Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów na które można było głosować w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
17
Trening samoobrony i asertywności dla dziewcząt

Dziewczęta są coraz częściej narażone na przemoc i napaści, także w szkole i internecie . Chcemy by kilkadziesiąt dziewcząt w od 7 do 15 lat nauczyło się bronić, odmawiać (np. używek) dzięki treningom samoobrony i asertywności na Dzień Dziecka.

Logo kategorii
15
JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA WARSZTATY+WYCIECZKI DLA DZIECI

WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA DZIECI DOTYCZĄCE OCHRONY WALORÓW PRZYRODNICZYCH I KRAJOBRAZOWYCH JURY KRAKOWSKIEJ. DZIECI WEZMĄ UDZIAŁ W WYCIECZKACH DO NAJCIEKAWSZYCH MIEJSC JURY M.IN. OJCOWA, ZAMKU W PIESKOWEJ SKALE, MACZUGI HERKULESA I DOLINY BĘDKOWSKIEJ

Logo kategorii
12
Zaczytaj się w Krakowie

Zaczytaj się w Krakowie, to projekt przeznaczony dla tych, którzy lubią czytać. Zasada jest prosta. Idziesz do najbliżej biblioteki w dzielnicy, pobierasz kod, dzięki któremu otrzymujesz dostęp do książek w formacie e-book.

Logo kategorii
1
Zakup strojów i keyboardu dla ZPiT "Małe Słowianki"

Projekt zakłada zakup keybordu oraz gorsetów i spódnic do strojów krakowskich dla zespołu "Małe Słowianki" z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.

Logo kategorii
24
Poznajmy Stare Miasto i Kazimierz

Projekt zakłada przeprowadzenie 40-stu dwugodzinnych spacerów z przewodnikiem, dla mieszkańców Krakowa. Celem spacerów będzie poznanie ciekawych miejsc Dzielnicy I - Stare Miasto.

Logo kategorii
27
Stare Miasto w obiektywie

Konkurs fotograficzny na temat Dzielnicy I Stare Miasto.

Logo kategorii
25
Napij się na zdrowie! Poidełko miejskie

Projekt zakłada montaż poidełka miejskiego, tzw. zdroju, z wodą pitną na terenie Dzielnicy I.

Logo kategorii
19
Powiększanie zasobów zieleni miejskiej w centrum Krakowa.

Zagospodarowanie zielenią poprzez dosadzenie drzew i krzewów na istniejących zieleńcach, skwerach, oraz w innych zaniedbanych terenach gminnych w dzielnicy I,

Logo kategorii
11
Rozświetlone Groble.

Włączenie oświetlenia od zmroku do godz. 22 na boisku przy Pl. Na Groblach, będzie umożliwiało korzystanie z ośrodka międzyszkolnego oraz poprawi bezpieczeństwo.

Logo kategorii
5
Teatr Rodz-INNY

To comiesięczne prezentacje wyjątkowych spektakli teatralnych i cyrkowych z całej Polski, które reprezentują szczególny poziom artystyczny i edukacyjny. Teatr Rodz-INNY to projekt skierowany do rodzin z dziećmi.

Logo kategorii
28
Profesjonalne zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Dzielnicy Stare Miasto (w szczególności Bulwary Wiślane).

Logo kategorii
10
300 zgniataczy petów dla czystych rodzin Śródmieścia

1/3 naszych śmieci stanowi... powietrze. Dlatego tak istotne jest zgniatanie przed wyrzuceniem do kosza petów, puszek, kartonów. Jeszcze istotniejsze jest wykształcenie pozytywnych odruchów dotyczących segregacji śmieci i proekologicznych zachowań

Logo kategorii
21
Bezpłatne letnie wieczory filmowe i teatralne

Proponujemy zorganizowanie na terenie Dzielnicy I: -3 bezpłatnych seansów kina letniego oraz -3 bezpłatnych plenerowych spektakli teatralnych Spodziewana liczba uczestników jednego wieczoru to około 50-100 osób.

Logo kategorii
7
"Poradnia opiekunów rodzinnych u Helclów"

Umożliwienie wsparcia opiekunów nieformalnych osób w podeszłym wieku - przewlekle chorych. W tym 3 segmenty: edukacja dla opiekunów rodzinnych, grupy wsparcia oraz wolontariat na rzecz rodzin z przewlekle chorymi seniorami.

