Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
18
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

21
„Witryna w Alei Róż, cieszy nowohucian na zawsze już!”

Zakup profesjonalnych mobilnych tablic oraz sztalug do witryn okiennych Filii nr 56 Biblioteki Kraków w os. Zgody 7. Wystawy prezentowane w oknach biblioteki zostaną właściwie wyeksponowane, będą przyciągały uwagę mieszkańców i przechodniów.

38
MUZYKA WŚRÓD DRZEW - kameralne koncerty plenerowe

Projekt przewiduje realizację cyklu niedzielnych kameralnych koncertów muzyki klasycznej i rozrywkowej, adresowanych do osób w każdym wieku, na terenach rekreacyjnych Dzielnicy - np. w Parku Żeromskiego, Parku Ratuszowym, zrewitalizowanej Alei Róż.

23
Przyjęty do realizacji
Wypocznij w Parku Wiśniowy Sad!!

Celem projektu jest stworzenie atrakcyjnej infrastruktury w Parku Wiśniowy Sad! Ławki i stoliki piknikowe! Nie ma to jak relaks w parku!

41
OGRÓD SĄSIEDZKI W OSIEDLU SPORTOWYM

Projekt przewiduje rewitalizację terenu zielonego w wewnętrznej części osiedla, pomiędzy budynkami mieszkalnymi nr 13-15 a 29-31: uporządkowanie zieleni, nasadzenie krzewów ozdobnych, montaż małej architektury np.: ławek, stoliki plenerowych i kosze na śmieci.

57
Park Pod Dębem - Stefan Żeromski i aleja Róż i już!

Projekt dotyczy skweru znajdującego się przy ale i Róż i i ulicy Stefana Żeromskiego i stworzenie przestrzeni parkowej z nowymi nasadzeniami i ochroną Pomnika Przyrody- Dąb szypułkowy.

46
10 letnich koncertów plenerowych

Organizacja w okresie od czerwca do sierpnia 10 letnich koncertów plenerowych

5
Murem za murkami! Renowacja nowohuckich murków.

Projekt zakłada renowację zniszczonych zabytkowych nowohuckich murków, wraz z towarzyszącymi im schodami z likwidacją ewentualnych barier architektonicznych. Projekt zakłada remonty murków na terenie całej dzielnicy do wyczerpania środków.

Przykładowe lokalizacje:

1. Osiedle Zielone między blokami 5 i 7 na wprost nr 28 (żłobek)

2. Osiedle Zielone od bloku nr 1 w stronę al. Róż

3. Osiedle Sportowe, na wprost bloku 25, od ulicy I. Mościckiego

42
KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla osób w wieku 50+

Zadanie polega na organizacji bezpłatnych kursów języka angielskiego dla osób początkujących w wieku 50+. Kursy nauczą podstaw komunikacji w tym języku, przydatnych na co dzień, w podróżach i spotkaniach z turystami odwiedzającymi Kraków.

16
Przyjęty do realizacji
Bezpieczny ratownik - Bezpieczny Nowohucianin.

Zadanie dotyczy doposażenia 4 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Dzielnicy XVIII w niezbędny sprzęt ratowniczy.

26
Przyjęty do realizacji
Przylasek Wyciąski - sport to zdrowie

Boisko do gry w koszykówkę ścieżki do jazdy na rolkach , drążki do ćwiczeń .

43
Kierowco szanuj zieleń!

Art. 86 Konstytucji nakazuje dbałość o środowisko naturalne każdemu obywatelowi jednak wielu kierowcom nie starcza cierpliwości, by odszukać właściwe miejsce parkingowe na osiedlu i decydują się na pozostawienie samochodu na trawie.

24
Cykl wykładów z historii sztuki inspirowany Nową Hutą

Projekt otwartych wykładów z historii sztuki w oparciu o dziedzictwo Nowej Huty, tj. o architekturę, rzeźbę plenerową, malarstwo, sztukę lat 50 - 70, oraz koncepty artystyczne powstające ówcześnie na świecie i terenie naszej dzielnicy.

48
Piknik na parkingu

Chcemy przekształcić miejsca postojowe w alei Róż w tymczasową przyjazną przestrzeń publiczną. Celem jest zmiana miejskiego krajobrazu, która ma sprowokować dyskusję na temat tego jak tworzona jest przestrzeń publiczna i jak można ją poprawić.

12
Z lornetką na Łąki Nowohuckie

Projekt zakłada oczyszczenie oczka wodnego znajdującego się na terenie Łąk Nowohuckich oraz uprzątniecie terenu.

30
Parking przy przychodni na osiedlu Na Skarpie

Projekt dotyczy remontu parkingu pomiędzy blokami 7, 17, 59, a Przychodnią Specjalistyczną Med Skarpa oraz parkingu znajdującego się w okolicy bloku 60 na osiedlu Na Skarpie.

