Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów na które można było głosować w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
18
KURS FOTOGRAFII CYFROWEJ DLA SENIORÓW

Kurs fotografii cyfrowej adresowany do osób w wieku emerytalnym, obejmujący technikę fotografowania oraz elementy komputerowej obróbki zdjęć za pomocą programów graficznych.

Logo kategorii
1
ZIELONE ULICE KOMPOZYTORÓW

PROJEKT ZAKŁADA ZAZIELENIENIE ULIC TRZECH WYBITNYCH KOMPOZYTORÓW: CHOPINA, SZYMANOWSKIEGO I KARŁOWICZA

Logo kategorii
16
Bajkowy Teatrzyk dla dzieci na Młynówce Królewskiej

Projekt dotyczy cyklu 8 - 10 przedstawień dla dzieci i rodziców z terenu Krowodrzy. Przedstawienia będą polegać na czytaniu przez aktorów najpiękniejszych polskich bajek w kąciku czytelniczym na Młynówce Królewskiej.

Logo kategorii
2
Lekki tornister = zdrowe dziecko

Bezpłatna edukacja, diagnostyka oraz leczenie wad postawy u dzieci. Projekt obejmuje: • warsztaty na temat przyczyn przeciążeń kręgosłupa • profesjonalne badania wad postawy • zajęcia terapeutyczne dla uczniów zakwalifikowanych do leczenia

Logo kategorii
10
Sportowa Krowodrza

Projekt dla mieszkańców dzielnicy Krowodrza. Ma na celu promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia. Projekt będzie składał się z zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz wykładów i warsztatów poruszających tematy m.in żywności naturalnej i przetworzonej.

Logo kategorii
13
Zielone płuca Krowodrzy

Projekt zakłada nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów na terenie Dzielnicy V Krowodrza według wskazań mieszkańców Dzielnicy.

Logo kategorii
17
Punkt z wodą pitną przy Młynówce Królewskiej

Projekt dotyczy stworzenia punktu z wodą pitną na potrzeby mieszkańców korzystających z obiektów użyteczności publicznej przy Młynówce Królewskiej (ciąg spacerowy, place zabaw oraz siłownia zewnętrzna).

Logo kategorii
8
KURS JĘZYKA MIGOWEGO

Kurs Języka Migowego I stopnia dla wszystkich mieszkańców Dzielnicy, którzy chcieliby nauczyć się porozumiewać z osobami niesłyszącymi jak również służyć im pomocą w charakterze tłumacza przy załatwianiu spraw urzędowych.

Logo kategorii
15
Młynówka mlekiem płynąca - ławki dla Mam karmiących piersią

Projekt ławek zapewniających mamom swobodne karmienie dzieci piersią w miejscu ich spacerów, bez zakłócania spokoju im i pozostałym użytkownikom parku.

Logo kategorii
12
Czytam, bo lubię!

„Czytam, bo lubię”, to projekt przeznaczony dla tych, którzy chcą i lubią czytać. Chcemy umożliwić mieszkańcom Dzielnicy V Krowodrza darmowy dostęp do platformy udostępniającej książki w formie e-booków.

Logo kategorii
7
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
4
Profesjonalne zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie parku Jordana lub Młynówki Królewskiej

Logo kategorii
3
Zajęcia z programowania dla dzieci z dzielnicy piątej.

Zajęcia dla dzieci z rodzin dzielnicy V. W XXI wieku umiejętność kodowania i znajomość podstawowych mechanizmów świata cyfrowego jest czymś niezbędnym. Dlatego chcemy aby rodzice z naszej dzielnicy mogli zapewnić swoim dzieciom te kosztowne zajęcia.

Logo kategorii
11
WIATA ROWEROWA PRZY MŁYNÓWCE

MONTAŻ ZADASZONEGO STOJAKA ROWEROWEGO PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ

Logo kategorii
22
Park Kleparski łączy mieszkańców

Park Kleparski w Krakowie to miejsce, które łączy mieszkańców nie tylko komunikacyjnie. Łączy przez dobrą zabawę, wypoczynek oraz czas wolny! Taki jest właśnie cel tego projektu.

