Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów na które można było głosować w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2019 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
Logo kategorii
15
Amfiteatr w ogrodzie Samorządowego Przedszkola nr 123

Proponujemy organizowanie Tęczowego Festiwalu Talentów, na którym swoje umiejętności zaprezentują dzieci i młodzież z naszej Dzielnicy. Festiwal mógłby na stałe wpisać się w kalendarz uroczystości promujących naszą Dzielnicę w Krakowie.

Logo kategorii
14
75 cali interaktywnej nauki i zabawy – super-monitor dla MDK

Zakup 75-calowego interaktywnego monitora wraz z oprzyrządowaniem - kartą sieciową, komputerem OPS, minikomputerem i mobilnym statywem. Pozwalający na prowadzenie nauki i zabawy z czynnym udziałem dzieci.

Logo kategorii
17
Skwer "Czerwonego Prądnika" - Integracja mieszkańców

Wykonaniu alejek z kostki, instalacji stołów do szachów i pingponga, oraz ławek. Skwer ten umożliwiłby spotykanie się mieszkańcom uliczek, spędzenie czasu na rozmowach, sporcie.

Logo kategorii
9
Pogromcy nudy II

Doposażenie Młodzieżowego Domu Kultury przy al. 29 Listopada 10 w ciekawe sprzęty animacyjne, które będą wykorzystywane w czasie zajęć w okresie ferii zimowych, wakacji, imprez rodzinnych oraz zajęć dla uczniów pobliskich placówek edukacyjnych.

Logo kategorii
6
Profesjonalne zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie dzielnicy Prądnik Czerwony, Wieczysta, Ugorek

Logo kategorii
12
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
13
Rabaty kwiatowe odstraszające kleszcze i komary

Celem projektu jest stworzenie rabat kwiatowych skutecznie odstraszających kleszcze i komary. Rabaty będą zlokalizowane w pobliżu miejsc zabaw dzieci oraz wypoczynku dorosłych. Oprócz ochrony przed insektami rabaty kwiatowe upiększą naszą dzielnicę.

Logo kategorii
4
Na rolkach do pracy w dzielnicy III

Projekt zakłada wyasfaltowanie chodnika wzdłuż ulicy Pilotów od Ronda Młyńskiego do ulicy Bajana  i ustawienie tablicy popularyzującej jazdę na rolkach, deskorolkach lub hulajnogach.

Logo kategorii
18
Zielona Olsza II

Celem projektu jest zagospodarowanie i uporządkowanie terenu zielonego pomiędzy blokami na terenie osiedla Olsza II (m.in nasadzenia drzew, krzewów, roślinności pyłochwytnej oraz remonty alejek) .

Logo kategorii
7
Chodnik zamiast błota. Trakt pieszy Śliczna-Kantora-Ostatnia

Około 100-m chodnik Śliczna - Kantora - Ostatnia byłby logicznym uzupełnieniem trasy pieszej łączącej osiedla mieszkaniowe przy Ślicznej i Kantora innymi chodnikami biegnącymi do ul. Mogilskiej. Obecnie ta trasa to wydeptana ścieżka ziemna.

Logo kategorii
1
Zewnętrzna siłownia w Parku Zaczarowanej Dorożki

Siłownie plenerowe zyskują na popularności bowiem aktywność fizyczna jest jedną z podstaw zdrowego trybu życia. Urządzenia siłowni zewnętrznej są zwykle tak dobrane, aby mogły ćwiczyć osoby w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej.

Logo kategorii
5
Częściowy remont chodnika na ul. Wielniawskiego

Projekt zakłada remont chodnika na ul. Wieniawskiego po stronie numerów parzystych od nr 2 do wyczerpania środków.

Logo kategorii
3
Lekki tornister = zdrowe dziecko

Bezpłatna edukacja, diagnostyka oraz leczenie wad postawy u dzieci. Projekt obejmuje: • warsztaty na temat przyczyn przeciążeń kręgosłupa • profesjonalne badania wad postawy • zajęcia terapeutyczne dla uczniów zakwalifikowanych do leczenia

Logo kategorii
10
Bez psich kupek!

Zalegające na trawnikach odchody są nieestetyczne i zagrażają zdrowiu dzieci. Celem projektu jest montaż na terenie Dzielnicy III 65 koszy na psie kupy, które ułatwią właścicielom sprzątanie po swoich pupilach.

Logo kategorii
2
Dzielnicowe Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Starszym

Projekt ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym i starszym w pokonywaniu barier architektonicznych i przeciwdziałaniu izolacji od społeczeństwa.

Logo kategorii
8
Godła eskadr na estakadzie na 100-lecie polskiego lotnictwa

Zawieszenie godeł polskich eskadr na estakadzie im. gen. pil. Mateusza Iżyckiego jako wyraz uczczenia 100-lecia polskiego lotnictwa przypadającego w 2018 r. Sama estakada jak i cała dzielnica 3 mają silne tradycje lotnicze.

Logo kategorii
16
Remont chodnika do szkoły podstawowej nr 128

Remont chodnika do szkoły podstawowej nr 128 od ul. Ułanów do bramki wejściowej na teren szkoły.

Logo kategorii
11
Zaczytaj się w Krakowie

Zaczytaj się w Krakowie, to projekt przeznaczony dla tych, którzy lubią czytać. Zasada jest prosta. Idziesz do najbliżej biblioteki w Swojej dzielnicy, pobierasz kod, dzięki któremu przenosisz się do Świata wybranej książki.

×