Doposażenie Młodzieżowego Domu Kultury przy al. 29 Listopada 102 w atrakcyjne sprzęty animacyjne, które będą wykorzystywane w czasie zajęć w okresie ferii zimowych, wakacji, imprez rodzinnych oraz zajęć dla uczniów pobliskich placówek edukacyjnych.
Czy zdarzyło Ci się szukać miejsca w okolicy przystanku, gdzie mogłeś się oprzeć i poczekać? Celem projektu jest montaż na 2 przystankach w naszej dzielnicy bariero-siedzisk, które dzięki wyprofilowanej obręczy służą do podpierania się.
Poszerzenie istniejącego chodnika na odcinku od ul. Reduta do sięgacza w rejonie budynku nr 51 ul. Sabały (po prawej stronie idąc od ul. Reduta)
Celem projektu jest montaż przy punktach mobilności oraz terenach zielonych 6 samoobsługowych stacji napraw rowerów, które umożliwią cyklistom drobne naprawy. Stacje będą ogólnodostępne, wielofunkcyjne i przede wszystkim łatwe w obsłudze.
Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.
Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.
Projekt polega na nasadzeniu dużych drzew i krzewów na działkach nad Sudołem Dominikańskim. Nieprzyjemne działki pełne chaszczy mogą stać się miłym dla oka i przyjaznym dla ptaków terenem nadrzecznym.
Celem projektu jest remont istniejących miejsc parkingowych w ciągu ul. Bohaterów Wietnamu.
Projekt ma za zadanie przekształcenie placu z płyt betonowych w strefę relaksu dla uczniów i okolicznych mieszkańców.
Rewitalizacja zieleni wokół wszystkich 6 bloków ul Tadeusza Kantora (o numerach 2, 3, 4, 5, 6 i 7) poprzez nasadzenia roślin, instalację urządzeń do zbierania deszczówki, montaż elementów małej architektury.
Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności terenów rekreacyjnych poprzez montaż dodatkowej infrastruktury sportowej poprzez budowę Street Workout Parku
Celem jest zakup nowości wydawniczych: książek, w tym z serii „Duże Litery”, audiobooków, komiksów oraz kodów dostępu do e-booków do filii bibliotecznych Biblioteki Kraków na terenie Dzielnicy III.
Dodatkowe patrole Straży Miejskiej i Policji w celu walki ze złodziejami rowerów, zatrzymywania piratów osiedlowych uliczek, wykonawców bazgrołów na elewacjach oraz właścicieli niesprzątających po swoich psach.
Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.
Zajęcia dla mieszkańców III Dzielnicy o różnej tematyce, w szczególności dla seniorów oraz rodziców małych dzieci, m.in.: zajęcia ruchowe, wyjścia do instytucji kultury, trening uważności, warsztaty przedsiębiorczości, warsztaty teatralne.
Projekt obejmuje remont mocno zaniedbanego oraz zdezelowanego chodnika po południowej stronie bloku przy ul. Miechowity 8. Celem projektu jest poprawa jego dostępności zwłaszcza dla osób starszych oraz innych mieszkańców okolicy.
Projekt przewiduje wymianę obecnej zniszczonej bitumicznej nawierzchni boiska na poliuretanową oraz montaż nowych koszy.
Zakup i montaż siłowni zewnętrznej street works. Zatrudnienia trenerów, którzy będą prowadzili profesjonalne zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych na boiskach SP 64 oraz siłowni. Konserwacja oświetlenia na boiskach przy szkole.
Zagospodarowanie i uporządkowanie terenów zielonych. Planuje się rekultywację terenu, wykonanie nowych nasadzeń zieleni w tym roślinnością posiadającą zdolności pochłaniania zanieczyszczeń. Projekt obejmuje także odnowienie istniejących chodników.
Bee Happy to projekt, który pokazuje w jaki sposób pszczoły w mieście mogą być szczęśliwe. Podczas warsztatów oraz spacerów tematycznych na terenie Dzielnicy III uczestnicy poznają tajniki życia pszczół, pszczelarstwa oraz innych owadów zapylających.
Oświetlenie bieżni przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. św. Wojciecha ul. Strzelców 5A. Miejsce to służy wielu Mieszkańcom Prądnika Czerwonego, którzy preferują bieganie nocą. Dodatkowo projekt zakłada zamontowanie kilku ławek i dojścia do bieżni.
Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli, parków oraz ogólnodostępnych obiektów sportowych Dz. III
Projekt polega na usunięciu bazgrołów ze ścian i infrastruktury sportowej na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. św. Wojciecha ulica Strzelców 5A (PRĄDNIK CZERWONY). Pomazaną ścianę główną od strony boiska planuje się zamienić na zieloną ścianę.
Nadanie lotniczego charakteru estakadzie nad rondem Polsad przez zamieszczenie na ekranach akustycznych w części nad rondem kolorowych emblematów - godeł eskadr lotniczych związanych z pobliskim lotniskiem i patronem estakady oraz sylwetek samolotów.
Projekt zakłada stworzenie warsztatów plastycznych, skoncentrowanych wokół tematyki roślinności, przeznaczonych dla osób dorosłych. Zaplanowane aktywności plastyczne pozwolą uczestnikom na zrelaksowanie się i poznanie innych mieszkańców dzielnicy.
Integracja osób niepełnosprawnych i starszych ze społeczeństwem a także uwrażliwienie młodszego pokolenia na potrzeby drugiego człowieka
Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń zieleni (niskiej i wysokiej) w szczególności roślin oczyszczających powietrze oraz montaż elementów małej architektury w rejonie ul. Stanisława ze Skalbmierza.
Celem projektu jest montaż na 4 przystankach w naszej dzielnicy zielonych przystanków na wzór tego przy Rondzie Grunwaldzkim lub np. jakaś ławka z donicą etc. , Dzięki nasadzeniom mieszkańcy będą mogli w otoczeniu zieleni oczekiwać na przyjazd autobusu.
Celem projektu jest montaż 2 latarni po południowej stronie bloku przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 12 w Krakowie.
Kieszonkowy park utworzony na tyłach budynku przy ul. Dobrego Pasterza 6
Projekt zakłada utworzenie parku kieszonkowego po południowej stronie ul. Lublańskiej za ekranami akustycznymi na tzw. "górkach" przy odpowiednim zachowaniu dzikości tego terenu.
Projekt zakłada realizację cyklu seansów filmowych na terenie Dzielnicy III. Cykl powinien odbywać się w okresie letnim i prezentować najciekawsze filmy ostatnich lat. O dokładnej lokalizacji kina zdecydują mieszkańcy dzielnicy.