Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów na które można było głosować w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2019 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
Logo kategorii
24
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
19
Dąb Niepodległości im. Antoniego Stawarza

Celem jest upamiętnienie 100 lecia odzyskania niepodległości, które zaczęło się na krakowskim Podgórzu 31 października 1918 roku, poprzez zasadzenie dębu upamiętniającego dowodzącego polskimi oddziałami kapitana Antoniego Stawarza i jego żołnierzy.

Logo kategorii
5
Bezpieczne dzieci-to świadome dzieci.

Doposażenie jednostki OSP Przewóz w niezbędny sprzęt ratowniczy oraz akcesoria do prowadzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa życia, przeprowadzanych w placówkach oświatowych.

Logo kategorii
14
Spotkania z literaturą

Organizacja otwartych spotkań z polskimi znanymi pisarzami w Parku im. W. Bednarskiego w okresie wiosenno-letnim

Logo kategorii
2
Seniorzy ćwiczą pod chmurką

Zajęcia sportowo-rekreacyjne dla seniorów

Logo kategorii
4
Trening samoobrony i asertywności dla dziewcząt

Dziewczęta są coraz częściej narażone na przemoc i napaści, także w szkole i internecie. Chcemy, by kilkadziesiąt dziewcząt od 7 do 17 lat nauczyło się bronić i odmawiać (np. używek) dzięki treningowi samoobrony i asertywności na Dzień Dziecka.

Logo kategorii
12
Zieleń zamiast słupków

Poprawa estetyki dzielnicy poprzez umieszczenie zieleni (np. w donicach) w ciągu ulic,gdzie parkowanie jest zabronione zarówno na jezdni jak i chodnikach.

Logo kategorii
17
Lekki tornister = zdrowe dziecko

Bezpłatna edukacja, diagnostyka oraz leczenie wad postawy u dzieci. Projekt obejmuje: warsztaty na temat: przyczyn przeciążeń kręgosłupa profesjonalne badania wad postawy zajęcia terapeutyczne dla uczniów zakwalifikowanych do leczenia

Logo kategorii
23
Zjazd na linie (tyrolka) dla dzieci w Parku Płaszów

Montaż urządzenia tj. linozjazdu przewidziano na działce 1/10 obr. 19 Podgórze, w zrealizowanej części Parku Ogrody Płaszów Etap I, na ul Myśliwskiej.

Logo kategorii
13
Bezpieczne kąpielisko nad Bagrami Wielkimi

Zadanie przewiduje zabezpieczenie terenu wodnego parku Bagry Wielkie przez ratowników wodnych zarówno na kąpielisku przy ul. Koziej jak również stałe patrole całego zbiornika.

Logo kategorii
18
Ptasi Park Kieszonkowy

Projekt zakłada rewitalizacje terenu zielonego przy ulicy Płaszowskiej.

Logo kategorii
9
Profesjonalne zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Podgórza.

Logo kategorii
15
Orlikowe granie

Projekt dotyczy zaplecza i otoczenia boisk orlika przy ul. Myśliwskiej 67 w Krakowie. Będzie to wymiana podłóg w pawilonach oraz części ogrodzenia, uzupełnienie wyposażenia o wyświetlacz wyników, ławki, markizę i dwa stoły do tenisa stołowego.

Logo kategorii
7
Chodnik zamiast błota - do tramwaju suchą stopą w Płaszowie

Projekt obejmuje połączenie chodnikiem ciągu pieszego ulicy Lipskiej z chodnikiem osiedla położonego przy ulicy Bagrowej.

Logo kategorii
16
STOP utonięciom !

Zadanie ma na celu doposażenie ratowników wodnych, w sprzęt ratujący życie i zdrowie mieszkańców Krakowa na terenach przywodnych. Planowany jest również zakup materiałów edukacyjnych, promujących bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Logo kategorii
20
Zieleń wzdłuż ulicy Dworcowej

Projekt przewiduje zazielenienie ulicy Dworcowej.

Logo kategorii
22
Bezpieczeństwo i zabawa!

Wymiana nawierzchni betonowej i ogrodzenie piłkochwytem boiska sportowego przy Szkole Podstawowej.

Logo kategorii
11
Kulturalne Bagry

Projekt polega na realizacji cyklu warsztatów i spotkań, których celem jest animacja kulturalna oraz integracja mieszkańców i gości odwiedzających okolice Parku Bagry Wielkie. Rozwijająca się okolica pozbawiona jest instytucji kultury. Przedsięwzięci

Logo kategorii
21
Zielony Skwer przy ul. Lipskiej

Proponujemy wykonanie zielonego skweru o charakterze rekreacyjnym dla mieszkańców w każdym przedziale wiekowym. Projekt przewiduje zagospodarowanie obecnego terenu alejkami, nasadzenie drzew i krzewów oraz ławki i kosze na śmieci.

Logo kategorii
6
Rewitalizacja zabytkowego stadionu Korony Kraków

Rewitalizacja zabytkowego stadionu Korony Kraków - najpiękniej położonego obiektu sportowego w Krakowie ma na celu przywrócenie temu miejscu funkcji estetycznej, wypoczynkowej oraz rekreacyjnej poprzez modernizację infrastruktury.

Logo kategorii
10
Podgórski Klub Juniora

Podgórski Klub Juniora to oferta zajęć edukacyjnych i duża porcja dobrej zabawy dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 4-6 lat i 7-10 lat. Zajęcia odbywać się będą w niedziele w godz. 10.00-13.00 w zblokowanych w jedną całość zajęciach.

Logo kategorii
1
Rynek Podgórski bez reklam

Zmiana sposobu wykorzystania tablic stojących przy Rynku Podgórskim - zamiast tablic ogłoszeniowych zdjęcia archiwalne Rynku Podgórskiego i Podgórza.

Logo kategorii
3
Siatka dzieli - siatka łączy

Projekt modernizacji polegać ma na wymianie nawierzchni boiska, ogrodzeniu go i wyposażeniu w sprzęt niezbędny do gry w koszykówkę i siatkówkę. Boisko zostanie ogrodzone siatką sportową. Wokół zaplanowano rewitalizację pasa zieleni.

Logo kategorii
8
Nowe życie kolorowych schodów

Projekt przewiduje odremontowanie kolorowych schodów na ul. Tatrzańskiej

×