Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów na które można było głosować w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2019 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
20
Lekki tornister = zdrowe dziecko

Bezpłatna edukacja, diagnostyka oraz leczenia wad postawy u dzieci. Projekt obejmuje: • warsztaty na temat przyczyn przeciążeń kręgosłupa • profesjonalne badania wad postawy • zajęcia terapeutyczne dla uczniów zakwalifikowanych do leczenia

Logo kategorii
8
Czytelne oznakowanie strefy ogr. ruchu na Pl. Na Groblach

Postawienie dodatkowych znaków i donicy na wjeździe od ul. Powiśle po stronie parkingu podziemnego, do strefy ograniczonego ruchu na Pl. Na Groblach.

Logo kategorii
11
Rozświetlone Groble.

Włączenie oświetlenia od zmroku do godz. 22 na boisku przy Pl. Na Groblach, będzie umożliwiało korzystanie z ośrodka międzyszkolnego oraz poprawi bezpieczeństwo.

Logo kategorii
26
Zielone Stare Miasto

Zazieleńmy naszą Dzielnicę. Projekt zakłada przeprowadzenie nowych nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów według wskazań mieszkańców Dzielnicy.

Logo kategorii
27
Stare Miasto w obiektywie

Konkurs fotograficzny na temat Dzielnicy I Stare Miasto.

Logo kategorii
16
Bezcenna scena

W ramach projektu zostanie zakupiona składana scena wraz z zadaszeniem, umożliwiająca zorganizowanie imprez plenerowych dla mieszkańców DPS i wspólnych z mieszkańcami Dzielnicy I. Scena o pow. 30 m2 wraz z zadaszeniem będzie ustawiona w ogrodzie przy ul. Krakowskiej 55.

Logo kategorii
13
Bezpieczny plac zabaw w ogrodzie przy Krupniczej 38

W związku z otwarciem placu zabaw w ogrodzie CM proponujemy uzupełnienie inwestycji o elastyczne podłoże o dużej wytrzymałości pod zainstalowanymi urządzeniami dla dzieci: huśtawką, karuzelą i statkiem posiadającym ściankę wspinaczkową.

Logo kategorii
19
Powiększanie zasobów zieleni miejskiej w centrum Krakowa.

Zagospodarowanie zielenią poprzez dosadzenie drzew i krzewów na istniejących zieleńcach, skwerach, oraz w innych zaniedbanych terenach gminnych w dzielnicy I,

Logo kategorii
25
Napij się na zdrowie! Poidełko miejskie

Projekt zakłada montaż poidełka miejskiego, tzw. zdroju, z wodą pitną na terenie Dzielnicy I.

Logo kategorii
15
JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA WARSZTATY+WYCIECZKI DLA DZIECI

WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA DZIECI DOTYCZĄCE OCHRONY WALORÓW PRZYRODNICZYCH I KRAJOBRAZOWYCH JURY KRAKOWSKIEJ. DZIECI WEZMĄ UDZIAŁ W WYCIECZKACH DO NAJCIEKAWSZYCH MIEJSC JURY M.IN. OJCOWA, ZAMKU W PIESKOWEJ SKALE, MACZUGI HERKULESA I DOLINY BĘDKOWSKIEJ

Logo kategorii
14
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
9
Utworzenie wirtualnego szlaku "Śladem Węgrów w Krakowie"

Celem projektu jest utworzenie w internecie na platformie www.krakow.pl wirtualnego szlaku "Śladem Węgrów w Krakowie"

Logo kategorii
28
Profesjonalne zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Dzielnicy Stare Miasto (w szczególności Bulwary Wiślane).

Logo kategorii
21
Bezpłatne letnie wieczory filmowe i teatralne

Proponujemy zorganizowanie na terenie Dzielnicy I: -3 bezpłatnych seansów kina letniego oraz -3 bezpłatnych plenerowych spektakli teatralnych Spodziewana liczba uczestników jednego wieczoru to około 50-100 osób.

Logo kategorii
17
Trening samoobrony i asertywności dla dziewcząt

Dziewczęta są coraz częściej narażone na przemoc i napaści, także w szkole i internecie . Chcemy by kilkadziesiąt dziewcząt w od 7 do 15 lat nauczyło się bronić, odmawiać (np. używek) dzięki treningom samoobrony i asertywności na Dzień Dziecka.

