Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów na które można było głosować w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2019 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
17
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
3
Potrzebny chodniczek - od ul. Jabłonnej

Projekt zakłada remont istniejącego ciągu pieszego  (wymiana płyt betonowych)  od ul. Jabłonnej w kierunku bloków mieszkalnych przy ul. Siewnej.

Logo kategorii
5
Więcej ruchu - rozbudowa siłowni zew. w Parku Kościuszki

Projekt zakłada rozbudowę istniejącej siłowni zewnętrznej w Parku im. T. Kościuszki w Krakowie. W tej chwili siłownia składa się z 5 urządzeń. Wniosek zakłada rozbudowę i doposażenie siłowni o kolejne 4 urządzenia do ćwiczenia mięśni nóg i talii.

Logo kategorii
28
Wiaty rowerowe dla Krowodrzy Górki i Azorów

Budowa 12 ogólnodostępnych wiat rowerowych wraz ze stojakami typu "U" na terenie osiedli Krowodrza Górka oraz Azory, w sąsiedztwie bloków mieszkalnych. Nigdy więcej przypinania rowerów do znaków, słupów czy pozostawiania na klatkach schodowych.

Logo kategorii
9
POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA RUCHU PIESZYCH NA UL. RUSZNIKARSKA

Usunięcie 2 drzew. Usunięcie starej kostki, poszerzenie chodnika i położenie nowej kostki na dl. około 20 metrów. Zabezpieczyć chodnik (nowo powstały oraz dalszy chodnik w stronę sklepu Tesco) słupkami metalowymi na odcinku około 30 metrów.

Logo kategorii
8
Zielony kącik aktywności ruchowej

W ramach projektu planowane jest urządzenie obszaru aktywności ruchowej na wolnym powietrzu w ogólnodostępnym terenie składającego się z trzech urządzeń wspomagających sprawność, huśtawki i stołu do gry w szachy/chińczyka.

Logo kategorii
2
Zielone ławki na Prądniku Białym

Projekt zakłada montaż ławek w miejscach często uczęszczanych przez pieszych na terenie dzielnicy.

Logo kategorii
12
Profesjonalne zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Osiedli Dzielnicy IV ( np. okolice parku Dworek Białoprądnicki)

Logo kategorii
19
Możemy i chcemy - nowe miejsca parkingowe

Zgodnie z załącznikiem do wniosku - obraz z satelity- wskazuję w projekcie obszar na utworzenie miejsc postojowych. W chwili obecnej na wskazanym terenie parkują samochody w minimalnie możliwej ilości. ze względu na znaczące ograniczenia terenu

Logo kategorii
29
Piłka Nożna BEZPŁATNIE dla dzieci i młodzieży

Bezpłatne szkolenie piłkarskie dla dzieci i młodzieży realizowane na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 53 ul. Stawowe 179 przez Bronowicki Klub Sportowy. Obiekt jest w pełni wyposażony w niezbędne zaplecze sportowe.

Logo kategorii
16
Kino pod białoprądnicką chmurką

Projekt obejmuje organizację darmowych pokazów filmowych dla mieszkańców dzielnicy w ramach letniego kina w Parku Białoprądnickim.

Logo kategorii
1
W to mi graj na Prądniku-koncerty i pikniki dla mieszkańców

"W to mi graj na Prądniku" to cykl kameralnych, akustycznych koncertów na terenie dzielnicy IV (Siemaszki, Żabiniec) a także pikników , które odbywać się będą w Ogrodzie Osiedlowym w ciągu roku 2019.

Logo kategorii
14
Ul. Ks. Siemaszki- nowe miejsca parkingowe + remont chodnika

W ramach projektu miałaby powstać zatoka parkingowa na odcinku od ul Lekarskiej w stronę północą do przychodni analitycznej po stronie prawej, przy przesadzeniu młodych drzewek (lub nasadzeniu nowych) i zachowaniu jednego starego drzewa.

Logo kategorii
18
“Ustronne miejsce” - budowa toalety przy parku na Azorach.

Zainstalowana będzie toaleta przy nowym parku w rejonie ul. Gnieźnieńskiej i Jaremy. To teren rekreacyjny, w którym spędza dłuższe chwile wiele osób w różnym wieku. Zadanie odpowiada na problem braku węzłów sanitarnych w przestrzeniach publicznych.

Logo kategorii
26
Budowa chodnika na ul. Sosnowieckiej

Przy ul.Sosnowieckiej powstają osiedla.Niestety brakuje chodnika na odcinku od ul.Jasnogórskiej i dalej do skrzyżowania z ul. Mięsowicza. Zadanie polega na budowie chodnika oraz utwardzonego pobocza dla poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Logo kategorii
23
REWELACYJNE WIELOOSOBOWE TRAMPOLINY ZIEMNE

Celem projektu jest uatrakcyjnienie możliwości spędzania czasu wolnego poprzez montaż specjalnych trampolin ziemnych wbudowanych w podłoże. Trampoliny będą wieloosobowe i bez ograniczeń wiekowych i wagowych.

