Zadanie przewiduje zabezpieczenie terenu wodnego parku Bagry Wielkie przez ratowników wodnych zarówno na kąpielisku przy ul. Koziej jak również stałe patrole całego zbiornika.
Projekt obejmuje połączenie chodnikiem ciągu pieszego ulicy Lipskiej z chodnikiem osiedla położonego przy ulicy Bagrowej.
Projekt polega na realizacji cyklu warsztatów i spotkań, których celem jest animacja kulturalna oraz integracja mieszkańców i gości odwiedzających okolice Parku Bagry Wielkie. Rozwijająca się okolica pozbawiona jest instytucji kultury. Przedsięwzięci
Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Podgórza.
Projekt zakłada rewitalizacje terenu zielonego przy ulicy Płaszowskiej.
Zmiana sposobu wykorzystania tablic stojących przy Rynku Podgórskim - zamiast tablic ogłoszeniowych zdjęcia archiwalne Rynku Podgórskiego i Podgórza.
Projekt przewiduje odremontowanie kolorowych schodów na ul. Tatrzańskiej
Wymiana nawierzchni betonowej i ogrodzenie piłkochwytem boiska sportowego przy Szkole Podstawowej.
Organizacja otwartych spotkań z polskimi znanymi pisarzami w Parku im. W. Bednarskiego w okresie wiosenno-letnim
Projekt modernizacji polegać ma na wymianie nawierzchni boiska, ogrodzeniu go i wyposażeniu w sprzęt niezbędny do gry w koszykówkę i siatkówkę. Boisko zostanie ogrodzone siatką sportową. Wokół zaplanowano rewitalizację pasa zieleni.
Celem jest upamiętnienie 100 lecia odzyskania niepodległości, które zaczęło się na krakowskim Podgórzu 31 października 1918 roku, poprzez zasadzenie dębu upamiętniającego dowodzącego polskimi oddziałami kapitana Antoniego Stawarza i jego żołnierzy.
Bezpłatna edukacja, diagnostyka oraz leczenie wad postawy u dzieci. Projekt obejmuje: warsztaty na temat: przyczyn przeciążeń kręgosłupa profesjonalne badania wad postawy zajęcia terapeutyczne dla uczniów zakwalifikowanych do leczenia
Rewitalizacja zabytkowego stadionu Korony Kraków - najpiękniej położonego obiektu sportowego w Krakowie ma na celu przywrócenie temu miejscu funkcji estetycznej, wypoczynkowej oraz rekreacyjnej poprzez modernizację infrastruktury.
Projekt dotyczy zaplecza i otoczenia boisk orlika przy ul. Myśliwskiej 67 w Krakowie. Będzie to wymiana podłóg w pawilonach oraz części ogrodzenia, uzupełnienie wyposażenia o wyświetlacz wyników, ławki, markizę i dwa stoły do tenisa stołowego.
Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.
Proponujemy wykonanie zielonego skweru o charakterze rekreacyjnym dla mieszkańców w każdym przedziale wiekowym. Projekt przewiduje zagospodarowanie obecnego terenu alejkami, nasadzenie drzew i krzewów oraz ławki i kosze na śmieci.
Poprawa estetyki dzielnicy poprzez umieszczenie zieleni (np. w donicach) w ciągu ulic,gdzie parkowanie jest zabronione zarówno na jezdni jak i chodnikach.
Podgórski Klub Juniora to oferta zajęć edukacyjnych i duża porcja dobrej zabawy dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 4-6 lat i 7-10 lat. Zajęcia odbywać się będą w niedziele w godz. 10.00-13.00 w zblokowanych w jedną całość zajęciach.
Montaż urządzenia tj. linozjazdu przewidziano na działce 1/10 obr. 19 Podgórze, w zrealizowanej części Parku Ogrody Płaszów Etap I, na ul Myśliwskiej.
Zadanie ma na celu doposażenie ratowników wodnych, w sprzęt ratujący życie i zdrowie mieszkańców Krakowa na terenach przywodnych. Planowany jest również zakup materiałów edukacyjnych, promujących bezpieczny wypoczynek nad wodą.
Dziewczęta są coraz częściej narażone na przemoc i napaści, także w szkole i internecie. Chcemy, by kilkadziesiąt dziewcząt od 7 do 17 lat nauczyło się bronić i odmawiać (np. używek) dzięki treningowi samoobrony i asertywności na Dzień Dziecka.
Doposażenie jednostki OSP Przewóz w niezbędny sprzęt ratowniczy oraz akcesoria do prowadzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa życia, przeprowadzanych w placówkach oświatowych.