Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
44
Zadbajmy o wzrok naszych dzieci

Zajęcia treningu wzroku dla dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców, prowadzone przez dyplomowanego instruktora. Zabawy, ćwiczenia, nauka poprawnej pracy ze wzrokiem, zminimalizowanie skutków nadmiernego używania ekranów, komputerów i smartphonów.

34
Przyjęty do realizacji
„Kultura szansą dla więźniów samotności i starości”

W dzielnicy V Krowodrza mieszka dużo osób starszych oraz samotnych, którzy stracili sens oraz cel życia, co staje się przyczyną zamknięcia w czterech ścianach. Celem projektu jest uwolnienie ich od pustki i samotności.

17
Tradycyjny zielony ogród z udziałem mieszkańców

Projekt zakłada ożywienie niewielkiego, zaniedbanego terenu zielonego i przywrócenie mu statusu ogrodu. Dominującym elementem będzie ukształtowana zieleń, która prócz waloru estetycznego zrównoważy wpływ negatywnych czynników w środowisku miejskim.

9
DOKOŃCZMY SKWER PRZY KAPLICZCE NA MAZOWIECKIEJ

DRUGI ETAP REALIZACJI PROJEKTU SKWERU PRZY KAPLICZCE NA MAZOWIECKIEJ , POPRZEZ DODANIE DREWNIANYCH DONIC Z ROŚLINAMI ODPORNYMI NA SUSZĘ.

35
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

26
Książkomat dla Filii nr 21 Biblioteki Kraków

Projekt zakłada usytuowanie książkomatu w pobliżu Filii nr 21 Biblioteki Kraków, która dysponuje prawie 70 tys. księgozbiorem adresowanym do wszystkich grup wiekowych. Całodobowe urządzenie służy do zwracania i wypożyczania materiałów z biblioteki.

18
Przyjęty do realizacji
Szpiedzy Wiedzy: Krowodrza - odkryj ją na nowo!

Cykl bezpłatnych warsztatów i spacerów tematycznych dla dzieci ze szkół podstawowych na terenie Dzielnicy V Krowodrza, dzięki którym uczestnicy lepiej poznają swoją najbliższą okolicę, fakty i ciekawostki, lokalne dziedzictwo i tradycje.

24
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

5
Przyjęty do realizacji
STWÓRZMY ZIELONĄ ŚCIANĘ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ - KONTYNUACJA

CELEM PROJEKTU JEST KONTYNUACJA WYKONANIA ZIELONEJ ŚCIANY NA OGRODZENIU DZIELĄCYM OGRÓD SZKOLNY PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ Z ALEJKAMI SPACEROWYMI.

27
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

43
Przyjęty do realizacji
Pamięci "Szarego Człowieka"

Tablica poświęcona pamięci Piotra Szczęsnego "Szarego Człowieka" (społecznika z Krowodrzy), który dokonał w 2017 r. samospalenia w proteście przeciwko łamaniu zasad demokracji i praworządności w Polsce.

32
Przyjęty do realizacji
Uporządkujmy teren wokół ROGATKI obok PARKU PRZY ŁOKIETKA

Uporządkujmy zielony teren wokół Rogatki i dostosujmy go do potrzeb mieszkańców. Usuńmy ogrodzenie i śmieci, zadbajmy o rośliny i dodajmy ławki oraz kosz. Zachęćmy Miasto do odrestaurowania budynku rogatki i wynajęcia go na potrzeby mieszkańców!

3
Przyjęty do realizacji
Naprawmy alejki parkowe w Parku Kleparskim

Projekt zakłada remont/ naprawę alejek parkowych w lokalizacjach umożliwiających wykonanie prac naprawczych bez konieczności usuwania istniejącej zieleni. Jest to kontynuacja remontu alejek rozpoczętego w 2021r w Parku Kleparskim.

36
Kino pod gwiazdami!

Projekt zakłada organizację kina letniego w Dzielnicy V Krowodrza. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Można je podzielić tematycznie - tak aby w każdy weekend był jeden temat przewodni wyświetlanych filmów.

2
Przyjęty do realizacji
Zielone Płuca Krowodrzy

Projekt zakłada przeprowadzenie nowych nasadzeń m.in drzew, krzewów, bylin i kwiatów na terenie Dzielnicy V Krowodrza, według wskazań Rady Dzielnicy V Krowodrza.

8
Przyjęty do realizacji
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO 4.0

CZWARTY ETAP REWITALIZACJI ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE PLAC INWALIDÓW - NOWY KLEPARZ. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU, POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM ORAZ ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.

21
Przyjęty do realizacji
Siłownia zewnętrzna dla dzieci

Projekt zakłada utworzenie na zielonym terenie przyszkolnym SP106 siłowni zewnętrznej z przyrządami dostosowanymi dla dzieci.

33
Przyjęty do realizacji
Zróbmy dojście do PARKU PRZY ŁOKIETKA

Celem projektu jest zapewnienie pieszego ciągu komunikacyjnego łączącego ul. Poznańską z parkiem przy ul. Łokietka.

29
Oswoić emocje

W ramach projektu w ZSP nr 4 odbędzie się roczny cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży z komunikacji oraz emocji, a także ogólnodostępne dyżury psychologa. Takie wsparcie psychologiczne w szkołach jest szczególnie istotne w obecnym czasie pandemii.

22
Razem w zieleni - Ogród Społeczny na Litewskiej

Projekt "Razem w zieleni" zakłada stworzenie na terenie szkolnego ogrodu altany, w której użytkownicy różnych grup wiekowych będą mogli np. zorganizować spotkanie, piknik sąsiedzki, warsztaty, rozegrać turniej gier planszowych.

23
Przyjęty do realizacji
Ping Pong na Litewskiej

Sport to zdrowie! Projekt zakłada zakup i montaż na terenie Szkoły Podstawowej nr 106 przy ul.Litewskiej ogólnodostępnego stołu do ping ponga.

42
UKWIECONA I ZIELONA KROWODRZA

Ukwiecona i zielona Krowodrza jest marzeniem nas wszystkich. Każde miejsce w naszej dzielnicy, które tętni życiem drzew i krzewów cieszy nasze oczy i duszę. Kwiaty wprowadzają w nową rzeczywistość o każdej porze roku. Stwórzmy więcej takich miejsc!

38
ZIELONOGRÓDEK Krowodrza

Stworzenie zielonej enklawy ogrodowej przy ul. Kazimierza Wielkiego 112-114, która będzie przestrzenią do międzypokoleniowych spotkań sąsiedzkich, wspólnych działań ogrodniczych, miejscem wypoczynku i edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży.

16
Przyjęty do realizacji
Zielona Krowodrza - parki i ogrody sąsiedzkie

Stwórzmy nową enklawę zieleni i relaksu w naszej Dzielnicy! Wciąż brakuje zielonych miejsc spotkań sąsiedzkich, odpoczynku i wytchnienia. Na tyłach Placu Nowowiejskiego, pomiędzy kamienicami i blokami możemy wspólnie stworzyć takie miejsce!

6
Przyjęty do realizacji
OGRÓD EDUKACYJNY PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ - KONTYNUACJA

CELEM PROJEKTU JEST DOPOSAŻENIE SZKOLNEGO, OGÓLNODOSTĘPNEGO OGRODU EDUKACYJNEGO, MIESZCZĄCEGO SIĘ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ W ELEMENTY NATURALNEGO PLACU ZABAW.