Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
14
Mamo, tato! Sprawdź jak się rozwijam.

Rodzice mają dostęp do różnych źródeł opisujących prawidłowy rozwój dzieci. Jednak często, nawet po przeczytaniu artykułów, książek i publikacji, nie są pewni, czy ich maleństwa rozwijają się prawidłowo dlatego należy zapewnić im dostęp do wiedzy.

15
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

6
REMONTY ULIC: SAWICZEWSKICH, TAKLIŃSKIEGO I GUMOWSKIEGO

Dzięki realizacji tego zadania zostaną wyremontowane ulice i chodniki, które wymagają pilnych napraw. Remonty wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy.

3
Nowa nawierzchnia na ul.Taklińskiego

Projekt zakłada wymianę starej nawierzchni asfaltowej na nową. Obecny stan nawierzchni ul.Taklińskiego jest w bardzo złym stanie.

25
REMONT NAWIERZCHNI ULIC GRZEPSKIEGO

W ramach projektu wyremontowana zostanie nawierzchnie ulicy S. Grzepskiego. Realizacja zadania wpłynie na poprawę bezpieczeństwa Mieszkańców i estetykę otoczenia.

4
Przyjęty do realizacji
Paczki świąteczne dla Seniorów zamieszkałych na terenie Dzielnicy X Swoszowice

Projekt zakłada przygotowanie paczek świątecznych dla Seniorów powyżej 60 roku życia, zamieszkałych na terenie Dzielnicy X Swoszowice, jako wyraz pamięci i uznania za angażowanie się w życie społeczne lokalnej społeczności.

5
Przyjęty do realizacji
ul. Miejscowa w Opatkowicach wymiana nawierzchni ulicy.

Projekt zakłada wymianę nawierzchni na ul. Miejscowej oraz remont poboczy.

2
Przyjęty do realizacji
Patrole Policji na terenie Dzielnicy X Swoszowice

Projekt zakłada dodatkowe patrole policji na terenie Dzielnicy ze szczególnym uwzględnieniem osiedli Opatkowice, Swoszowice, Wróblowice,Soboniowice, Rajsko. W ostatnim okresie na terenie ww osiedli miały miejsce incydenty kradzieży, zakłócania porządku, włamania do domów oraz samochodów.

21
Przyjęty do realizacji
Rodzinne spacery po Krakowie

Spacer z zajęciami terenowymi angażującymi dzieci. Trasy będą miały jak najwięcej przyrodniczych niezwykłości, gdzie dzieci zaopatrzone w lupki, taśmy i pojemniki do zbierania zamienią się w prawdziwych przyrodników-naukowców.

7
Przyjęty do realizacji
BUDOWA NOWYCH MIEJSC REKREACJI NA 3 OSIEDLACH DZIELNICY X

Projekt obejmuje remont, modernizację lub zagospodarowanie miejsc przeznaczonych do rekreacji na terenie 2 osiedli Dzielnicy X: Klin, Opatkowic, Swoszowic. Dzięki zagospodarowaniu tych miejsc Mieszkańcy będą chętniej korzystać z miejsc rekreacji.

28
Przyjęty do realizacji
STRAŻACY OCHOTNICY DLA NASZEJ DZIELNICY

Projekt ma na celu doposażyć jednostkę OSP Zbydniowice w nowe ubrania specjalne, sprzęt łączności, automatyczny defibrylator zewnętrzny, zestaw fantomów szkoleniowych do reanimacji, pralkę i suszarkę do ubrań specjalnych oraz materiały edukacyjne.

12
Przyjęty do realizacji
Ogólnodostępne zajęcia biegowe na terenie Dzielnicy X

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli: Swoszowice, Wróblowice, Opatkowice i Kliny.

29
Przyjęty do realizacji
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

26
Przyjęty do realizacji
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

23
Przyjęty do realizacji
Pracownia wsparcia i rozwoju dla dzieci i młodzieży

Cykle warsztatów o tematyce , społeczno- psychologicznej dla dzieci i młodzieży (warsztaty logopedyczne , kreatywne, logorytmiczne, trening umiejętności społecznych) wspierające walkę ze skutkami pandemii i izolacji.

17
Przyjęty do realizacji
Biblioteka dla Ciebie – przyjemne z pożytecznym

Projekt dotyczy : zakupu nowości wydawniczych, audiobooków, kodów dostępu do platformy e-booków, dofinansowania działalności kulturalno-edukacyjnej, zakupu wyposażenia do prowadzenia działalności kulturalno-edukacyjnej Filii 35 .

22
Warsztaty rękodzielnicze

Cykl warsztatów zachęcających uczestników do wykonywania rzeczy samodzielnie zamiast sięgania po "gotowce", skierowany do wszystkich grup wiekowych i całych rodzin. 4 bloki: projektowanie i szycie, stolarstwo i majsterkowanie, ceramika, florystyka

24
Przyjęty do realizacji
REMONT CHODNIKÓW: BOROWINOWA, ŻELAZOWSKIEGO, CHAŁUBIŃSKIEGO

Wyremontowane zostaną chodniki wzdłuż ulicy Borowinowej, R. Żelazowskiego, T. Chałubińskiego oraz będą zamontowane ławki  przy ul. Merkuriusza Polskiego, Myślenickiej i Sztaudyngera.