Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
46
Tablice o dokarmianiu ptaków na bulwarach, Dietla i Plantach

Tablice informacyjne, w języku polskim i angielskim, o dokarmianiu ptaków na bulwarach, ul. Dietla i Plantach, czym i kiedy można dokarmiać ptaki. Zmiana lokalizacji obecnych tabliczek, które już są na bulwarach, a stoją w złych miejscach.

13
Dajmy wreszcie głos największym organom Krakowa !

Projekt zakłada prezentację szerokiej publiczności największych organów Krakowa - znajdujących się w Bazylice Bożego Ciała na Kazimierzu, poprzez cykl czterech (raz na kwartał) koncertów.

33
Renowacja figury Matki Boskiej przy DOMU TURECKIM

Projekt zakłada konserwację figury Matki Boskiej wokół pasa zieleni Domu Tureckiego.

41
NIE DLA CZADU NA STARYM MIEŚCIE i KAZIMIERZU

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy I poprzez zakup sprzętu do rozpoznawania obecności tlenku węgla w obiektach mieszkalnych

45
Mamo, tato - sprawdź jak się rozwijam!

Rodzice mają dostęp do różnych źródeł opisujących prawidłowy rozwój dzieci. Jednak często, nawet po przeczytaniu artykułów, książek i publikacji, nie są pewni, czy ich maleństwa rozwijają się prawidłowo dlatego należy zapewnić im dostęp do wiedzy.

23
Popularyzacja ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci

Z projektu skorzystać mogą mieszkańcy dzielnicy I, a zwłaszcza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym które wezmą udział w szkoleniach i spotkaniach ze strażakami z JRG 1.

32
Remont przejazdu rowerowego przez ulicę Pawią

Likwidacja krawężników poprzecznych w przejeździe rowerowym przez ulicę Pawią oraz odnowienie i ujednolicenie oznakowania poziomego.

42
Kino pod gwiazdami na Bulwarach Wiślanych!

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Można je podzielić tematycznie - tak aby w każdy weekend był jeden temat przewodni wyświetlanych filmów.

30
ZWIĘKSZ BIORÓŻNORODNOŚĆ SKWERU PRZY SYNAGODZE TEMPEL

Na skwerze znajduje się obecnie wyłącznie jedno drzewo oraz duża monokultura tawuły. Potencjał zieleni w tym miejscu jest jednak znacznie większy. Wykorzystajmy go w pełni i zwiększmy bioróżnorodność oraz objętość zieleni.

25
BEZPIECZNY KAZIMIERZ - wymiana latarni z remontem chodnika

Projekt zakłada wymianę 3 latarni przy Placu Bawół i ulicy Bartosza wraz z remontem chodnika. Zadanie poprawi komfort poruszania się pieszych oraz bezpieczeństwo, gdyż obecne światło z lamp bardzo słabo oświetla ulicę, na której w nocy panuje półmrok

8
ZIELONE ALEJE TRZECH WIESZCZÓW

PROJEKT MA NA CELU ZAZIELENIENIE ALEJE TRZECH WIESZCZÓW POPRZEZ NASADZENIA ROŚLIN POŁOCHWYTNYCH I DRZEW W PASIE ZIELENI POMIĘDZY JEZDNIAMI.

21
Pokażmy ♔K♔ Mury Kazimierza

Odtwórzmy linię murów Kazimierza. Choć wciąż istnieją ich fragmenty, mało kto pamięta, gdzie przebiegała granica miasta. Upamiętnijmy te średniowieczne mury tak jak berlińczycy upamiętnili mur berliński, czy warszawiacy granicę getta warszawskiego.

1
SADŹMY DRZEWA!

Posadźmy drzewa na Staszica. To jedna z nielicznych ulic w okolicy, przy której nie ma żadnej zieleni. Dzięki nowej roślinności miejsce stanie się ładniejsze oraz milsze do życia i spacerów. Zmiany nie ograniczą miejsc do parkowania dla samochodów.

43
Uwolnić dąb na Dietla

Poszerzenie okienka wokół leciwego dębu na skrzyżowaniu ulic Dietla i Augustiańskiej i połączenie z istniejącym trawnikiem przy przystanku w jeden zielony plac.

36
Zielone przystanki - Karmelicka

Projekt zakłada umieszczenie na przystankach MPK wzdłuż ulicy Karmelickiej konstrukcji umożliwiających obsadzenie ich roślinami pnącymi. Jego realizacja uczyni obszar bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców i zwiększy jego aktywność przyrodniczą.

