Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
26
MUZYKA WŚRÓD DRZEW - kameralne koncerty plenerowe

Projekt przewiduje realizację cyklu niedzielnych kameralnych koncertów muzyki klasycznej i rozrywkowej, adresowanych do osób w każdym wieku, na terenach rekreacyjnych Dzielnicy - np. nad Zalewem Nowohuckim, na Plantach Bieńczyckich i innych.

35
BAWMY SIĘ DŁUŻEJ

ZADANIE POLEGA NA WYKONANIU OŚWIETELNIA NA PLACACH ZABAW NA TERENIE DZIELNICY XVI na os. Kalinowym 9, os. Jagiellońskim 9, os. Albertyńskim 30

10
Zielone Bieńczyce

Zazieleńmy naszą Dzielnicę. Projekt zakłada przeprowadzenie nowych nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów na terenie Dzielnicy XVI Bieńczyce.

33
MIASTECZKO DROGOWE DLA DZIECI

ZADANIE POLEGA NA WYKONANIU MIASTECZKA DROGOWEGO DLA DZIECI, NA TERENIE KTÓREGO MOGŁY BY UCZYĆ SIĘ PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO

31
Rośliny miododajne w Bieńczycach

Nasadzenie roślin miododajnych i nie tylko na terenie Bieńczyc. Łączymy atrakcyjny wygląd i zapach miododajnych roślin z pożytkiem jakie one przynoszą przyrodzie. Ekologiczne podejście do zieleni w mieście również jako baza pokarmowa dla ptaków.

12
Moja piaskownica - nowe urządzenia na placach zabaw

Zadanie polega na dołożenia, dobudowaniu do istniejących piaskownic przy placach zabaw na terenie dzielnicy XVI Bieńczyce zadaszenia które będzie chronić przed słońcem. Dodatkowo w zadaniu planowane jest dołożenie nowych urządzeń. Projekt dotyczy placów zabaw: ul Fatimska, os. Kazimierzowskie 7, os. Jagiellońskie 10, os. Strusia 4, os. Kalinowe 4 lub inne na terenie dzielnicy XVI Bieńczyce.

34
BIEŃCZYCKA FONTANNA - co to za Planty, bez żadnej fontanny?

Fontanna na Plantach Bieńczyckich, będzie pięknym dopełnieniem zieleni i kwiatów, które się tam znajdują. Znacząco podniesie atrakcyjność tego miejsca. Usytuowana przy nasadzeniach lawendy, w upalny dzień stworzy klimat bieńczyckiej Prowansji.

7
Kwitnące Magnolie w Bieńczycach

Magnolia kojarzona ze szlachetnością i kobiecą delikatnością, jest również swego rodzaju botanicznym fenomenem. Zadanie polega na nasadzeniu we wskazanych miejscach pięknych Magnolii.

4
OŚWIETLMY NAJNIEBEZPIECZNIEJSZE zakamarki w Bieńczycach 💡

Zadanie polega na sukcesywnym doświetleniu najbardziej niebezpiecznych i ciemnych miejsc na terenie dzielnicy Bieńczyce.

3
Bezpiecznym chodnikiem bezpiecznie nad staw!

Staw przy ulicy Kaczeńcowej jest cudowny miejscem do wypoczynku, jednak na chwilę obecną droga prowadząca do stawu pozbawiona jest właściwego chodnika. Wspólnie zadbajmy o to, aby móc bezpiecznie i komfortowo dotrzeć na staw.

2
Bezpieczni Na Straży Bezpieczeństwa

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy poprzez zakup wyposażenia dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie Z projektu w sposób pośredni skorzysta każdy mieszkaniec i osoby pracujące na terenie chronionym.

25
NOWA HUTA POMAGA-Wspieramy Pikniki

Projekt polega na zakupie wyposażenia plenerowego i materiałów animacyjnych na potrzeby organizacji społecznych pikników na terenie Nowej Huty (np. nad Zalewem Nowohuckim).

9
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

6
STAW przy Kaczeńcowej – działania proekologiczne - etap 2

✘ Oczyszczenie zbiornika - druga część zbiornika wymaga odmulenia - przyłącz się do akcji i oddają maksymalną ilość głosów aby można było kontynuować prace rozpoczęte w 2020r. ✘ Budki lęgowe dla ptaków

17
Bezpieczne osiedla, bezpieczne Planty Bieńczyckie

Wykonanie monitoringu miejskiego, który obejmie swym zasięgiem plac zabaw przed blokiem numer 6 do bloku numer 7 wraz z zrewitalizowanym skwerem z ławeczka Józefa Strusia, oraz część Plant Bieńczyckich między kościołem a placem zabaw dla dzieci.

8
KSIĄŻKI DLA BIBLIOTEKI

Uzupełnienie zbiorów i rozszerzenie zakresu usług w filiach Biblioteki Kraków znajdujących się na terenie Dzielnicy XVI, poprzez zakup nowości wydawniczych, gier planszowych oraz kodów do platformy udostępniającej książki w formie e-booków.

11
Zaczytaj się w Bieńczycach

Zaczytaj się w Bieńczycach, to projekt przeznaczony dla tych, którzy lubią czytać. Zasada jest prosta idziesz do najbliższej biblioteki w swojej dzielnicy, pobierasz kod, wczytujesz go na platformie i przenosisz się do Świata wybranej książki. Dodatkowy zakup książek da możliwość dostępu do nowości wydawniczych.

29
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

24
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

15
Wyremontujmy parkingi w os. J. Strusia !

Remont części parkingu przed blokiem numer 7i 6 w os. J. Strusia. Miejsca parkingowe na działce oznaczonej numerem 157/1,stanowiącej Planty Bieńczyckie. Długość odcinka miejsc parkingowych do remontu przed bl nr 6, to ok.80 m i 100 m przed bl.7

32
Bezpieczne Planty Bieńczyckie

ZADANIE POLEGA NA WYKONANIU REMONTU NAWIERZCHNI NAJBARDZIEJ ZNISZCZONYCH ALEJEK NA PLANTACH BIEŃCZYCKICH

21
Kwiatowy skwer na Plantach Bieńczyckich

Projekt zakłada stworzenie kwiatowego skweru w miejscu, nieużywanego asfaltowego koła o średnicy około 16 m. Realizacja projektu przyczyni się to do poprawy estetyki terenu, a ponadto będzie zachęci mieszkańców do wypoczynku w tym miejscu.

5
Bieńczyckie remonty chodników

Projekt obejmuje naprawę najbardziej zniszczonych odcinków chodników na terenie dzielnicy Bieńczyce.

27
KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla osób w wieku 50+

Zadanie polega na organizacji bezpłatnych kursów języka angielskiego dla osób początkujących w wieku 50+. Kursy nauczą podstaw komunikacji w tym języku, przydatnych na co dzień, w podróżach i spotkaniach z turystami odwiedzającymi Kraków.