części osiedla ze względu na brak możliwości wjazdu autokaru.

11
Przyjęty do realizacji
NATURAInie KINO

Projekt obejmuje organizację darmowych pokazów filmowych dla mieszkańców dzielnicy w ramach letniego kina w plenerze Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

15
Przyjęty do realizacji
Mini ogród sensoryczny

Celem tego projektu będzie stworzenie mini ogrodu sensorycznego na terenie Parku Kościuszki

2
WARSZTATY BĘBNIARSKIE

Warsztaty odbyłby się w okresie od lipca do grudnia 2021 r. w dwóch cyklach : 1 cykl - w okresie od VII do IX 2021 r. - 10 zajęć; 2 cykl - w okresie od X do XII 2021 r. - 10 zajęć. W każdym z dwóch cykli wieźmie udział około 10-osobowa grupa.

63
Kursy jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych

Celem projektu jest zachęcenie do uprawiania jazdy konnej. 50 osób będzie mogło skorzystać z opłaconych kursów w ośrodkach jazdy konnej.

12
Znani Białoprądniczanie dla Mieszkańców

Projekt ten obejmowałby cykl spotkań z ze znanymi ludźmi (różnych specjalności) związanymi z naszą Dzielnicą.

49
1:0 dla Prądnika

Proponujemy stworzenie na skraju przyszłego parku „Tonie – Łąki” boiska wielofunkcyjnego, z którego mogą korzystać wszystkie grupy wiekowe. Na oświetlonym boisku będzie można uprawiać wiele sportów drużynowych oraz trenować indywidualnie.

17
Remont chodników przy ul. Krowoderskich Zuchów 7

Remont chodnika pomiędzy blokiem przy ul. Krowoderskich Zuchów 7 a szkołą przy ul. Kluczborskiej 3 oraz chodnika od strony zachodniej i południowej bloku.

4
WARSZTATY LITOGRAFII (drukowanie na materiale)

Zorganizowanie warsztatów litografii dla dzieci i dorosłych w Programie Aktywności Lokalnej przy ul. Siemaszki 37 w Krakowie

46
Nowy chodnik na ul. Zdrowej

Celem projektu jest modernizacja obecnego chodnika na ul. Zdrowej (od ul. Bobrzeckiej do ul. Żabiniec)

32
Przyjęty do realizacji
Chabrowy Trakt do Jordanowskiej - Park Rzeczny Tonie

Czas połączyć os. Tonie i Stelmachów/Chełmońskiego! Przedłużmy istniejącą ścieżkę spacerowo-edukacyjną o odcinek Chabrowa-Jordanowska. [Uzupełnienie realizowanego projektu BO2019 "Naturalnie aktywni - Park Rzeczny Tonie"]

39
Przyjęty do realizacji
Książkomat

Książkomat to urządzenie samoobsługowe, które działa jak PACZKOMAT, z tym, że odbierasz książki z biblioteki! Należy zarezerwować książkę, następnie ląduje ona w skrytce. Dostajesz powiadomienie o odbiorze i prawie masz ją w ręku.

38
Projektory przy sygnalizacjach świetlnych na przejściach dla pieszych przy Rondzie Ofiar Katynia

Projekt zakłada montaż projektorów świetlnych umieszczonych pod sygnalizatorami na przejściach dla pieszych przy rondzie Ofiar Katynia, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci/młodzieży korzystających ze smartfonów.

24
Przyjęty do realizacji
Nie bój się ratować życia!

Przeprowadzanie szkoleń z pierwszej pomocy wraz z używaniem defibrylatora dla dzieciaków i seniorów. Szkolenie ma przełamać strach przed podejmowaniem prób udzielania pierwszej pomocy oraz przyczynić się do ograniczenia liczby zgonów.

8
Przyjęty do realizacji
Silownia Street workout

Silownia ogólnodstępna typu street workout dla mieszkańców na działce gminnej nr 423 obr.34 Krowodrza przy ulicy Ojcowskiej

44
Jesień, zima, wiosna, lato- chcę się bawić, mamo, tato

Zadanie polega na rozbudowie istniejącego (ogólnodostępnego) placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 119 w Krakowie, na Azorach o nowe urządzenia.

51
Przyjęty do realizacji
Chodnik przy ulicy Łokietka

Budowa chodnika przy ruchliwej ulicy. Obecnie jest to miejsce zagrażające zdrowiu i życiu uczestnikom ruchu. Dłużej tak być nie może...

1
Przyjęty do realizacji
WIĘCEJ RELAKSU W OGRODZIE

Projekt dotyczy montażu drewnianej altany ogrodowej, hamaków, stołu, latarni parkowej oraz toalety typu toi-toi w Ogrodzie Osiedlowym przy ul. ks. Siemaszki oraz zorganizowane zostaną 2 warsztaty ogrodnicze.