29
"Przylądek Dobrej Nadziei" Zygmunta Nowakowskiego

Projekt ma na celu stworzenie placu zabaw w miejscu wyasfaltowanego skweru na Plantach Krakowskich, niedaleko zejścia podziemnego w kierunku Dworca Głównego, od strony ul. Westerplatte.

38
Drzewa na Augustiańską!

Posadzenie 5 drzew okolonych ławkami na ul. Augustiańskiej między ul. Skałeczną a ul. Meiselsa vis a vis kościoła św. Katarzyny jako dopełnienie już  rosnących robinii, jest tu szeroki chodnik . W lecie ulica zmienia się w nagrzaną do czerwoności patelnię.

11
Zadbajmy o wzrok naszych dzieci

Zajęcia treningu wzroku dla dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców, prowadzone przez dyplomowanego instruktora. Zabawy, ćwiczenia, nauka poprawnej pracy ze wzrokiem, zminimalizowanie skutków nadmiernego używania ekranów, komputerów i smartphonów.

18
Po zdrowie przez jogę- aktywizacja mieszkańców dzielnicy I

Projekt ‘ Po zdrowie przez jogę- aktywizacja mieszkańców dzielnicy I ’ powstał z myślą o mobilizacji mieszkańców naszej dzielnicy i promocji aktywnego, wspólnego spędzania czasu. Odbudujmy zdrowie naszej społeczności.

39
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

10
Ku pamięci bohaterów - remont nagrobków żołnierzy polskich

Remont nagrobków żołnierzy polskich i weteranów Powstania Styczniowego zmarłych w Krakowie, pochowanych na Cmentarzu Rakowickim

28
Tam gdzie przyszły papież przekroczył próg synagogi

Świat pamięta i powtarza o przekroczeniu progu rzymskiej synagogi przez Jana Pawła II, ale o odwiedzeniu kazimierskich synagog przez kardynała Karola Wojtyłę 28. II.1969 roku wiedzą tylko nieliczni. Czas to głośno powiedzieć światu!

26
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców i turystów postawmy 12 praktycznych i estetycznych koszy do segregacji odpadów.

31
PLANTY dla malucha - nowy plac zabaw dla dzieci na Plantach

Plac zabaw dla dzieci, ogrodzony, bezpieczny na terenie zielonym ogólnodostępnym w okolicy pomnika Lilli Wenedy. Urządzony zgodnie ze sztuką oraz z wytycznymi konserwatora zabytków przy udziale specjalistów z ZZM i zainteresowanych stron - rodziców.

34
Wrocław ma krasnale, a krakowskie Stare Miasto… SMOKI

Projekt zakłada stworzenie staromiejskiego szlaku SMOKÓW (15 rzeźb) wzorowanego na wrocławskich krasnalach. Jego dopełnieniem byłoby wyposażenie rzeźb smoków w kod QR (informacja o kontekście historycznym i kulturowym lokalizacji rzeźb).

5
Sadzimy drzewa i krzewy w I Dzielnicy!

Projekt zakłada nasadzenia na terenie I Dzielnicy dużych sadzonek drzew, a ewentualnie w przypadku konieczności krzewów i bylin, które w niedalekiej przyszłości utworzą nowe skwery, zieleńce. Docelowe lokalizacje nasadzeń zostaną skonsultowane z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

2
Nowe chodniki na Kazimierzu i nie tylko…

Remonty chodników: 1) chodników w ciągu ul. Meiselsa na odcinku od ul. Bożego Ciała w kierunku ul. Krakowskiej; 2) chodników przy ul. Skałecznej na odcinku od ul. Augustiańskiej do ul. Krakowskiej; 3) chodnika po prawej stronie ul. Paulińskiej na odcinku od ul. Augustiańskiej w kierunku ul. Orzeszkowej

19
Sprzęt dla Strażaków z Westerplatte

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego (przeciwpożarowego) mieszkańców dzielnicy I poprzez zakup sprzętu do walki z pożarami dla Strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania m.in. Stare Miasto i Kazimierz

37
Joga w centrum. Aktywność i integracja.

Darmowe zajęcia jogi dla mam z dziećmi, osób starszych i mniej rozruszanych a także dla tych w szczytowej formie. Ćwiczenia fizyczne oraz okazja do spotkań i integracji. Regularne zajęcia trwające cały 2022 rok.

16
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

47
Społeczne ławki w cieniu drzew na Augustiańskiej

Postawienie ławek społecznych wokół akacji na ul. Augustiańskiej. A pasie drogowym po nieparzystej stronie numerów rośnie 5 leciwych akacji. ławeczki spełniłyby rolę integracyjna dla mieszkańców, stały się miejscem odpoczynku i chroniłyby drzewa.