Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
29
Przyjęty do realizacji
Joga na Mogilskim - ożywienie przestrzeni ronda Mogilskiego

Joga na Mogilskim będzie organizowana w wakacyjne weekendy dostarczając mieszkańcom możliwość darmowej aktywności fizycznej i ożywiając przestrzeń ronda.

22
Przyjęty do realizacji
Lepsze parkowanie, bezpieczniejsza droga dla rowerów

Montaż ograniczników (separatorów) parkingowych. Potrzeba fizycznego i optycznego odgraniczenia zwisu samochodów parkujących w Strefie Płatnego Parkowania. Samochody dojeżdżające kołami do krawężnika zabierają nawet 40-50 cm drogi rowerowej.

19
Skocz w autobus – antyzatoka na al. Beliny-Prażmowskiego

Propozycja zadania obejmuje budowa tzw. antyzatoki (peronu półwyspowego, wysepki autobusowej, przystanku półwyspowego) na przystanku „Cmentarz Rakowicki”, na wschodnim rogu al. płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego i ul. Grochowskiej (przy aptece).

8
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

30
Milonga na Mogilskim - edycja 3

Projekt „Milonga na Mogilskim” ma na celu ożywienie kulturalne martwej przestrzeni ronda Mogilskiego. Organizowane w sobotnie, sierpniowe wieczory milongi połączone będą z nauką tanga i możliwością posłuchania granej na żywo muzyki.

11
Przyjęty do realizacji
Koncerty na Rondzie Mogilskim

Celem projektu jest ożywienie niewykorzystanej kulturalnie przestrzeni Ronda Mogilskiego. W cyklu letnich koncertów zaprezentują się wykonawcy związani z Dzielnicą II i działającym na jej terenie MDK Dom Harcerza im. prof. A. Kamińskiego.

15
Przyjęty do realizacji
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

17
Sprzęt dla Strażaków z Westerplatte

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego (przeciwpożarowego) mieszkańców dzielnicy II poprzez zakup sprzętu do walki z pożarami i innymi zagrożeniami dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę II Grzegórzki.

10
Rowerem po Grzegórzkach - kurs miejskiej jazdy na rowerze

Z roku na rok przybywa w Krakowie rozwiązań ułatwiających poruszanie się na rowerze. Uczestnicy projektu pod okiem doświadczonych instruktorów dowiedzą się jak z nich korzystać, aby jeździć na rowerze bezpiecznie i komfortowo.

23
Przyjęty do realizacji
Baw się i śmiej

Rozbudowa przyszkolnego parku rekreacyjnego w celu stworzenia dzieciom, młodzieży i dorosłym miejsca do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu, a także oddziaływań terapeutycznych.

27
Przyjęty do realizacji
Kino pod gwiazdami na Bulwarach Wiślanych!

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Można je podzielić tematycznie - tak aby w każdy weekend był jeden temat przewodni wyświetlanych filmów.

6
Remont podwórka i miejsc parkingowych przy ul. Rzeźniczej 4.

Nawierzchnia podwórka , chodnik, miejsca postojowe i pas zieleni są w złym stanie technicznym. Utrudnione jest przemieszczanie się pieszych i poruszanie się aut. Ludzie narażeni są na upadki i urazy. Remont poprawi stan bezpieczeństwa i estetykę.

28
Przyjęty do realizacji
Podniebny plac młodzieży na boisku - Fabryczna/Grzegórzecka

Projekt zakłada przekształcenie i rewitalizację terenu obok istniejącego zaniedbanego boiska przy ul. Fabryczej/Nullo/Grzegórzeckiej, w pobliżu istniejącego placu zabaw dla dzieci.

16
Przyjęty do realizacji
Popularyzacja ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy II poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej oraz szeroko pojmowanego bezpieczeństwa wśród dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

24
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

13
Przyjęty do realizacji
Kraków Olsza Park nad Białuchą

Tuż obok stacji kolejowej Kraków Olsza znajduje się bardzo zaniedbany skrawek zieleni o powierzchni 26 arów. Utworzenie w tym miejscu tzw. dzikiego parku idealnie wpisuje się w koncepcję Kraków Olsza Park nad Białuchą. Projekt zakłada także wyznaczenie ekostref dla dziko żyjących zwierząt ( np. jeże ).

4
Profesjonalna Siłownia w Parku Dąbie

Wykonanie siłowni z regulowanym obciążeniem, dostosowaniem jej do osób niepełnosprawnych i wyposażenie w aplikację wirtualnego trenera.

18
SZOPKA krakowska na GRZEGÓRZKACH

Zakupienie ekspozytora szopki krakowskiej i ustawianie go wraz z szopką na terenie Grzegórzek. Szopka będzie dostępna dla mieszkańców na przystankach tramwajowych w okresie świąt Bożego Narodzenia.

21
BEZPIECZNIE NAD WISŁĄ – GRZEGÓRZKI – ETAP II

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy II poprzez zakup sprzętu do ratownictwa wodnego i lodowego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1

25
Przyjęty do realizacji
100 drzew dla Dzielnicy II Grzegórzki!

Projekt zakłada nasadzenia 100 szt. sadzonek drzew (dęby, buki, graby, jesiony i inne) na terenie dzielnicy. TAK dla dużych drzew w mieście. Jedno dojrzałe drzewo wytwarza tlen dla kilku osób!

1
Przyjęty do realizacji
SMOCZY SZLAK NA WZÓR WROCŁAWSKICH KRASNALI - SMOK CO KROK

SZLAK SMOKÓW KRAKOWSKICH - wzorowany na wrocławskich krasnalach, szlak turystyczny, gdzie figurki sympatycznych smoków oprowadzają nas po znanych i nieznanych atrakcjach dzielnicy.