Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
35
Skwer Marii Bobrzeckiej - minipark dla Siemaszki i Żabińca

Ponowienie projektu z 2019 roku, któremu do realizacji brakło niewiele głosów. Projekt polega na budowie chodnika w miejscu przedeptu oraz nasadzeniu roślinności i dostawieniu ławek.

36
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

18
Przyjęty do realizacji
„WyGRAjmy dla Biblioteki”- zakup gier planszowych

Zakup gier planszowych do Filii nr 16 oraz Filii nr 20 Biblioteki Kraków.

41
Boisko do siatkówki plażowej

Budowa boiska do siatkówki plażowej na terenie obiektu sportowego w Parku Krowoderskim przy boisku piłkarskim.

5
Oświetlenie w Parku przy ulicy Banacha

Zadanie polega na montażu oświetlenia parkowego na terenie Parku liniowego przy ul. Banacha oraz ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Warunki techniczne i rodzaj oświetlenia zostanie omówiony z inspektorem miejskiej jednostki odpowiedzialnej za oświetlenie.

47
Zagospodarowanie terenu ul. Krowoderskich Zuchów 5 i 7

Projekt zakłada wymianę starej nawierzchni między szkołą a budynkiem przy ul. Krowoderskich Zuchów 7 oraz zagospodarowanie terenu pomiędzy blokami ul. Krowoderskich Zuchów 5 a 7.

20
Dzielnica IV bez foliówek

Wykonanie toreb bawełnianych eko z logo Dzielnicy IV w celu zmniejszenia szkodzących środowisku toreb foliowych przeznaczonych dla mieszkańców ww. dzielnicy- bezpłatnie w ramach akcji promującej bycie EKO.

11
Bezpieczne przejście do Parku Krowoderskiego

Montaż dodatkowych lamp przy przejściu dla pieszych na ul. Batalionu "Skała" AK , ul. Władysława Łokietka oraz ul. Krowoderskich Zuchów

57
Remont chodnika

Projekt zakłada remont chodnika przy ulicy Pużaka po stronie nieparzystej, tj. od nr 19 do nr 15. Celem projektu jest stworzenie chodnika który ułatwi poruszanie się mieszkańcom.

12
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

3
BUDOWA SIŁOWNI NA ŚWIEŻYM POWIETRZU NA UL. GRAŻYNY

Proponuję budowę siłowni na świeżym powietrzu przy ulicy Grażyny. Kiedyś tam już było tego typu miejsce z drewnianymi sprzętami, więc teraz przydałoby się je "odrodzić". Najlepiej by było żeby te sprzęty były umiejscowione wzdłuż chodnika.

38
Przyjęty do realizacji
Bezpieczna dzielnica - Ratownicy mieszkańcom.

Wyposażenie mieszkańców dzielnicy IV Prądnik Biały w sprzęt poprawiający bezpieczeństwo oraz doposażenie strażaków-ratowników z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Kraków - Tonie w sprzęt ratowniczy oraz wyposażenie remizy.

30
Joga dla IV dzielnicy- buduj odporność, zachowaj witalność!

Projekt powstał z myślą o aktywizacji mieszkańców IV dzielnicy poprzez wspólną praktykę jogi. Pragniemy zachęcić do aktywnego, wspólnego spędzania czasu z rodziną, dziećmi, przyjaciółmi na specjalnie przygotowanych, 'szytych na miarę', kursach jogi

10
Przyjęty do realizacji
ZAZIELENIAMY PRĄDNIK

Projekt zakłada nasadzenie drzew, krzewów, bylin, kwiatów, zakładanie łąk kwietnych oraz trawników na terenach gminnych w dzielnicy Prądnik Biały.

17
Przyjęty do realizacji
Drzewa nad Sudołem

Więcej drzew nad Sudołem w okolicy która została ogołocona przez budowę tramwaju. Terenu objętego budową obecnie nie możemy zazielenić, ale są w okolicy miejsca, gdzie dodatkowa zieleń się zmieści.

24
Pocałuj i w drogę

Nie dłużej niż minutę, tyle będzie można stać na nowej zatoczce postojowej. Swobodny - bezpieczny, nie tamujący ruchu i przede wszystkim nie powodujący konieczności zbiórek dzieci w innych części osiedla ze względu na brak możliwości wjazdu autokaru.

56
Przyjęty do realizacji
PARK ŁOKIETKA II

Daj Szansę Swoim Pociechom na Rozwój Ruchowy i Emocjonalny w Towarzystwie Rówieśników.

