Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
32
Wolskie opowieści

Organizacja 4 spotkań mieszkańców, w celu zebrania wspomnień oraz fotografii, tych dawnych i tych nowych. Uwieńczeniem będzie wydanie Kroniki Dziejowej Woli Duchackiej. Głównym celem jest poczucie przynależności do wspólnoty Wolan.

6
Przyjęty do realizacji
Biblioteka z ofertą dla dzieci

Zakup materiałów bibliotecznych np. książek, komiksów, prenumerata czasopism  przeznaczonych dla dzieci

48
Mamo, tato-sprawdź jak się rozwijam. Edycja postpandemiczna.

Rodzice mają dostęp do różnych źródeł opisujących prawidłowy rozwój dzieci. Jednak często, nawet po przeczytaniu artykułów, książek i publikacji, nie są pewni, czy ich dzieci rozwijają się prawidłowo dlatego należy zapewnić im dostęp do wiedzy.

50
Oswoić emocje

W ramach projektu w SP nr 55 odbędzie się roczny cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży z komunikacji oraz emocji, a także ogólnodostępne dyżury psychologa. Takie wsparcie psychologiczne w szkołach jest szczególnie istotne w obecnym czasie pandemii.

28
Oświetlenie stadionu KS.Armatura Kraków wraz z monitoringiem

Zadanie dotyczy budowy oświetlenia wraz z monitoringiem na stadionie Klubu Sportowego Armatura Kraków

7
Przyjęty do realizacji
Sadzonki dla Podgórzan

Projekt zakłada zakup oraz rozdanie mieszkańcom dzielnicy XI - Podgórze Duchackie dwóch tysięcy sadzonek kwiatów, krzewów i ziół oraz umożliwiających ich uprawę doniczek. To szansa na spopularyzowanie miejskiego ogrodnictwa w naszej dzielnicy!

33
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

42
Remont schodów przy Przychodni na os. Kurdwanów

Projekt zakłada remont schodów oraz chodnika znajdujących się w bliskiej odległości przy Przychodni Kudrwanów (ul. Wysłouchów 43).

9
Przyjęty do realizacji
Ptasia stołówka

Celem projektu jest zamontowanie tzw. ”Kaczkomatu” dla populacji ptactwa, przebywającego w Parku Duchackim (Kraków, ul. Malborska, Dzielnica XI). W maszynach tych znajdować się będzie darmowy pokarm odpowiedni dla kaczek.

8
Szydełko, koraliki, MATEMATYKA

Nauka szydełkowania i tkactwa koralikowego z elementami innych technik rękodzielniczych dla uczniów szkół podstawowych, połączona z praktycznym zastosowaniem zdobytych umiejętności przy wykorzystaniu prostych działań matematycznych.

37
Przebudowa ogródka jordanowskiego przy ul. Heila

Projekt zakłada stworzenie wspaniałego miejsca zabaw dla maluszków i dzieci starszych przy ul. Heila. Wyposażenie skromnego ogródka jordanowskiego w dodatkowe atrakcje dla dzieci, ławki dla dorosłych, nasadzenia zieleni w postaci drzew i krzewów oraz

15
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

40
Plac zabaw na Kurdwanowie - bezpiecznie i kreatywnie

Projekt dotyczy budowy placu zabaw na terenie os. Stary Kurdwanów. Powstały obiekt będzie miejscem przeznaczonym dla mieszkańców osiedla - do odpoczynku, zrelaksowania się i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

43
Klasa czterech żywiołów - Ogród sensoryczny

„Klasa czterech żywiołów” - Ogród z klasą przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 w Krakowie Żywioł Pierwszy to łąka kwietna. Żywioł Drugi to warzywnik. Żywioł Trzeci to dzika natura. Żywioł Czwarty to ogród sensoryczny.

1
KRAKOWSKI POŁUDNIK ZEROWY przy Szkole Podstawowej nr 55.

KRAKOWSKI POŁUDNIK ZEROWY - oznaczenie linii południka "Polskiego Greenwich" przy Szkole Podstawowej nr 55, celem stworzenia lokalnej atrakcji edukacyjnej, podnoszącej świadomość wkładu polskich astronomów i geografów w wiedzę o świecie.

22
Przyjęty do realizacji
450 tys. złotych na Park Kurdwanowski

Dofinansowanie prac związanych z rewitalizacją Parku Kurdwanowskiego. W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie całego terenu parku poprzez m.in. remont alejek, montaż nowych ławek i koszy, atrakcje dla dzieci i młodzieży.

