Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
30
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

47
Zielona sztuka – warsztaty artystyczne dla dorosłych

Projekt zakłada stworzenie warsztatów plastycznych, skoncentrowanych wokół tematyki roślinności, przeznaczonych dla osób dorosłych. Zaplanowane aktywności plastyczne pozwolą uczestnikom na zrelaksowanie się i poznanie innych mieszkańców dzielnicy.

5
Bohaterów Wietnamu NA NOWO!

Celem projektu jest remont istniejących miejsc parkingowych w ciągu ul. Bohaterów Wietnamu.

42
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

36
Pogromcy nudy IV

Doposażenie Młodzieżowego Domu Kultury przy al. 29 Listopada 102 w atrakcyjne sprzęty animacyjne, które będą wykorzystywane w czasie zajęć w okresie ferii zimowych, wakacji, imprez rodzinnych oraz zajęć dla uczniów pobliskich placówek edukacyjnych.

14
Bardziej ZIELONO nad SUDOŁEM DOMINIKAŃSKIM!

Projekt polega na nasadzeniu dużych drzew i krzewów na działkach nad Sudołem Dominikańskim. Nieprzyjemne działki pełne chaszczy mogą stać się miłym dla oka i przyjaznym dla ptaków terenem nadrzecznym.

7
Samoobsługowe stacje napraw rowerów!

Celem projektu jest montaż przy punktach mobilności oraz terenach zielonych 6 samoobsługowych stacji napraw rowerów, które umożliwią cyklistom drobne naprawy. Stacje będą ogólnodostępne, wielofunkcyjne i przede wszystkim łatwe w obsłudze.

3
Równiej na Miechowity!

Projekt obejmuje remont mocno zaniedbanego oraz zdezelowanego chodnika po południowej stronie bloku przy ul. Miechowity 8. Celem projektu jest poprawa jego dostępności zwłaszcza dla osób starszych oraz innych mieszkańców okolicy.

28
Zielona ściana zamiast ściany z bazgrołami w SP nr 2

Projekt polega na usunięciu bazgrołów ze ścian i infrastruktury sportowej na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. św. Wojciecha ulica Strzelców 5A (PRĄDNIK CZERWONY). Pomazaną ścianę główną od strony boiska planuje się zamienić na zieloną ścianę.

48
Nabierz siły po pandemii COVID

Zakup i montaż siłowni zewnętrznej street works. Zatrudnienia trenerów, którzy będą prowadzili profesjonalne zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych na boiskach SP 64 oraz siłowni. Konserwacja oświetlenia na boiskach przy szkole.

27
Oświetlenie bieżni przy SP nr 2 ul. Strzelców 5A

Oświetlenie bieżni przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. św. Wojciecha ul. Strzelców 5A. Miejsce to służy wielu Mieszkańcom Prądnika Czerwonego, którzy preferują bieganie nocą. Dodatkowo projekt zakłada zamontowanie kilku ławek i dojścia do bieżni.

32
Kino Plenerowe

Projekt zakłada realizację cyklu seansów filmowych na terenie Dzielnicy III. Cykl powinien odbywać się w okresie letnim i prezentować najciekawsze filmy ostatnich lat. O dokładnej lokalizacji kina zdecydują mieszkańcy dzielnicy.

34
Zielona przystań na Dobrego Pasterza

Kieszonkowy park utworzony na tyłach budynku przy ul. Dobrego Pasterza 6

8
ZIELONE PRZYSTANKI w III Dzielnicy!

Celem projektu jest montaż na 4 przystankach w naszej dzielnicy zielonych przystanków na wzór tego przy Rondzie Grunwaldzkim lub np. jakaś ławka z donicą etc. , Dzięki nasadzeniom mieszkańcy będą mogli w otoczeniu zieleni oczekiwać na przyjazd autobusu.

29
5% na BEZPIECZNY PRĄDNIK CZERWONY!

Dodatkowe patrole Straży Miejskiej i Policji w celu walki ze złodziejami rowerów, zatrzymywania piratów osiedlowych uliczek, wykonawców bazgrołów na elewacjach oraz właścicieli niesprzątających po swoich psach.

