Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
23
Pracownia wsparcia i rozwoju dla dzieci i młodzieży

Cykle warsztatów o tematyce , społeczno- psychologicznej dla dzieci i młodzieży (warsztaty logopedyczne , kreatywne, logorytmiczne, trening umiejętności społecznych) wspierające walkę ze skutkami pandemii i izolacji.

29
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

6
REMONTY ULIC: SAWICZEWSKICH, TAKLIŃSKIEGO I GUMOWSKIEGO

Dzięki realizacji tego zadania zostaną wyremontowane ulice i chodniki, które wymagają pilnych napraw. Remonty wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy.

24
REMONT CHODNIKÓW: BOROWINOWA, ŻELAZOWSKIEGO, CHAŁUBIŃSKIEGO

Wyremontowane zostaną chodniki wzdłuż ulicy Borowinowej, R. Żelazowskiego, T. Chałubińskiego oraz będą zamontowane ławki  przy ul. Merkuriusza Polskiego, Myślenickiej i Sztaudyngera.

3
Nowa nawierzchnia na ul.Taklińskiego

Projekt zakłada wymianę starej nawierzchni asfaltowej na nową. Obecny stan nawierzchni ul.Taklińskiego jest w bardzo złym stanie.

14
Mamo, tato! Sprawdź jak się rozwijam.

Rodzice mają dostęp do różnych źródeł opisujących prawidłowy rozwój dzieci. Jednak często, nawet po przeczytaniu artykułów, książek i publikacji, nie są pewni, czy ich maleństwa rozwijają się prawidłowo dlatego należy zapewnić im dostęp do wiedzy.

7
BUDOWA NOWYCH MIEJSC REKREACJI NA 3 OSIEDLACH DZIELNICY X

Projekt obejmuje remont, modernizację lub zagospodarowanie miejsc przeznaczonych do rekreacji na terenie 2 osiedli Dzielnicy X: Klin, Opatkowic, Swoszowic. Dzięki zagospodarowaniu tych miejsc Mieszkańcy będą chętniej korzystać z miejsc rekreacji.

17
Biblioteka dla Ciebie – przyjemne z pożytecznym

Projekt dotyczy : zakupu nowości wydawniczych, audiobooków, kodów dostępu do platformy e-booków, dofinansowania działalności kulturalno-edukacyjnej, zakupu wyposażenia do prowadzenia działalności kulturalno-edukacyjnej Filii 35 .

4
Paczki świąteczne dla Seniorów zamieszkałych na terenie Dzielnicy X Swoszowice

Projekt zakłada przygotowanie paczek świątecznych dla Seniorów powyżej 60 roku życia, zamieszkałych na terenie Dzielnicy X Swoszowice, jako wyraz pamięci i uznania za angażowanie się w życie społeczne lokalnej społeczności.

26
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

15
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

21
Rodzinne spacery po Krakowie

Spacer z zajęciami terenowymi angażującymi dzieci. Trasy będą miały jak najwięcej przyrodniczych niezwykłości, gdzie dzieci zaopatrzone w lupki, taśmy i pojemniki do zbierania zamienią się w prawdziwych przyrodników-naukowców.

2
Patrole Policji na terenie Dzielnicy X Swoszowice

Projekt zakłada dodatkowe patrole policji na terenie Dzielnicy ze szczególnym uwzględnieniem osiedli Opatkowice, Swoszowice, Wróblowice,Soboniowice, Rajsko. W ostatnim okresie na terenie ww osiedli miały miejsce incydenty kradzieży, zakłócania porządku, włamania do domów oraz samochodów.

12
Ogólnodostępne zajęcia biegowe na terenie Dzielnicy X

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli: Swoszowice, Wróblowice, Opatkowice i Kliny.

22
Warsztaty rękodzielnicze

Cykl warsztatów zachęcających uczestników do wykonywania rzeczy samodzielnie zamiast sięgania po "gotowce", skierowany do wszystkich grup wiekowych i całych rodzin. 4 bloki: projektowanie i szycie, stolarstwo i majsterkowanie, ceramika, florystyka

28
STRAŻACY OCHOTNICY DLA NASZEJ DZIELNICY

Projekt ma na celu doposażyć jednostkę OSP Zbydniowice w nowe ubrania specjalne, sprzęt łączności, automatyczny defibrylator zewnętrzny, zestaw fantomów szkoleniowych do reanimacji, pralkę i suszarkę do ubrań specjalnych oraz materiały edukacyjne.

5
ul. Miejscowa w Opatkowicach wymiana nawierzchni ulicy.

Projekt zakłada wymianę nawierzchni na ul. Miejscowej oraz remont poboczy.

25
REMONT NAWIERZCHNI ULIC GRZEPSKIEGO

W ramach projektu wyremontowana zostanie nawierzchnie ulicy S. Grzepskiego. Realizacja zadania wpłynie na poprawę bezpieczeństwa Mieszkańców i estetykę otoczenia.