Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów na które można było głosować w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2019 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
16
Stacje samoobsługowej naprawy roweru

Powstanie 4 dużych stacji samodzielnej naprawy roweru oraz 4 małych stacji. Stacje różnią się możliwościami i wyposażeniem, ale na każdej z nich dostępna jest pompka i narzędzia. Lokalizacje stacji wybiorą mieszkańcy w internetowym głosowaniu.

Logo kategorii
11
Profesjonalne zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Osiedli Dzielnicy

Logo kategorii
5
Zestawy piknikowe Dzielnicy XVIII

Projekt 'Zestawy piknikowe" obejmuje sfinansowanie i zakup zestawu piknikowego stół+ ławki, namioty, parasole ogrodowe, podłogę do tańczenia na potrzeby imprez plenerowych organizowanych w Dzielnicy XVIII.

Logo kategorii
13
Teatr bez barier

Celem projektu jest likwidacja barier architektonicznych w budynku Teatru Ludowego - Scena Duża, os. Teatralne 34, polegająca na umożliwieniu osobom z niepełnosprawnościami łatwy dostęp do pomieszczeń budynku teatru.

Logo kategorii
15
Pikniki tematyczne na Kopcu Wandy

Kopiec Wandy jest zabytkiem archeologicznym z VII wieku. Jest jednak obiektem mało znanym i zaniedbanym. Celem projektu jest przybliżenie i promocja miejsca poprzez cykl 3 pikników tematycznych (historycznego, archeologicznego oraz sąsiedzkiego).

Logo kategorii
10
Dzień Nowohucianina *

Dzień Nowohucianina odbyć miałby się 23 czerwca.Podczas święta dla mieszkańców Nowej Huty czekałyby niespodzianki, nagrody, darmowe posiłki oraz wieczorny koncert.

Logo kategorii
12
Chodnik przy Mościckiego

Remont chodnika przy ul. Mościckiego wzdłuż bloku 42  (osiedle Krakowiaków), do wysokości środków finansowych (40 000 zł). Chodnik jest w bardzo złym stanie, po opadach deszczu nie można po nim chodzić- płytki są stare, pokruszone, wystające..

Logo kategorii
6
Aleja Róż na nowo – cz. 1: wygodne siedziska na schodach

Na schodach prowadzących na dolny poziom placu w al. Róż wykonane zostaną wygodne siedziska, zaprojektowane indywidualnie dla tego miejsca. Dzięki temu powstanie dodatkowa przestrzeń do odpoczynku, a plac zyska na funkcjonalności i estetyce.

Logo kategorii
7
Urządzenie zabawowe w Ogródku Jordanowskim

Celem projektu jest doposażenie ogródka jordanowskiego w urządzenia zabawowe dla małych dzieci.

Logo kategorii
8
Siłownia pod chmurką -strefa relaksu

Stworzenie na terenie XI LO siłowni na powietrzu dla uczniów w godzinach pracy szkoły, a po lekcjach dla mieszkańców Dzielnicy XVIII/Dzielnic XVIII i XVI. Promocja aktywnego stylu życia, outdoor fitness zamiast komórki. Aktywizacja osób starszych.

Logo kategorii
4
Bajkowe graffiti-murale które zmieniają dziecięcą przestrzeń

to projekt który zmieni wizerunek naszej dzielnicy poprzez stworzenie wielkoformatowej grafiki z motywami bajek. Projekt ma na celu zapobiec dewastacji ścian, poprzez namalowanie na nim muralu który poprawi przestrzeń zabaw dzieci i rodziców

Logo kategorii
2
Nowohucki sad.

Stworzenie na terenie Nowej Huty,  działka nr 316/4 obr. 36 Nowa Huta położona przy ul. Karaszewicza-Tokarzewskiego  , ogrodu- sadu z owocowymi drzewami i krzewami. Nawiązanie do sielsko-wiejskich początków Nowej Huty oraz miejsce wypoczynku i edukacji dla mieszkańców i uczniów.

Logo kategorii
14
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
1
Usłyszmy się! nagłośnienie dla seniorów w Jędrusiu

W Klubie Jędruś od lat spotykają się seniorzy z całej dzielnicy. Organizują wydarzenia, koncerty, stworzyli też zespół Jędrusie, który swój program prezentuje w całym Krakowie. Ale zarówno dla zespołu jak i seniorów niezbędny jest zakup nagłośnienia

Logo kategorii
9
Wspieraj swój lokalny klub

Celem projektu jest wsparcie działalności sportowo-rekreacyjnej Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010 oraz wzmocnienie procesu utożsamiania się mieszkańców dzielnicy XVIII Nowa Huta z drużyną piłkarską Hutnika Kraków.

Logo kategorii
3
Kolorowa prasa do biblioteki zaprasza

Prenumerata prasy do kącików prasowych Filii nr 56 Biblioteki Kraków os. Zgody 7. Zaprenumerowana zostanie prasa codzienna, hobbystyczna, kobieca, motoryzacyjna oraz praca dla dzieci oraz rodziców.

×