Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
8
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

10
Rowerem po Grzegórzkach - kurs miejskiej jazdy na rowerze

Z roku na rok przybywa w Krakowie rozwiązań ułatwiających poruszanie się na rowerze. Uczestnicy projektu pod okiem doświadczonych instruktorów dowiedzą się jak z nich korzystać, aby jeździć na rowerze bezpiecznie i komfortowo.

1
SMOCZY SZLAK NA WZÓR WROCŁAWSKICH KRASNALI - SMOK CO KROK

SZLAK SMOKÓW KRAKOWSKICH - wzorowany na wrocławskich krasnalach, szlak turystyczny, gdzie figurki sympatycznych smoków oprowadzają nas po znanych i nieznanych atrakcjach dzielnicy.

28
Podniebny plac młodzieży na boisku - Fabryczna/Grzegórzecka

Projekt zakłada przekształcenie i rewitalizację terenu obok istniejącego zaniedbanego boiska przy ul. Fabryczej/Nullo/Grzegórzeckiej, w pobliżu istniejącego placu zabaw dla dzieci.

27
Kino pod gwiazdami na Bulwarach Wiślanych!

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Można je podzielić tematycznie - tak aby w każdy weekend był jeden temat przewodni wyświetlanych filmów.

25
100 drzew dla Dzielnicy II Grzegórzki!

Projekt zakłada nasadzenia 100 szt. sadzonek drzew (dęby, buki, graby, jesiony i inne) na terenie dzielnicy. TAK dla dużych drzew w mieście. Jedno dojrzałe drzewo wytwarza tlen dla kilku osób!

23
Baw się i śmiej

Rozbudowa przyszkolnego parku rekreacyjnego w celu stworzenia dzieciom, młodzieży i dorosłym miejsca do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu, a także oddziaływań terapeutycznych.

6
Remont podwórka i miejsc parkingowych przy ul. Rzeźniczej 4.

Nawierzchnia podwórka , chodnik, miejsca postojowe i pas zieleni są w złym stanie technicznym. Utrudnione jest przemieszczanie się pieszych i poruszanie się aut. Ludzie narażeni są na upadki i urazy. Remont poprawi stan bezpieczeństwa i estetykę.

15
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

22
Lepsze parkowanie, bezpieczniejsza droga dla rowerów

Montaż ograniczników (separatorów) parkingowych. Potrzeba fizycznego i optycznego odgraniczenia zwisu samochodów parkujących w Strefie Płatnego Parkowania. Samochody dojeżdżające kołami do krawężnika zabierają nawet 40-50 cm drogi rowerowej.

18
SZOPKA krakowska na GRZEGÓRZKACH

Zakupienie ekspozytora szopki krakowskiej i ustawianie go wraz z szopką na terenie Grzegórzek. Szopka będzie dostępna dla mieszkańców na przystankach tramwajowych w okresie świąt Bożego Narodzenia.

21
BEZPIECZNIE NAD WISŁĄ – GRZEGÓRZKI – ETAP II

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy II poprzez zakup sprzętu do ratownictwa wodnego i lodowego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1

17
Sprzęt dla Strażaków z Westerplatte

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego (przeciwpożarowego) mieszkańców dzielnicy II poprzez zakup sprzętu do walki z pożarami i innymi zagrożeniami dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę II Grzegórzki.

13
Kraków Olsza Park nad Białuchą

Tuż obok stacji kolejowej Kraków Olsza znajduje się bardzo zaniedbany skrawek zieleni o powierzchni 26 arów. Utworzenie w tym miejscu tzw. dzikiego parku idealnie wpisuje się w koncepcję Kraków Olsza Park nad Białuchą. Projekt zakłada także wyznaczenie ekostref dla dziko żyjących zwierząt ( np. jeże ).

16
Popularyzacja ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy II poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej oraz szeroko pojmowanego bezpieczeństwa wśród dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

4
Profesjonalna Siłownia w Parku Dąbie

Wykonanie siłowni z regulowanym obciążeniem, dostosowaniem jej do osób niepełnosprawnych i wyposażenie w aplikację wirtualnego trenera.

24
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

19
Skocz w autobus – antyzatoka na al. Beliny-Prażmowskiego

Propozycja zadania obejmuje budowa tzw. antyzatoki (peronu półwyspowego, wysepki autobusowej, przystanku półwyspowego) na przystanku „Cmentarz Rakowicki”, na wschodnim rogu al. płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego i ul. Grochowskiej (przy aptece).

30
Milonga na Mogilskim - edycja 3

Projekt „Milonga na Mogilskim” ma na celu ożywienie kulturalne martwej przestrzeni ronda Mogilskiego. Organizowane w sobotnie, sierpniowe wieczory milongi połączone będą z nauką tanga i możliwością posłuchania granej na żywo muzyki.

29
Joga na Mogilskim - ożywienie przestrzeni ronda Mogilskiego

Joga na Mogilskim będzie organizowana w wakacyjne weekendy dostarczając mieszkańcom możliwość darmowej aktywności fizycznej i ożywiając przestrzeń ronda.

11
Koncerty na Rondzie Mogilskim

Celem projektu jest ożywienie niewykorzystanej kulturalnie przestrzeni Ronda Mogilskiego. W cyklu letnich koncertów zaprezentują się wykonawcy związani z Dzielnicą II i działającym na jej terenie MDK Dom Harcerza im. prof. A. Kamińskiego.