13
Zajęcia edukacyjne, sportowe i artystyczne dla mieszkańców

Zajęcia dla mieszkańców III Dzielnicy o różnej tematyce, w szczególności dla seniorów oraz rodziców małych dzieci, m.in.: zajęcia ruchowe, wyjścia do instytucji kultury, trening uważności, warsztaty przedsiębiorczości, warsztaty teatralne.

40
Rewitalizacja terenów zielonych na osiedlu Tadeusza Kantora

Rewitalizacja zieleni wokół wszystkich 6 bloków ul Tadeusza Kantora (o numerach 2, 3, 4, 5, 6 i 7) poprzez nasadzenia roślin, instalację urządzeń do zbierania deszczówki, montaż elementów małej architektury.

21
Relaks przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9

Projekt ma za zadanie przekształcenie placu z płyt betonowych w strefę relaksu dla uczniów i okolicznych mieszkańców.

26
Zielona 3 Dzielnica - III edycja

Zagospodarowanie i uporządkowanie terenów zielonych. Planuje się rekultywację terenu, wykonanie nowych nasadzeń zieleni w tym roślinnością posiadającą zdolności pochłaniania zanieczyszczeń. Projekt obejmuje także odnowienie istniejących chodników.

6
ZRÓBMY PARK NA OLSZY!

Projekt zakłada utworzenie parku kieszonkowego po południowej stronie ul. Lublańskiej za ekranami akustycznymi na tzw. "górkach" przy odpowiednim zachowaniu dzikości tego terenu.

18
Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Seniorom

Integracja osób niepełnosprawnych i starszych ze społeczeństwem a także uwrażliwienie młodszego pokolenia na potrzeby drugiego człowieka

16
Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe na terenie Dz. III

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli, parków oraz ogólnodostępnych obiektów sportowych Dz. III

12
Książka dla każdego

Celem jest zakup nowości wydawniczych: książek, w tym z serii „Duże Litery”, audiobooków, komiksów oraz kodów dostępu do e-booków do filii bibliotecznych Biblioteki Kraków na terenie Dzielnicy III.

38
Bezpieczny pieszy przy ul. Sabały

Poszerzenie istniejącego chodnika na odcinku od ul. Reduta do sięgacza w rejonie budynku nr 51 ul.  Sabały (po prawej stronie idąc od ul. Reduta)

20
Remont boiska do koszykówki przy Szkole Podstawowej nr 128

Projekt przewiduje wymianę obecnej zniszczonej bitumicznej nawierzchni boiska na poliuretanową oraz montaż nowych koszy.

31
Budowa Fit Parku

Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności terenów rekreacyjnych poprzez montaż dodatkowej infrastruktury sportowej poprzez budowę Street Workout Parku

9
WEŹŻE przycupnij na przystanku w III Dzielnicy!

Czy zdarzyło Ci się szukać miejsca w okolicy przystanku, gdzie mogłeś się oprzeć i poczekać? Celem projektu jest montaż na 2 przystankach w naszej dzielnicy bariero-siedzisk, które dzięki wyprofilowanej obręczy służą do podpierania się.

4
ZIELONA STANISŁAWA ZE SKALBMIERZA

Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń zieleni (niskiej i wysokiej) w szczególności roślin oczyszczających powietrze oraz montaż elementów małej architektury w rejonie ul. Stanisława ze Skalbmierza.

2
Jaśniej i bezpieczniej na Stanisława ze Skalbmierza

Celem projektu jest montaż 2 latarni po południowej stronie bloku przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 12 w Krakowie.

44
Bee Happy

Bee Happy to projekt, który pokazuje w jaki sposób pszczoły w mieście mogą być szczęśliwe. Podczas warsztatów oraz spacerów tematycznych na terenie Dzielnicy III uczestnicy poznają tajniki życia pszczół, pszczelarstwa oraz innych owadów zapylających.

37
Lotnicza estakada–lotnicze godła i symbole nad rondem Polsad

Nadanie lotniczego charakteru estakadzie nad rondem Polsad przez zamieszczenie na ekranach akustycznych w części nad rondem kolorowych emblematów - godeł eskadr lotniczych związanych z pobliskim lotniskiem i patronem estakady oraz sylwetek samolotów.

17
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.