Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów na które można było głosować w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
16
Bajkowy Teatrzyk dla dzieci na Młynówce Królewskiej

Projekt dotyczy cyklu 8 - 10 przedstawień dla dzieci i rodziców z terenu Krowodrzy. Przedstawienia będą polegać na czytaniu przez aktorów najpiękniejszych polskich bajek w kąciku czytelniczym na Młynówce Królewskiej.

Logo kategorii
11
WIATA ROWEROWA PRZY MŁYNÓWCE

MONTAŻ ZADASZONEGO STOJAKA ROWEROWEGO PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ

Logo kategorii
20
Siłownia na powietrzu w Parku Św. Wincentego a'Paulo

Siłownie zewnętrzne stają się coraz popularniejszymi publicznymi miejscami rekreacji. W ciągu ostatnich kilku lat powstało dużo takowych miejsc i ta liczba cały czas się zwiększa. W społeczeństwie nastała moda na takie ćwiczenia.

Logo kategorii
19
Kultura szansą dla więźniów samotności i starości

W dzielnicy V Krowodrza mieszka sporo osób starszych oraz samotnych, którzy stracili sens oraz cel życia, co staje się przyczyną zamknięcia w czterech ścianach. Celem projektu jest uwolnienie ich od pustki, aby w zamian dać im życie pełne szczęścia.

Logo kategorii
12
Czytam, bo lubię!

„Czytam, bo lubię”, to projekt przeznaczony dla tych, którzy chcą i lubią czytać. Chcemy umożliwić mieszkańcom Dzielnicy V Krowodrza darmowy dostęp do platformy udostępniającej książki w formie e-booków.

Logo kategorii
18
KURS FOTOGRAFII CYFROWEJ DLA SENIORÓW

Kurs fotografii cyfrowej adresowany do osób w wieku emerytalnym, obejmujący technikę fotografowania oraz elementy komputerowej obróbki zdjęć za pomocą programów graficznych.

Logo kategorii
1
ZIELONE ULICE KOMPOZYTORÓW

PROJEKT ZAKŁADA ZAZIELENIENIE ULIC TRZECH WYBITNYCH KOMPOZYTORÓW: CHOPINA, SZYMANOWSKIEGO I KARŁOWICZA

Logo kategorii
17
Punkt z wodą pitną przy Młynówce Królewskiej

Projekt dotyczy stworzenia punktu z wodą pitną na potrzeby mieszkańców korzystających z obiektów użyteczności publicznej przy Młynówce Królewskiej (ciąg spacerowy, place zabaw oraz siłownia zewnętrzna).

Logo kategorii
4
Profesjonalne zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie parku Jordana lub Młynówki Królewskiej

Logo kategorii
5
Stoły do gry w szachy przy SP nr 5 w Krakowie

Projekt zakłada zakup i montaż 2 stołów do gry w szachy na terenie ogólnodostępnym przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie przy Al. Kijowskiej 8.

Logo kategorii
21
UTWORZENIE ZIELONEGO SKWERU PRZY KAPLICZCE NA MAZOWIECKIEJ

NA ROGU UL. MAZOWIECKIEJ I LUBELSKIEJ STOI PIĘKNIE ODNOWIONA ZABYTKOWA KAPLICZKA Z XIX W. UTWÓRZMY WOKÓŁ NIEJ ZIELONY SKWER PEŁEN KWIATÓW.

Logo kategorii
9
MODERNIZACJA PLACU ZABAW PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ

PROJEKT ZAKŁADA MODERNIZACJE MALEGO PLACU ZABAW PRZY AL. GROTTGERA I USTAWIENIE NA NIM STATKU WYPOSAŻONEGO W MNÓSTWO ATRAKCJI DLA DZIECI TAKICH, JAK: ZJEŻDŻALNIE, ŚCIANY WSPINACZKOWE, TUNELE I DRABINKI LINOWE.