Logo kategorii
18
Szmaragdowy ogród przy Krupniczej 38

W ramach projektu w ogrodzie przy ul. Krupniczej 38 powstanie m. in. ścieżka sensoryczna, gdzie najmłodsi będą mogli obcować z przyrodą. Przestrzeń w ogrodzie będzie w pełni dostępna dla osób niewidomych i słabowidzących.

Logo kategorii
1
Zakup strojów i keyboardu dla ZPiT "Małe Słowianki"

Projekt zakłada zakup keybordu oraz gorsetów i spódnic do strojów krakowskich dla zespołu "Małe Słowianki" z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.

Logo kategorii
6
Wakacyjne zajęcia z grafiki komputerowej i programowania

Jako mieszkańcy dzielnicy I, chcielibyśmy stworzyć dzieciom wszystkich mieszkańców dzielnicy szansę na aktywne i rozwijające spędzenie wakacji w 2019 roku. W związku z tym, nasz projekt zakłada organizację rozwijających zajęć dla dzieci z dzielnicy.

Logo kategorii
2
Progi zwalniające - Pl. Na Groblach

Instalacja progów zwalniających wokół Pl. Na Groblach.

Logo kategorii
4
Strefa rodzica przy Krupniczej 38

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana chce stworzyć specjalną strefę, w której rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających na zajęcia będą mogli czekać na swoje pociechy. Jednocześnie miejsce to pozwoli im na chwilę relaksu.

Logo kategorii
10
300 zgniataczy petów dla czystych rodzin Śródmieścia

1/3 naszych śmieci stanowi... powietrze. Dlatego tak istotne jest zgniatanie przed wyrzuceniem do kosza petów, puszek, kartonów. Jeszcze istotniejsze jest wykształcenie pozytywnych odruchów dotyczących segregacji śmieci i proekologicznych zachowań

Logo kategorii
24
Poznajmy Stare Miasto i Kazimierz

Projekt zakłada przeprowadzenie 40-stu dwugodzinnych spacerów z przewodnikiem, dla mieszkańców Krakowa. Celem spacerów będzie poznanie ciekawych miejsc Dzielnicy I - Stare Miasto.

Logo kategorii
7
"Poradnia opiekunów rodzinnych u Helclów"

Umożliwienie wsparcia opiekunów nieformalnych osób w podeszłym wieku - przewlekle chorych. W tym 3 segmenty: edukacja dla opiekunów rodzinnych, grupy wsparcia oraz wolontariat na rzecz rodzin z przewlekle chorymi seniorami.

Logo kategorii
23
Wycieczki integracyjne „W poszukiwaniu Niepodległej”

Tematem projektu są wycieczki historyczno - turystyczne dla młodzieży szkolnej oraz seniorów, szlakiem miejsc związanych z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę na terenie Krakowa oraz w granicach linii aglomeracyjnej.

Logo kategorii
22
Krakowska Złota Rybka

Zarybienie stawu na Plantach Krakowskich rybami parkowymi i ogrodowymi: jaziem tzw. Złotą orfą oraz karasiem ozdobnym. Proponowane gatunki są mało wymagające, łatwo odnajdują się w środowisku stawów i sadzawek.Opis info o rybach na tabliczkach.

Logo kategorii
12
Zaczytaj się w Krakowie

Zaczytaj się w Krakowie, to projekt przeznaczony dla tych, którzy lubią czytać. Zasada jest prosta. Idziesz do najbliżej biblioteki w dzielnicy, pobierasz kod, dzięki któremu otrzymujesz dostęp do książek w formacie e-book.

Logo kategorii
5
Teatr Rodz-INNY

To comiesięczne prezentacje wyjątkowych spektakli teatralnych i cyrkowych z całej Polski, które reprezentują szczególny poziom artystyczny i edukacyjny. Teatr Rodz-INNY to projekt skierowany do rodzin z dziećmi.

Logo kategorii
3
Warsztaty dla dorosłych mieszkańców Dzielnicy I "U Helclów"

W ramach projektu chcemy przez 35 tygodni - 4 razy w tygodniu, w godzinach 15.30-17.00 zorganizować warsztaty, które wyzwolą w uczestnikach ich zasoby i umiejętności oraz pozwolą spędzić czas wolny. Finałem projekt jest przygotowanie występu artystycznego

×