Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów na które można było głosować w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2019 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
3
Pitna woda nad Zalewem - poidełko dla ludzi i zwierząt

Projekt przewiduje montaż poidełka z wodą pitną tuż obok alejek spacerowych wokół Nowohuckiego Zalewu.

Logo kategorii
7
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
2
BEZPIECZEŃSTWO NAJWAŻNIEJSZE - rozbudowa monitoringu

Instalacja monitoringu na terenie dzielnicy podniesie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, ponadto stworzy realne narzędzie pomocne w pracy Policji i Straży Miejskiej

Logo kategorii
1
Bezpieczna nawierzchnia na siłowniach zewnętrznych

Proponuję wykonać nawierzchnię bezpieczną na siłowniach zewnętrznych zlokalizowanych na osiedlu Jagiellońskim oraz Kalinowym.

Logo kategorii
10
Prosta droga

Projekt przewiduje remont fragmentu chodnika wraz z podjazdami dla wózków i wejściem do klatek schodowych w obu klatkach. Zakres prac obejmuje teren działek  nr 27/77 i 27/78 obręb 8 Nowa Huta (osiedle Złotej Jesieni 11b i 11a), zakres nie obejmuje remontu chodnika wzdłuż bloków, znajdującego się poza wcześniej wymienionymi działkami, na działce 27/14 nie będącej własnością Gminy Miejskiej Kraków.

Logo kategorii
9
Oaza na Złotej

projekt dotyczy zakończenia prac związanych z oddaniem do użytkowania ogródka wykonanego przez mieszkańców os. Złotej Jesieni.

Logo kategorii
13
Profesjonalne zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Osiedli Dzielnicy XVI w szczególności Plant Bieńczyckich i Zalewu NH.

Logo kategorii
5
Zielone Bieńczyce

Zazieleńmy naszą Dzielnicę. Projekt zakłada przeprowadzenie nowych nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów według wskazań mieszkańców Dzielnicy.

Logo kategorii
4
Poskaczmy razem !!! - kolejne TRAMPOLINY

Celem projektu jest montaż kolejnych trampolin na terenie Bieńczyc, tak by zachęcić dzieci do aktywności ruchowej i "odciążyć" trampoliny na osiedlu Wysokim, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Logo kategorii
6
Lawendowe Planty Bieńczyckie - miejsce relaksu i zabawy

Proponuję wykonanie nasadzeń lawendy na obszarze Plant Bieńczyckich. Utworzenie relaksacyjnego parku kieszonkowego na wzór tego który Zarząd Zieleni Miejskiej zaplanował wykonać na ul. Franciszka Wężyka w Dzielnicy XIV Czyżyny.

Logo kategorii
8
Wakacyjne kino w parku

Wakacyjne kino w parku po raz drugi zaprasza chętnych do wspólnego spotkania ze znajomymi, rodziną, nowymi osobami na seansie filmowym.

Logo kategorii
11
Zaczytaj się w Bieńczycach

Zaczytaj się w Krakowie, to projekt przeznaczony dla tych, którzy lubią czytać. Zasada jest prosta. Idziesz do najbliżej biblioteki w Swojej dzielnicy, pobierasz kod, wczytujesz go na platformie i przenosisz się do Świata wybranej książki.

Logo kategorii
12
Oświetlenie Parku Rzecznego Dłubni - I etap

Patrząc na bezpieczeństwo mieszkańców i stworzenie parku proponuję zamontowanie oświetlenia na odcinku od ul. Makuszyńskiego do stawu przy ul.Kaczeńcowej. W I etapie tylko na terenach Skarbu Państwa i Gminnych, w kolejnym etapie na wykupionych dział.

×