Logo kategorii
10
Sportowa Krowodrza

Projekt dla mieszkańców dzielnicy Krowodrza. Ma na celu promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia. Projekt będzie składał się z zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz wykładów i warsztatów poruszających tematy m.in żywności naturalnej i przetworzonej.

Logo kategorii
6
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO

PIERWSZY ETAP REWITALIZACJI ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE PLAC INWALIDÓW - NOWY KLEPARZ. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU ORAZ POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM I ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.

Logo kategorii
7
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
8
KURS JĘZYKA MIGOWEGO

Kurs Języka Migowego I stopnia dla wszystkich mieszkańców Dzielnicy, którzy chcieliby nauczyć się porozumiewać z osobami niesłyszącymi jak również służyć im pomocą w charakterze tłumacza przy załatwianiu spraw urzędowych.

Logo kategorii
2
Lekki tornister = zdrowe dziecko

Bezpłatna edukacja, diagnostyka oraz leczenie wad postawy u dzieci. Projekt obejmuje: • warsztaty na temat przyczyn przeciążeń kręgosłupa • profesjonalne badania wad postawy • zajęcia terapeutyczne dla uczniów zakwalifikowanych do leczenia

Logo kategorii
13
Zielone płuca Krowodrzy

Projekt zakłada nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów na terenie Dzielnicy V Krowodrza według wskazań mieszkańców Dzielnicy.

Logo kategorii
23
MALI OGRODNICY W WIELKIM MIEŚCIE: WARSZTATY DLA DZIECI

WARSZTATY MALI OGRODNICY W WIELKIM MIEŚCIE EDUKUJĄ DZIECI W ZAKRESIE DZIAŁAŃ OGRODNICZYCH I PLASTYCZNYCH POPRZEZ ZAKŁADANIE WŁASNYCH MINI OGRÓDKÓW, A TAKŻE POPRZEZ SZTUKĘ, UCZĄC ICH MALOWANIA, RYSOWANIA, A TAKŻE PROJEKTOWANIA OGRODÓW.

Logo kategorii
15
Młynówka mlekiem płynąca - ławki dla Mam karmiących piersią

Projekt ławek zapewniających mamom swobodne karmienie dzieci piersią w miejscu ich spacerów, bez zakłócania spokoju im i pozostałym użytkownikom parku.

Logo kategorii
24
JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA WARSZTATY+WYCIECZKI DLA DZIECI

WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA DZIECI DOTYCZĄCE OCHRONY WALORÓW PRZYRODNICZYCH I KRAJOBRAZOWYCH JURY KRAKOWSKIEJ. DZIECI WEZMĄ UDZIAŁ W WYCIECZKACH DO NAJCIEKAWSZYCH MIEJSC JURY M.IN. OJCOWA, ZAMKU W PIESKOWEJ SKALE, MACZUGI HERKULESA I DOLINY BĘDKOWSKIEJ

Logo kategorii
3
Zajęcia z programowania dla dzieci z dzielnicy piątej.

Zajęcia dla dzieci z rodzin dzielnicy V. W XXI wieku umiejętność kodowania i znajomość podstawowych mechanizmów świata cyfrowego jest czymś niezbędnym. Dlatego chcemy aby rodzice z naszej dzielnicy mogli zapewnić swoim dzieciom te kosztowne zajęcia.

Logo kategorii
14
Plac Teodora Axentowicza – rewitalizacja

Rewitalizacja Placu Teodora Axentowicza, wraz ze znajdującym się na nim skwerem. Szansa na zieloną oazę, pomiędzy Parkiem Krakowskim a Parkiem Młynówki Królewskiej. Ciche i spokojne miejsce idealne do wypoczynku na powietrzu.

Logo kategorii
22
Park Kleparski łączy mieszkańców

Park Kleparski w Krakowie to miejsce, które łączy mieszkańców nie tylko komunikacyjnie. Łączy przez dobrą zabawę, wypoczynek oraz czas wolny! Taki jest właśnie cel tego projektu.

×