50
Krokusowe pole - Błonia Mogilskie

Posadzenia na Błoniach Mogilskich kilkudziesięciu tysięcy krokusów, które wiosną utworzą kolorowy ywan, który będzie taką Nowohucka Doliną Kościeliską, gdzie mieszkańcy będą mogli przyjść, podziwiać kwitnące wiosną krokusy. Nowa Huta bliżej natury.

31
Przyjęty do realizacji
Ścieżka rowerowa w Przylasku Rusieckim

Budowa ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem w  Przylasku Rusieckim wzdłuż ulicy Karaszewicza-Tokarzewskiego na odcinku ok. 400 m.

6
Park Kieszonkowy z fontanną

Projekt zakłada rewitalizację jednego z terenów zielonych dzielnicy obejmującego dawną fontannę. Miejsce to powinno być zadbane i udostępnione dla mieszkańców zapewniając im odpoczynek, relaks i ucieczkę od codzienności.

27
Przyjęty do realizacji
Wróżenice - spędzajmy więcej czasu razem

Kontuynuacje miejsca spotkań dla mieszkańcow osiedla oraz intergracje wielopokoleniową .

4
Przyjęty do realizacji
Więcej Wiosny w Nowej Hucie

Projekt zakłada obsadzenie wiosennymi roślinami cebulowymi nowohuckich podwórek, skwerów i ciągów komunikacyjnych na terenie dzielnicy XVIII Nowa Huta.

10
Nowa Huta bez hejtu

Marzymy, by Nowa Huta stała się dzielnicą bez hejtu. Przygotowałyśmy cykl spotkań z przedstawicielami różnych kultur i warsztaty terapeutyczne dla dzieci i dorosłych z wykorzystaniem zabawek i materiałów antydyskryminacyjnych. Różnorodność jest OK.

9
Przyjęty do realizacji
Zaprośmy Bociany do Nowej Huty

Bocian uchodzi za symbol macierzyństwa, opiekuńczości, błogosławieństwa, czujności ale także podróży i wędrówek. Projekt zakłada montaż słupów i platform pod gniazda dla bocianów na terenie dzielnicy Nowa Huta.

15
Przyjęty do realizacji
Bezpieczni Na Straży Bezpieczeństwa

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy poprzez zakup wyposażenia dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Z projektu w sposób pośredni skorzysta każdy mieszkaniec i osoby pracujące na terenie chronionym.

7
Jaśniej w Nowej Hucie!

Wymiana starych słupów i opraw oświetleniowych na oprawy LED w wybranych lokalizacjach na terenie osiedli: Zielone, Szkolne, Willowe, Ogrodowe, Centrum A i Wandy oraz dobudowa słupa w os. Szkolnym do wyczerpania środków.

37
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

32
MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO W BRANICACH

Budowa miasteczka rowerowego w osiedlu Branice przy ulicy gen. Michała Karasiewicza-Tokarzewskiego.

40
Ogród społeczny na os. Hutniczym i remont kamiennego murku

Projekt przewiduje rewitalizację zaniedbanej przestrzeni pomiędzy żłobkiem na os. Willowym, zespołem boisk, bl. Hutnicze 4 i DPS: stworzenie ogrodu społecznego oraz remont kamiennego murku wraz z częścią chodnika.

39
Aktywni w parku

Aktywni w parku. Impreza łącząca aktywność fizyczną z integracją środowiska seniorskiego w Dzielnicy XVIII Nowa Huta z lokalizacją w urokliwym Parku im. Park im. Stefana Żeromskiego.

29
Kwietne fontanny w Nowej Hucie

Projekt zakłada rewitalizację wybranych nowohuckich fontann poprzez nadanie im formy kwietników ze źródełkiem ogrodowym. Dodatkowym elementem jest poidełko dla ludzi i zwierząt, zainstalowane w bezpośrednim sąsiedztwie "kwietnej fontanny".

35
Przyjęty do realizacji
„rozCZYTAJmy się!”

Filie Biblioteki Kraków z Dzielnicy XVIII działają na rzecz krzewienia czytelnictwa wśród ich mieszkańców, wyrabiania nawyku czytania u najmłodszych oraz kształtowania gustów czytelniczych i wrażliwości. Zaspokajają potrzebę uczestnictwa w kulturze.

25
Klub Pod Kasztanami - Integracja mieszkańców Kościelnik

Na terenie osiedla Kościelniki znajduje się lokal przy ul Płaszczyny 1 który może stać się głównym miejscem spotkań społeczności lokalnej oraz animacji wolnego czasu .

49
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

28
Przyjęty do realizacji
Klub Jedność kreatywni mieszkańcy

Organizacja różnorodnych warsztatów tematycznych dla różnych grup wiekowych m,in. florystycznych, decoupage, kroju i szycia, muzycznych, ruchowych, ogólnorozwojowych, zajęć z robotyki, sportowych, informatycznych i teatralnych