39
Przyjęty do realizacji
Profesjonalne, bezpłatne zajęcia biegowe dla mieszkańców

Zagospodarowanie czasu wolnego i zachęcanie do aktywności fizycznej mieszkańców dzielnicy a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację profesjonalnych i bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Kurdwanowa, Woli Duchackiej i Piasków

45
Rozwijamy kompetencje! - zajęcia psychologiczne dla dzieci

Celem projektu jest wsparcie rozwoju kompetencji społecznych i emocjonalnych dzieci i młodzieży z klas 1 – 8 szkół podstawowych poprzez zajęcia opierające się na rozmaitych technikach psychospołecznych.

16
Gniazdo mocy KS Orzeł - Budowa siłowni na świeżym powietrzu

Projekt przewiduje utworzenie ogólnodostępnej siłowni na świeżym powietrzu, z której będą korzystać dzieci, młodzież i mieszkańcy Piasków Wielkich i Nowych. Miejsce to będzie służyć wszystkim bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej.

31
Przyjęty do realizacji
Sportowa Malborska – Street Workout, OCR i plac zabaw 

Stwórzmy atrakcyjne miejsce do uprawiania sportu i zabaw ruchowych na podwórku Szkoły Podstawowej przy Malborskiej 98 – dla uczniów i wszystkich aktywnych mieszkańców Woli Duchackiej - urządzenie Street Workout, klatka OCR oraz sportowy plac zabaw.

44
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

29
Podgórze Duchackie w formie - zajęcia rekreacyjno - sportowe

Organizacja zajęć rekreacyjno- ruchowych dla dorosłych mieszkańców Dzielnicy XI Podgórze Duchackie. Zajęcia obejmowałyby takie aktywności jak: treningi z kijkami nordic walking, pilates , ćwiczenia cardio, ćwiczenia rozciągające oraz 4 wycieczki.

23
Przyjęty do realizacji
Nasadzenie roślin odstraszających kleszcze w Dz. XI

Nasadzenie roślin odstraszających kleszcze i komary na terenach zielonych ogólnodostępnych w Dzielnicy XI (m.in. Parki, Łąki kwietne). Zasadzone zostaną takie rośliny jak np: czeremcha, czosnek niedźwiedzi, rozmaryn lekarski, kocimiętka, czy lawenda.

13
My też chcemy być fit!

W ramach zorganizowanych zajęć sportowo-rekreacyjnych mieszkańcy Dzielnicy XI będą mogli uczestniczyć w zajęciach przekrojowych typu cross- kettle.

11
Przyjęty do realizacji
Małe smoki w kimonach- bezpłatne zajęcia dla dzieci

Nadrzędnym celem w realizacji projektu jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w wszechstronnym rozwoju psychofizycznym poprzez sport. Projekt będzie polegał na przeprowadzeniu bezpłatnych zajęć ju-jitsu dla dzieci uczęszczających do szkół .

25
Przyjęty do realizacji
Zakup strojów ludowych i instrumentów dla Zespołu Krakowiak

Celem projektu jest zakup strojów ludowych i instrumentów muzycznych do prezentacji programów artystycznych z regionów Polski. Realizacja projektu umożliwi uczestnikom ich pokaz na warsztatach, koncertach dla dzieci, młodzieży, lokalnej społeczności.

27
Śladami Mickey Tysona - bezpłatne zajęcia dla dzieci

Projekt będzie polegał na przeprowadzeniu bezpłatnych zajęć boksu dla dzieci i młodzieży szkolnej

5
Biblioteka Filia nr 40 - książkomat i kody dostępu do e-booków dostępne 24h

Projekt ten umożliwi czytelnikom biblioteki zwracanie i wypożyczanie książek 24 h/7 dni w tygodniu Dzięki książkomatowi możesz wypożyczyć książki w czasie lockdownu. Dzięki kodom do e-booków możesz czytać je na swoim urządzeniu.

47
Przyjęty do realizacji
555 555zł na rewitalizację Parku Duchackiego

Dofinansowanie rewitalizacji Parku Duchackiego by przyspieszyć dokończenie tej ważnej miejscówki na mapie Podgórza Duchackiego.

26
Bezpieczne przejścia dla pieszych!

Bezpieczne przejście dla pieszych = dodatkowe oświetlenie lampami LED, znak D-6 przejścia z folią odblaskową.