Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy II poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej oraz szeroko pojmowanego bezpieczeństwa wśród dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.
SZLAK SMOKÓW KRAKOWSKICH - wzorowany na wrocławskich krasnalach, szlak turystyczny, gdzie figurki sympatycznych smoków oprowadzają nas po znanych i nieznanych atrakcjach dzielnicy.
Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy II poprzez zakup sprzętu do ratownictwa wodnego i lodowego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1
Propozycja zadania obejmuje budowa tzw. antyzatoki (peronu półwyspowego, wysepki autobusowej, przystanku półwyspowego) na przystanku „Cmentarz Rakowicki”, na wschodnim rogu al. płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego i ul. Grochowskiej (przy aptece).
Celem projektu jest ożywienie niewykorzystanej kulturalnie przestrzeni Ronda Mogilskiego. W cyklu letnich koncertów zaprezentują się wykonawcy związani z Dzielnicą II i działającym na jej terenie MDK Dom Harcerza im. prof. A. Kamińskiego.
Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Można je podzielić tematycznie - tak aby w każdy weekend był jeden temat przewodni wyświetlanych filmów.
Joga na Mogilskim będzie organizowana w wakacyjne weekendy dostarczając mieszkańcom możliwość darmowej aktywności fizycznej i ożywiając przestrzeń ronda.
Projekt zakłada przekształcenie i rewitalizację terenu obok istniejącego zaniedbanego boiska przy ul. Fabryczej/Nullo/Grzegórzeckiej, w pobliżu istniejącego placu zabaw dla dzieci.
Projekt zakłada nasadzenia 100 szt. sadzonek drzew (dęby, buki, graby, jesiony i inne) na terenie dzielnicy. TAK dla dużych drzew w mieście. Jedno dojrzałe drzewo wytwarza tlen dla kilku osób!
Wykonanie siłowni z regulowanym obciążeniem, dostosowaniem jej do osób niepełnosprawnych i wyposażenie w aplikację wirtualnego trenera.
Rozbudowa przyszkolnego parku rekreacyjnego w celu stworzenia dzieciom, młodzieży i dorosłym miejsca do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu, a także oddziaływań terapeutycznych.
Z roku na rok przybywa w Krakowie rozwiązań ułatwiających poruszanie się na rowerze. Uczestnicy projektu pod okiem doświadczonych instruktorów dowiedzą się jak z nich korzystać, aby jeździć na rowerze bezpiecznie i komfortowo.
Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.
Poprawa bezpieczeństwa powszechnego (przeciwpożarowego) mieszkańców dzielnicy II poprzez zakup sprzętu do walki z pożarami i innymi zagrożeniami dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę II Grzegórzki.
Tuż obok stacji kolejowej Kraków Olsza znajduje się bardzo zaniedbany skrawek zieleni o powierzchni 26 arów. Utworzenie w tym miejscu tzw. dzikiego parku idealnie wpisuje się w koncepcję Kraków Olsza Park nad Białuchą. Projekt zakłada także wyznaczenie ekostref dla dziko żyjących zwierząt ( np. jeże ).
Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.
Projekt „Milonga na Mogilskim” ma na celu ożywienie kulturalne martwej przestrzeni ronda Mogilskiego. Organizowane w sobotnie, sierpniowe wieczory milongi połączone będą z nauką tanga i możliwością posłuchania granej na żywo muzyki.
Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.
Nawierzchnia podwórka , chodnik, miejsca postojowe i pas zieleni są w złym stanie technicznym. Utrudnione jest przemieszczanie się pieszych i poruszanie się aut. Ludzie narażeni są na upadki i urazy. Remont poprawi stan bezpieczeństwa i estetykę.
Zakupienie ekspozytora szopki krakowskiej i ustawianie go wraz z szopką na terenie Grzegórzek. Szopka będzie dostępna dla mieszkańców na przystankach tramwajowych w okresie świąt Bożego Narodzenia.
Montaż ograniczników (separatorów) parkingowych. Potrzeba fizycznego i optycznego odgraniczenia zwisu samochodów parkujących w Strefie Płatnego Parkowania. Samochody dojeżdżające kołami do krawężnika zabierają nawet 40-50 cm drogi rowerowej.