Logo kategorii
6
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO

PIERWSZY ETAP REWITALIZACJI ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE PLAC INWALIDÓW - NOWY KLEPARZ. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU ORAZ POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM I ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.

Logo kategorii
23
MALI OGRODNICY W WIELKIM MIEŚCIE: WARSZTATY DLA DZIECI

WARSZTATY MALI OGRODNICY W WIELKIM MIEŚCIE EDUKUJĄ DZIECI W ZAKRESIE DZIAŁAŃ OGRODNICZYCH I PLASTYCZNYCH POPRZEZ ZAKŁADANIE WŁASNYCH MINI OGRÓDKÓW, A TAKŻE POPRZEZ SZTUKĘ, UCZĄC ICH MALOWANIA, RYSOWANIA, A TAKŻE PROJEKTOWANIA OGRODÓW.

Logo kategorii
5
Stoły do gry w szachy przy SP nr 5 w Krakowie

Projekt zakłada zakup i montaż 2 stołów do gry w szachy na terenie ogólnodostępnym przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie przy Al. Kijowskiej 8.

Logo kategorii
19
Kultura szansą dla więźniów samotności i starości

W dzielnicy V Krowodrza mieszka sporo osób starszych oraz samotnych, którzy stracili sens oraz cel życia, co staje się przyczyną zamknięcia w czterech ścianach. Celem projektu jest uwolnienie ich od pustki, aby w zamian dać im życie pełne szczęścia.

Logo kategorii
21
UTWORZENIE ZIELONEGO SKWERU PRZY KAPLICZCE NA MAZOWIECKIEJ

NA ROGU UL. MAZOWIECKIEJ I LUBELSKIEJ STOI PIĘKNIE ODNOWIONA ZABYTKOWA KAPLICZKA Z XIX W. UTWÓRZMY WOKÓŁ NIEJ ZIELONY SKWER PEŁEN KWIATÓW.

Logo kategorii
9
MODERNIZACJA PLACU ZABAW PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ

PROJEKT ZAKŁADA MODERNIZACJE MALEGO PLACU ZABAW PRZY AL. GROTTGERA I USTAWIENIE NA NIM STATKU WYPOSAŻONEGO W MNÓSTWO ATRAKCJI DLA DZIECI TAKICH, JAK: ZJEŻDŻALNIE, ŚCIANY WSPINACZKOWE, TUNELE I DRABINKI LINOWE.

Logo kategorii
20
Siłownia na powietrzu w Parku Św. Wincentego a'Paulo

Siłownie zewnętrzne stają się coraz popularniejszymi publicznymi miejscami rekreacji. W ciągu ostatnich kilku lat powstało dużo takowych miejsc i ta liczba cały czas się zwiększa. W społeczeństwie nastała moda na takie ćwiczenia.

Logo kategorii
14
Plac Teodora Axentowicza – rewitalizacja

Rewitalizacja Placu Teodora Axentowicza, wraz ze znajdującym się na nim skwerem. Szansa na zieloną oazę, pomiędzy Parkiem Krakowskim a Parkiem Młynówki Królewskiej. Ciche i spokojne miejsce idealne do wypoczynku na powietrzu.

Logo kategorii
24
JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA WARSZTATY+WYCIECZKI DLA DZIECI

WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA DZIECI DOTYCZĄCE OCHRONY WALORÓW PRZYRODNICZYCH I KRAJOBRAZOWYCH JURY KRAKOWSKIEJ. DZIECI WEZMĄ UDZIAŁ W WYCIECZKACH DO NAJCIEKAWSZYCH MIEJSC JURY M.IN. OJCOWA, ZAMKU W PIESKOWEJ SKALE, MACZUGI HERKULESA I DOLINY BĘDKOWSKIEJ

×