Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów na które można było głosować w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2019 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
Logo kategorii
5
WIĘCEJ DARMOWYCH EBOOK-ÓW W BIBLIOTEKACH NA ZWIERZYŃCU

Celem projektu jest zakup dodatkowych kodów umożliwiających bezpłatny dostęp do ebooków. Ograniczona ilość (6 kodów na filię) powoduje,że ebooki dostępne są dla czytelników tylko przez kilka godzin w pierwszym dniu miesiąca.

Logo kategorii
2
Budowa stacji rowerowej przy Bursztynowym Szlaku nad Wisłą

Budowa samoobsługowej stacji rowerowej w  przy Bursztynowym Szlaku nad Wisłą ul. Wioślarska/ Ks. Józefa za stacją Orlen.

Logo kategorii
20
Ośrodek kulturalno-sportowy na Bielanach

Stworzenie na Bielanach kina osiedlowego i szkółki tenisa stołowego, stanowiących część lokalnego ośrodka kulturalno-sportowego wokół Szkoły Podstawowej nr 48. Oprócz celów rekreacyjnych, działania te mają walor integracyjny dla społeczności Bielan.

Logo kategorii
10
Profesjonalne zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Osiedli Dzielnicy Zwierzyniec.

Logo kategorii
8
Kino letnie na Zwierzyńcu

Celem projektu jest integracja społeczności lokalnej oraz wzbogacenie oferty kulturalnej Dzielnicy Zwierzyniec.. W ramach projektu zostanie zorganizowanych 8 pokazów filmowych w Parku Decjusza (po 4 pokazy w lipcu i sierpniu 2019).

Logo kategorii
4
STOP utonięciom !

Zadanie ma na celu doposażenie ratowników wodnych, w sprzęt ratujący życie i zdrowie mieszkańców Krakowa na terenach przywodnych. Planowany jest również zakup materiałów edukacyjnych, promujących bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Logo kategorii
14
Chodnik w Przegorzałach

Projekt zakłada remont chodnika przy tzw. starej ulicy Księcia Józefa, odcinek chodnika po prawej stronie od skrzyżowania z ul. Jodłową do połączenia z alejką biegnącą po działce nr 75/3 obr. 17 Krowodrza

Logo kategorii
1
Boisko do gier i zabaw rekreacyjnych.

Boisko w kształcie prostokąta. Nawierzchnia sportowa poliuretanowa na podbudowie betonowej, przepuszczalna dla wody. Narysowane linie wyznaczą strefę zabaw ogólnorozwojowych. Na boisku nie będą montowane żadne urządzenia.

Logo kategorii
19
Ogólnodostępny plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 32

Planujemy: położenie bezpiecznej nawierzchni, ok. 120 m 2 i ustawienie urządzeń do rekreacji i zabawy dla dzieci. Całe przedsięwzięcie będzie zrealizowane na tyłach SP32, na terenie należącym do Szkoły. Plac będzie otwarty dla wszystkich.

Logo kategorii
6
Plac zabaw przy Plaży Miejskiej na ul.Księcia Józefa

Projekt dotyczy rozbudowy istniejącej już plaży miejskiej mieszczącej się przy ul. Księcia Józefa w Krakowie na terenie Kolejowego Klubu Wodnego 1929. Inwestycja polegać ma na zakupie urządzeń niezbędnych do powstania placu zabaw dla dzieci.

Logo kategorii
16
Strona Internetowa krakowskiego Zwierzyńca

Dzielnica Zwierzyniec, nie posiada własnej strony internetowej. Celem projektu jest zebranie na jednej stronie www informacji o historii, ludziach, architekturze i tradycji.

Logo kategorii
18
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
17
Akademia Decjusza

Akademia Decjusza - cykl wydarzeń promujących edukację kulturalną poprzez organizację: - rodzinnego kina letniego, - programu Dukaty Decjusza, - koncertów muzyki kameralnej, - pikniku rodzinnego Niedziela u Decjusza, - dni otwartych w Willi Decjusza.

Logo kategorii
21
Siłownia napowietrzna przy al. Focha

Celem projektu jest stworzenie wysoce profesjonalnego miejsca, w którym będzie można dbać o swoją kondycję fizyczną, a tym samym o zdrowie.

Logo kategorii
7
UTWARDZENIE POBOCZA ORAZ ZABEZPIECZENIE WAŁÓW ULICY EMAUS

Celem projektu jest ochrona i zabezpieczenie wałów (poprzez ustawienie betonowych donic na odcinku od al. Focha do drzewa znajdującego się przed ul. Przegon)  przed rozjeżdżaniem przez samochody wzdłuż ulicy Emaus, oraz wykonanie utwardzonego pobocza (szerokości ok 1,5 m) przy  ulicy Emaus wzdłużposesji nr 30  (budynek narożny Przegon / Emaus).

Logo kategorii
15
Przystanek kulturalny "Chełm"

Podniesienie poziomu estetycznego, technicznego i funkcjonalnego klubu oraz świadczonych w nim usług. Zwiększenie oferty programowej dla mieszkańców Dzielnicy VII powyżej 55 roku życia i organizacja zwierzynieckiego festiwalu piosenki letniej.

Logo kategorii
11
Rekreacyjne Przegorzały

Projekt zakłada wzbogacenie oferty rekreacyjnej dla mieszkańców osiedla Przegorzały oraz gości poprzez realizację bądź modernizację obiektów infrastrukturalnych umożliwiających aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Logo kategorii
13
Półwsie Zwierzynieckie - Nowy Porządek bez tranzytu!

Przedmiotem projektu jest zmiana organizacji ruchu na Półwsiu Zwierzynieckim w celu ograniczenia tranzytu przez tą część dzielnicy i zoptymalizowania ruchu pojazdów.

Logo kategorii
9
Salwator jak na dłoni.

Wykonanie ze stopu metali makiety Klasztoru ss. Norbertanek, Kaplicy Św. Małgorzaty oraz Kościoła Najświętszego Salwatora oraz ujścia rzeki Rudawy do Wisły.

Logo kategorii
12
Zwierzyniec Śpiewa - Warsztaty Chóralne

Projekt polega na przeprowadzeniu nieodpłatnych warsztatów chóralnych dla młodzieży i dorosłych w każdym wieku oraz organizacji koncertu finałowego. Celem projektu jest aktywizacja artystyczna i integracja międzypokoleniowa mieszkańców dzielnicy.

Logo kategorii
22
Plac zabaw pod Kopcem Piłsudskiego

Przedmiotem wniosku jest modernizacja istniejącego od 1964 roku placu zabaw zlokalizowanego pod Kopcem Piłsudskiego w Lesie Wolskim. Stworzenie nowoczesnego, bezpiecznego, przyjaznego i wpisującego się w otoczenie lasu miejsca zabaw.

Logo kategorii
3
Renowacja nawierzchni sali gimnastycznej w szkole 72

Bezpieczna, amortyzująca upadki nawierzchnia to marzenie kilkuset uczniów SP 72 i innych szkół zapraszanych na turnieje, a także dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych klubów sportowych korzystających z tej sali. Chcemy je spełnić.

×