Logo kategorii
11
Montaż progu zwalniającego przy ul. Radzikowskiego

Projekt ma na celu uspokojenie ruchu na ulicy Radzikowskiego znajdującej się przy szkole podstawowej nr 119 r.

Logo kategorii
10
Lekki tornister = zdrowe dziecko

Bezpłatna edukacja, diagnostyka oraz leczenia wad postawy u dzieci. Projekt obejmuje: • warsztaty na temat przyczyn przeciążeń kręgosłupa • profesjonalne badania wad postawy • zajęcia terapeutyczne dla uczniów zakwalifikowanych do leczenia

Logo kategorii
6
Czyta duży, czyta mały - doposażenie Filii Biblioteki

Projekt ma na celu zakup większej ilości nowości wydawniczych, które wzbogacą i uatrakcyjnią ofertę biblioteki dla mieszkańców Osiedla Azory - Filia Biblioteki nr 16 przy. ul. Radzikowskiego.

Logo kategorii
13
Otoczenie przyjazne czworonogom

Projekt zakłada umiejscowienie na terenie dzielnicy IV 25 pojemników wraz z woreczkami na odchody czworonogów.

Logo kategorii
24
Zwolnijmy razem z progiem

Próg zwalniający poprawi bezpieczeństwo dzieci i dorosłych na ruchliwej ulicy

Logo kategorii
20
Skwer im. Marii Bobrzeckiej - mini park

Projekt ma na celu zagospodarowanie zielonej enklawy na "wyspie" w ciągu ulicy Marii Bobrzeckiej. W ramach projektu miałyby powstać dodatkowe alejki spacerowe  wraz z ławkami, koszami na śmieci oraz nasadzeniami zieleni.

Logo kategorii
7
Siłownia zewnętrzna STREET WORKOUT

Projekt zakłada wybudowanie siłowni zewnętrznej typu STREET WORKOUT na części działki nr 423, obr. 34 Krowodrza (Plac Omłotowy) przy ul. Ojcowskiej, która stanowi własność Gminy Miejskiej Kraków.

Logo kategorii
4
Modernizacja siłowni przy ul. Zdrowej/Bobrzeckiej

Projekt dotyczy wymiany starych niefunkcjonalnych urządzeń siłowych znajdujących się na styku ulic: Bobrzeckiej i Zdrowej na nowocześniejszy sprzęt, dzięki temu miejsce to zyska przychylność zarówno seniorów jak i rodziców oraz młodzieży.

Logo kategorii
27
Żabiniec - doposażenie placu zabaw przy ul. Konecznego

Kontynuacja przebudowy ogródka jordanowskiego wzdłuż ul. Konecznego zapewni nowoczesną infrastrukturę zabawową i wypoczynku. Konieczne jest urządzenie terenu na całej długości działki.

Logo kategorii
21
Zielone ogrodzenie Parku Kościuszki od strony ul.Górnickiego

Projekt zakłada nasadzenie na skraju parku gęstego szpaleru krzewów lub drzew o charakterze dźwiękochłonnym wzdłuż coraz bardziej ruchliwej ulicy Górnickiego. Podniesie to komfort korzystania z rekreacyjnej części parku jak również jego estetykę.

Logo kategorii
15
BASTART - galeria sztuki współczesnej

Projekt BASTART zakłada utworzenie galerii sztuki współczesnej typu site-specific* w zabytkowej baszcie Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki" i zorganizowanie w niej 6-ściu wydarzeń artystycznych opartych m.in. o sztuki wizualne czy performatywne.

Logo kategorii
30
ĆWICZMY RAZEM NA SIŁOWNI!

Projekt dotyczy rozbudowy terenu rekreacyjnego przy ul. Konecznego i zakłada wzbogacenie go o urządzenia siłowe, tj. narty biegówki - surfer-wahadło, biegacz-piechur - orbitrek, twister - siedzący wywodziciel nóg.

Logo kategorii
25
WARSZTATY BĘBNIARSKIE

Celem projektu jest uatrakcyjnienie oferty kulturalnej poprzez zorganizowanie w okresie od lipca do grudnia 2019 r. serii ogólnodostępnych, bezpłatnych warsztatów bębniarskich dla dzieci i młodzieży w Dzielnicy, tj. w PAL przy ul. Siemaszki.

Logo kategorii
22
Remont Kluczborskiej

Remont ulicy Kluczborskiej wraz z chodnikiem na odcinku od Prądnickiej do Tauron, czyli odcinku ze starych betonowych płyt. Remont trzeba przeprowadzić póki jest przejazd przez tory tramwajowe, by uniknąć przejazdu sprzętu Tauronu przez osiedle.

×