Logo kategorii
16
Bezcenna scena

W ramach projektu zostanie zakupiona składana scena wraz z zadaszeniem, umożliwiająca zorganizowanie imprez plenerowych dla mieszkańców DPS i wspólnych z mieszkańcami Dzielnicy I. Scena o pow. 30 m2 wraz z zadaszeniem będzie ustawiona w ogrodzie przy ul. Krakowskiej 55.

Logo kategorii
26
Zielone Stare Miasto

Zazieleńmy naszą Dzielnicę. Projekt zakłada przeprowadzenie nowych nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów według wskazań mieszkańców Dzielnicy.

Logo kategorii
4
Strefa rodzica przy Krupniczej 38

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana chce stworzyć specjalną strefę, w której rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających na zajęcia będą mogli czekać na swoje pociechy. Jednocześnie miejsce to pozwoli im na chwilę relaksu.

Logo kategorii
8
Czytelne oznakowanie strefy ogr. ruchu na Pl. Na Groblach

Postawienie dodatkowych znaków i donicy na wjeździe od ul. Powiśle po stronie parkingu podziemnego, do strefy ograniczonego ruchu na Pl. Na Groblach.

Logo kategorii
20
Lekki tornister = zdrowe dziecko

Bezpłatna edukacja, diagnostyka oraz leczenia wad postawy u dzieci. Projekt obejmuje: • warsztaty na temat przyczyn przeciążeń kręgosłupa • profesjonalne badania wad postawy • zajęcia terapeutyczne dla uczniów zakwalifikowanych do leczenia

Logo kategorii
13
Bezpieczny plac zabaw w ogrodzie przy Krupniczej 38

W związku z otwarciem placu zabaw w ogrodzie CM proponujemy uzupełnienie inwestycji o elastyczne podłoże o dużej wytrzymałości pod zainstalowanymi urządzeniami dla dzieci: huśtawką, karuzelą i statkiem posiadającym ściankę wspinaczkową.

Logo kategorii
14
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
6
Wakacyjne zajęcia z grafiki komputerowej i programowania

Jako mieszkańcy dzielnicy I, chcielibyśmy stworzyć dzieciom wszystkich mieszkańców dzielnicy szansę na aktywne i rozwijające spędzenie wakacji w 2019 roku. W związku z tym, nasz projekt zakłada organizację rozwijających zajęć dla dzieci z dzielnicy.

Logo kategorii
22
Krakowska Złota Rybka

Zarybienie stawu na Plantach Krakowskich rybami parkowymi i ogrodowymi: jaziem tzw. Złotą orfą oraz karasiem ozdobnym. Proponowane gatunki są mało wymagające, łatwo odnajdują się w środowisku stawów i sadzawek.Opis info o rybach na tabliczkach.

Logo kategorii
18
Szmaragdowy ogród przy Krupniczej 38

W ramach projektu w ogrodzie przy ul. Krupniczej 38 powstanie m. in. ścieżka sensoryczna, gdzie najmłodsi będą mogli obcować z przyrodą. Przestrzeń w ogrodzie będzie w pełni dostępna dla osób niewidomych i słabowidzących.

Logo kategorii
23
Wycieczki integracyjne „W poszukiwaniu Niepodległej”

Tematem projektu są wycieczki historyczno - turystyczne dla młodzieży szkolnej oraz seniorów, szlakiem miejsc związanych z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę na terenie Krakowa oraz w granicach linii aglomeracyjnej.

Logo kategorii
2
Progi zwalniające - Pl. Na Groblach

Instalacja progów zwalniających wokół Pl. Na Groblach.

Logo kategorii
3
Warsztaty dla dorosłych mieszkańców Dzielnicy I "U Helclów"

W ramach projektu chcemy przez 35 tygodni - 4 razy w tygodniu, w godzinach 15.30-17.00 zorganizować warsztaty, które wyzwolą w uczestnikach ich zasoby i umiejętności oraz pozwolą spędzić czas wolny. Finałem projekt jest przygotowanie występu artystycznego

Logo kategorii
9
Utworzenie wirtualnego szlaku "Śladem Węgrów w Krakowie"

Celem projektu jest utworzenie w internecie na platformie www.krakow.pl wirtualnego szlaku "Śladem Węgrów w Krakowie"

×