55
Przyjęty do realizacji
Uroki Uroczyska Gaik - Park Rzeczny Tonie

Utwardzona ścieżka dydaktyczna w Uroczysku Gaik niedaleko KS Bronowianka to kolejny etap rozwijania rekreacji w Toniach. [Uzupełnienie realizowanych projektów BO2019/2020 z serii "Park Rzeczny Tonie"]

2
Przyjęty do realizacji
NATURAInie KINO na Prądniku Białym

Projekt obejmuje organizację darmowych pokazów filmowych dla mieszkańców dzielnicy w ramach letniego kina w Parku Białoprądnickim lub plenerze Dworku Białoprądnickiego w okresie wakacyjnym.

23
Inteligentne Ławki w IV

Ławka wraz z system gniazd USB byłaby zasilana przez system paneli fotowoltaicznych przetwarzających promienie słoneczne na bezpłatną, ekologiczną energię. Dzięki temu mieszkańcy i turyści będą mogli za darmo naładować swoje telefony komórkowe.

25
Przyjęty do realizacji
Czyta duży, czyta mały część II

Projekt ma na celu zakup większej ilości nowości wydawniczych, które wzbogacą i uatrakcyjnią ofertę biblioteki dla mieszkańców przy Filii Biblioteki nr 20, ul. Opolska 37

16
Przyjęty do realizacji
Przejazd przez Bratysławską

Przejazd rowerowy w okolicy Kauflandu, by umożliwić połączenie rowerowe ciągów pieszo-rowerowych po obu stronach Bratysławskiej.

31
Przyjęty do realizacji
Zakup nowych książek do Filii nr 17 Biblioteki Kraków

Zakup do Filii nr 17 Biblioteki Kraków nowości wydawniczych w formie książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz uzupełnienie lektur szkolnych.

9
Poidełka w Parku Krowoderskim

Projekt zakłada budowę poidełek na wodę w Parku Krowoderskim (obok boisk oraz na wybiegu dla psów).

8
Oświetlenie osiedla Rusznikarska/Łokietka/Wybickiego

Wymiana 45 opraw sodowych na oprawy typu LED na osiedlu: Wybickiego 16,14 Łokietka 47,49,51,53,57,57B Rusznikarska 1-1,13,15,16,17

6
Przyjęty do realizacji
Szpiedzy Wiedzy: Prądnik Biały - odkryj go na nowo!

Cykl bezpłatnych warsztatów i spacerów tematycznych dla dzieci ze szkół podstawowych na terenie Dzielnicy IV Prądnik Biały, dzięki którym uczestnicy lepiej poznają swoją najbliższą okolicę, fakty i ciekawostki, lokalne dziedzictwo i tradycje.

51
Przyjęty do realizacji
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

53
Zabawa na Budzyniu - Park Rzeczny Tonie

Rozwijamy dalej infrastrukturę rekreacyjną Toń. Na północnym skraju planowanego parku, przy ul. Na Budzyniu, proponujemy zestaw urządzeń dla dzieci i dorosłych. [Uzupełnienie realizowanych projektów BO2019/2020 z serii "Park Rzeczny Tonie"]

19
Ławka z przewijakiem

Ławka będzie posiadała zadaszenie, osłonięcie boczne wraz z przewijakiem, gdzie komfortowo przewiniemy dziecko lub je nakarmimy. Ławka będzie opatrzona specjalną tabliczką, mówiącą o przeznaczeniu.

61
Zróbmy ogród przy szkole na Azorach

Stwórzmy wspólnie ogród dla dzieci i dorosłych. Wymieńmy ławki i chodniczki przed szkołą. Wykonajmy pergolę w ogrodzie. Zróbmy zieloną szkołę na Azorach.

50
Przyjęty do realizacji
Rewitalizacja Parku Wyspiańskiego

Celem projektu jest m.in.: wymiana nawierzchni spacerowych, rozbudowa placu zabaw, nasadzenia do wysokości środków.

27
Zwierzaki w Dzielnicy IV

Projekt zakłada przeprowadzenie kampanii informacyjnej. Forma kampanii to zaprojektowanie, wyprodukowanie i usytuowanie w przestrzeni dzielnicy tabliczek informacyjnych oraz plakatów dot. sprzątania psich kup oraz prawidłowego dokarmiania ptaków.

28
Jesień, zima, wiosna, lato- chcę się bawić, mamo, tato

Zadanie polega na rozbudowie istniejącego (ogólnodostępnego) placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 119 w Krakowie, na Azorach o nowe urządzenia.