Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
7
Kwitnące Magnolie w Bieńczycach

Magnolia kojarzona ze szlachetnością i kobiecą delikatnością, jest również swego rodzaju botanicznym fenomenem. Zadanie polega na nasadzeniu we wskazanych miejscach pięknych Magnolii.

27
Przyjęty do realizacji
KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla osób w wieku 50+

Zadanie polega na organizacji bezpłatnych kursów języka angielskiego dla osób początkujących w wieku 50+. Kursy nauczą podstaw komunikacji w tym języku, przydatnych na co dzień, w podróżach i spotkaniach z turystami odwiedzającymi Kraków.

3
Bezpiecznym chodnikiem bezpiecznie nad staw!

Staw przy ulicy Kaczeńcowej jest cudowny miejscem do wypoczynku, jednak na chwilę obecną droga prowadząca do stawu pozbawiona jest właściwego chodnika. Wspólnie zadbajmy o to, aby móc bezpiecznie i komfortowo dotrzeć na staw.

15
Wyremontujmy parkingi w os. J. Strusia !

Remont części parkingu przed blokiem numer 7i 6 w os. J. Strusia. Miejsca parkingowe na działce oznaczonej numerem 157/1,stanowiącej Planty Bieńczyckie. Długość odcinka miejsc parkingowych do remontu przed bl nr 6, to ok.80 m i 100 m przed bl.7

2
Bezpieczni Na Straży Bezpieczeństwa

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy poprzez zakup wyposażenia dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie Z projektu w sposób pośredni skorzysta każdy mieszkaniec i osoby pracujące na terenie chronionym.

9
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

29
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

21
Kwiatowy skwer na Plantach Bieńczyckich

Projekt zakłada stworzenie kwiatowego skweru w miejscu, nieużywanego asfaltowego koła o średnicy około 16 m. Realizacja projektu przyczyni się to do poprawy estetyki terenu, a ponadto będzie zachęci mieszkańców do wypoczynku w tym miejscu.

35
BAWMY SIĘ DŁUŻEJ

ZADANIE POLEGA NA WYKONANIU OŚWIETELNIA NA PLACACH ZABAW NA TERENIE DZIELNICY XVI na os. Kalinowym 9, os. Jagiellońskim 9, os. Albertyńskim 30

25
NOWA HUTA POMAGA-Wspieramy Pikniki

Projekt polega na zakupie wyposażenia plenerowego i materiałów animacyjnych na potrzeby organizacji społecznych pikników na terenie Nowej Huty (np. nad Zalewem Nowohuckim).

4
Przyjęty do realizacji
OŚWIETLMY NAJNIEBEZPIECZNIEJSZE zakamarki w Bieńczycach 💡

Zadanie polega na sukcesywnym doświetleniu najbardziej niebezpiecznych i ciemnych miejsc na terenie dzielnicy Bieńczyce.

24
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

6
Przyjęty do realizacji
STAW przy Kaczeńcowej – działania proekologiczne - etap 2

✘ Oczyszczenie zbiornika - druga część zbiornika wymaga odmulenia - przyłącz się do akcji i oddają maksymalną ilość głosów aby można było kontynuować prace rozpoczęte w 2020r. ✘ Budki lęgowe dla ptaków

5
Przyjęty do realizacji
Bieńczyckie remonty chodników

Projekt obejmuje naprawę najbardziej zniszczonych odcinków chodników na terenie dzielnicy Bieńczyce.

31
Rośliny miododajne w Bieńczycach

Nasadzenie roślin miododajnych i nie tylko na terenie Bieńczyc. Łączymy atrakcyjny wygląd i zapach miododajnych roślin z pożytkiem jakie one przynoszą przyrodzie. Ekologiczne podejście do zieleni w mieście również jako baza pokarmowa dla ptaków.

32
Bezpieczne Planty Bieńczyckie

ZADANIE POLEGA NA WYKONANIU REMONTU NAWIERZCHNI NAJBARDZIEJ ZNISZCZONYCH ALEJEK NA PLANTACH BIEŃCZYCKICH

26
MUZYKA WŚRÓD DRZEW - kameralne koncerty plenerowe

Projekt przewiduje realizację cyklu niedzielnych kameralnych koncertów muzyki klasycznej i rozrywkowej, adresowanych do osób w każdym wieku, na terenach rekreacyjnych Dzielnicy - np. nad Zalewem Nowohuckim, na Plantach Bieńczyckich i innych.

8
Przyjęty do realizacji
KSIĄŻKI DLA BIBLIOTEKI

Uzupełnienie zbiorów i rozszerzenie zakresu usług w filiach Biblioteki Kraków znajdujących się na terenie Dzielnicy XVI, poprzez zakup nowości wydawniczych, gier planszowych oraz kodów do platformy udostępniającej książki w formie e-booków.

12
Moja piaskownica - nowe urządzenia na placach zabaw

Zadanie polega na dołożenia, dobudowaniu do istniejących piaskownic przy placach zabaw na terenie dzielnicy XVI Bieńczyce zadaszenia które będzie chronić przed słońcem. Dodatkowo w zadaniu planowane jest dołożenie nowych urządzeń. Projekt dotyczy placów zabaw: ul Fatimska, os. Kazimierzowskie 7, os. Jagiellońskie 10, os. Strusia 4, os. Kalinowe 4 lub inne na terenie dzielnicy XVI Bieńczyce.

34
Przyjęty do realizacji
BIEŃCZYCKA FONTANNA - co to za Planty, bez żadnej fontanny?

Fontanna na Plantach Bieńczyckich, będzie pięknym dopełnieniem zieleni i kwiatów, które się tam znajdują. Znacząco podniesie atrakcyjność tego miejsca. Usytuowana przy nasadzeniach lawendy, w upalny dzień stworzy klimat bieńczyckiej Prowansji.

11
Przyjęty do realizacji
Zaczytaj się w Bieńczycach

Zaczytaj się w Bieńczycach, to projekt przeznaczony dla tych, którzy lubią czytać. Zasada jest prosta idziesz do najbliższej biblioteki w swojej dzielnicy, pobierasz kod, wczytujesz go na platformie i przenosisz się do Świata wybranej książki. Dodatkowy zakup książek da możliwość dostępu do nowości wydawniczych.

10
Przyjęty do realizacji
Zielone Bieńczyce

Zazieleńmy naszą Dzielnicę. Projekt zakłada przeprowadzenie nowych nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów na terenie Dzielnicy XVI Bieńczyce.

17
Bezpieczne osiedla, bezpieczne Planty Bieńczyckie

Wykonanie monitoringu miejskiego, który obejmie swym zasięgiem plac zabaw przed blokiem numer 6 do bloku numer 7 wraz z zrewitalizowanym skwerem z ławeczka Józefa Strusia, oraz część Plant Bieńczyckich między kościołem a placem zabaw dla dzieci.

33
MIASTECZKO DROGOWE DLA DZIECI

ZADANIE POLEGA NA WYKONANIU MIASTECZKA DROGOWEGO DLA DZIECI, NA TERENIE KTÓREGO MOGŁY BY UCZYĆ SIĘ PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO