
Projekt zakłada przeprowadzenie 40-stu dwugodzinnych spacerów z przewodnikiem, dla mieszkańców Krakowa. Celem spacerów będzie poznanie ciekawych miejsc Dzielnicy I - Stare Miasto.

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Zarybienie stawu na Plantach Krakowskich rybami parkowymi i ogrodowymi: jaziem tzw. Złotą orfą oraz karasiem ozdobnym. Proponowane gatunki są mało wymagające, łatwo odnajdują się w środowisku stawów i sadzawek.Opis info o rybach na tabliczkach.

W ramach projektu zostanie zakupiona składana scena wraz z zadaszeniem, umożliwiająca zorganizowanie imprez plenerowych dla mieszkańców DPS i wspólnych z mieszkańcami Dzielnicy I. Scena o pow. 30 m2 wraz z zadaszeniem będzie ustawiona w ogrodzie przy ul. Krakowskiej 55.

W ramach projektu w ogrodzie przy ul. Krupniczej 38 powstanie m. in. ścieżka sensoryczna, gdzie najmłodsi będą mogli obcować z przyrodą. Przestrzeń w ogrodzie będzie w pełni dostępna dla osób niewidomych i słabowidzących.


W związku z otwarciem placu zabaw w ogrodzie CM proponujemy uzupełnienie inwestycji o elastyczne podłoże o dużej wytrzymałości pod zainstalowanymi urządzeniami dla dzieci: huśtawką, karuzelą i statkiem posiadającym ściankę wspinaczkową.

Postawienie dodatkowych znaków i donicy na wjeździe od ul. Powiśle po stronie parkingu podziemnego, do strefy ograniczonego ruchu na Pl. Na Groblach.

Włączenie oświetlenia od zmroku do godz. 22 na boisku przy Pl. Na Groblach, będzie umożliwiało korzystanie z ośrodka międzyszkolnego oraz poprawi bezpieczeństwo.

Zazieleńmy naszą Dzielnicę. Projekt zakłada przeprowadzenie nowych nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów według wskazań mieszkańców Dzielnicy.

1/3 naszych śmieci stanowi... powietrze. Dlatego tak istotne jest zgniatanie przed wyrzuceniem do kosza petów, puszek, kartonów. Jeszcze istotniejsze jest wykształcenie pozytywnych odruchów dotyczących segregacji śmieci i proekologicznych zachowań


Zaczytaj się w Krakowie, to projekt przeznaczony dla tych, którzy lubią czytać. Zasada jest prosta. Idziesz do najbliżej biblioteki w dzielnicy, pobierasz kod, dzięki któremu otrzymujesz dostęp do książek w formacie e-book.

Projekt zakłada zakup keybordu oraz gorsetów i spódnic do strojów krakowskich dla zespołu "Małe Słowianki" z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.

Bezpłatna edukacja, diagnostyka oraz leczenia wad postawy u dzieci. Projekt obejmuje: • warsztaty na temat przyczyn przeciążeń kręgosłupa • profesjonalne badania wad postawy • zajęcia terapeutyczne dla uczniów zakwalifikowanych do leczenia

Projekt zakłada montaż poidełka miejskiego, tzw. zdroju, z wodą pitną na terenie Dzielnicy I.

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana chce stworzyć specjalną strefę, w której rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających na zajęcia będą mogli czekać na swoje pociechy. Jednocześnie miejsce to pozwoli im na chwilę relaksu.

W ramach projektu chcemy przez 35 tygodni - 4 razy w tygodniu, w godzinach 15.30-17.00 zorganizować warsztaty, które wyzwolą w uczestnikach ich zasoby i umiejętności oraz pozwolą spędzić czas wolny. Finałem projekt jest przygotowanie występu artystycznego

Celem projektu jest utworzenie w internecie na platformie www.krakow.pl wirtualnego szlaku "Śladem Węgrów w Krakowie"

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Dzielnicy Stare Miasto (w szczególności Bulwary Wiślane).

To comiesięczne prezentacje wyjątkowych spektakli teatralnych i cyrkowych z całej Polski, które reprezentują szczególny poziom artystyczny i edukacyjny. Teatr Rodz-INNY to projekt skierowany do rodzin z dziećmi.

Umożliwienie wsparcia opiekunów nieformalnych osób w podeszłym wieku - przewlekle chorych. W tym 3 segmenty: edukacja dla opiekunów rodzinnych, grupy wsparcia oraz wolontariat na rzecz rodzin z przewlekle chorymi seniorami.

Proponujemy zorganizowanie na terenie Dzielnicy I: -3 bezpłatnych seansów kina letniego oraz -3 bezpłatnych plenerowych spektakli teatralnych Spodziewana liczba uczestników jednego wieczoru to około 50-100 osób.

Dziewczęta są coraz częściej narażone na przemoc i napaści, także w szkole i internecie . Chcemy by kilkadziesiąt dziewcząt w od 7 do 15 lat nauczyło się bronić, odmawiać (np. używek) dzięki treningom samoobrony i asertywności na Dzień Dziecka.

Tematem projektu są wycieczki historyczno - turystyczne dla młodzieży szkolnej oraz seniorów, szlakiem miejsc związanych z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę na terenie Krakowa oraz w granicach linii aglomeracyjnej.

Jako mieszkańcy dzielnicy I, chcielibyśmy stworzyć dzieciom wszystkich mieszkańców dzielnicy szansę na aktywne i rozwijające spędzenie wakacji w 2019 roku. W związku z tym, nasz projekt zakłada organizację rozwijających zajęć dla dzieci z dzielnicy.

Zagospodarowanie zielenią poprzez dosadzenie drzew i krzewów na istniejących zieleńcach, skwerach, oraz w innych zaniedbanych terenach gminnych w dzielnicy I,

WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA DZIECI DOTYCZĄCE OCHRONY WALORÓW PRZYRODNICZYCH I KRAJOBRAZOWYCH JURY KRAKOWSKIEJ. DZIECI WEZMĄ UDZIAŁ W WYCIECZKACH DO NAJCIEKAWSZYCH MIEJSC JURY M.IN. OJCOWA, ZAMKU W PIESKOWEJ SKALE, MACZUGI HERKULESA I DOLINY BĘDKOWSKIEJ