Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
24
KARUZELA W PARKU SOLVAY

KARUZELA W PARKU SOLVAY obok Placu zabaw przy ulicy Żywiecka boczna , przy powstających Trampolinach.

9
Na ratunek wróblom! Sadzimy krzewy owocowe

Projekt zakłada nasadzenia krzewów owocowych, które będą stanowiły schronienie i pokarm dla wróbli i innych małych ptaków.

14
Ogródek Pani Halinki na Osiedlu Żywieckim w Borku Fałęckim

Projekt zakłada budowę parku kieszonkowego na terenie Osiedla Żywieckie. Inwestycja poprawi estetykę i bezpieczeństwo przestrzeni publicznej, stworzy miejsce przyjazne różnym grupom wiekowym i przyczyni się do integracji społeczeństwa.

29
Przyjęty do realizacji
Więcej cienia i więcej zabawy

Projekt zakłada doposażenie placu zabaw przy ul. Fredry oraz dosadzenie kilku dużych drzew, aby można było z niego korzystać również w upalne dni.

5
Dodatkowe patrole policji

Dodatkowe patrole policji w Dzielnicy IX Łagiewniki – Borek Fałęcki zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przemieszczających się w tym rejonie.

21
Przyjęty do realizacji
Edukacja dla najmłodszych w Parku w Łagiewnikach

Projekt obejmuje budowę układu przyrodniczo-dydaktycznego w obrębie Parku w Łagiewnikach przy ul.Fredry. Stworzenie układu ścieżek i stanowisk dydaktycznych, dla dzieci i młodzieży.

26
Wyniesione skrzyżowanie ulic: Żywiecka/Nowogródzka/ Zdunów/M.Mireckiego

Zamiana istniejącego przejścia dla pieszych na ulicy Żywieckiej - skrzyżowanie z ulicami Zdunów, Nowogródzka na wyniesione skrzyżowanie . Istniejące przejście nie zapewnia bezpiecznego dojścia dzieci i młodzieży do pobliskiej szkoły nr 49.

15
Poidełka w zieleni- źródełka wody pitnej w Parku Solvay

Poidełka to bezpłatny dostęp do wody pitnej. Ogólnodostępne ujęcia wody mają służyć mieszkańcom i wszystkim korzystającym z uroków Parku Solvay. Urządzenia zasilane będą z miejskiej sieci wodociągowej.

18
Energooszczędne oświetlenie parkowe na oś. Cegielniana

Lampy parkowe na oś. Cegielniana w Krakowie przy ul. Cegielnianej, Do Wilgi, Nowotarska/Kołobrzeska, Oraczy, Brożka. Zadanie polegałoby na modernizacji, wymianie lamp oświetleniowych przy ciągach pieszych na terenie oś. Cegielniane w Krakowie.

17
Rekreacja ruchowa w Lesie Borkowskim

Kilka drewnianych urządzeń do ćwiczeń ruchowych, ustawionych wzdłuż ścieżek na obszarze lasu. Całość tworzy zestaw, łączących elementy biegu, skoków przez przeszkody, wspinaczki, ćwiczeń kształtujących równowagę przeznaczony dla osób w każdym wieku.

22
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

16
ATRAKCYJNA REKREACJA w Parku Solvay

Projekt pn. „Atrakcyjna Rekreacja w Parku Solvay” to montaż dodatkowych urządzeń i architektury parkowej na terenie rekreacyjnym w Parku Solvay, zagospodarowanym dzięki projektowi lokalnego BO z 2017. Jest często odwiedzany przez mieszkańców.

25
PRÓG ZWALNIAJĄCY na ul. ŻYWIECKA przy Klubie KS BOREK

PRÓG ZWALNIAJĄCY-KOPERTOWY na ul. ŻYWIECKA przy Klubie KS BOREK- Stadion piłkarski.

33
BORKOWSKIE OGRODY - JAKO ZIELONY FILTR ANTYSMOGOWY

Projekt zakłada rewitalizację zieleni osiedlowej i przestrzeni publicznej, poprzez nasadzenia roślin i krzewów, które będą stanowiły pokarm dla pożytecznych ptaków i owadów oraz dostarczą tlenu i pomogą w walce ze smogiem

4
Przyjęty do realizacji
Park w Łagiewnikach - etap IV

Projekt przewiduje budowę parku "Park w Łagiewnikach " pomiędzy ul. G.Roi, Turowicza, Fredry oraz istniejącym ogródkiem jordanowskim i boiskami sportowymi.

12
Przyjęty do realizacji
Owocowy sad na osiedlu Cegielniana

Projekt zakłada posadzenie sadu owocowego na niewielkiej, obecnie niezagospodarowanej działce między ulicami Cegielnianą a Zakopiańską

30
Woda energii doda - poidełko przy Ogródku Jordanowskim

Projekt zakłada montaż poidełka miejskiego, tzw. zdroju/pitnika z wodą pitną przy Ogródku Jordanowskim.

13
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

34
WIĘCEJ ZIELENI - KRAJOBRAZ ODMIENI!

Projekt zakłada wymianę starych, wybrakowanych żywopłotów z ligustru na nowe z Irgi błyszczącej Cotoneaster lucidus (roślina miododajna).

28
SKATEPARK w PARKU SOLVAY.

SKATEPARK w PARKU SOLVAY miejsce dla uprawiania sportu dla naszej Młodzieży.

6
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

38
Przywrócenie 2 ławek ul. Karabuły i 6 nowych w Lasku Zaborze

Zadanie - montaż ławek parkowych z oparciem dla seniorów 60+ po sąsiedzku z koszami na śmieci. Lokalizacja lasek Zaborze i obrzeża przylegające do Polany Żywieckiej. Mieszkańcy korzystają z Lasku Zaborze seniorzy i ludzie młodzi z dziećmi.

19
Przyjęty do realizacji
Jaśniej i bezpieczniej na oś. Cegielniana

Wymiana starych lamp ulicznych na na ledowe przy ul. Borsuczej, Odrzańskiej, Cegielnianej, Kołobrzeskiej oraz Hoffmanowej.

8
Przyjęty do realizacji
Domki dla JEŻY z Łagiewnik

“Domki dla JEŻY z Łagiewnik” to projekt, który zakłada stworzenie jeżom przyjaznych i bezpiecznych warunków do życia w miejscach ich siedlisk.

11
Park Solvay ma dość

Projekt zakłada nie robienie już niczego nowego więcej w Parku Solvay, na terenie którego co roku zgłaszane są kolejne pomysły w Budżecie Obywatelskim